Opakowania kosmetyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 19:12   #1
kayt69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Lightbulb

Opakowania kosmetyczne


Witajcie dziewczyny . Zaczynam moją przygodę z robieniem kosmetyków, zamówienie na ZSK już gotowe. Mam jednak problem w czym trzymać gotowe kosmetyki. Opakowania proponowane przez sklep nie bardzo mi pasują, nie znalazłam takiego wątku na forum, przeszukałam też allegro i w ogóle CAŁY internet, pustych opakowań również nie mam w domu :/.
Macie jakieś pomysły? Plis, plis, plis.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-22 o 13:06
kayt69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 19:51   #2
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:47   #3
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Potwierdzam
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:04   #4
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Jakiś czas temu wypatrzyłam na Allegro aukcję (właściwie to była reklama ) dystrybutora bardzo fajnych słoiczków na kremy i opakowań farmaceutycznych (m.in. takich jak w ZSK) od polskiego producenta. Właśnie dziś napisałam do sprzedawcy, jak się dowiem, co konkretnie mają i w jakich cenach, to dam znać. Można by zrobić zbiorowe zamówienie, przy większej ilości mają być niższe ceny.

http://www.allegro.pl/item770745138_...i_butelki.html

Strona producenta: http://www.polipack.com.pl/index.php/produkty

A jeśli chodzi o opakowania na płyny, to najlepiej kupować buteleczki z ciemnego szkła w aptekach (dużo tańsze niż w sklepach z półproduktami).
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-11-08 o 16:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 15:09   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu wypatrzyłam na Allegro aukcję (właściwie to była reklama ) dystrybutora bardzo fajnych słoiczków na kremy i opakowań farmaceutycznych (takich jak w ZSK) od polskiego producenta. Właśnie dziś napisałam do sprzedawcy, jak się dowiem, co konkretnie mają i w jakich cenach, to dam znać. Można by zrobić zbiorowe zamówienie, przy większej ilości mają być niższe ceny.

http://www.allegro.pl/item770745138_...i_butelki.html

Strona producenta: http://www.polipack.com.pl/index.php/produkty

A jeśli chodzi o opakowania na płyny, to najlepiej kupować buteleczki z ciemnego szkła w aptekach (dużo tańsze niż w sklepach z półproduktami).

Lorri to jest ten sam Sprzedajacy co z linku?
Pytam sie bo bez znaczenia czy bedzie taniej czy nie ale ma ciekawa oferte i chetnie sama skorzystam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:33   #6
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Lorri to jest ten sam Sprzedajacy co z linku?
Pytam sie bo bez znaczenia czy bedzie taniej czy nie ale ma ciekawa oferte i chetnie sama skorzystam.
Ten sam .
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:47   #7
andesigne
Raczkowanie
 
Avatar andesigne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu wypatrzyłam na Allegro aukcję (właściwie to była reklama ) dystrybutora bardzo fajnych słoiczków na kremy i opakowań farmaceutycznych (m.in. takich jak w ZSK) od polskiego producenta. Właśnie dziś napisałam do sprzedawcy, jak się dowiem, co konkretnie mają i w jakich cenach, to dam znać. Można by zrobić zbiorowe zamówienie, przy większej ilości mają być niższe ceny.

http://www.allegro.pl/item770745138_...i_butelki.html

Strona producenta: http://www.polipack.com.pl/index.php/produkty

A jeśli chodzi o opakowania na płyny, to najlepiej kupować buteleczki z ciemnego szkła w aptekach (dużo tańsze niż w sklepach z półproduktami).
oooo śliczne są te pojemniczki, też byłabym zainteresowana i czekam na wieści.

Może by tak sprzedającemu podsunąć pomysl sprzedaży detalicznej w necie bo zainteresowanie chyba byłoby duże szczegolnie u wizażanek "kręcąco-mieszających" a dostęp detaliczny do tego typu towaru jest maluśki, tak jak i wybór w już dostępnych pojemniczkach

Edytowane przez andesigne
Czas edycji: 2011-06-29 o 13:10
andesigne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 19:11   #8
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez andesigne Pokaż wiadomość
oooo śliczne są te pojemniczki, też byłabym zainteresowana i czekam na wieści.

Może by tak sprzedającemu podsunąć pomysl sprzedaży detalicznej w necie bo zainteresowanie chyba byłoby duże szczegolnie u wizażanek "kręcąco-mieszających" a dostęp detaliczny do tego typu towaru jest maluśki, tak jak i wybór w już dostępnych pojemniczkach
Ale ten sprzedawca (nie mylić z producentem) reklamował się na Allegro, więc sprzedaż detaliczna jak najbardziej wchodzi w grę (tylko zaznaczył, że im większe zamówienie, tym tańsze będą opakowania). Pewnie byłby skłonny wystawiać aukcje regularnie, jak się przekona, że są chętni.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-11-08 o 19:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:59   #9
kayt69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Dziękuję wam, wizaż jest niezawodny w kazdej sprawie . Nie będę co prawda zamawiać na BU i płacić za przesyłkę za same opakowania, ale ta oferta z allegro bardzo mnie się podoba. I fajny pomysł, Lorri, z tym zbiorowym zamówieniem. Daj jakoś znac, jak coś będziesz wiedzieć. Jest ktoś z Krakowa?
Aha, byłam dziś w Sephorze bo ktoś pisał, że tam mają. Aha, cztery malutkie opakowanka "podróżne" za 29 zł Nie, nie, nie.
kayt69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 05:09   #10
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

http://www.polipack.com.pl/index.php...oria,1,4,photo

te są świetne ale nie moge doczytać czy to plastik , czy szkło ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:09   #11
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ten sam .

Dziekuje juz pisze w sprawie cennika.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 12:20   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Lorri, świetne te pojemniki. Jestem również zainteresowana
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:13   #13
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
http://www.polipack.com.pl/index.php...oria,1,4,photo

te są świetne ale nie moge doczytać czy to plastik , czy szkło ?
Polipack nie ma szklanych opakowań, tylko plastikowe. Można sprawdzić Dane techniczne każdego konkretnego opakowania. U dołu w tabelce jest podane, z jakiego są materiału. Słoiczki bez termosu typ III są wykonane z PS (polistyren) lub/i SAN (kopolimer styrenu i akrylonitrylu). To są tworzywa z połyskiem, przypominające szkło, z PS robi się np. słoiczki na kosmetyki mineralne.

Jeśli chodzi o minerały, to dodam, że opakowania farmaceutyczne typ X (czyli takie jak w ZSK) są idealne do przechowywania większych ilości proszków, zwłaszcza zamawianych w sklepach amerykańskich. Do przechowywania 1 oz (uncji) tlenków najlepsze będą pudełka 75 ml/50 g, a 1 oz miki zmieści się w 125 ml/100 g. Na razie trzymam swoje składniki w opakowaniach z ZSK, ale 50 i 100 ml to czasami za mało, tzn. opakowania są pełne po brzegi.

Zainteresowały mnie też te maleństwa. Mogłyby być dobre na próbki, jeśli otwieranie nie sprawia trudności.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-11-09 o 18:39
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:51   #14
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Świetny wątek, przy ostatnich zakupach na BU usilnie poszukiwałam jakiejś alternatywy dla przechowywania moich mazideł, ale niestety nic interesującego nie udało mi się znaleźć. Jestem trochę "zboczona" pod względem estetycznym i uwielbiam kosmetyki w tych wszystkich ślicznych flaszeczkach, puzderkach, słoiczkach... A te dostępne na BU mimo, że praktyczne, to wyjątkową urodą nie grzeszą....
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:47   #15
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

No niestety . Właśnie mi odpisali, że nie sprzedają opakowań w małych ilościach, tylko ok. 1000 sztuk. Nie wiem, po co w takim razie reklamowali się na Allegro, tyle to pewnie można zamówić bezpośrednio od producenta.

Pamiętam aukcję firmy, która produkowała słoiczki na kremy (na pewno 25, 30 i 60 ml) i sprzedawała klientom detalicznym. Ana761 kupowała u nich. Pisałam kiedyś do tego sprzedawcy i mam adres e-mail, z którego mi odpowiedziano, jakby ktoś był zainteresowany, to mogę podać przez pw.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-11-09 o 20:11
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:28   #16
kayt69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

No to jestem na tym etapie, że łażę po sklepach i patrzę na jak najtańsze kosmetyki - w celu: wylać i wykorzystać . Słoik po kremie jakiś mi się znajdzie, potrzebuję pilnie buteleczek - toniki Ziai są taniutkie, tylko te kolory... różowy i zieleń. Szukam nadal.
kayt69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:50   #17
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Cytat:
Napisane przez kayt69 Pokaż wiadomość
No to jestem na tym etapie, że łażę po sklepach i patrzę na jak najtańsze kosmetyki - w celu: wylać i wykorzystać . Słoik po kremie jakiś mi się znajdzie, potrzebuję pilnie buteleczek - toniki Ziai są taniutkie, tylko te kolory... różowy i zieleń. Szukam nadal.
He he, tak samo robiłam, jak szukałam butelek z atomizerem i pompką piankotwórczą. Nawet pozamawiałam pianki z Avonu na Allegro, a potem się okazało, że po wylaniu zawartości i wlaniu innej pompki już nie działają...

Buteleczki zdecydowanie polecam szklane, może nie są szczególnie piękne, ale higieniczne, łatwo dostępne i kosztują grosze (apteki).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:55   #18
kayt69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Lorri, byłam w kilku aptekach, bo znalazłam taki pomysł gdzieś chyba na wizażu i pytałam o opakowania - nic, zero, null. Może źle pytam , a może możesz polecić jakąś konkretną sieć aptek, która ma buteleczki?
kayt69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 12:00   #19
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Właśnie też jestem ciekawa czy apteki aby na pewno chcą sprzedawać jakiekolwiek opakowania (butelki,pudełka na maść i kremy) bo szczerze powiedziawszy jak zapytałam w swoim mieście o opakowania to popatrzono na mnie jak na psychopatkę! :P Swoją drogą kpiną jest żeby nie można było kupić opakowań od któregoś z producentów...;/
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 16:54   #20
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Ja kupowałam buteleczki bez problemu, w kilku aptekach, więc niektóre mają, najpewniej te, które robią lekarstwa na zamówienie.
A czemu uważasz, że to kpina nie móc kupić u producenta? Ja się nie dziwię, bo pewnie kilka razy więcej roboty niż wysłanie do odbiorcy hurtowego, a zysk z tego...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 17:26   #21
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Uważam tak dlatego,że mimo wielu maili i szukania opakowań w różnych miejscach i u różnych producentów jest nadal ogromny problem z ich zdobyciem.Nie rozumiem czemu nie chcą sprzedawać opakowań w detalu bo mieli by na tym zejście-tego jestem pewna.Jest co najmniej kilka wątków na którym wiele osób pisze,że ma problemy z kupieniem opakowań przez co musza kombinować aby zdobyć mniej lub bardziej porządane opakowania.Pozatym dzieje się tak chyba tylko w Polsce, że zdobycie czegokolwiek na własne potrzeby i użytek stanowi problem,a wybacz zamawianie kilku opakowań z zagranicy jest nieopłacalne po prostu,a nie każdego stać żeby ściągnać hurtową ilość i na przykład puścić to dalej w świat.
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 17:37   #22
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Wiem, że trudno jest zdobyć, ale nie uważam, że producent powinien sprzedawać pojedyńcze opakowania, gdy mu się to zupełnie nie opłaca. Uważam, że powinni się tym zaintersować raczej nasi sprzedawcy półproduktów, bo podejrzewam, że bardziej opłacalne w takim przypadku jest kupienie kremu i wyrzucenie go, niż kupienie u producenta pojedyńczych pustych opakowań, a co innego gdyby oni zakupili właśnie hurtowo.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 17:43   #23
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Wiesz ja myśle, że jest to problem który powinien być z różnych stron rozwiązany,aczkolwiek jeżeli jest duży oddzew i zainteresowanie to czemu miało by się nie opłacać producentowi czy też hurtowniom?Skoro inne rzeczy można kupować detalicznie?Poza tym można by niby zorganizować jakieś współne zamówienie tylko ciężko skrzyknąć tyle osób aby kupic tysiąc opakowań.
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:18   #24
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

z UK
http://www.newdirectionsuk.com/shop/...6d45c764dc9e0b

ale gdyby więcej dziewczyn byłoby chętnych to w sumie pewnie nie wyszłoby drogo...
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 10:53   #25
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Ja wszystkich bliższych znajomych proszę o zostawianie mi pudełeczek. Dorobiłam się dzięki temu kilku szklanych słoiczków z avonu (o jak ja nie lubię avonu! ale słoiczki mają super ), 3 butelek z atomizerem i kilku plastikowych słoczków po różnych innych kremach głównie ziaji - ale to na czarną godzinę jak wszystkie avonowe będą zajęte. W zamian od czasu do czasu ktos dostaje odemnie odżywkę do włosów lub krem przeciwzmarszczkowy.
Jeśli chodzi o zakup butelek w aptekach to trzeba przede wszystkim trafić na aptekę która robi leki (chodzi głównie o takie maści przepisywane przez dermatologów i niektóre krople do oczu). Wchodząc do apteki pytamy najpierw czy robią leki na zamówienie? Jak nie robią, to zapytać gdzie jest najbliższa apteka, gdzie takie robią. Jak już trafimy do tej właściwej apteki to można się zastanowić ile chcemy butelek 30ml a ile 50 i czy zakrętki lepsze będą z wkraplaczem czy zwykłe
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 15:34   #26
kayt69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Dzięki za radę z aptekami, Dronf . I też myślę, że Avon ma świetne słoiczki. Właśnie jeden wyparzam
A poza tym...
Dziewczyny! Pojawił się płyn dwufazowy Ziai do demakijażu, jakby specjalnie na nasze potrzeby . Ładna kwadratowa plastikowa butelka i doskonale schodzi naklejka! Kupiłam od razu dwa w Rossmannie po 3,80 . Poluję jeszcze na coś taniutkiego z atomizerem, hmm.
kayt69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:54   #27
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Dziewczęta! Eureka!
Spędzam właśnie weekend w Irlandii, więc dziś podczas spaceru krajoznawczego pierwsze kroki skierowałam na główną ulicę handlową, a konkretnie gdzieżby indziej, jak nie do Bootsa (tutejsza popularna sieciówka drogeryjna). Patrzę, patrzę i co widzę? Opakowania! Buteleczki - zwykłe i z atomizerem, okrągłe pudełeczka o różnych objetościach i tubki (chyba najfaniejsze z tego wszystkiego). Wszystkie estetyczne, z przezroczystego plastiku, cena każdego cuda to ok. 2 euro.
Szkoda, że w Polsce nie ma Bootsa, ale przecież chyba każda z Was ma kogoś (znajomego, rodzinę) w Irlandii czy UK, dla kogo przywiezienie czy wysłanie kilku malutkich opakowań nie bedzie problemem
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 17:33   #28
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Jeśli chodzi o butelki i pudełka na maści to rzeczywiście są dostępne tylko w aptekach, które robią receptury, więc w małych miejscowościach może być z tym problem. Zależy też na jakiego farmaceutę się trafi. Niektórzy sprzedają opakowania bez problemu, inni się dziwią i trzeba im powiedzieć, że np. w innych aptekach są normalnie sprzedawane (czasem w tej samej aptece można trafić na różne podejścia), niekiedy wystarczy powiedzieć, że się potrzebuje tylko kilka sztuk i to przekonuje do sprzedaży. Z podobnymi reakcjami można się spotkać przy próbach zakupu wody oczyszczonej, ale zwykle farmaceuci dają się łatwo przekonać.

Cytat:
Napisane przez SugaMama1988 Pokaż wiadomość
jeżeli jest duży oddzew i zainteresowanie to czemu miało by się nie opłacać producentowi czy też hurtowniom?Skoro inne rzeczy można kupować detalicznie?Poza tym można by niby zorganizować jakieś współne zamówienie tylko ciężko skrzyknąć tyle osób aby kupic tysiąc opakowań.
"Duży" to pojęcie względne. To nie producenci powinni wyjść nam naprzeciw, tylko sklepy z półproduktami, w jakimś stopniu to robią, ale przydałby się bogatszy asortyment (i atrakcyjniejsze ceny ). Zamówienie zbiorowe musiałoby dotyczyć jednego typu opakowań, więc to raczej mało satysfakcjonujące rozwiązanie.

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Buteleczki - zwykłe i z atomizerem, okrągłe pudełeczka o różnych objetościach i tubki (chyba najfaniejsze z tego wszystkiego). Wszystkie estetyczne, z przezroczystego plastiku, cena każdego cuda to ok. 2 euro.
Za 2 euro można kupić kosmetyk w Polsce i wylać/wyrzucić zawartość.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-07-18 o 19:11
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 10:09   #29
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Lorri, oczywiście masz rację, za 8zł można kupić u nas cały kosmetyk albo i dwa .
Informuję tylko o mozliwości, która wydała mi się ciekawa. Każdej z nas odpowiada co innego, ja jestem gotowa zainwestować te dwadzieścia pare zł ze studenckiego budżetu na kilka opakowań bo:
1. mam zboczebnie estetyczne i po prostu uwielbiam ładnie opakowane kosmetyki
2. z czystego wygodnictwa - nie będe musiała odrapywać starych buteleczek etc. z etykietek, nakleje czy czego tam jeszcze
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:44   #30
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Help! Pojemniki na kremy, toniki, mleczka

Takie opakowania widziałam na dziale z kosmetykami w H&M. Spieszyłam się, nie spojrzałam na ceny, ale jak będę tam znowu to mogę zerkąć
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 15:55:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.