Co myślicie o swoim wyglądzie? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-05-29, 16:54   #631
Wizarzyzdka
BAN stały

Dot.: Co myślicie o swoim wyglądzie?

Cytat:
Napisane przez zderzak Pokaż wiadomość
Piszecie, że jeśli facet jest mniej atrakcyjny to może nadrobić charakterem. W innych zaś postach twierdzicie że mężczyzna musi Was fizycznie pociągać, bo owszem może się przyjemnie rozmawiać, ale jeśli nie będzie odpowiadał z wyglądu to facet może zostać jedynie kolegą. W takim razie wychodzi na to, że nie warto się starać i nadrabiać bo wynik wyjdzie ciągle ten sam -> porażka.
jeśli nie masz wyglądu, to fakt, nic nie pomoże
Wizarzyzdka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 16:58   #632
zderzak
BAN stały

I śmieszą mnie wątki, w których "pomagacie" facetom. Podpowiadacie w co się ubrać, jak zaimponować, a to wszystko o kant dupy rozbić skoro facet nie podoba się z wyglądu dziewczynie. Tego nie da się przeskoczyć, kroopka
zderzak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 17:08   #633
WhiteCherry
Zakorzenienie

Cytat:
I śmieszą mnie wątki, w których "pomagacie" facetom. Podpowiadacie w co się ubrać, jak zaimponować, a to wszystko o kant dupy rozbić skoro facet nie podoba się z wyglądu dziewczynie. Tego nie da się przeskoczyć, kroopka
wg Twojej teorii jak dziewczyna zmyje makijaż to też nie będzie się podobać, więc co za różnica?
Stary 2020-05-29, 17:10   #634
zderzak
BAN stały

Nie pisałem że nie będzie się podobała, tylko że przestanie tak ładnie wyglądać.
zderzak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 17:13   #635
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Te diagramy tak "naukowo" wyglądają - każdy może być badaczem.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 16 433 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 17:14   #636
patusiaa23
Wtajemniczenie

No to trudno, nic nie pomoże, bywa
patusiaa23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 17:54   #637
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Dla mnie krewet żadnym królem, wybaczcie choć rzecz jasna jest spójniejszy w swoich wypowiedziach i odnosi się do argumentów .
No dla mnie tez nie, argumenty ma takie, ze mozna je jedynie o kant czaszki potluc
Stary 2020-05-29, 18:57   #638
Tyven
Raczkowanie

Cytat:
Piszecie, że jeśli facet jest mniej atrakcyjny to może nadrobić charakterem. W innych zaś postach twierdzicie że mężczyzna musi Was fizycznie pociągać, bo owszem może się przyjemnie rozmawiać, ale jeśli nie będzie odpowiadał z wyglądu to facet może zostać jedynie kolegą. W takim razie wychodzi na to, że nie warto się starać i nadrabiać bo wynik wyjdzie ciągle ten sam -> porażka.
Skoro już doszliśmy do takich wniosków, to daj sobie spokój z kobietami. I wszyscy zadowoleni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tyven jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 19:22   #639
aveo
Przyczajenie

Szkoda ze zderzak zbanowany w sumie smiesznie bylo to poczytac I do watku tez sie odnosil wiec nie byl offtop
aveo jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 20:26   #640
Ava_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aveo Pokaż wiadomość
Szkoda ze zderzak zbanowany w sumie smiesznie bylo to poczytac I do watku tez sie odnosil wiec nie byl offtop

E tam. Mam deja vu przy takich wątkach. Jak ktoś chce tu zostać na dłużej to musi się bardziej postarać. Chociaż przyznaje, ze te diagramy to nice try.

Ava_ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 08:10   #641
ukrytyrowerzysta
BAN stały

Cześć wszystkim Co kilka dni z ciekawości przeglądałem wątek.
Zastanawiałem się w jakim kierunku on pójdzie. Jako samouk pasjonat psychologii społecznej postanowiłem dorzucić małą cegiełkę do dyskusji. Zacznijmy od tego, że według moich obserwacji na przestrzeni kilku lat wymagania dziewczyn znacznie się zwiększyły.

Nie będę tego oceniał. W każdym razie w podobnych wątkach z 2015 roku, czy 2017 , dziewczyny dosyć nieśmiało pisały o swoich kryteriach. I to bardziej na zasadzie, lubię x,y, ale jeśli facet okaże się interesujący to przymknę oko na jego niedoskonałości. Nie stawiałyście wyglądu na pierwszym planie.

Obecnie sytuacja się "nieco" zmieniła, bowiem stałyście się bardziej wybredne. O wiele otwarciej piszecie o swych kryteriach, które odnoszę wrażenie wyewoluowały w konkretne wymagania.
Teraz trudniej u Was o przymknięcie oka na fizyczne niedoskonałości faceta. Tak mi się wydaje, że macie wzór w głowie chłopaka przez który oceniacie potencjalnych mężczyzn zero, jedynkowo. Tak, lub, nie. Nie ma nic po środku. Kiedyś byłyście bardziej elastyczne.

Poza tym dawniej gdy zaczepił Was chłopak w sklepie, czy w pubie byłyście bardziej otwarte na znajomość. Teraz, jeśli facet się Wam nie spodoba, nie dacie mu szansy się wykazać. Od razu jesteście negatywnie nastawione. Pewnie to wpływ tinderów, instagramów i innych "ów". Bo wystarczy kilka kliknięć i przebieracie w katalogu mężczyzn. Więc to że któregoś w realu odrzuciłyście jest bez znaczenia, skoro w ciągu krótkiej chwili możecie znaleźć "model bez skazy".

W przyrodzie przyjęło się tak, że to kobieta wybiera. ALE może wybrać jedynie z tych, którzy zarzucili przynęty. W dobie aplikacji randkowych na jedną dziewczynę przypada stanowczo za dużo mężczyzn, którzy w zwykłych okolicznościach nie poznaliby dziewczyny np. ze względu na miejsce zamieszkania.

Jeśli chodzi o to, że w Polsce mężczyźni nie są zadbani, a ich kobiety są od nich atrakcyjniejsze. Ujmę to w ten sposób. Studiuję na politechnice budownictwo. Ponad 95% chłopaków jest zadbanych.
ciuszki, fryzury. 1/3 dodaje do tego siłownię. Z dziewczynami podobnie. Ładnie ubrane. Często w dopasowane, obcisłe bluzki i spodnie. Mocno wymalowane. Czasami odnoszę wrażenie, że nie jestem na politechnice, tylko na pokazie mody. Poza uczelnią wydaje się mi, że wszyscy młodzi ludzie są zadbani. Fryzury, ciuchy jakaś aktywność sportowa. Co jeden ma bardzo podobne zainteresowania "seriale, siłownia". Na imprezach każdy zrobiony i co raz trudniej się wybić.

Natomiast "dziwnym trafem" wszystkie koleżanki, niezależnie czy ładne, czy mniej urodziwe, mają facetów i to atrakcyjnych. Koledzy przystojniejsi są w związkach, a ci średni często nie mogą żadnej znaleźć. Ci atrakcyjniejsi mają dziewczyny albo na swoim poziomie, albo poniżej ich ligi. W odwrotnym kierunku nie widzę by przeciętny facet miał fajną dziewczynę. Jeśli któryś przeciętny kumpel ma dziewczynę to nie jest ona ładna. Nie zrozumcie mnie źle, te dziewczyny są fajnymi ludźmi, ale jako kobiety nie są piękne.

Inna sprawa, że co raz więcej teraz pustaków. Chłopaków z wyrzeźbioną klatą, z którymi nie da się za bardzo pogadać, albo wymalowanych panienek ze sztucznymi rzęsami. Jedni i drudzy zwracają uwagę tylko na wygląd, a poza siłownią i kosmetykami nie znajdzie się z nimi wspólnego języka. Tutaj drobna uszczypliwość, gdy kobieta jest typem "barbie", sporo mężczyzn się nią NIE zainteresuje, właśnie z tego typu. Sztuczne piękno wbrew pozorom nie pociąga wielu mężczyzn. Natomiast "Keny" podobają się większości dziewczyn. Jakby Kobiety nie dostrzegały, że są puści.

Na koniec, z opisów koleżanek, chłopaków którzy je skrzywdzili, stworzyłem sobie w głowie wygląd tych dupków. I najzabawniejsze, że gdy pokazały mi ich zdjęcia, wszyscy mieli cechy które miałem w głowie. Poza tym zarówno ja jak i moi koledzy potrafiliśmy odczytać z twarzy, że to sukinsyny. Ciekawe, że kobiety obdarzone intuicją tego nie widziały.

Oto kilka przykładów sukinsynów na znalezionych w internecie zdjęciach. Widać że im zależy by "get laid and who next".
Zastanawiam się czy kobiety tego nie dostrzegają, czy może zwabione urokiem niektórych facetów wyłączają specjalnie radary?

ukrytyrowerzysta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 08:13   #642
Persephone_
the Gathering of Flowers

znowu

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 08:14   #643
Emanuelle_Noire
jadowita żmija

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
znowu
To ten od chinosow

Stary 2020-05-30, 08:14   #644
ukrytyrowerzysta
BAN stały

Znowu? Co masz na myśli?
Stary 2020-05-30, 08:50   #645
Celestine_M
Zakorzenienie

Czy tylko dla mnie ci faceci ze zdjec to aseksualne chlopaczki w wieku chyba 16? No oprocz tego pierwszego, ten wyglada doroslej.
Moze idz na jakies forum dla licealistow.

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2020-05-30 o 08:52
Celestine_M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 08:55   #646
Persephone_
the Gathering of Flowers

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Czy tylko dla mnie ci faceci ze zdjec to aseksualne chlopaczki w wieku chyba 16? No oprocz tego pierwszego, ten wyglada doroslej.
Czułabym zażenowanie, gdybym miała ich oceniać

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 09:22   #647
niemanicka
Zadomowienie

Cytat:
Zastanawia mnie co siedzi w głowie dziewczyny. Gdy jest 5 i po zrobieniu makijażu staje się 7 to czy nie wie że nie jest 7 tylko ukrywa swój wygląd? Czy odrzucając gościa 6 na 10 z powodu wyglądu nie wie że bez makijażu wcale nie jest od niego ładniejsza?

Moze jestes po prostu incelem?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 09:25   #648
ukrytyrowerzysta
BAN stały

Ok dziewczyny. Wstawiłem zdjęcia chłopaków którzy wyglądają na takich bajerantów, co szukają jednego. Poza tym zamieściłem przemyślenia i odniosłyście się tylko do zdjęć Nie na tym polega dyskusja :P
Stary 2020-05-30, 09:29   #649
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ukrytyrowerzysta Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny. Wstawiłem zdjęcia chłopaków którzy wyglądają na takich bajerantów, co szukają jednego. Poza tym zamieściłem przemyślenia i odniosłyście się tylko do zdjęć Nie na tym polega dyskusja :P
Jaka dyskusja? Za kazdym razem, jak sie pojawiaja tacy specjalisci z teoriami objawionymi i dziewczyny przedstawiaja argumenty przeciw, to wy sie w ogole nie odnosicie, tylko prowadzicie swoj monolog w powietrze jak katarynka. Sorry, stracilysmy juz cierpliwosc. Sami sie najpierw nauczcie dyskutowac.
Stary 2020-05-30, 09:30   #650
ukrytyrowerzysta
BAN stały

Oj ktoś tu walnął focha Nie wiem jak inni, ale mi na razie trudno się odnieść do Waszych słów bo niewiele odpisałyście.
Stary 2020-05-30, 09:31   #651
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Oj ktoś tu walnął focha Nie wiem jak inni, ale mi na razie trudno się odnieść do Waszych słów bo niewiele odpisałyście.
I bardzo dobrze. Dziewczyny, nie karmcie trolla, to sobie pojdzie.
Stary 2020-05-30, 09:31   #652
Misia452
Zakorzenienie

Cytat:
No,ty walnąłes

Stary 2020-05-30, 09:53   #653
NocnaWiedma
Gwiazdy i Czary

Cytat:
Doczytałem, że zdaniem jednej z użytkowniczek mnóstwo Polaków o siebie nie dba. Nie wiem. Każdy młody facet do 30 którego widuję w pracy i na ulicach odpowiednio ubrany, ostrzyżony, co 2 chodzi na siłownię. To nie wiem o jakim braku zadbania piszecie?
Na szczęście coraz więcej osób dba o swoją kondycję i sylwetkę. Prawda jest jednak taka, że u większości kumpli po 20 zaczęły pojawiać się piwne brzuchy i figury koleżanek wypadały znacznie zgrabniej.

A dbanie przez faceta nie tylko o sylwetkę ale i stan skóry /cery na pewno jest w cenie.

W kochanego.
NocnaWiedma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 10:02   #654
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Cytat:
Jaka dyskusja? Za kazdym razem, jak sie pojawiaja tacy specjalisci z teoriami objawionymi i dziewczyny przedstawiaja argumenty przeciw, to wy sie w ogole nie odnosicie, tylko prowadzicie swoj monolog w powietrze jak katarynka. Sorry, stracilysmy juz cierpliwosc. Sami sie najpierw nauczcie dyskutowac.

I to "wszystkie chłopaki/dziewczyny mają identyczny tok myślenia, preferencji i zachowań".

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 16 433 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 10:04   #655
NocnaWiedma
Gwiazdy i Czary

Cytat:
Aseksualni strasznie.

W kochanego.
NocnaWiedma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 14:37   #656
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Nie tylko dla Ciebie, oceniajac po zdjeciach, to jestem od nich ze dwa razy starsza. Dziekuje, postoje
Stary 2020-05-31, 09:19   #657
Savasana
Raczkowanie

Uważam się za atrakcyjna, bo mam kilka cech wyglądu, które bardzo mi się w sobie podobają. Jednak rozumiem przekaz autorki, człowiek przed lustrem widzi siebie trochę takim jakim chce się widzieć, bo zrobi minę taka jaka ładna, a nie taka z którą chodzi na codzien gdy siebie sam nie widzi Dodatkowo nasz instynkt samozachowawczy tak działa, że nie chcemy siebie sami dołować i raczej przyjmujemy za prawdziwą to wersje siebie która jest korzystniejsza, mimo że na myśląc "na trzeźwo" jesteśmy w stanie się ocenić dosyć obiektywnie.

Zawsze ktoś tam się kręcił koło mnie, w młodości miałam jakieś miłości nastoletnie, później zawsze ktoś zagadywał na imprezach ale jeśli chodzi o zagadywanie takie w biały dzień i np zaproszenie na kawę to zdarzyło mi się to dosłownie raz. Czasem bywa że w towarzystwie kobiet wychodzi temat "dziewczyny, pochwalcie się jaki najbardziej obciachowy tekst wam ktoś powiedział żeby was poderwać", a ja wtedy yyyyy. Po pierwsze nie pamiętam żadnych z tych tekstów którymi mnie ktoś próbował poderwać, po drugie zwykle bywało to na imprezach. A tu się okazuje że każda z moich znajomych jest atakowana non stop w biały dzień i błagana żeby umówiła się na kawę (nawet te nieatrakcyjne według obecnych ideałów). Więc nie wiem czy może nie jestem wcale atrakcyjna, czy odstraszam swoją mina

Savasana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 09:28   #658
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
A tu się okazuje że każda z moich znajomych jest atakowana non stop w biały dzień i błagana żeby umówiła się na kawę (nawet te nieatrakcyjne według obecnych ideałów). Więc nie wiem czy może nie jestem wcale atrakcyjna, czy odstraszam swoją mina
Ja tez czasem slysze od kolezanek, ze ktos je zaczepia na ulicy i jakie to sa teksty, no mnie jakos nikt nie zaczepia
Ostatnio mnie zaczepil jakis chlopak w galerii handlowej pare miesiecy temu, a przed tym to chyba z 3 lata temu mi sie cos takiego zdarzylo.

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2020-05-31 o 09:29
Stary 2020-05-31, 10:03   #659
robcia
Zakorzenienie

Do mnie w niedzielny poranek zadzwonil na msg gość ,którego wieczorem przyjelam z grzeczności do znajomych na fb . O głupia ja . Ze stresu nie umiałam sie rozłączyć ,bo na dodatek na śpiocha odebrałam. Matko bosko co ten facet sobie myślał? Kłaniał mi soe grzecznie kiedy mijalam go na ulicy a tu nagle takie coś . Zdazyłam cos o winie uslyszeć . No i nie wiadomo czy warto byc w ogole grzecznym dla ludzi ,bo glupie dzien dobry i ładny dzien a facet mysli buk wie co

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2020-05-31 o 10:24
robcia jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 11:07   #660
Noane
NAJLEPSZE WYDANIE

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Do mnie w niedzielny poranek zadzwonil na msg gość ,którego wieczorem przyjelam z grzeczności do znajomych na fb . O głupia ja . Ze stresu nie umiałam sie rozłączyć ,bo na dodatek na śpiocha odebrałam. Matko bosko co ten facet sobie myślał? Kłaniał mi soe grzecznie kiedy mijalam go na ulicy a tu nagle takie coś . Zdazyłam cos o winie uslyszeć . No i nie wiadomo czy warto byc w ogole grzecznym dla ludzi ,bo glupie dzien dobry i ładny dzien a facet mysli buk wie co

Skoro jesteś z nim tylko na "dzień dobry", to po co przyjmujesz do znajomych?

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Ja tez czasem slysze od kolezanek, ze ktos je zaczepia na ulicy i jakie to sa teksty, no mnie jakos nikt nie zaczepia
Ostatnio mnie zaczepil jakis chlopak w galerii handlowej pare miesiecy temu, a przed tym to chyba z 3 lata temu mi sie cos takiego zdarzylo.

Mnie też baardzo rzadko ktoś zaczepia. Ale moja standardowa mina jest chyba dość niezachęcająca
Poza tym raczej nie kręcę się bez celu, zawsze dokądś idę i to dość szybkim krokiem.

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości