Studia online - polecacie czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-13, 12:25   #1
JusstLu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 19

Studia online - polecacie czy nie?


Hej wszystkim. Chciałabym zacząć studia, a że mieszkam za granicą nie bardzo mogę jeździć na wykłady co 2 tygodnie. Stąd też znalazłam studia przez internet na Wirtualnej Uczelni (wup.pl )w Łodzi. I teraz nie wiem czy to ma sens. Czy te studia są tak samo ważne jak te stacjonarne lub zaoczne? Czy pracodawca patrzy na nie tak samo? I czy w ogóle da się samemu to ogarnąć. Wiem, że trzeba mobilizacji i samozaparcia, tego mi nie brak. Czy któraś z was miala do czynienia z tego typu studiami? Oczywiscie patrzę na licencjackie 1 stopnia. Proszę o rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JusstLu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 11:11   #2
blueberry97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Hej puw, jak juz. studia sa banalne, wszystko jest dobrze rozlozone w czasie, tylko trzeba pilnowac terminow. chociaz jak ich nie dopilnujesz, to wykladowcy i tak beda czekac do konca semestru zjazdy sa 2 razy w semestrze, ale tez nie na kazdym kierunku. niektore sa obowiazkowe, inne nie. studia sa tak postrzegane jak prywatne. oczywiscie, lepiej isc na dzienne na publiczna uczelnie, bo tam dostajesz sie jesli jestes dobry, a tutaj - jesli placisz czesne. ja nie mialam innego wyboru, poniewaz takze mieszkam za granica - wiec jestem na PUW
blueberry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 09:41   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Liczyć się liczą tak samo, bo na dyplomie będziesz miała studia niestacjonarne. Pytanie tylko, co będziesz miała po tym w głowie. Niby dostaniesz jakieś materiały, ale to trzeba jeszcze przyswoić. Na niektórych kierunkach to może być bardziej wykonalne, na innych mniej. Na przykład nie robiłabym tak filologii czy informatyki, bo tu jest za dużo zajęć praktycznych potrzebne, ale są takie kierunki, na które i tak trzeba się uczyć tylko na sesję i większość to teoria, którą i tak musisz przyswoić z książki, więc to jest do ogarnięcia on-line. Mówię tu głównie o kierunkach społecznych, typu administracja czy politologia.

Weź też pod uwagę, że zgodnie z prawem nie można prowadzić całych studiów online, a maksymalnie do 60% zajęć, więc i tak będziesz miała jakieś zjazdy.

PS Jakbym mieszkała za granicą, tobym i za granicą studiowała. Na przyszłym pracodawcy zrobiłoby to większe wrażenie niż jakaś tam szkółka.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2017-07-12 o 09:42
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 16:35   #4
Rainee
Przyczajenie
 
Avatar Rainee
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 28
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Cytat:
Napisane przez JusstLu Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Chciałabym zacząć studia, a że mieszkam za granicą nie bardzo mogę jeździć na wykłady co 2 tygodnie. Stąd też znalazłam studia przez internet na Wirtualnej Uczelni (wup.pl )w Łodzi. I teraz nie wiem czy to ma sens. Czy te studia są tak samo ważne jak te stacjonarne lub zaoczne? Czy pracodawca patrzy na nie tak samo? I czy w ogóle da się samemu to ogarnąć. Wiem, że trzeba mobilizacji i samozaparcia, tego mi nie brak. Czy któraś z was miala do czynienia z tego typu studiami? Oczywiscie patrzę na licencjackie 1 stopnia. Proszę o rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ile nie masz jakiejs naprawde powaznej pracy to pracodawca rzadko w ogole patrzy na to co konczylas :P

A co do studiow online to imo przekombinowanie. Częśc zajec i tak musi sie odbyc face to face, a nauka przez internet wydaje mi sie malo efektywna.
Rainee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:09   #5
hurrina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 4
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Według mnie studia online to spoko opcja dla tych co niekoniecznie mają możliwość i czas poświęcić się na tyle żeby studiować w pełnym wymiarze, dziennie. Osoby pracujące, matki z dziećmi albo osoby niepełnosprawne z pewnością docenią tak możliwość. Wiem , że na prywatnej Vistuli w Warszawie też jest taka szansa na wielu kierunkach. Fajnie, że pojawiają się nowe sposoby na zdobycie dyplomu.
hurrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:06   #6
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

W zamierzchłych latach 90. po Polsce krązyły często i gęsto dowcipy o korespondencyjnych kursach, od fizyki po karate.

Lata sie zmienily, technologia sie zmienila a ludzie nadal daja sie nabrac na te same głupie metody.
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 00:58   #7
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Cytat:
Napisane przez Rainee Pokaż wiadomość
O ile nie masz jakiejs naprawde powaznej pracy to pracodawca rzadko w ogole patrzy na to co konczylas

A co do studiow online to imo przekombinowanie. Częśc zajec i tak musi sie odbyc face to face, a nauka przez internet wydaje mi sie malo efektywna.
Co do efektywności to się nie zgodzę. Co prawda ja byłam w innej sytuacji jednak, ale praktycznie 3/4 czasu moich studiów lincencjackich uczyłam się samodzielnie w domu, ponieważ miałam indywidualna organizacje studiów ze względów zdrowotnych. Uczyłam się samodzielnie i chodziłam praktycznie tylko na zaliczenia, kolokwia, egzaminy, a oceny mialam dobre i bardzo dobre. Muszę jednak przyznać, że potrzeba bardzo wiele samozaparcia i zaangażowania oraz umiejętności samodzielnego motywowania się do nauki i jej organizowania. Mimo wszystko wiele się nauczyłam, zaliczyłam bez problemu wszystkie przedmioty, a w środę składam pracę licencjacka w dziekanacie i będę już tylko oczekiwała na obronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 21:32   #8
Monika555555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Zdecydowanie nie polecam, bo choć podobno są dobre studia online, to zarówno ja, jak i moi znajomi o takich nie słyszeliśmy, a tym bardziej nie znamy kogoś, kto by je polecał.
Monika555555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:24   #9
kamii887
Przyczajenie
 
Avatar kamii887
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 3
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Pewnie się trafiają i dobre i słabe kierunki, zależy pewnie jak się trafi, myślę, że z humanistycznych kierunków to by było do przejścia jeszcze
kamii887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:51   #10
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Cytat:
Napisane przez JusstLu Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Chciałabym zacząć studia, a że mieszkam za granicą nie bardzo mogę jeździć na wykłady co 2 tygodnie. Stąd też znalazłam studia przez internet na Wirtualnej Uczelni (wup.pl )w Łodzi. I teraz nie wiem czy to ma sens. Czy te studia są tak samo ważne jak te stacjonarne lub zaoczne? Czy pracodawca patrzy na nie tak samo? I czy w ogóle da się samemu to ogarnąć. Wiem, że trzeba mobilizacji i samozaparcia, tego mi nie brak. Czy któraś z was miala do czynienia z tego typu studiami? Oczywiscie patrzę na licencjackie 1 stopnia. Proszę o rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego nie chcesz studiowac tam gdzie mieszkasz? Rowniez mieszkam za granica i mimo ze skonczylam lic i mgr (na UW) w Polsce, to wiem jak jest to tutaj postrzegane. Nikt nie zna naszych uczelni i dla nich sa to tylko jakies tam studia w jakiejs tam Polsce.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 10:21   #11
alabio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 56
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Cytat:
Napisane przez kamii887 Pokaż wiadomość
Pewnie się trafiają i dobre i słabe kierunki, zależy pewnie jak się trafi, myślę, że z humanistycznych kierunków to by było do przejścia jeszcze
nie każdy kierunek sie nadaję, np grafika to słaby pomysł.
Cytat:
Napisane przez Monika555555 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie nie polecam, bo choć podobno są dobre studia online, to zarówno ja, jak i moi znajomi o takich nie słyszeliśmy, a tym bardziej nie znamy kogoś, kto by je polecał.
argument z nie słyszałam o tym więc lipa, mnie nie przekonuje
alabio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-26, 16:04   #12
agragner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Jestem właśnie po maturze i baaaaardzo dużo czytałam o takiej formie online, studia znalazłam na stronie WSKZ. Wszystko wygląda w porządku, dyplom jest taki sam jak po studiach stacjonarnych także chyba nie ma się co bać. Ja się ostatecznie zdecydowałam i zapisałam na pedagogikę w tej formie, myśle że jeżeli tylko nie zabraknie mi motywacji to będzie idelana forma dla mnie.
agragner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-08, 10:10   #13
kornelia1998
kornelia1998
 
Avatar kornelia1998
 
Zarejestrowany: 2022-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Studia online - polecacie czy nie?

Ja już się przyzwyczaiłam do studiów online, ale to nie to samo, co studia stacjonarne. Przede wszystkim ze względu na jakość nauki oraz na kontakt z ludźmi.
kornelia1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-08 10:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.