Studia/Praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-06, 15:18   #1
gemmaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1

Studia/Praca


Mam pytanie do osób studiujących i jednocześnie pracujących.
Jaki rodzaj pracy wykonujecie? Ostatnio przeszło mi przez myśl, czy praca w McDonaldzie (ze wzgl na elastyczny grafik byłaby dobrym rozwiązaniem). Jako studentka orientujecie się ile dostawałabym na rękę? Powiem szczerze, bez niepotrzebnego owijania. Jestem osobą dość spokojną i nie wiem czy bym sobie poradziła w tak dużej grupie osób. Zresztą nastał czas wakacji i moja rodzina oczekuję ode mnie, żebym poszła do jakiejś pracy. Jestem rozdarta i sfrustrowana tym wszystkim.
gemmaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 16:11   #2
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Studia/Praca

W McDonaldzie dostaniesz trochę ponad minimalną, nie wiem dokładnie ile, bo to zmienia się z miasta do miasta, ale śmiało idź.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 23:03   #3
_finder_
Raczkowanie
 
Avatar _finder_
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 100
Dot.: Studia/Praca

A studiujesz dziennie? Za moich czasów ( czyli jeszcze parę lat temu ) można było zatrudnić się w Poczcie Polskiej na popołudniowe zmiany w ekspedycji. Z tego co wiem oni bardzo często potrzebują ludzi do pracy, którzy godzą się na same drugie zmiany (mało kto chciał w takim systemie pracować).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_finder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 21:54   #4
Aliceee_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 12
Dot.: Studia/Praca

Jeśli chodzi o studia dzienne to faktycznie Mcdonalds albo coś takiego jak callcenter. W pierwszym nie pracowałam, natomiast w drugim zwolniłam się po dwóch tygodniach, bo codziennie bolała mnie głowa.
Aliceee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 07:49   #5
Nakayama
Raczkowanie
 
Avatar Nakayama
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 105
Dot.: Studia/Praca

Pracowałam w McDonald's na 3/4 etatu podczas studiów, wytrzymałam tam tylko trzy miesiące okresu próbnego i nie chciałabym tam wrócić. Byłam pracownikiem obsługi McCafe, napiszę Ci o swoich doświadczeniach.

1. Trafiłam na ekipę, w której menadżerkami były wyjątkowo chamskie i podłe osoby. Wyżywanie się, krzyki i przytyki były na porządku dziennym. O wszystko - o zagięcie na koszulce, o zbyt wolne robienie kawy, o zbyt szybkie robienie kawy, o oparcie się ręką na stole, o złą minę, dosłownie o wszystko. Kierownictwo prezentowało podobny poziom. Wiem oczywiście, że nie jest to reguła, ale warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zachowują się wobec siebie pracownicy konkretnej restauracji.

2. Konstruując umowę możesz zaznaczyć w niej dni, w których nie możesz pracować. W moim przypadku były to poniedziałki, które spędzałam na uczelni. Co miesiąc są także grafiki, propozycje wolnych dni wpisujesz w księgę życzeń. Starałam się rozłożyć godziny tak, żeby oprócz umówionych poniedziałków nie pracować także w środy. Po wpisaniu prośby o środy w zeszyt próśb okazało się nagle, że wraz z notatką przestały obowiązywać dni wolne wobec umowy. Co z tego, że wywiązywałam się z wymiaru godzin, wolne dni były niepożądane, pracodawcy preferowali nadgodziny, które sięgały całego etatu (mimo, że zawarliśmy umowę na 3/4 etatu, a ja musiałam łączyć naukę z pracą). Po wielkiej awanturze stanęło na moim.

3. Praca jest ciężka, jak to praca fizyczna. Pracowałam od 14:00 do 1:00, podczas dnia miałam jedną przerwę, którą trzeba było rozdysponować na cały dzień (wyjścia do toalety również musiały zawrzeć się w przerwie). Podczas pracy nie można było usiąść, oprzeć się o stół. Jeżeli nie było klientów trzeba było po kilka razy szorować te same tace czy piekarnik.

4. Przy 3/4 etatu zarabiałam niewiele ponad 800 zł.

5. Ubrania robocze przechodzą z rąk do rąk, jestem drobna a moje spodnie były w rozmiarze 40. Na szczęście nie musiałam nosić czapeczki, ale na kuchni jest to konieczne.

6. Pracownicy mają zniżki na pewną pulę jedzenia. Podczas przerwy można kupić sobie tortillę czy Big Maca za 5 zł. Jedzenie, które zostaje - ciasto, które nie może dłużej stać na wystawie, nieodebrane burgery - są nietykalne, idą do śmieci.

7. Środki do sprzątania są bardzo mocne, niektórzy mogą źle na nie reagować, pod koniec tygodnia potrafiła schodzić mi skóra z rąk, często bolała mnie głowa.

Ja mam bardzo negatywne odczucia z pracy w Maku. Nie jest to jednak reguła, są osoby, które sobie chwalą. Ja trafiłam na kiepską restaurację.
__________________
Nienawidzę słowa "homofobia". To nie fobia. Ty się nie boisz. Ty jesteś dupkiem.
Nakayama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 09:19   #6
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia/Praca

Cytat:
Podczas przerwy można kupić sobie tortillę czy Big Maca za 5 zł.
No po byku przywilej. Zdajecie sobie, mam nadzieję, sprawę, że ten shit z maca nazywany jedzeniem jest nie tylko tuczący, lecz także powoduje choroby serca i nowotwory? Po kilku latach takiej pracy można wyjść z jakąś poważną choroba w gratisie do pensji. I jeszcze to całodzienne stanie nad rozgrzanym tłuszczem... za 800 zł, rzeczywiście zachęcające.

U mnie sporo osób pracowało w kawiarniach, to też gastronomia, ale jednak trochę lżejsza i przyjemniejsza. Te wszystkie Costa Coffe i Starbucksy mają elastyczne grafiki.

Z call center bywa różnie, jeśli już to szukaj takich, w których pracujesz jako support i to ludzie do Ciebie dzwonią (choć i tu czasem Cię ktoś zwyzywa), a unikaj cold call, czyli dzwonienia do osób, które wcale sobie tego nie życzą.

Jest jeszcze sporo możliwości, czasem elastyczne grafiki mają np. punkty ksero albo różne centra od rozdzielania i spedycji, nie tylko Poczta Polska. Moja koleżanka akurat segregowała pocztę w Cyfrowym Polsacie i chwaliła tę pracę, bo była lekka i zmianowa.

Zarobki w takich pracach zwykle nie powalają. Większość takich miejsc oferuje umowę zlecenie, a minimalna stawka za godzinę na takiej umowie to 13 zł.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 09:19   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia/Praca

Cytat:
Podczas przerwy można kupić sobie tortillę czy Big Maca za 5 zł.
No po byku przywilej. Zdajecie sobie, mam nadzieję, sprawę, że ten shit z maca nazywany jedzeniem jest nie tylko tuczący, lecz także powoduje choroby serca i nowotwory? Po kilku latach takiej pracy można wyjść z jakąś poważną choroba w gratisie do pensji. I jeszcze to całodzienne stanie nad rozgrzanym tłuszczem... za 800 zł, rzeczywiście zachęcające.

U mnie sporo osób pracowało w kawiarniach, to też gastronomia, ale jednak trochę lżejsza i przyjemniejsza. Te wszystkie Costa Coffe i Starbucksy mają elastyczne grafiki.

Z call center bywa różnie, jeśli już to szukaj takich, w których pracujesz jako support i to ludzie do Ciebie dzwonią (choć i tu czasem Cię ktoś zwyzywa), a unikaj cold call, czyli dzwonienia do osób, które wcale sobie tego nie życzą.

Jest jeszcze sporo możliwości, czasem elastyczne grafiki mają np. punkty ksero albo różne centra od rozdzielania i spedycji, nie tylko Poczta Polska. Moja koleżanka akurat segregowała pocztę w Cyfrowym Polsacie i chwaliła tę pracę, bo była lekka i zmianowa.

Zarobki w takich pracach zwykle nie powalają. Większość takich miejsc oferuje umowę zlecenie, a minimalna stawka za godzinę na takiej umowie to 13 zł.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 09:20   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia/Praca

Cytat:
Podczas przerwy można kupić sobie tortillę czy Big Maca za 5 zł.
No po byku przywilej. Zdajecie sobie, mam nadzieję, sprawę, że ten shit z maca nazywany jedzeniem jest nie tylko tuczący, lecz także powoduje choroby serca i nowotwory? Po kilku latach takiej pracy można wyjść z jakąś poważną choroba w gratisie do pensji. I jeszcze to całodzienne stanie nad rozgrzanym tłuszczem... za 800 zł, rzeczywiście zachęcające.

U mnie sporo osób pracowało w kawiarniach, to też gastronomia, ale jednak trochę lżejsza i przyjemniejsza. Te wszystkie Costa Coffe i Starbucksy mają elastyczne grafiki.

Z call center bywa różnie, jeśli już to szukaj takich, w których pracujesz jako support i to ludzie do Ciebie dzwonią (choć i tu czasem Cię ktoś zwyzywa), a unikaj cold call, czyli dzwonienia do osób, które wcale sobie tego nie życzą.

Jest jeszcze sporo możliwości, czasem elastyczne grafiki mają np. punkty ksero albo różne centra od rozdzielania i spedycji, nie tylko Poczta Polska. Moja koleżanka akurat segregowała pocztę w Cyfrowym Polsacie i chwaliła tę pracę, bo była lekka i zmianowa.

Zarobki w takich pracach zwykle nie powalają. Większość takich miejsc oferuje umowę zlecenie, a minimalna stawka za godzinę na takiej umowie to 13 zł.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 09:37   #9
Nakayama
Raczkowanie
 
Avatar Nakayama
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 105
Dot.: Studia/Praca

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No po byku przywilej. Zdajecie sobie, mam nadzieję, sprawę, że ten shit z maca nazywany jedzeniem jest nie tylko tuczący, lecz także powoduje choroby serca i nowotwory? Po kilku latach takiej pracy można wyjść z jakąś poważną choroba w gratisie do pensji. I jeszcze to całodzienne stanie nad rozgrzanym tłuszczem... za 800 zł, rzeczywiście zachęcające.
Moja wypowiedź ma negatywny wydźwięk, już nie kwestionując tego co kto je, przy kilogramach wyrzucanego jedzenia taki "przywilej" był śmieszny generalnie praca w Maku to gra niewarta świeczki. Praca na kawie jest do przeżycia, ale jak sobie przypomnę opaleniznę dziewczyn, które całe dnie pracowały nad frytownicami... Masakra
__________________
Nienawidzę słowa "homofobia". To nie fobia. Ty się nie boisz. Ty jesteś dupkiem.
Nakayama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 15:48   #10
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Studia/Praca

Ja pracuje w sieciówce-sklepie odzieżowym. Grafik dopasowany jest do planu studiów, praca nie jest ciężka, chociaż trzeba długo stać. Stawka to 13 zł za godzinę. Myślę, że praca w sklepie lub jakiejś kawiarni jest o wiele lepszą opcją niż MacDonalds.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 20:33   #11
itmoderngirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6
Dot.: Studia/Praca

A ja pracuję jako freelancer (już kilka dobrych lat) i powiem, że uwielbiam taki tryb pracy. Ostatnio próbuję się przebranżowić na IT, co związane jest z moimi studiami, więc na razie udaje mi się pogodzić studia, pracę oraz życie rodzinne
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
itmoderngirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-06, 09:55   #12
twenty_eleven
Rozeznanie
 
Avatar twenty_eleven
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 858
Dot.: Studia/Praca

Pracuje w odzieżówce (baaaaardzo znana sieciówka) i dostaje na ręke ok. 10,50 zł (umowa o prace, a umowa zlecenie dostaje 13zł). Teraz mam 3/47 etatu, bo wakacje, ale ogólnie jeśli chcesz dorobić na studiach, w sensie rodzice Ci za mieszkanie płacą, a ty po prostu chcesz mieć na swoje przyjemności to spoko 1/4 dawała jakieś 400 zł, a 1/2 ok. 700 - 800, praca oczywiście na sklepie z klientami nie jest najprzyjemniejsza, ale mam takie szczęście, że super menadżerowie i współpracownicy ogólnie sami studenci i młode ludzie i bardzo elastyczny grafik, nie raz miałam zmianę po zajęciach typu 18-21.45
__________________
Kosmetyki, naturalna pielęgnacja i makijaż - przegląd kosmetycznych nowości, recenzje i wskazówki dot. makijażu - zapraszam na Instagram
twenty_eleven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 02:02   #13
Proteusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 5
Dot.: Studia/Praca

Ogólnie to pracodawcy dużo chętniej zatrudniają osoby które posiadają status studenta. Nie muszą płacić za nich ZUS.
Proteusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 03:02:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.