Kwietniówki 2018 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-17, 11:22   #2431
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

My gdzieś za rok zaczniemy starania o drugie.
Dziewczyny czy wasze dzieci już coś mówią? Ignas gada tylko po swojemu a w żłobku te dzieci nie które juz tak ładnie mówią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 13:32   #2432
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Selfish to u Ciebie duże zmiany.
Moja , takie podstawy mówi ,mama, tata, baba, dziadzia, am am, mniam,to tu tam , gdzie ,i mówi siódma i czasami , ósma no i na kota miau,na auto brum ,na pieska hau,chyba tyle.
Dziewczyny starszaków ,czym się kierować przy wyborze przedszkola? Chciałam bym mała od października posłać.Mam w okolicy przedszkole Montessori i takie tradycyjne .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 14:22   #2433
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja bardzo dużo mówi i pełnymi zdaniami chociaż wiadomo wymowa jeszcze dość dziecięca mówi np Idę spać, Chce mleczko, tutaj jest kotek, kocham mamusię

Ja to bym się nawet na trzecie decydowała jakbym miała jakaś babcie do pomocy mimo, że młoda noc w noc się budzi a rano wstaje przed 6 to i tak jest taka kochana, że chciałoby się więcej



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 14:50   #2434
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja właśnie nie mogę się doczekać aż mały zacznie tak mówić.
A karmicie jeszcze piersią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 18:15   #2435
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Tak

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 20:11   #2436
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Oo super, że jest ktoś jeszcze. Wśród znajomych to wszyscy się wysmiewaja ze mnie. Nawet teściowa komentuje. A próbujesz już odstawić czy jeszcze nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:30   #2437
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Myślę, że do 2 urodzin dociagne z kp a później będziemy odstawiać. Teraz póki co próbuje zlikwidować karmienia nocne bo to jest najbardziej uciążliwe

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-19, 11:35   #2438
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Magdzia85F Pokaż wiadomość
Hej!


Ja melduję, ze 7.01 na świecie pojawił sie Bartuś. 2 dni przed tp.
Starsza siostra Adunia wytrzymała bez mamy. Nawet z tatą w nocy odwi9zla do szpitala rodząca mamę.
Teraz sie docieramy. Łatwo nie jest.
Gratulacje
Cytat:
Napisane przez Muminka2 Pokaż wiadomość
Hej.Gratululacje , dużo zdrowia i siły dla was.
Ja , jestem w ciąży , termin na maj.Strasznie się , boję jak to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Gratulacje dużo zdrówka dla Was
Cytat:
Napisane przez Agnieszka_32 Pokaż wiadomość
Gratulacje Dziewczyny!klaski :
U nas nadal dzieci sztuk 1. Drugie w planach ale może bliżej końca roku zaczniemy starania.

Uważam, ze 2 lata to najlepsza różnica, ciężko na początku ale potem razem raźniej
Mój to przechodzi taki bunt, że jak na razie jedno mi wystarczy
Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
My gdzieś za rok zaczniemy starania o drugie.
Dziewczyny czy wasze dzieci już coś mówią? Ignas gada tylko po swojemu a w żłobku te dzieci nie które juz tak ładnie mówią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest mama, tata, baba, dada. Na auto brum, na pociąg ciuchciuch, na policję itp ioio, dużo jest wyrazów dźwiękonaśladowczych. Udaje trochę zwierząt. Ale np nietoperz to jest u niego tapa, kangur kungu, koparka to kopa, pingwin to pimbi. Nie wiem skąd sobie wybrał akurat te zwierzaki.
Dużo oglądamy książek ale i tak nie mówi bardzo dużo. Więcej po swojemu. Nie ma co porownywac chociaż fajnie by było moc się dogadać już z dzieckiem. Też widuje dzieci nawet ciut młodsze niż nasze co już mówią nawet pełnymi zdaniami. U nas zdanie to jedynie "mama tam", "mama bam". I na wszystko jest nie
Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie mogę się doczekać aż mały zacznie tak mówić.
A karmicie jeszcze piersią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My cycujemy. Fakt, że mniej bo zazwyczaj tylko do snu. Tyle, że od tygodnia jesteśmy bez smoka więc do snu ssie tyle, aż zasypia z cyckiem w buzi... Chyba odstawiamy się w złej kolejności bo wolałabym najpierw cycka odstawić. Szczególnie, że logopeda nam zaleciła odstawienie się od piersi i od smoka. Mamy nie bardzo zgryz i lepiej go nie pogłębiać.
O odpieluchowaniu nawet nie myślimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 20:49   #2439
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
My gdzieś za rok zaczniemy starania o drugie.
Dziewczyny czy wasze dzieci już coś mówią? Ignas gada tylko po swojemu a w żłobku te dzieci nie które juz tak ładnie mówią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Córka mówi, większość już można zrozumieć i buduje krótkie zdania 2-3 wyrazowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 17:29   #2440
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Magdzia85F Pokaż wiadomość
Hej!


Ja melduję, ze 7.01 na świecie pojawił sie Bartuś. 2 dni przed tp.
Starsza siostra Adunia wytrzymała bez mamy. Nawet z tatą w nocy odwi9zla do szpitala rodząca mamę.
Teraz sie docieramy. Łatwo nie jest.
Magdzia, gratulacje! I jak minął pierwszy miesiąc z dwójką maluszków?
Muminka, dla Ciebie również gratulacje. Podziwiam Was dziewczyny bo dwójka takich maluchów to na pewno niełatwa sprawa. Ale na pewno niedługo odczujecie tego plusy

My będziemy myśleć o drugim gdzieś za rok, półtora. Chcemy żeby Mała już była w miarę samodzielna jak pojawi się drugi bobas. Narazie nam się nie spieszy, ja jeszcze 30tki nie mam więc luz W dodatku mam jeszcze trochę planów zawodowych zanim zajde w drugą ciążę. Póki co super mi się pracuje, dużo się uczę i narazie nie chciałabym iść znowu na l4 i potem macierzyński. Ja mam wrażenie że do pracy wróciłam dopiero co, a tu zaraz rok stuknie
Dodatkowo myślimy o większym mieszkaniu albo kupnie działki i budowie, zobaczymy co się fajnego trafi.

Nasza już bardzo dużo mówi, buduje proste zdania, praktycznie wszystko już potrafi nazwać, oczywiście jeśli chodzi o przedmioty codziennego użytku. Na spacerze na wszystko pokazuje palcem i pyta "co to". Mam wrażenie że bardzo dużo już rozumie, robi się coraz bardziej komunikatywna i to jest super.

My też się jeszcze karmimy, ale w nocy. W dzień często mnie nie ma 14h i nie ma problemu bez mleczka ale w nocy musi być. Też po 2. urodzinach będziemy się powoli odstawiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2020-02-09 o 17:32
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 10:47   #2441
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

U widzę że się dzieje. Gratuluje, porodów i ciąż . My się odstawiliśmy już jakiś czas temu (sam zrezygnował, tak jak starsza córka).
Synek dość dużo już mówi, niestety mama nie usłyszałam do tej pory (nana zawsze mu wychodzi). Tata, babcia, ciocia, Adzia (Madzia), choć, nie chcę, oddaj, to mówi, ale mama nie . Około dwu latek może jeszcze nie mówić, ważne żeby miał już rozwinięta mowę bierną (rozumie co do niego mówimy). Czyli jak poprosimy o misia o poda misia itp. Starsza córka miała afazję więc trochę jestem oczytana w temacie.
Młody za to pobił wszystko z ząbkowaniem, bo wyszły mu cztery jedynki, cztery czwórki i chyba uznał że mu wystarczy... Nawet pediatra się z niego śmieję że po chińsku ząbkuje .
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-22, 11:38   #2442
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej! Gratuluję dzidziusiów i ciąż
My niedawno zaczęliśmy się starać, mam nadzieję, że po nowym roku będziemy już we czwórkę
Nela jeszcze zbyt dużo nie mówi, ale wydaje mi się, że niemiecki w przedszkolu trochę jej miesza w nauce polskiego. Mówi mama, tata, bejbi, lala, daj, oko, mam, tu, tam, to, miś, nos , auto, śpi, myju myju, papa lub baaaj, dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych i to chyba tyle.
Sukcesem jest, że w końcu śpi w swoim łóżku, w swoim pokoju! Co prawda ja śpię w salonie bo jestem na pogotowiu, odstawilismy się rok temu, a do snu woła cycy i musi się przytulić dlatego też w nocy się wybudza, codziennie praktycznie, chociaż dziś mieliśmy najlepsza noc ever bo zasnęłam po uspaniu jej I obudziłam się o 8 rano w wielkim szoku, że śpię sama coś pięknego po tylu miesiącach spania jak kołek. Chociaż jak ma wstać do przedszkola i przytula się mocno rączkami za szyję to jest cudnie
W przedszkolu super, jestem bardzo zadowolona, powoli będę wprowadzała naukę samodzielnego zasypiania bo widzę że już powoli staje się gotowa.
Kompletnie nie chce jeździć w wózku co mnie czasem dobija, ostatnio w drodze z przedszkola chciała wejść do fontanny (oczywiście bez wody), mówię ok wskakuj, tylko że ona chciała tam wejść bez kurtki, butów i czapki... z 10min przekonywałam ją, żeby weszła w ubraniach, a później kolejna godzinę, żeby w ogóle stamtąd wyszła.. dodam, że padał deszcz I tak każda wycieczka, spacery z dwójką dzieci to coś, czego obawiam się zdecydowanie najbardziej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.