Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-05, 13:06   #1
WikaWawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 5

Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!


Potrzebuję pomocy. Nie mam z kim o tym pogadać w prawdziwym życiu, dlatego piszę tutaj.

Moja koleżanka zaczęła się spotykać ze starszymi facetami w zamian za wycieczki do Paryża, nowego iPhone'a itp. Tak bardzo ją to wciągnęło, że zaczęła kompletnie zaniedbywać studia. Nie wiem jak ona przejdzie teraz przez sesję, bo na serio prawie nic się nie uczy, tylko chodzi po restauracjach i klubach. Boję się, że ją niedługo wywalą i wtedy co? Nie mogę patrzeć jak sobie tak życie marnuje.

Zaczęło się od tego, że znalazła wywiad z jakąś laską, Oliwia Misiak czy jakoś tak i wciągnęło ją to, że Ci faceci kupują jej markowe rzeczy i że zabiorą ją na wakacje nie wiadomo gdzie. I sobie ubzdurała, że dzięki nim będzie miała super życie.

Staram się być otwarta, ale no bez przesady. Chcę jakoś otworzyć jej oczy, uświadomić jej, że to studia są jej przyszłością, a nie to. Próbowałam już z nią rozmawiać, ale ona twierdzi, że nie rozumiem. Im więcej jej o tym wspominam, tym mniej mi mówi. Jak powiem jej rodzicom to się nigdy więcej już do mnie nie odezwie.

Ma ktoś może jakąś radę? Jak mam do niej dotrzeć? To moja przyjaciółka, znamy się od gimnazjum i chcę jej jakoś pomóc.
WikaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 13:21   #2
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Jest dorosła, jak sobie życie zmarnuje, to na własne życzenie. Powiedziałaś już co o tym myślisz, ona ma to gdzieś. Na siłę jej nie zmienisz. Przestań jej matkować i zajmij się swoimi sprawami.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 14:01   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

nie wiem w czym masz problem?
twoja kolezanka nie jest wykorzystywana wbrew swojej woli,nikt jej do niczego nie zmusza,to co robi sprawia jej przyjemnosc,jest zadowolona z drogi ktora obrala ,daj jej zyc po swojemu a sama zajmij sie swoim zyciem
musisz zrozumiec ze nie jestesmy wszyscy tacy sami ,kazdy ma prawo przezyc swoje zycie tak jak mu sie podoba ,ona chce sie spotykac z facetami za dobra materialne ?good luck jako dobra przyjaciolka powinnas sie cieszyc ze robi co lubi i zarabia dobrze
nie wiem skad ci przyszedl pomysl mowienia jej rodzicom?to nie jest twoj biznes co druga dorosla osoba robi ze swoim zyciem i nie masz prawa informowac jej rodzicow o jej stylu zycia.
mysle ze pocichu jej zazdroscisz ale sama nie masz odwagi zyc jak ona ;-)
zainwestuj swoja energie na zmienianie swojego zycia zeby bylo bardziej ekscytujace zebys nie miala czasu rozmyslac o wyborach zyciowych swojej kolezanki
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 14:17   #4
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

To jej sprawa i jej życie. Masz swoje to zajmij się nim. Zresztą, skad ta pewnosc ze serio nie wyjdzie na tym lepiej niz na skonczeniu studiów, które maja w Polsce coraz mniejsza wartosc?
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 14:20   #5
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez WikaWawa Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy. Nie mam z kim o tym pogadać w prawdziwym życiu, dlatego piszę tutaj.

Moja koleżanka zaczęła się spotykać ze starszymi facetami w zamian za wycieczki do Paryża, nowego iPhone'a itp. Tak bardzo ją to wciągnęło, że zaczęła kompletnie zaniedbywać studia. Nie wiem jak ona przejdzie teraz przez sesję, bo na serio prawie nic się nie uczy, tylko chodzi po restauracjach i klubach. Boję się, że ją niedługo wywalą i wtedy co? Nie mogę patrzeć jak sobie tak życie marnuje.

Zaczęło się od tego, że znalazła wywiad z jakąś laską, Oliwia Misiak czy jakoś tak i wciągnęło ją to, że Ci faceci kupują jej markowe rzeczy i że zabiorą ją na wakacje nie wiadomo gdzie. I sobie ubzdurała, że dzięki nim będzie miała super życie.

Staram się być otwarta, ale no bez przesady. Chcę jakoś otworzyć jej oczy, uświadomić jej, że to studia są jej przyszłością, a nie to. Próbowałam już z nią rozmawiać, ale ona twierdzi, że nie rozumiem. Im więcej jej o tym wspominam, tym mniej mi mówi. Jak powiem jej rodzicom to się nigdy więcej już do mnie nie odezwie.

Ma ktoś może jakąś radę? Jak mam do niej dotrzeć? To moja przyjaciółka, znamy się od gimnazjum i chcę jej jakoś pomóc.
A kto powiedzial, ze ona sobie teraz marnuje z zycie, a nie wlasnie z niego korzysta? Zapewniam Cie, ze ona zadnej Twojej pomocy nie potrzebuje, oraz z cala pewnoscia nie chce.
Studia zawsze moze skonczyc...
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 14:30   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Olej to. Nie zaliczy sesji to powtórzy przedmiot czy rok i tyle. Nie ona pierwsza i nie ostatnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 15:25   #7
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez WikaWawa Pokaż wiadomość
Próbowałam już z nią rozmawiać, ale ona twierdzi, że nie rozumiem.
Swoje zrobiłaś. Zmarnuje sobie życie? NIE istnieje jedna i jedyna definicja szczęśliwego życia. Może jej drogą wcale nie są studia? Wyraziłaś swoje zdanie, poradziłaś. Nie uchronisz kogoś, kto tego nie chce.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-05, 21:11   #8
tosia_montana
Przyczajenie
 
Avatar tosia_montana
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87563880] good luck jako dobra przyjaciolka powinnas sie cieszyc ze robi co lubi i zarabia dobrze
nie wiem skad ci przyszedl pomysl mowienia jej rodzicom?to nie jest twoj biznes co druga dorosla osoba robi ze swoim zyciem i nie masz prawa informowac jej rodzicow o jej stylu zycia.
mysle ze pocichu jej zazdroscisz ale sama nie masz odwagi zyc jak ona ;-) [/QUOTE]

no taak. autorka z pewnością jest zazdrosna o "zaradność" koleżanki prostytutki. Faktycznie jest czego zazdrościć..
tu nie ma się z czego cieszyć, po prostu musisz zaakceptować jej decyzję i zrozumieć, że nie każdy ma takie podejście do życia jak ty. To jej sprawa, jest dorosła.

Edytowane przez tosia_montana
Czas edycji: 2020-02-05 o 21:14
tosia_montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 21:41   #9
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez tosia_montana Pokaż wiadomość
no taak. autorka z pewnością jest zazdrosna o "zaradność" koleżanki prostytutki. Faktycznie jest czego zazdrościć..
tu nie ma się z czego cieszyć, po prostu musisz zaakceptować jej decyzję i zrozumieć, że nie każdy ma takie podejście do życia jak ty. To jej sprawa, jest dorosła.

Zgadzam się w zupełności. Dziewczyna się jawnie prostytuuje i nawet się tego nie wstydzi, rzeczywiście jest czego zazdrościć, kariera życia! xD Obrzydliwe i smutne, zwłaszcza, że to jeszcze młoda studentka. Obawiam się, Autorko, że nic z tym nie możesz zrobić, chociaż rozważyłabym powiedzenie jej rodzicom.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 21:52   #10
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

i co macie nadzieje ze rodzice ja zbija?;-)
czy ze sie jej wyrzekna?
jak bym to ja byla jej matka(tej kolezanki)i autorka by do mnie z tym przyszla to by niezla z☠☠☠ke dostala wiec lepiej niech sie zastanowi z czym i do kogo idzie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 22:00   #11
soulja_
Raczkowanie
 
Avatar soulja_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87565216]i co macie nadzieje ze rodzice ja zbija?;-)
czy ze sie jej wyrzekna?
jak bym to ja byla jej matka(tej kolezanki)i autorka by do mnie z tym przyszla to by niezla zâ˜☠â˜☠â˜☠ke dostala wiec lepiej niech sie zastanowi z czym i do kogo idzie[/QUOTE]

to jest nieważne, autorka doskonale wie, że pójście do rodziców koleżanki jest głupie.
i uważam, że twoje przypuszczenie że autorka zazdrości swojej koleżance, po pierwsze jest bez sensu a do tego jest szkodliwe, bo jeszcze dziewczyna faktycznie pomyśli sobie, że to z nią jest coś nie tak, a nie z jej przyjaciółką.
Prostytucja była, jest i będzie, ale nie ma sensu traktować tego jako bycie odważną, tak jak to napisałaś w swoim poprzednim komentarzu. Wyobraź sobie że nie każdy zazdrości utrzymankom (prostytutkom) takiej zaradności życiowej

Autorko musisz sobie odpuścić, nic nie dadzą kazania, jak sama tego nie zrozumie to nikt nie będzie mieć na nią wpływu. Do rodziców też nie ma co iść, bo to nie jest twoja sprawa. Wiem, że jest ci przykro bo to twoja przyjaciółka, ale ludzi nie zmienisz, widocznie macie inne podejście do życia.

Edytowane przez soulja_
Czas edycji: 2020-02-05 o 22:04
soulja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-05, 22:06   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

z jej kolezanka nic nie jest nie tak
kazdy ma prawo zyc jak mu sie podoba nie kazdy musi miec takie same morale,marzenia i plany
niech autorka pilnuje swojego biznesu lepiej na tym wyjdzie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 04:14   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Podobnie jak dziewczyny uważam, że tu nie ma nic do zrobienia. Masz prawo powiedzieć koleżance swoje zdanie ale nie masz prawa ingerować w życie dorosłej osoby. Jeśli zachowanie koleżanki Cię boli, odetnij sie od niej i już. Niestety, każdy ponosi konsekwencje swoich wyborółw, więc jeśli sesja ją wyeliminuje to już trudno. Nie możesz chodzić za nią na zajęcia i za nią się nie nauczysz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 11:45   #14
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Wyczuwam trolla.

A brak studiów to nie jest zmarnowane życie.
Przynajmniej sobie dziewczyna pożyje :P
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 12:15   #15
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87566269]Wyczuwam trolla.

A brak studiów to nie jest zmarnowane życie.
Przynajmniej sobie dziewczyna pożyje :P[/QUOTE]Co do studiów to się zgadzam, co do tego pożycia to nie bardzo, ale co kto lubi.
Jej życie i jej decyzje, więc tak ogólnie to spoko, ale poza zawaleniem studiów prostytucja może mieć też trochę innych konsekwencji. Przyzwyczai się teraz do łatwej kasy, a potem trudno będzie zacząć normalnie pracować. Na pewno rozejdą się jakieś plotki, przyszły facet może mieć z tym problem. Nie sądzę też, by kontakty z tymi bogatymi facetami zawsze były przyjemne. Ale Autorka nie ma tu nic do gadania. (choć pewnie troll, fakt)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 10:13   #16
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Ale gdzie to staczanie?

Praca jak praca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 13:03   #17
Mamba00
Rozeznanie
 
Avatar Mamba00
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 767
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

To jej życie i jej wybory. Kto wie kogo za chwilę pozna, może załatwi jej fajną pracę za dobrą pensję? Teraz pozwiedza trochę świata, a na studia zawsze zdąży pójść czy to dzienne, czy zaoczne za kilka lat.

Są kobiety, które mają mężów 15-20 lat starszych. Widać coś musi w nich być, skoro z nimi sypia. Niezależnie czy Ci się to podoba, czy traktujesz to jako prostytucję - nic nie możesz zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamba00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 13:55   #18
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Dlaczego w ogole tak sie emocjonujesz cudzym zyciem? Ona jest tylko twoją znajomą.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 13:01   #19
Trudne_sprawy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 199
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Jejciu co wy macie z tym gadaniem że nie jej sprawa no nie jej ale każdy chce wiedzieć z kim ma do czynienia.

Także autorko powiedz co o tym myślisz i tyle a potem urwij kontakt dorosłej osoby do niczego nie zmusisz.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Dlaczego w ogole tak sie emocjonujesz cudzym zyciem? Ona jest tylko twoją znajomą.
Jeśli chodzi o ten przypadek to aż znajomą.
Trudne_sprawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 14:19   #20
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez Trudne_sprawy Pokaż wiadomość
Jejciu co wy macie z tym gadaniem że nie jej sprawa no nie jej ale każdy chce wiedzieć z kim ma do czynienia.

Także autorko powiedz co o tym myślisz i tyle a potem urwij kontakt dorosłej osoby do niczego nie zmusisz.
Przecież byciem utrzymanką nie można się zarazić, nie trzeba zrywać kontaktu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:39   #21
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Przecież byciem utrzymanką nie można się zarazić, nie trzeba zrywać kontaktu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale kolegować się z kobietą upadłą? No jak to?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 15:42   #22
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Ale kolegować się z kobietą upadłą? No jak to?
Nawet Jezus się z takimi kumplował, więc myślę, że nawet trzeba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 17:41   #23
dominika152
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 302
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Twoja koleżanka po prostu trudni się współczesna prostytucją, czy tam sponsoringiem. Znalam kilka takich koleżanek na studiach. Skończyło się to tak, że jak raz weszły w ten "świat" to potem cięzko im było zrezygnować. Nawet chyba dalej się tym trudnią. Łatwy zarobek szybko uzależnia.

Obawiam się, że skoro raz posmakowała łatwego zarobku to teraz nie będzie jej się chciało żyć normalnie i ciężko pracować za 3000 zł, skoro tyle pewnie może dostać za jeden weekend. Dopiero po kilku latach być może przyjdą wyrzuty sumienia, depresja i znienawidzi siebie.

Na pewno racjonalnymi argumentami jej nie przegadasz, jedyne co możesz zrobić to powiedzieć jej wprost, że nie podoba ci się jej zachowanie i to, że się prostytuuje. Trzeba nazwać rzeczy po imieniu, może wtedy do niej dotrze, a nie mówić sobie, że to teraz normalne i jaka prostytucja, to współczesność. To jest zwykły sponsoring i tyle, kiedyś takie zachowania były mocno potępiane, dzisiaj nikt na to nie zwraca uwagi, ani nikogo to nie szokuje, bo wiele ludzi tak się zachowuje.
dominika152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 17:51   #24
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Twoja koleżanka po prostu trudni się współczesna prostytucją, czy tam sponsoringiem. Znalam kilka takich koleżanek na studiach. Skończyło się to tak, że jak raz weszły w ten "świat" to potem cięzko im było zrezygnować. Nawet chyba dalej się tym trudnią. Łatwy zarobek szybko uzależnia.

Obawiam się, że skoro raz posmakowała łatwego zarobku to teraz nie będzie jej się chciało żyć normalnie i ciężko pracować za 3000 zł, skoro tyle pewnie może dostać za jeden weekend. Dopiero po kilku latach być może przyjdą wyrzuty sumienia, depresja i znienawidzi siebie.

Na pewno racjonalnymi argumentami jej nie przegadasz, jedyne co możesz zrobić to powiedzieć jej wprost, że nie podoba ci się jej zachowanie i to, że się prostytuuje. Trzeba nazwać rzeczy po imieniu, może wtedy do niej dotrze, a nie mówić sobie, że to teraz normalne i jaka prostytucja, to współczesność. To jest zwykły sponsoring i tyle, kiedyś takie zachowania były mocno potępiane, dzisiaj nikt na to nie zwraca uwagi, ani nikogo to nie szokuje, bo wiele ludzi tak się zachowuje.
Czemu ma przyjść depresja, wyrzuty sumienia i nienawiść do siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 18:22   #25
dominika152
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 302
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Bo istnieje coś takiego jak sumienie, które można chwilowo wygłuszyć, ale po jakimś czasie się odezwie.
dominika152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-08, 18:25   #26
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Bo istnieje coś takiego jak sumienie, które można chwilowo wygłuszyć, ale po jakimś czasie się odezwie.
No tak. Ale to jest prawda tylko wtedy, kiedy według siebie robi się coś złego.

A dla wielu osób sponsoring czy prostytucja to nic złego.

To taj jak ja zabiłam kurczaka własnymi rękami i zjadłam. Ktoś, kto ma inne sumienie i inaczej jest wychowany, miałby wyrzuty sumienia. A ja od 20 lat żyję i mam się dobrze.

Seryjni mordercy czasem nie widzą problemu w swoim zachowaniu, a co dopiero osoba, która nikogo w ogóle nie krzywdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 01:34   #27
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No tak. Ale to jest prawda tylko wtedy, kiedy według siebie robi się coś złego.

A dla wielu osób sponsoring czy prostytucja to nic złego.

To taj jak ja zabiłam kurczaka własnymi rękami i zjadłam. Ktoś, kto ma inne sumienie i inaczej jest wychowany, miałby wyrzuty sumienia. A ja od 20 lat żyję i mam się dobrze.

Seryjni mordercy czasem nie widzą problemu w swoim zachowaniu, a co dopiero osoba, która nikogo w ogóle nie krzywdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Choć nie popieram prostytucji i sponsoringu to jestem zdania, że każdy ma prawo zyć, jak chce. Jeśli moja koleżanka zajmowałaby się taką działalnością to po prostu zerwałabym z nią kontakt, bo z drugiej strony mi taka znajomośc też ma prawo mi nie odpowiadać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 13:30   #28
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Spytałabym, czy koleżanka ma jakieś problemy finansowe, czy potrzebuje pilnie pieniędzy i czy dlatego podjęła takie zachowania. Jeśli nie jest postawiona pod ścianą, a tak wybrała no to trudno, jej życie jej konsekwencje. Jeśli ma jednak inne problemy i stąd ta decyzja, starałabym się jej pomóc. Sama nie mogłabym się przyjaźnić z taką osobą. Zresztą zaraz wyjdą duże różnice między wami (prawdopodobnie) to się samo rozleci.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 13:39   #29
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Daj jej szkarłatne A, niech naszyje w widocznym miejscu.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-09, 15:48   #30
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Proszę o radę! Moja koleżanka się stacza. Nie wiem co zrobić!

Cytat:
Napisane przez WikaWawa Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy. Nie mam z kim o tym pogadać w prawdziwym życiu, dlatego piszę tutaj.

Moja koleżanka zaczęła się spotykać ze starszymi facetami w zamian za wycieczki do Paryża, nowego iPhone'a itp. Tak bardzo ją to wciągnęło, że zaczęła kompletnie zaniedbywać studia. Nie wiem jak ona przejdzie teraz przez sesję, bo na serio prawie nic się nie uczy, tylko chodzi po restauracjach i klubach. Boję się, że ją niedługo wywalą i wtedy co? Nie mogę patrzeć jak sobie tak życie marnuje.

Zaczęło się od tego, że znalazła wywiad z jakąś laską, Oliwia Misiak czy jakoś tak i wciągnęło ją to, że Ci faceci kupują jej markowe rzeczy i że zabiorą ją na wakacje nie wiadomo gdzie. I sobie ubzdurała, że dzięki nim będzie miała super życie.

Staram się być otwarta, ale no bez przesady. Chcę jakoś otworzyć jej oczy, uświadomić jej, że to studia są jej przyszłością, a nie to. Próbowałam już z nią rozmawiać, ale ona twierdzi, że nie rozumiem. Im więcej jej o tym wspominam, tym mniej mi mówi. Jak powiem jej rodzicom to się nigdy więcej już do mnie nie odezwie.

Ma ktoś może jakąś radę? Jak mam do niej dotrzeć? To moja przyjaciółka, znamy się od gimnazjum i chcę jej jakoś pomóc.
to jej życie.



Jak chcesz jej dowalić zapytaj czy jako dziecko marzyła o byciu prostytutką.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-09 11:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.