Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 11:10   #1
Leprincess23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3

Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz


Cześć dziewczyny,

Ostatnio robi się popularny temat gimnastyki i masażu twarzy, jako skuteczny sposób zapobiegania starzeniu. Zainteresowałam się metodami japonek, które często w wieku 40, a nawet 50 lat wyglądają jak nastolatki i dochodzę do wniosku, że oprócz dbania o samą skórę one dbają głównie o mięśnie twarzy które ją "podtrzymują" na swoim miejscu.

Ciężko jest jednak przebrnąć przez wszystkie te ćwiczenia i wybrać coś dla siebie, bo jest tego masa i nie do końca wiadomo, które ćwiczenia są skuteczne, a które nie. Szperając po YT znalazłam filmik babeczki, nie wiem w jakim jest wieku, ale wygląda rewelacyjnie! Używa jednego przyrządu do ćwiczenia twarzy, który ma właśnie ćwiczyć mięśnie na twarzy, podbródku, a nawet pod oczami:

https://www.youtube.com/watch?v=O5lN0sJrtgY

Czy któraś z Was tego próbowała? Jestem bliska skuszenia się na to, tym bardziej, że znalazłam to na allegro. Wcześniej widziałam to na amazonie, ale było droższe i nie mam tam konta, nawet nie wiem czy wysyłają do polski. Kiedyś czytałam wątek o Facial-Flex, tu na wizażu, ale później temat zanikł. Tu jest aukcja:

http://allegro.pl/facial-flex-cwicze...894516274.html

Dajcie znać czy macie jakieś doświadczenie z ćwiczeniami tego typu, jestem ciekawa czy ktoś już tego próbował. Podobno ćwiczenia wyszczuplają też policzki, co składnia mnie do kupna jeszcze bardziej, bo zawsze miałam kompleks zbyt pełnych chomików. Mnie to bardzo kusi muszę przyznać

Czekam na odzew!

Pozdrowienia
Ewa
Leprincess23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 12:28   #2
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

ja robie ćwiczenia od dłuższego czasu na mięśniach twarzy, bo niestety ale to już ten wiek gdzie mam zmarszczki.. zwłaszcza ta od palenia i między brwiami. do ćwiczeń robie jeszcze masaże z olejkiem i jakiś czas używam kremu na zmarszczki i jest ok.
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 15:42   #3
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Spróbować można ale jakiś cudów bym się nie spodziewała...
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 14:55   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
Spróbować można ale jakiś cudów bym się nie spodziewała...
Ja bym się prędzej spodziewała cudów po ćwiczeniach i masażu twarzy niż po kosmetykach, które działają głównie na naskórek. Starzenie to przede wszystkim utrata owalu, jędrności, bruzdy i obwisy, a to dzieje się nie tam, gdzie działa krem, tylko głębiej. Przykładem może być Fumiko Takatsu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 15:22   #5
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym się prędzej spodziewała cudów po ćwiczeniach i masażu twarzy niż po kosmetykach, które działają głównie na naskórek. Starzenie to przede wszystkim utrata owalu, jędrności, bruzdy i obwisy, a to dzieje się nie tam, gdzie działa krem, tylko głębiej. Przykładem może być Fumiko Takatsu.



Ale ja nie twierdze, ze kremy są lepsze niz masaz. Uwazam ze ani po tym ani po tym cudow nie bedzie. Genetyka odgrywa wazną rolę, to jak sie odzywiamy, ile pijemy, ile spimy, ile sie stresujemy, jaki tryb zycia prowadzimy. Matka mojej przyjaciołki robi masaze twarzy od kilkunastu lat (w szoku byłam ze tak długo) ale i tak wygląda na o wiele wiecej lat niz jej rowiesniczki. Ma cere suchą i nigdy nie przywiazywała ogromnej wagi do nawilzania buzi. Wiadomo, że na tłustej pozniej pojawią sie zmarszczki. Masaz to nie wszystko. To składowa. Ja wierze w potęge medycyny estetycznej, w mezoterapię itp. Mezoterapia nie działa na naskórek tylko głębiej. Taka profilaktyka mnie bardziej przekonuje tym bardziej, ze widze po sobie jak mi sie poprawiła jakos skóry po kilkunastu sesjach mezoterapii. Jest jędrniejsza, gładsza, grubsza i w ogole fajniejsza, nie tylko na dotyk ale i wizualnie. Przestac sie kremowac tez sobie nie wyobrazam, mimo ze jak powiedzialas kremy dzialaja głównie na naskorek.

Edytowane przez Agataa_S
Czas edycji: 2019-03-29 o 15:39
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 08:46   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
Ale ja nie twierdze, ze kremy są lepsze niz masaz. Uwazam ze ani po tym ani po tym cudow nie bedzie. Genetyka odgrywa wazną rolę, to jak sie odzywiamy, ile pijemy, ile spimy, ile sie stresujemy, jaki tryb zycia prowadzimy. Matka mojej przyjaciołki robi masaze twarzy od kilkunastu lat (w szoku byłam ze tak długo) ale i tak wygląda na o wiele wiecej lat niz jej rowiesniczki. Ma cere suchą i nigdy nie przywiazywała ogromnej wagi do nawilzania buzi. Wiadomo, że na tłustej pozniej pojawią sie zmarszczki. Masaz to nie wszystko. To składowa. Ja wierze w potęge medycyny estetycznej, w mezoterapię itp. Mezoterapia nie działa na naskórek tylko głębiej. Taka profilaktyka mnie bardziej przekonuje tym bardziej, ze widze po sobie jak mi sie poprawiła jakos skóry po kilkunastu sesjach mezoterapii. Jest jędrniejsza, gładsza, grubsza i w ogole fajniejsza, nie tylko na dotyk ale i wizualnie. Przestac sie kremowac tez sobie nie wyobrazam, mimo ze jak powiedzialas kremy dzialaja głównie na naskorek.
Problem polega na tym, że na medycynę estetyczną to jednak mało kogo stać.
A masaż i ćwiczenia twarzy to nic innego jak masaż i ćwiczenia ciała. Chyba nikt nie wątpi, że są skuteczne? I podobnie jak z masażem i ćwiczeniami ciała ważne jest wykonanie i technika. Jeśli będą nieprawidłowe, to albo nie pomogą albo wręcz zaszkodzą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 09:06   #7
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że na medycynę estetyczną to jednak mało kogo stać.
A masaż i ćwiczenia twarzy to nic innego jak masaż i ćwiczenia ciała. Chyba nikt nie wątpi, że są skuteczne? I podobnie jak z masażem i ćwiczeniami ciała ważne jest wykonanie i technika. Jeśli będą nieprawidłowe, to albo nie pomogą albo wręcz zaszkodzą.

Nie mogę doszukać się w tym wątku żeby było napisane, ze mamy pisać o darmowych sposobach... Nie uważam żeby na medycynę estetyczną było mało kogo stać. Są zabiegi za 2-3 tys zł ale są też za 200-300zł takie jak właśnie mezoterapia. Nie uważam, żeby mało kogo było stać na zabiegi za 200-300zł. A działają.
I co to znaczy że masaże są skuteczne? Mogą być skuteczne w iluś tam procentach. Jak wszystko. Na jednych coś działa lepiej a na jednych gorzej. Ja mam przekonanie, że owszem, masaże mogą pomóc ale cudów nie zdziałają.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-30, 09:30   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
I co to znaczy że masaże są skuteczne? Mogą być skuteczne w iluś tam procentach. Jak wszystko. Na jednych coś działa lepiej a na jednych gorzej. Ja mam przekonanie, że owszem, masaże mogą pomóc ale cudów nie zdziałają.
Są skuteczniejsze niż kosmetyki, które działają powierzchownie, a chyba oczywiste jest, że problemy jak obwisający podbródek czy ogólnie wynikające z działania grawitacji mają swoje źródło głębiej niż naskórek?Oczywiste jest też, że medycyna estetyczna jest tutaj jeszcze skuteczniejsza.
Twierdzenie, że można spróbować, ale nie spodziewać się cudów, to tak jak powiedzieć komuś z nadwagą, wadą postawy czy lekkim sflaczeniem ciała, że w sumie to może sobie uprawiać sport, ale wiele to mu to nie da.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 09:46   #9
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Są skuteczniejsze niż kosmetyki, które działają powierzchownie, a chyba oczywiste jest, że problemy jak obwisający podbródek czy ogólnie wynikające z działania grawitacji mają swoje źródło głębiej niż naskórek?Oczywiste jest też, że medycyna estetyczna jest tutaj jeszcze skuteczniejsza.
Twierdzenie, że można spróbować, ale nie spodziewać się cudów, to tak jak powiedzieć komuś z nadwagą, wadą postawy czy lekkim sflaczeniem ciała, że w sumie to może sobie uprawiać sport, ale wiele to mu to nie da.

Nie mogę się zgodzić z ostatnim zdaniem. Ciało nie będzie w dobrej kondycji jeśli mimo, że będziemy ćwiczyły będziemy miały beznadziejną dietę, mało piły lub mało spały, niczym się nie smarowały itd. Wtedy ćwiczenia też cudów nie zdziałają. Tak samo jest z twarzą.
Trzeba działać wielopoziomowo. Same ćwiczenia to nie rozwiązanie. Takie mam zdanie.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 11:45   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
Nie mogę się zgodzić z ostatnim zdaniem. Ciało nie będzie w dobrej kondycji jeśli mimo, że będziemy ćwiczyły będziemy miały beznadziejną dietę, mało piły lub mało spały, niczym się nie smarowały itd. Wtedy ćwiczenia też cudów nie zdziałają. Tak samo jest z twarzą.
Trzeba działać wielopoziomowo. Same ćwiczenia to nie rozwiązanie. Takie mam zdanie.
Przecież to oczywiste, że działanie na wielu frontach jest najlepsze. Ja się po prostu nie zgadzam z Twoim podejściem, że to prawie nic nie daje, bo tak rozumiem Twoją pierwszą wypowiedź. Tak samo jakby powiedzieć, że ćwiczenia i masaże nie działają na mięśnie i resztę tkanki. Obojętnie czy na twarzy czy na ciele. No jakoś ludzie wyrabiają sobie tę muskulaturę czy elastyczność i to nie samą dietą ani trybem życia ani genami, tylko właśnie sportem, a techniki takie jak joga twarzy to nic innego jak własnie sport. Dla twarzy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-03-30 o 11:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 11:55   #11
Mazmon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 69
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Kurcze! Tyle pieniedzy niepotrzebnie wydalam na medycyne estetyczna a cwiczenia i masaze nic nie kosztuja a dzialaja cuda

Edytowane przez Mazmon
Czas edycji: 2019-03-30 o 11:59
Mazmon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-30, 14:29   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez Mazmon Pokaż wiadomość
Kurcze! Tyle pieniedzy niepotrzebnie wydalam na medycyne estetyczna a cwiczenia i masaze nic nie kosztuja a dzialaja cuda
A ktoś tu tak twierdzi?Jeśli tak, to poproszę cytat.

A tu są przykładowe efekty jogi twarzy przed i po KLIK.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

A tutaj KLIK badanie opublikowane w 2018 w Aesthetic Surgery Journal na temat skuteczności ćwiczeń mieśni twarzy i urządzeń do tych ćwiczeń takich jak PAO (to takie śmieszne "śmigło", które się wsadza do ust).
Konkluzja brzmi: Our results demonstrated beneficial effects of FMEuP (Facial Muscle Excersises using PAO)on facial rejuvenation.

Tutaj KLIK kolejne badanie na temat ćwiczeń twarzy w grupie kobiet w średnim wieku przez 20 tygodni i konkluzja: In conclusion, a regimen of at-home facial exercises maintained for 20 weeks seemed to improve mid-face and lower face fullness.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-03-30 o 14:38
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 15:24   #13
Mazmon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 69
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

No jesli Agataa_S pisze, ze "cudow by sie nie spodziewala" po tych cwiczeniach a Ty ich tak zaciekle bronisz to wnioskuje, ze uwazasz ze dzialaja cuda. Takie odnioslam wrazenie po waszej wymianie zdan. Fajnie, ze jestes tak przekonana do tych cwiczen. Przynajmniej zaoszczedzisz na zabiegach medycyny estetycznej
Mazmon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 16:49   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Cytat:
Napisane przez Mazmon Pokaż wiadomość
No jesli Agataa_S pisze, ze "cudow by sie nie spodziewala" po tych cwiczeniach a Ty ich tak zaciekle bronisz to wnioskuje, ze uwazasz ze dzialaja cuda. Takie odnioslam wrazenie po waszej wymianie zdan. Fajnie, ze jestes tak przekonana do tych cwiczen. Przynajmniej zaoszczedzisz na zabiegach medycyny estetycznej
Nigdzie tak nie napisałam. Cudem byłoby wyglądanie na 20-30 lat młodziej, a tego to i medycyna estetyczna raczej nie potrafi, no chyba że liczyć te panie, które po 50 fundują sobie twarz 20-latki bez mimiki.
Nie zgadzam się ze stawianiem kosmetyków w jednym rzędzie z ćwiczeniami twarzy. Kosmetykami nie podciągnie się opadającego podbródka, a ćwiczeniami tak. Dziwi mnie, że ktokolwiek z tym dyskutuje, przecież to działa tak samo jak sport.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 21:05   #15
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Gimnastyka twarzy jak lifting i wyszczuplenie twarz

Myślicie, że ten efekt wyszczuplenia z tytułu wątku jest możliwy do osiągnięcia w ogóle? Chodzi mi o pucołowate policzki
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-02 22:05:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.