Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-31, 09:47   #61
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ostatniedni nie zgodze się że położne nic nie robią.. To jednak one odbierają poród, zajmują się dzieckiem, robią pomiary i wszytskie opisy a później muszę posprzątać po wszystkim. Moim zdaniem to jest gorsza robota niż podanie tabletek. Faktem jest, że wszyskie położne i niemal wszyscy lekarze w tym szpitalu podpisali klauzulę sumienia oprócz ordynatora i dlatego to on sam podaję tabletki i lyzeczkuje po zabiegu. U mnie był problem nawet z anastezjologiem bo nie chcieli mnie zneczulic z uwagi na to, że to było poronienie wywołane.. Ale ostatecznie jakiś anastezjolog się znalazł.
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 16:29   #62
BRaGG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 69
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Beznadziejnyprzypadek trzymaj się bardzo mocno.
BRaGG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 16:37   #63
Ostatniedni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 148
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Nie zrozumiałas mnie. Chodziło mi o to że położne nie uczestniczą w procesie terminacji, nie podają tabletek, nie lyzeczkuja, nie robią w zasadzie nic niezgodnego ze swoim sumieniem a nim się zasłaniają. Bo podanie kroplowki przeciwbólowej to raczej nie jest nic niezgodnego z sumieniem...
Ostatniedni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 18:43   #64
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ostatniedni zgadzam się, w moim przypadku nie zrobiły totalnie nic, zresztą wiemy że większość z nas jest pozostawiona sama sobie. Jak się zorientuje, że to "już" to zdazy do zabiegowki, jak nie to wiadomo, albo łóżko albo łazienka. Ja rodziłam oo 18.40, to dopiero jak przyszła położna na nocną zmianę to mnie umyła trochę i pogłaskała po głowie, okazała wsparcie. Od rannej zmiany usłyszałam, no już, nie krzycz, przecież wiedziałaś że tak będzie (jasne, przypuszczałam, że urodzę sama, na rękę w toalecie) .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 19:37   #65
Matilda2019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Przykro mi, ze miałyście takie doświadczenia. U mnie położne były wspaniałe, na każdej zmienianie. W szczególności ta, która była na nocnej zmianie kiedy rodziłam. I to właśnie ona była od tej brudnej roboty. Sama pomogła mi urodzić łożysko a potem pomogła się umyć.
Matilda2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 22:36   #66
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja urodziłam po 6 zmianach położnych i wszystkie były na prawdę miłe i wyrozumiale. Zaglądały do mnie często i pytaly czy coś się dzieje, wielokrotnie przypominały że jak się zacznie to żeby od razu je informować. Nie miałam żadnego znieczulenia, nikt mi też nie proponował ale i ja nie prosiłam. Po urodzeniu to położne musiały zrobić całą robotę związaną z dzieckiem oraz umyciem mnie i mojego łóżka. Jedyny niesmak jaki mi pozostał to komentarze po wszystkim... Które docierały z korytarza... Nie dotyczyły mnie ale ogólnie sytuacji... Z jednej strony to rozumiem, nie jest to dla nich przyjemna robota ale przynajmniej mogłyby zamknąć drzwi...
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 00:50   #67
Matilda2019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Obie przeżyłyśmy koszmar. Na ten Nowy Rok życzę Tobie, sobie i kolejnym silnym Kobietom, które znajdą się w takiej sytuacji jedynie jedynie lepszych momentów </3.
Matilda2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-01, 10:09   #68
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny zablokujcie tego trolla i w ogóle nie czytajcie. Podjęłyście dobrą decyzję. Trudną, ale najlepszą dla Was i Waszych rodzin w danym momencie. Widziałam z bliska jak wygląda opieka nad ciężko chorym dzieckiem, w przypadku który znam, rodzina się rozpadła jeszcze przed śmiercią chłopca (przeżył 7 lat) a jego starsza siostra potrzebuje terapii bo jej potrzeby zostały przez rodziców zepchnięte na dalszy plan. Nie, nie dlatego że tak zaplanowali tylko dlatego, że zwyczajnie nie dawali rady inaczej (choć byli pod opieką hospicjum domowego). Łatwo się pisze "urodź i oddaj do adopcji". Mam wrażenie, że wyrzuty sumienia byłyby jeszcze większe, podobnie jak ostracyzm społeczny. Znalazłam ten wątek kiedy sama czekałam na wyniki testów, mnie ta tragedia ominęła, ale od tamtej pory do Was zaglądam i wspieram dobrymi myślami. Nie dajcie sobie wmówić, ze zrobiłyście coś złego bo to nie prawda. Jesteście bardzo silne i bardzo mi przykro, że Was to spotkało. Trolla zgłaszam, bo to straszna podłość wpadać z takimi tekstami na taki wątek. I żadna wolność poglądów tego nie tłumaczy,
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 13:09   #69
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny zablokujcie tego trolla i w ogóle nie czytajcie. Podjęłyście dobrą decyzję. Trudną, ale najlepszą dla Was i Waszych rodzin w danym momencie. Widziałam z bliska jak wygląda opieka nad ciężko chorym dzieckiem, w przypadku który znam, rodzina się rozpadła jeszcze przed śmiercią chłopca (przeżył 7 lat) a jego starsza siostra potrzebuje terapii bo jej potrzeby zostały przez rodziców zepchnięte na dalszy plan. Nie, nie dlatego że tak zaplanowali tylko dlatego, że zwyczajnie nie dawali rady inaczej (choć byli pod opieką hospicjum domowego). Łatwo się pisze "urodź i oddaj do adopcji". Mam wrażenie, że wyrzuty sumienia byłyby jeszcze większe, podobnie jak ostracyzm społeczny. Znalazłam ten wątek kiedy sama czekałam na wyniki testów, mnie ta tragedia ominęła, ale od tamtej pory do Was zaglądam i wspieram dobrymi myślami. Nie dajcie sobie wmówić, ze zrobiłyście coś złego bo to nie prawda. Jesteście bardzo silne i bardzo mi przykro, że Was to spotkało. Trolla zgłaszam, bo to straszna podłość wpadać z takimi tekstami na taki wątek. I żadna wolność poglądów tego nie tłumaczy,
Podpisuje się pod Twoim postem.

Dla mnie wczorajszy dzień był okropny. Tyle przemyśleń i podsumowań. Ale trzeba żyć dalej. Trzymajcie się i bądźmy silne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 00:18   #70
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

hej..
o co chodzi z rodzeniem łożyska w naszych przypadkach? Rodziłyscie je tak samo jak przy donoszonych ciążach?
Rozumiem ze to dotyczy kobiet które nie mialy łyzeczkowania?
Ja nie mialam porodu łozyska..ale jak sie domyslam ogarneli to przy łyzeczkowaniu. Czy dobre rozumiem?
Moze to zalezy od tygodnia ciązy w ktorym trafilysmy do szpitala. U mnie to byl 15-16 tydzien.
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 12:57   #71
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

U mnie samo wyszło. Bez problemów. A później łyżeczkowanie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-02, 17:58   #72
Angelmum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 105
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny mam pytanie o kwas foliowy, bo zakupiłam ten firmy formeds ktoras z Was go polecala, i tu jest na opakowaniu napisane nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących bez konsultacji z lekarzem? I o co w tym chodzi? Zawsze mi sie wydawalo ze kwas foliowy jaki by nie był dla kobiet przed i w trakcie ciąży jest dobry... Bardzo mi przykro ze dochodza wciąż nowe dziewczyny.. Ale chuba tak juz będzie zawsze
Angelmum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 21:30   #73
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny,
samych dobrych wiadomości w Nowym Roku, ściskam Was bardzo mocno i tulę do serducha życząc ogromnej siły w tych naszych tragediach. Forum było i jest dla mnie ogromnym wsparciem, nie do przecenienia. Trolli nie czytajmy, nie dyskutujmy, szkoda naszego czasu...


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 23:33   #74
Katjus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 33
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Angelmum obstawiam ze chodzi o to zeby podczas ciazy ustalic z lekarzem dawke. W suplementach ciazowych tez jest kwas foliowy wiec moze dlatego sie zabezpieczaja tym stwierdzeniem w ulotce? Zeby ktos nie przedobrzyl Zapytam o ten konkretny kwas mojego lekarza, mam wizyte w polowie stycznia. Jak cos sie dowiem dam znac
Katjus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 00:15   #75
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Długo tu nie zaglądałam. Mi też przykro,że koniec roku był dla Was taki przykry. Skupcie się na sobie i czasie żałoby.

Jestem też w szoku że w moim mieście robią T. Nawet nie wiedziałam. Chociaż jeden normalny świadomy człowiek wśród zacofania.



Czytając tego trolla to mnie aż serce bolało

..dziewczyny to nie prawda ...żadna matka po stracie po t. Tymbardziej nie napisałaby, że nie może patrzeć na swoje zdrowe dziecko, bo myśli o tym które straciła...!?

Jest nas wiele które po t. zostały mamami i mimo stresu w ciąży, mimo trudnosci, kochamy troszczymy się o ten skarb jak za DWOJE. A patrząc na swoje dziecko cieszymy się że jest.

Życzę Wam żeby po burzy w Waszym życiu znów zagościło słońce. I żebyście mimo bólu nauczyły się znowu oddychać i cieszyć się , życia które Nam zostało dane.

Tule Was mocno.
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 00:25   #76
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Angelmum jeśli masz kwas w niebieskim opakowaniu z tej firmy to jest zalecany dorosłym dzieciom i podczas karmienia. Ale co do stosowania i dawkowania trzeba zapytać lekarza.

Najlepiej to zrobić badanie kwasu foliowego z krwii bo można zwiększyć dawkę która jest przecież istotna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20200104-002139.jpg (108,1 KB, 180 załadowań)
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 10:17   #77
Angelmum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 105
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi zaczęłam brac ten kwas foliowy na wszelki wypadek, ale jeszcze uważam ze to nie czas na ciążę ale gdyby cos tonnie chciałabym sie dodatkowo martwić tym, ze go nie brałam jak tam Dziewczyny w nowym roku?
Angelmum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 16:01   #78
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

U mnie powoli wszystko wraca do normalności... Wiadomo, że myślę o moim dziecku, że nigdy nie zapomnę... Dziewczyny, u mnie mija 7mies po T. Nie zadreczajcie się, myślcie pozytywnie. Stało się i się nie odstanie. Teraz myślę czasami, jak wyglądałoby nasze życie z chorym dzieciatkiem... Nie wiem, nie chciałam wiedzieć. I mimo bólu, to była słuszna decyzja. Nikt nie żyje dwa razy i nie wiadomo, jak by było, gdybym postapila inaczej.
W Nowym Roku życzę wam dużo spokoju, ukojenia i miłości. I spełnienia marzeń oczywiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 17:19   #79
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

u mnie dobrze...dwa miesiace Po stracie.....w swieta spedzilam 4 dni z roczną chrzesniaczką...wspaniale chwile..bez smutku czy zazdrosci ze ja nie mam swojego...cieszylam sie Szczesciem siostry...
...wlasnie sie szykuje do wyjscia..ide w odwiedziny do znajomych ktorzy maja miesieczne dziecko...miesieczne dziecko to jak noworodek..bedzie trudniej...nie wiem czy to nei za wczesnie na takie odwiedziny..ale postanowilam pojsc... wiem ze bede sie nim cieszyc i brac na rece, tulic...ale wiem tez ze dzis kaldac sie do snu przyjdzie nostalgia i smutek..pewnie spadnie pare łez...ale tak czuje...ze to forma mojej terapi..nie unikac dzieci..usmiechac sie do matek idacych z wózkiem...taki mam sposob..
...ale w srode mam psychiatre..moze uzna ze nie tędy droga..


Pozrawiam Was i tule cieplo

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-01-04 o 17:20
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-04, 21:50   #80
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

zwyklylogin
Jesteś silna babka
Dasz radę kochana.
Ja pierwsze cztery mies po T nie chciałam nikogo widzieć....
Teraz jest lepiej, nawet robię miny do bobaskow w kolejce przy kasie... Będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-05, 09:28   #81
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

U mni le dziś mija tydzień po... Jest różnie ale staram się być silna. Jesteśmy razem z mężem, on jest na urlopie więc wychodzimy codziennie na spacery. Nie chcę rozmawiać i się spotykać z nikim obcym, rozmawiam przez tel jedynie z rodzicami. W piątek chciała przyjechać do mnie moja dobra koleżanka (mieszka za granicą) ale powiedziałam że mi nie pasuje... Ona o niczym nie wie, chciałam jej powiedzieć o ciąży jak wyjdą dobre wyniki badań... Niestety nie wyszły...
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 01:09   #82
Matilda2019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Od t. Minęło 1.5 tygodnia. Zdecydowałam się na pochówek. Pogrzeb Matyldy był 31.12, a dzisiaj są moje 26 urodziny. Płacze, bo tęsknie... płacze tez za Nas wszystkie... myśle o Was gdzie kolejek jesteście i gdziekolwiek są nasze Aniołki. Dusza i serce krwawi, ale wiem, ze zrobiłyśmy to wszystko żeby Je chronić.
Matilda2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 12:04   #83
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Część dziewczyny

U mnie powoli... Od T minęło 7 miesięcy, a obecnie jest 13 tydzień ciąży...

Jestem w trakcie badań prenanatalnych, piszę w trakcie, bo byliśmy u lekarza w piątek, obejrzał trochę dziecko, zbadał przepływy, ale dziecko jest jeszcze małe, a ja duża i kazał przyjechać za tydzień. Powiedział tylko, że na tą chwilę nie widzi nic niepokojącego, dopytywałam o przezierność, bo wtedy była 5,9, to powiedział tylko, że na pewno jest mniejsza... Ale chce zobaczyć większe dziecko, żeby wszystko dokładnie pomierzyc. Powiedział, żeby być dobrej myśli, bo nic go niezaniepokoilo, a często jest tak, że jak tylko przyłoży się głowice, to już widać nieprawidłowości... I powtarzam to sobie jak mantrę i mam nadzieję... Krew została już pobrana, moja doktor prowadząca ciążę powiedziała, że te wyniki mogą podnieść ryzyko, bo wiek, poprzednia ciąża, nadwaga, leki na podtrzymanie... Ale mimo wszystko kazała zrobić...

A przed tym badaniem, myślałam, że umrę... Wylądowałam u położnej z wysokim ciśnieniem, dostałam tabletke... Stres i trauma po poprzednim razie...

Ciąża po T nie jest łatwa, ale być może dla mnie teraz zaświeci słońce...

Co do decyzji o T... Nie żałuję, była słuszna, choć odcisnęła piętno na całe życie. Miewam kryzysy, czasami płacze z żalu...

Ściskam Was wszystkie i życzę nadziei w Nowym Roku ☺️
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 12:28   #84
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Adamowa trzeba myśleć ze będzie dobrze... Domyślam się że nie jest łatwo i ciężko się cieszyć... Sama już powiedziałam mężowi że w przypadku kolejnej ciąży powiem komukolwiek o tym dopiero po badaniach prenatalnych... Mam zamiar zrobić też test Sanco jak tylko będzie możliwy do wykonania... Powiem szczerze, że w terminowanej ciazy czulam niepokój od początku i jakoś nie potrafiłam się z niej cieszyć... A teraz czuję że na prawdę chciałabym mieć już dziecko i jak tylko dojdę do siebie zrobię wszystkie badania w tym nasze kariotypy - chociaż nie ma wskazań ale dla własnego spokoju, wylecze ząb kanałowo i zaczniemy starania jak będzie wszystko ok... zwłaszcza że wiek nie dziala na moją korzyść bo w tym roku skończę 33 lata...
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 12:54   #85
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Beznadziejny_przypadek

U nas rodzina nie wie o ciąży. Przed świętami powiedziałam w pracy, bo poszłam na zwolnienie, dziś kończą się ferie świąteczne, po których już nie wracam... Więc chciałam byc w porządku wobec koleżanek i powiedzieć jaki jest powód zwolnienia. Ale rodzina nie wie, może powiem po badaniach prenatalnych, a może jeszcze później... Nic po mnie nie widac, po ogólnie mam nadwagę, teraz nawet trochę schudłam, rodzina mieszka w innym mieście, więc się nie domyślają... A mnie jakoś nie spieszy się, żeby im powiedzieć. Poprzednio powiedziałam jeszcze przed badaniami, a potem tylko co chwilę były telefony co jest, czy już coś wiadomo, co teraz zrobimy, jak się czuje itp... które mnie zwyczajnie wkur......

Nie ukrywam, że po słowach lekarza, że póki co nie widzi nic niepokojącego mam nadzieję, że będzie dobrze...

A jaki był u Ciebie powód T? U nas był ZD, trisomia prosta. Również nie mieliśmy wskazań do badania kariotypow, ale zrobiliśmy je, mieliśmy konsultacje genetyczne przed rozpoczęciem starań.

Życzę Ci powodzenia 👍
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:04   #86
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Też mam troche kilogramów za dużo więc prawdę mówiąc u mnie do czasu terminacji ktoś kto nie wiedział się nie domyslil... Na święta widziałam się z dalszą rodzina i nikt nic nie podejrzewał a to był już 19 tydzień. Oni o niczym nie wiedzieli i się nie dowiedzą.

U mnie powód był dokładnie ten sam co u Ciebie, ZD trisomia prosta.

Teraz planuje schudnąć kilka kg przed kolejna ciążą żeby nie było żadnych wymowek że obraz usg jest trudny do oceny z uwagi na BMI. BMI moim zdaniem nie jest miarodajne bo nie wyglądam na swoją wagę...
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:22   #87
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja też nie wygladam na swoją wagę, no ale nadmiar jest... W terminowanej ciąży nie było po mnie widać do 20 tyg. Ale ja wtedy schudłam bardzo, w krótkim czasie chyba 14 kg i byłam wrakiem człowieka...

Teraz 13 tydzień, i w ciągu 1 trymestru schudłam ok 3-4 kg. Ale, że ogólnie mam nadmiar kg i brzuch, to nic nie widać.

Ale w pierwszej zdrowej ciąży było podobnie.

A w poprzedniej również miałam zle przeczucia i dziwne lęki od początku
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 17:41   #88
Mountains
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny,
zbieram się już chwilę żeby napisać, chyba boje się zapeszyć... u mnie 10 t.c., t. było początkiem lipca. Szykuje się do badań, cała w nerwach, ta ciąża po T. jest tak jakby obok mnie. Niby jest ale w głowie wciąż wszystko to, co za mną. Staram się myśleć, że będzie dobrze ale średnio to wychodzi. I pewnie ten stan będzie taki do końca, oby szczęśliwego.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mountains jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 18:39   #89
Shadow7919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 141
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Kurcze, u mnie nie mierzyli nawet przepływów. Też miałam wszędzie : utrudniona wizualizacja. Czy w tych czasach to jest naprawdę taki problem? Przecież nie mam jakiejś nadwagi monstrualnej. W sumie to i dobrze wyszło, bo nie miałam nawet jednego, dobrego i wyraźnego zdjęcia dziecka. Aż dziwne, prawda?
Dziewczyny, będzie dobrze. Adamowa, u mnie stres po prenatalnych i po T to - 10 kg.... To było ciężkie 7 miesięcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow7919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 19:01   #90
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

U mnie dziecko było bardzo głęboko z uwagi na tyłozgiecie macicy i położenie łożyska, też nie mam dobrego zdjęcia...

Mountains gratulacje, bądź dobrej myśli, tym razem musi być dobrze!
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-14 16:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.