kto pomoże?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Na tym forum dowiesz się wszystkiego o świecie fitnessu oraz poznasz różne rodzaje aktywności fizycznej takie jak tabata, joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-02, 20:17   #1
Malinka24
Raczkowanie

kto pomoże??

No więc bardzo bym była wdzięczna jakby któraś z wizażanek pomogła mi w kwesti wyboru odpowiedniej diety !! Wiem że już duzo było pisane na ten temat na forum i ile wizażanek tyle różnych diet i nijak to wszystko moge z sobą pogodzić !! Mam 15 lat i chciałabym schudnąć 5 lub 6 kilo ! Nie wiem czy bezpieczna jest dla mnie dieta plaż południowych czy może lepsza by była dieta 1000 kcal? Narazie nie wiem dlaczego ale zaczęłam je ze sobą łączyć ! Nie jem ziemniaków i chleba ( zastapiłam go pieczywem wasa ale nie wime czy to dobra decyzja) Nie jem również rzeczy tłustych i słodyczy ! jem natomiast dużo owoców i piję duzo wody ! Czasami ćwicze w domu ale nie zawsze mi sie chce ! Najbardziej zalezy mi na płaskim brzuszku !!! I obawiam sie żeby nie doprowadzić do efektu jo-jo.

Prosze poradźcie mi co mam robić, co jeść z czego zrezygnować ? Wiem że nie jest tak prosto schudnąć ale jeśli bedę miała pewnosć że to co robie da jakieś efekty, to będe konsekwentna i cierpliwa !!!

bardzo prosze o jakieś rady ! czekam również na e-meile !!

Z góry dziękuje i pozdrawiam

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 08:59   #2
E
Zakorzenienie

Re: kto pomoże??

Malinko, jaki masz wzrost i wagę?
Zdecydowanie 1000 kcal dziennie to za mało!!!!! Rozregulujesz organizm, a od tego prosta droga do jo-jo! Masz dopiero 15 lat i w Twoim wieku powinnaś postawić przede wszystkim na sport - to będzie z pożytkiem dla ciała. I usprawnia przemianę materii. Jeżeli chcesz schudnąć to najlepsze będą aeroby.
Jeżeli faktycznie będzie Ci potrzebna dieta - na pewno pomożemy (prawda, dziewczyny?) wybrać odpowiednią.
E jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 19:29   #3
Malinka24
Raczkowanie

Dzięki "E" !! Mam 167cm i waże nie wiem ile ale gdzies około 54 kg !! Może nie jestem bardzo gruba ale naprawde zalezy mi na schudnięciu 5kg ! To jest juz poprostu jakaś moja obsesja !! Prosze poradźcie coś..

===
Stary 2004-09-06, 08:02   #4
E
Zakorzenienie

Malinko, rozumiem, że wydaje Ci się, że jesteś za gruba. Moim zdaniem jednak tylko Ci się wydaje! Twój organizm jest jeszcze w fazie intensywnego rozwoju i dietami możesz mu zrobić więcej szkody niż pożytku. Nie wymyślaj nic na siłę, bo jeżeli rozregulujesz przemianę materii, to dopiero zaczną się problemy i możesz zacząć tyć "od samego patrzenia" na jedzenie. A już na pewno 1000 kcal to nierozsądny pomysł - na początku schudniesz, ale najprawdopodbniej później znacznie więcej przytyjesz!!!
Jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla swojego ciała powinnaś tylko ograniczyć słodycze, pić dużo wody mineralnej, możesz troszkę ograniczyć węglowodany, spożywać odpowiednią ilość białka (ok. 1.8 g./kg masy ciała) i przede wszystkim ĆWICZYĆ. W Twoim wieku najważniejsza jest aktywność fizyczna. Spróbuj 3xtydzień ćwiczenia aerobowe (np. rowerek stacjonarny) i może ćwiczenia typu Pilates.
Malinko, powiem Ci, że gdybym była Twojego wzrostu i miała taką wagę, byłabym baaaardzo zadowolona. Dbaj o aktywność fizyczną i nie rozleniwiaj organizmu - to naprawdę wystarczy!
Stary 2004-09-06, 19:48   #5
Malinka24
Raczkowanie

Dzięki E ! Ale mam jeszcze pytanie czy dobrze robie jedząc zamiast chleba - pieczywo chrupkie WASA ?? Moja koleżanka (która jest na diecie kwaśniewskiego)powiedział a że to jest to samo i nic mi to nie da i że będe po takim jedzeniu miała brzuch jak balon !!?? Troche to dziwne , nie wime co mam o tym myśleć ?

===
Stary 2004-09-07, 08:06   #6
E
Zakorzenienie

Malinko, niestety koleżanka miała trochę racji. Pieczywo Wasa (jak i każde inne zresztą) to głównie węglowodany. A węglowodany zatrzymują wodę w organizmie, powodują duży wyrzut insuliny, a tym samym (w uproszczeniu) pobudzają apetyt. Ty musisz podjąć decyzję, czy chcesz to jeść, czy też nie. Jeżeli jednak do tej pory spożywałaś posiłki węglowodanowe, będzie Ci trudno z nich zrezygnować...
Myślę, że w Twoim przypadku wystarczy duuuużo ruchu i niewielkie ograniczenia żywieniowe (np. słodycze), dużo wody mineralnej.
Może to moje powtarzanie będzie już nudne - ale pamiętaj, że NIE WOLNO drastycznie ograniczać kalorii, bo w dłuższym czasie efekt może być odwrotny do zamierzonego!!!
Stary 2004-09-14, 16:11   #7
neit
Przyczajenie

GG do neit

myślę, że możesz zastosować w jedzeniu takie proste zasady, np. jedzenie dużego śniadania, mniejszego obiadu itp. Co do diet to E ma rację odchudzać nie można się do końca życia a bardzo wiele diet kończy się przytyciem. A co do ruchu, to przed ćwiczeniami możesz np. troszkę potańczyć. Przez jakieś 20 minut tańca spalisz zapasy cukru i jak zaczniesz ćwiczyć od razu zaczniesz spalać tłuszczyk Pozdrawiam i powodzenia
neit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 11:55   #8
Camilla
Zakorzenienie

Witam Malinko.
Masz dopiero 15 lat, Twój organizm rozwija się, a dietą 1000 kalorii na pewno mu zaszkodzisz!!
Jeśli masz stałe łącze i np. Kaze lub inny tego typu program do ściągania MP3 to polecam ściągnięcie ćwiczeń typu pilates i tae bo.Cwiczenia te wyrobią Ci kondycję i poprawią sylwetkę.Przekonałam się na własnej skórze
Co do pieczywa Wasy to lepiej zrezygnuj, lepiej jeść pieczywo razowe albo grahama.Polecam Ci picie dwa razy dziennie zielonej herbatki oraz czerwonej.Jedz dużo warzyw, ale uważaj na owoce, owszem są zdrowe ale zawierają duże ilości cukru!!.Pij wode mineralną, ogranicz słodycze i pamiętaj o śniadaniu, bez niego ani rusz. Polecam abyś wyszukała przez wyszukiwarkę artykułu pt. "Dieta Smoczka".Znajdziesz tam bardzo wiele cennych wskazówek dotyczących właściwego odżywiania się.
I cały czas pamiętaj o ruchu chodź na spacery, zamiast windy wchodź po schodach itp. Pogoda jak na razie dopisuje więc może pojeździłabyś na rowerze? Również pływanie świetnie kształtuje sylwetke.Ja w Twoim wieku byłam bardzo aktywna fizycznie (niestety z wiekiem się rozleniwiłam)i nawet przez głowe mi nie przchodziły myśli o diecie.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości