Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-24, 13:35   #1861
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
..

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------




mogłabym wlepić te dwa jadłospisy jako idealne U w wątku "Przykładowe jadłospisy"?? moim skromnym zdaniem są super
oczywiscie ze tak.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 13:52   #1862
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Wczoraj mi się nie udało załapać na ocene mojego raczkującego R to może dzisiaj się uda a więc:
1 śniadanie: owsianka na wodzie z 4 łyżek płatków owsianych, banan ( wiem wiem nie powinno go być w R następnym razem będzie zamiast niego jabłuszko) do tego 1/3 gruszki i duża łycha cynamonu
marszruta po sklepach 30 minutek
2 śniadanie: jajecznica z 1 jajka plus 2 plasterki piersi miodowej z indyka plus pomidor ( oczywiście wszystko na teflonie więc bez tłuszczu) i pół kromki pełnoziarnistego chlebka cztero zbożowego ( one naprawdę są duże)
17 dzień 6 weidera
obiad: leczo 200g plus 100g piersi z kurczaczka i może trochę ryżu brązowego tak z 30 g
podwieczorek: serek homo naturalny plus jakiś pomidor
kolacja: tuńczyk w sosie własnym 120g plus 100g twarogu chudego Piątnicy %

mam nadzieje że do tego dojdzie jakiś godzinny spacerek
Mam też pytanko kupiłam Camemberta Figura jogurtowa w 100g ma: 294kcal, białka 18,0 g, węglowodanów 0,4 g, i 24,5 g tłuszczu nadawałby się on na 2 śniadanko ??
za dużo białka w kolacji.
do podwieczorka dodałabym np. orzechy .
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 14:18   #1863
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
za dużo białka w kolacji.
do podwieczorka dodałabym np. orzechy .
Dziękuję ślicznie, na kolacje w takim razie będzie sam tuńczyk albo zrobię mieszankę pół na pół
A co z tym camembertem ?????
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)

Edytowane przez viline1988
Czas edycji: 2009-09-24 o 14:24
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 14:32   #1864
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U/R (?)

Śn: Owsianka z czterech łyżek ze śliwkami, rodzynkami, orzechami włoskimi, przyprawą korzenną i serkiem homo naturalnym 100g; kawa z mlekiem.

IIśn: Kromka żytniego z pasztetem sojowym i pomidorem, serek wiejski lekki ze startym jabłkiem i cynamonem, zbożówka z mlekiem.

Ob: Mintaj duszony z brokułami, trzy łyżki kaszy jęczmiennej, surówka z marchewki.

K: Omlet z dwóch jaj z fasolką szparagową i jogurtem naturalnym, resztka surówki z obiadu.

Proszę o ocenę
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 15:45   #1865
Agatka999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 69
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Gummy Kammy, dziekuje za ocene mojego jadlospisu.
Serka wiejskiego tak duzo, bo sie opanowac nie moglam, chyba moj nastepny nalog, tyle, ze nieszkodliwy
A serek wiejski byl na kanapkach albo nawet sam z ziolami typu szczypiorek, pietruszka zielona, ziola prowansalskie, pieprz, sol, papryka itp. Lubie tez na slodko z dzemem czasem. W sumie wczoraj 2,5 tego serka zjadlam, takze dzisiaj mam juz przesyt.
Bialka to raczej za duzo nie bylo wczoraj, ze wzgledu na to, ze jestem wege (ale ryby, jajka, nabial jem, tylko zadnego miesa).
Co do grahamek to uwielbiam, a najlepiej, zeby jeszcze byly z pestkami z dyni, ze slonecznikiem albo z czyms w tym stylu.

Moje dzisiejsze U :
Sniadanko : 2 kromki chleba razowego z maslem, jajkiem, majonezem i szczypiorkiem, duza kawa z mlekiem
2 sniadanie : grahamka z maslem, salata, duzo pasztetu sojowego i papryki
Obiad- j.w. (bo nie mialam czasu zjesc nigdzie obiadu)
Podwieczorek- ok. 300 g sorbetu truskawkowego
Kolacja- dopiero w planach, bo wychodze ze znajomymi, ale mam ochote zamowic jakas rybke z pysznymi dodatkami. No i niestety wpadnie na pewno piwko i jakies drinki.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Anianiani Pokaż wiadomość
U/R (?)

Śn: Owsianka z czterech łyżek ze śliwkami, rodzynkami, orzechami włoskimi, przyprawą korzenną i serkiem homo naturalnym 100g; kawa z mlekiem. Ok, jesli tych dodatkow do owsionki nie pozalowalas, bo jak bylo ich malo, to stanowczo za malo na sniadanie

IIśn: Kromka żytniego z pasztetem sojowym i pomidorem, serek wiejski lekki ze startym jabłkiem i cynamonem, zbożówka z mlekiem. Mam nadzieje, ze duzo tego pasztetu sojowego i caly serek wiejski

Ob: Mintaj duszony z brokułami, trzy łyżki kaszy jęczmiennej, surówka z marchewki. Ja bym dala z 1/2 torebki kaszy, a nie tylko 3 lyzki
Od obiadu do kolacji nic? Jakis maly podwieczorek, by sie przydal.

K: Omlet z dwóch jaj z fasolką szparagową i jogurtem naturalnym, resztka surówki z obiadu. Ok

Proszę o ocenę
U/R (?) to napewno nie jest, tylko R. Jak zwiekszysz troche porcje i dodasz maly podwieczorek, to dopiero bedzie U/R.
Agatka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:40   #1866
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Ppppppp

Śn: owsianka(mleko 2 %, dużo winogrona, rodzynki, 5 łych płatków owsianych, dżem brzoskwiniowy)
II Śn (9 lekcji od 7:10 )
- biggg jabłko (na 1 kg weszły trzy jabłka)
- serduszko pitne czekoladowe (jogurt)
- podłużna grahamka z twarogiem ''mój ulubiony'' - bardzo dobry, pomidorem, ogórkiem, sałatą, papryką i natką pietruchy
Ob: głęboki talerz makaronu świderki (dużo) z sosem grzybowym zabielanym, dwa kawałki (sporawe) schabu gotowanego z sosu
D: sezamki, sok gucio jabłkowo-marchwiowo-truskawkowy
K(zaraz) :
- podłużna grahamka z twarogiem ''mój ulubiony'' - bardzo dobry, pomidorem, ogórkiem, sałatą, papryką i natką pietruchy
- mały jogurt naturalny
- trochę sałatki z kalafiora, ogórka, pomidora, kopru i majonezu

Czuje się pełna . To przez ten sok.
Ale chyba jest lepiej co ?
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:54   #1867
Agatka999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 69
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Ppppppp

Śn: owsianka(mleko 2 %, dużo winogrona, rodzynki, 5 łych płatków owsianych, dżem brzoskwiniowy)
II Śn (9 lekcji od 7:10 )
- biggg jabłko (na 1 kg weszły trzy jabłka)
- serduszko pitne czekoladowe (jogurt)
- podłużna grahamka z twarogiem ''mój ulubiony'' - bardzo dobry, pomidorem, ogórkiem, sałatą, papryką i natką pietruchy 9 lekcji i jak malo zjadlas?
Ob: głęboki talerz makaronu świderki (dużo) z sosem grzybowym zabielanym, dwa kawałki (sporawe) schabu gotowanego z sosu
D: sezamki, sok gucio jabłkowo-marchwiowo-truskawkowy
K(zaraz) :
- podłużna grahamka z twarogiem ''mój ulubiony'' - bardzo dobry, pomidorem, ogórkiem, sałatą, papryką i natką pietruchy
- mały jogurt naturalny
- trochę sałatki z kalafiora, ogórka, pomidora, kopru i majonezu

Czuje się pełna . To przez ten sok.
Ale chyba jest lepiej co ?
Nie wiem, czy jest lepiej, ale jak na moje oko P to to nie jest, tylko U, nie przytyjesz na tym jedzonku, tylko utrzymsz wage. Brak jakichkolwiek grzeszkow, za bardzo sie kontrolujesz, kochana!
Agatka999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 17:59   #1868
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Ppppppp

Śn: owsianka(mleko 2 %, dużo winogrona, rodzynki, 5 łych płatków owsianych, dżem brzoskwiniowy)
II Śn (9 lekcji od 7:10 )
- biggg jabłko (na 1 kg weszły trzy jabłka)
- serduszko pitne czekoladowe (jogurt)
- podłużna grahamka z twarogiem ''mój ulubiony'' - bardzo dobry, pomidorem, ogórkiem, sałatą, papryką i natką pietruchy
Ob: głęboki talerz makaronu świderki (dużo) z sosem grzybowym zabielanym, dwa kawałki (sporawe) schabu gotowanego z sosu
D: sezamki, sok gucio jabłkowo-marchwiowo-truskawkowy
K(zaraz) :
- podłużna grahamka z twarogiem ''mój ulubiony'' - bardzo dobry, pomidorem, ogórkiem, sałatą, papryką i natką pietruchy
- mały jogurt naturalny
- trochę sałatki z kalafiora, ogórka, pomidora, kopru i majonezu

Czuje się pełna . To przez ten sok.
Ale chyba jest lepiej co ?
no kochana jakieś słabe to P.. dużo masz do przytycia?
nielubisz słodyczy? ja nienamawiam ale jeśli lubisz a sobie odmawiasz to tak naprawde się oszukujesz.. jeśli nielubisz nadrabiaj orzechami, kakałkiem owocami,masełem miodkiem moim zdaniem mało na P,ale staramyyyy sięę
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 18:12   #1869
kullii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

PROSZĘ O OCENĘ mojego dzisiejszego U:
I/6:30-podudzie wędzone + 2 kromki wieloziarnistego z masłem + taka sama kromka z freskiem nat. i ogórkiem
II/9:00-musli granola orzechowa z jogurtem naturalnym 180g
III/11:30-wielgachna buła (taka jak do hamburgerów) z margaryną, wędliną drobiową i warzywami (SZKOLNA KUPNA)
IV/14:30-soczek marchwiowo-pomarańczowy kubuś 300ml
V/17:00-serek wiejski lekki
VI/19:30-omlet z 2 jaj, otrab pszennych, brokuła, szpinaku+pl.szynki

co Wy na to?
kullii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 18:37   #1870
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dzisiejsze P (ok.2400. myślę, że będę na tym tyła):

Ś: -homo waniliowy z otrębami, amarantusem, twarogiem, kulkami kukurydzianymi w czeko.
-nektarynka, śliwki
-grahamka przytostowana z: polędwicą wiejską, sałatą, pomidorem
-latte machiatto

IIŚ: grahamka przytostowana (pół z serem żółtym i pomidorem, pół z polędwicą, sałatą, pomidorem)+ nektarynka

O: ok.250g dorsza gotowanego w ziołach+ sos(musztarda francuska, olej z win.)+ ok.60g kaszy jaglanej+ big micha sałatki (oliwki zielone, sałata, pomidor, szczypiorek, przyprawy, olej z win.)
d: nektarynka, śliwaa

P: pół wiesniaka z masłem orzechowym, migdałami i śliwkami suszonymi+ większość corny z białą czeko (część została mi podjedzona ;p)

K: placuszki (płatki owsiane, dwa jaja, twaróg) z homo waniliowym

i jak dzisiaj???? Proszę o ocenkę
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 18:50   #1871
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje prawie U...
Sniadanie : owsianka ( 40 g płatkow + nektarynka+ jabłko +cynamon duży serek homo )kawa z mlekiem

Obiad: pstrąg 2 dużeeee kawałki, ale grilowany+ pół woreczka kaszy + dużooo sałatki ( z kukurydzą, wiosenna, domowa) niestety bez sosów
trochę kisielu, ale jakis niedobry był ...

Budyń 0,5 l + bita smietana+ wiórki kokosowe (moja mił0sć)

Kolacja: Jajecznica albo omlet szynką + wiejski (w planach )

Cos mi apetyt nie dopisuje i w dalszym ciągu brzuszek utrudnia życie
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 19:00   #1872
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje U.

Iśn. miseczka płatków fitness zalanych jogo nat. 200 g. 2 łyzeczki dżemu, jabłko, pół kromki chleba z serkiem smietankowym.
II.śn 2 kromki chlebka z masłem, szynka i papryką. mały kawałek chałki.
III. Ob. zupa kalaforowa z duuzymi kawałkami kalafiora. 1,5 kotleta mielonego, 50 g kaszy gryczanej + sos. ogórki.
d: jabłko, mała rurka z kremem, gruszka.
pomiędzy : lizak chupachups, cola light.
IV. 3, 5 kromki chleba z maasłem serkiem smietankowym i szynką + ketchup, 200 g wieśniaka, ogórki w miodzie ;D


I jak?? A ile powinnam obciąć gdybym chciała przejść na R??
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:37   #1873
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

sn: jajecznica z 2 jajek ze szpinakiem i czosnkiem na łyżeczce oleju, mała kromka razowego, pomidorek
2sn: banan z serkiem wiejskim, garścia płatków 'zdrowy błonnik', otrębami i cynamonem
ob: warzywa na patelnię na niewielkiej ilości oleju, połową puszki tunczyka wsw i sosem, który zrobiłam z koncentratu pomidorowego; na deser winogrona
ko: sałatka: pół puszki tuńczyka wsw, sałata, pomidor; póżniej marchewka

Poproszę o ocenę

dodam tylko, że to 1 dzień jako takiej redukcji

Edytowane przez phenomena
Czas edycji: 2009-09-24 o 19:39
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:52   #1874
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Larissis Pokaż wiadomość
Moje U.

Iśn. miseczka płatków fitness zalanych jogo nat. 200 g. 2 łyzeczki dżemu, jabłko, pół kromki chleba z serkiem smietankowym. mhm, ładnie, szkoda tylko, ze nie cała kromka
II.śn 2 kromki chlebka z masłem, szynka i papryką. mały kawałek chałki. super
III. Ob. zupa kalaforowa z duuzymi kawałkami kalafiora. 1,5 kotleta mielonego, 50 g kaszy gryczanej + sos. ogórki. bardzo ładnie
d: jabłko, mała rurka z kremem, gruszka. super
pomiędzy : lizak chupachups, cola light. a czemu light? i brak podw a było tak ładnie
IV. 3, 5 kromki chleba z maasłem serkiem smietankowym i szynką + ketchup, 200 g wieśniaka, ogórki w miodzie ;D takie w słoiczku robione? uwielbiam je, b. fajna kolajca


I jak?? A ile powinnam obciąć gdybym chciała przejść na R??
a potrzebne Ci R? bardzo ładne U

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
Moje prawie U...
Sniadanie : owsianka ( 40 g płatkow + nektarynka+ jabłko +cynamon duży serek homo )kawa z mlekiem standard

brak 2 śniad

Obiad: pstrąg 2 dużeeee kawałki, ale grilowany+ pół woreczka kaszy + dużooo sałatki ( z kukurydzą, wiosenna, domowa) niestety bez sosów
trochę kisielu, ale jakis niedobry był ... niskokaloryczny ten obiadek...

Budyń 0,5 l + bita smietana+ wiórki kokosowe (moja mił0sć) deser, ok

brak podw

Kolacja: Jajecznica albo omlet szynką + wiejski (w planach ) i znowu bez chlebka a powinnaś być na P

Cos mi apetyt nie dopisuje i w dalszym ciągu brzuszek utrudnia życie
baaaaaardzo skromnie, bardzo...

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P (ok.2400. myślę, że będę na tym tyła):

Ś: -homo waniliowy z otrębami, amarantusem, twarogiem, kulkami kukurydzianymi w czeko.
-nektarynka, śliwki
-grahamka przytostowana z: polędwicą wiejską, sałatą, pomidorem
-latte machiatto podoba mi się, bardzo ładne śniadanko

IIŚ: grahamka przytostowana (pół z serem żółtym i pomidorem, pół z polędwicą, sałatą, pomidorem)+ nektarynka ok, fajnie

O: ok.250g dorsza gotowanego w ziołach+ sos(musztarda francuska, olej z win.)+ ok.60g kaszy jaglanej+ big micha sałatki (oliwki zielone, sałata, pomidor, szczypiorek, przyprawy, olej z win.) smacznie
d: nektarynka, śliwaa owocccoowwwwoooo:P

P: pół wiesniaka z masłem orzechowym, migdałami i śliwkami suszonymi+ większość corny z białą czeko (część została mi podjedzona ;p) hehe już się nie czepiam tej 1/2:P

K: placuszki (płatki owsiane, dwa jaja, twaróg) z homo waniliowym ok, ale mam nadzieję, że coś do nich dodałaś-dżem, rodzynki, owoce, czekoladę itp itd

i jak dzisiaj???? Proszę o ocenkę
fajnie, że dodajesz kalorie i jeśli na tym tyjesz(tzn będziesz) to ok, ale obserwuj organizm i zwiększaj

Cytat:
Napisane przez kullii Pokaż wiadomość
PROSZĘ O OCENĘ mojego dzisiejszego U:
I/6:30-podudzie wędzone + 2 kromki wieloziarnistego z masłem + taka sama kromka z freskiem nat. i ogórkiem ok, ładnie i pożywnie
II/9:00-musli granola orzechowa z jogurtem naturalnym 180g a ja wolę czekoladową
III/11:30-wielgachna buła (taka jak do hamburgerów) z margaryną, wędliną drobiową i warzywami (SZKOLNA KUPNA) ładnie
IV/14:30-soczek marchwiowo-pomarańczowy kubuś 300ml sam napój?
V/17:00-serek wiejski lekki taki solo?
VI/19:30-omlet z 2 jaj, otrab pszennych, brokuła, szpinaku+pl.szynki tutaj ok

co Wy na to?
brakuje ciepłego posiłku, koniec a raczej środek dnia marny

dziękuję za tak miłe ocenki
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:45   #1875
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Larissis
Moje U.

Iśn. miseczka płatków fitness zalanych jogo nat. 200 g. 2 łyzeczki dżemu, jabłko, pół kromki chleba z serkiem smietankowym. mhm, ładnie, szkoda tylko, ze nie cała kromka
II.śn 2 kromki chlebka z masłem, szynka i papryką. mały kawałek chałki. super
III. Ob. zupa kalaforowa z duuzymi kawałkami kalafiora. 1,5 kotleta mielonego, 50 g kaszy gryczanej + sos. ogórki. bardzo ładnie
d: jabłko, mała rurka z kremem, gruszka. super
pomiędzy : lizak chupachups, cola light. a czemu light? i brak podw a było tak ładnie
IV. 3, 5 kromki chleba z maasłem serkiem smietankowym i szynką + ketchup, 200 g wieśniaka, ogórki w miodzie ;D takie w słoiczku robione? uwielbiam je, b. fajna kolajca


I jak?? A ile powinnam obciąć gdybym chciała przejść na R??


a potrzebne Ci R? bardzo ładne U

Chciałabyn zejść tak ze 4, 5 kg.
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 21:19   #1876
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje mega stresowe U;
I. Owsianka z jabłkiem,śliwkami,cynamon em i twarogiem, kawa z mlekiem
II. Podłużna grahamka z maslem i;
+dżemem
+camembertem i pomidorkiem
III. Różowy pstrąg grillowany z masłem i ziołami, ziemniaki w mundurkach ( 3 chyba:P), surówka z pomidorow,papryki,salaty i czegos tammm
po; Princessa kokosowa
IV. Serek wiejski z kawą, jogurt serduszko biszkoptowy
V. Kromka razowca z maslem i wedzonym łososiem
kromka j.w z szynką i oscypikiem i warzywami
Jakaś rolada drobiowa w galerecie i szynka konserwowa w srodku z feta i szparagiem tez w galarecie
po; soczek pomaranczowy 0,3 chyba kawalek sernika z kruszonka

i jakk?
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 21:27   #1877
GummyKammy
Zakorzenienie
 
Avatar GummyKammy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Moje mega stresowe U; dlaczego stresowe?
I. Owsianka z jabłkiem,śliwkami,cynamon em i twarogiem, kawa z mlekiem dawno nie jadłam owsianki :P
II. Podłużna grahamka z maslem i;
+dżemem
+camembertem i pomidorkiem super
III. Różowy pstrąg grillowany z masłem i ziołami, ziemniaki w mundurkach ( 3 chyba:P), surówka z pomidorow,papryki,salaty i czegos tammm pyycha obiad
po; Princessa kokosowa i deserek ładny
IV. Serek wiejski z kawą, jogurt serduszko biszkoptowy
V. Kromka razowca z maslem i wedzonym łososiem
kromka j.w z szynką i oscypikiem i warzywami wstyd się przyznać ale nigdy nie jadłam oscypka
Jakaś rolada drobiowa w galerecie i szynka konserwowa w srodku z feta i szparagiem tez w galarecie o, brzmi ciekawie
po; soczek pomaranczowy 0,3 chyba kawalek sernika z kruszonka

i jakk?
Super Patuś
__________________
A dziś już nie pamiętam nic, czas uspokoić sny,
Uwolniłam się by żyć, by nie otruć świata smutkiem łez,
Więc nie pytaj mnie...


GummyKammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 21:28   #1878
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Moje mega stresowe U;
I. Owsianka z jabłkiem,śliwkami,cynamon em i twarogiem, kawa z mlekiem
II. Podłużna grahamka z maslem i;
+dżemem
+camembertem i pomidorkiem
III. Różowy pstrąg grillowany z masłem i ziołami, ziemniaki w mundurkach ( 3 chyba:P), surówka z pomidorow,papryki,salaty i czegos tammm
po; Princessa kokosowa
IV. Serek wiejski z kawą, jogurt serduszko biszkoptowy
V. Kromka razowca z maslem i wedzonym łososiem
kromka j.w z szynką i oscypikiem i warzywami
Jakaś rolada drobiowa w galerecie i szynka konserwowa w srodku z feta i szparagiem tez w galarecie
po; soczek pomaranczowy 0,3 chyba kawalek sernika z kruszonka

i jakk?
Jeej, jak ja strasznie lubię Twoje jadłospisy !
boskie są

Mój to taka skromność, ale jest.
U! oczywiście.

Śn: serek wiejski 200g z płatkami owsianymi (3 łyżki), otrębami jabłkowymi (też 3), 2 nektarynkami, łyżką kawy i łyżeczką cukru; herbata gorzka z cytryną
II Śn: grahamka z masłem, 2 plastrami schabu pieczonego, chrzanem, rzodkiewką i szczypiorkiem
Ob: bardzo duża pierś z kurczaka smażona soute w przyprawach na oliwie z oliwek, pół woreczka ryżu brązowego, miska surówki z 2 marchewek, dużego jabłka i mandarynki, spryskana octem winnym. Porcja obiadu wyszła nie-do-przejedzenia ! Ale dałam radę.
D: ciasto WZ'ka, spore bo 7x7 cm ;p Dostałam w supermarkecie z okazji pierwszych urodzin Herbata miętowa z cytryną.
Kol: wiejski z rzodkiewką, pomidorem, szczypiorkiem, pieprzem kolorowym i solą ziołową. Nie miałam nic innego dobrego w lodówce, dlatego 2x wiejski. Jutro się poprawię

dużo, dużo wody. sikam, jak głupia ;p
najadam się tym, myślę, ze nie za mało.
ale tego ciasta nie mogę zboleć !
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 22:03   #1879
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U
  1. chuda parówka wieprzowa na zimno,serek wiejski ze szczypiorem
  2. grahamka z salami,majonezem,pomidore m,parówka j.w.
  3. kawałek czekolady(1 kostka),pomidor "utopiony"w jogurcie natural.,sporo soli i pieprzu
  4. 3 kawałki pizzy z kurczakiem,mozarellą,brok ułami


możecie ocenić???










Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 22:23   #1880
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

nie ma chudych parowek.tak jak smalcu light
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 22:32   #1881
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
nie ma chudych parowek.tak jak smalcu light


chudych w sensie WIZUALNYM...
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 23:55   #1882
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

a to przepraszam
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 23:56   #1883
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

me again, ocenicie plis?
R
1. o 12- activia malinowa (raz kiedys moznaa) z otrebami pol wasy z wiesniakiem i rzodkiewka (coby bialko) 7 śliwek. wiem ze malo ale szybko mam obiad
2. o 14- malinki truskawki (tak tak!) brzoskwinka, na obiad ziemniak (slownie jeden, bo nie jem ziemniakow) i bardzo duzo grzybow opieniek (duszone albo smazone nie wiem ale dobreee) zupa na miesie wiec tez out
3. dosc dluga przerwa bo bylam poza domem, na kolacje o 20: serek wiejski, dwa pomidory, rzodkiewki, siemie lniane i troche kefiru, kromka chleba ze slonecznikiem z serem plesniowym i freskiem pomidorowym garsc pestek dynii

teraz przed tv dwa jablka i kilka sliwek i marchewka (nie mam dzisiaj ani weny ani uzupelnionej lodowki)

moze jednak ujdzie?
ale wrzucam i tak zeby sie jutro postarac
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 06:03   #1884
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
me again, ocenicie plis?
R
1. o 12- activia malinowa (raz kiedys moznaa) z otrebami pol wasy z wiesniakiem i rzodkiewka (coby bialko) 7 śliwek. wiem ze malo ale szybko mam obiad rzeczywiście mało, nie jestem zwolenniczką wasy, ale jeżeli wysypywał sie z niej ten serek wiejski to niech ujdzie też kiedyś wcinałam wasę, fakt dobra jest i lubię, ale patrząc na jej wartości to niespecjalnie mnie przekonuje.
2. o 14- malinki truskawki (tak tak!) brzoskwinka, na obiad ziemniak (slownie jeden, bo nie jem ziemniakow) i bardzo duzo grzybow opieniek (duszone albo smazone nie wiem ale dobreee) zupa na miesie wiec tez out grzyby nie mają wiekszych wartości ani duzo kalorii, zupa out? czyli jej nie zjadłaś? to to nie był obiad!!!! nie ma ww złozonych, ziemniaki to skrobia i to jeden- za mało zdecydowanie
3. dosc dluga przerwa bo bylam poza domem, na kolacje o 20: serek wiejski, dwa pomidory, rzodkiewki, siemie lniane i troche kefiru, kromka chleba ze slonecznikiem z serem plesniowym i freskiem pomidorowym garsc pestek dynii własnie, przerwa, i to zdecydowanie za długa. Na noc na R nie powinno sie jesć pieczywa, kolacja typowo białkowa...


teraz przed tv dwa jablka i kilka sliwek i marchewka (nie mam dzisiaj ani weny ani uzupelnionej lodowki) tego też nie powinno być o tej porze... owoce najlepiej jesc do 14-15 na R. Bo to cukry proste, jezeli jest ich nadmiar produkowana jest insulina, która zmienia je w tłuszcz a wieczorem nie ma gdzie ich spalić

moze jednak ujdzie?
ale wrzucam i tak zeby sie jutro postarac
jw. ja nie wiem czy tu jest 1000 kcal-odsyłam do regulaminu...
B. kiepsko
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 06:32   #1885
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Panna Rarka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U, poprosze o ocene

Śniadanie: 3 kromki ciemnego chleba: z dżemem śliwkowym, z szynką, z serkiem ziołowym, herbata ok
II śniadanie: 2 paczki sezamków AHA to nie jest 2 śniad, to może byc przekąska...
Obiad: 2 kanapki z szynką, serem żółtym i papryką, herbata źle! brak ciepłego posiłku, mało

brak podw
Kolacja: stek wołowy, surówka, chleb (1 kromka), herbata tutaj może byc

Pozdrawiam
nie wiem czy tutaj jest 1000 kalorii, proponuję poczytac 10 pż, reszta jw czyli-kiepsko

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
Jeej, jak ja strasznie lubię Twoje jadłospisy !
boskie są

Mój to taka skromność, ale jest.
U! oczywiście.

Śn: serek wiejski 200g z płatkami owsianymi (3 łyżki), otrębami jabłkowymi (też 3), 2 nektarynkami, łyżką kawy i łyżeczką cukru; herbata gorzka z cytryną czyzby ktoś eksperymentował wieśniaka z kawą? trochę mało jak na sniadanko
II Śn: grahamka z masłem, 2 plastrami schabu pieczonego, chrzanem, rzodkiewką i szczypiorkiem tutaj mi się podoba
Ob: bardzo duża pierś z kurczaka smażona soute w przyprawach na oliwie z oliwek, pół woreczka ryżu brązowego, miska surówki z 2 marchewek, dużego jabłka i mandarynki, spryskana octem winnym. Porcja obiadu wyszła nie-do-przejedzenia ! Ale dałam radę. w takim razie super, baaaaardzo smaczny obiadek
D: ciasto WZ'ka, spore bo 7x7 cm ;p Dostałam w supermarkecie z okazji pierwszych urodzin Herbata miętowa z cytryną. pierwszych urodzin sklepu rozumiem zazdroszczę

a gdzie podw?
Kol: wiejski z rzodkiewką, pomidorem, szczypiorkiem, pieprzem kolorowym i solą ziołową. Nie miałam nic innego dobrego w lodówce, dlatego 2x wiejski. Jutro się poprawię a jakaś kanapusia?

dużo, dużo wody. sikam, jak głupia ;p
najadam się tym, myślę, ze nie za mało.
ale tego ciasta nie mogę zboleć !
jw, brak podw i kolacja ciut przy mała, taka R-owska

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Moje mega stresowe U; ejjj co się dzieje?
I. Owsianka z jabłkiem,śliwkami,cynamon em i twarogiem, kawa z mlekiem ok, nie czepiam się braku jakiejś kanapeczki bo wiem, że porcja duża
II. Podłużna grahamka z maslem i;
+dżemem
+camembertem i pomidorkiem mhm, bardzo ładnie
III. Różowy pstrąg grillowany z masłem i ziołami, ziemniaki w mundurkach ( 3 chyba:P), surówka z pomidorow,papryki,salaty i czegos tammm super, ale tylko 3 ziemniaczki?
po; Princessa kokosowa jadłaś jacobs?
IV. Serek wiejski z kawą, jogurt serduszko biszkoptowy okssss
V. Kromka razowca z maslem i wedzonym łososiem
kromka j.w z szynką i oscypikiem i warzywami
Jakaś rolada drobiowa w galerecie i szynka konserwowa w srodku z feta i szparagiem tez w galarecie
po; soczek pomaranczowy 0,3 chyba kawalek sernika z kruszonka

i jakk?
Ty wiesz jak może nieco mniej, ale i tak super
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 07:22   #1886
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Nic nie warte P =/

1. owsianka na szklance mleka 2% (fitella, 2 lychy owsianych platkow, kakao, dzem, rodzyny, dynia)
2. duza pszenna bulka: jedna polowa z serkiem topionym, sosem paprykowym i pomidorem, druga z pasta rybna, ketchupem, pomidorem
3. udziec indyczy, ziemniaki pieczone, surowka z kiszonej, jablka marchewy i cebuli, 2 sliwki w czekoladzie
4. pol glowy kalafiora z sosem z serka toopionego i ketchupu, sliwki, jablko
5. parowka (jakas taa tlusta), pol kalafiora, ketchup, sos paprykowy, troche tego serka topionego, ser zolty (to w formie leczo)

kicha jest
mam dola
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 07:50   #1887
kullii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Wielkie dzieki za ocene Spróbuję się porpawić, bo na razie nie idzie mi to najlepiej. Tak jak już zauważyłaś mam problem ze zjedzeniem ciepłego (obiadowego) posiłku ze względu na szkołe-wracam strasznie późno. A oto moje dzisiejsze U:

6:30/I-2 (grube i cięzkie) pajdy chleba pełnoziarnistego posmarowane masłem, z makrelą wędzoną, rzodkiewką i liściem sałaty+herbata ziel.
9:30/II-200g (gęstego) jogurtu TOLA z 2 suszonymi śliwkami
11:30/III-grahamka z masłem orzechowym
14:30/IV-kaszka śmietankowa "delicata" z biedronki 130g
17:00/V-pierogi z kapustą i grzybami
19:30/VI-ciemna bułka (bez środka) z pestkami słonecznika + serek homo naturalny 125g

I JAK? Bardzo prosiłabym o oceny ) z góry dziekuję...
kullii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 08:09   #1888
GummyKammy
Zakorzenienie
 
Avatar GummyKammy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Nic nie warte P =/

1. owsianka na szklance mleka 2% (fitella, 2 lychy owsianych platkow, kakao, dzem, rodzyny, dynia) 2 łychy? mam nadzieję że spore. Małe to śniadanko jakiś banan by pasował, jogurt oo albo koktajl
2. duza pszenna bulka: jedna polowa z serkiem topionym, sosem paprykowym i pomidorem, druga z pasta rybna, ketchupem, pomidorem smaczna kanapka ale coś jeszcze mogło wpaść
3. udziec indyczy, ziemniaki pieczone, surowka z kiszonej, jablka marchewy i cebuli, 2 sliwki w czekoladzie obiadu oczywiśćie spora porcja rozumiem?
4. pol glowy kalafiora z sosem z serka toopionego i ketchupu, sliwki, jablko o, nie jadłam jeszcze z takim sosem.
5. parowka (jakas taa tlusta), pol kalafiora, ketchup, sos paprykowy, troche tego serka topionego, ser zolty (to w formie leczo) ładna kolacja ale na U

kicha jest
mam dola
Sherrie, co jest? nosek do góry i mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej!

Cytat:
Napisane przez kullii Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki za ocene Spróbuję się porpawić, bo na razie nie idzie mi to najlepiej. Tak jak już zauważyłaś mam problem ze zjedzeniem ciepłego (obiadowego) posiłku ze względu na szkołe-wracam strasznie późno. A oto moje dzisiejsze U:

6:30/I-2 (grube i cięzkie) pajdy chleba pełnoziarnistego posmarowane masłem, z makrelą wędzoną, rzodkiewką i liściem sałaty+herbata ziel. super, uwielbiam taki ciężki chlebuś
9:30/II-200g (gęstego) jogurtu TOLA z 2 suszonymi śliwkami super
11:30/III-grahamka z masłem orzechowym mniaam!
14:30/IV-kaszka śmietankowa "delicata" z biedronki 130g kaszki zdrowe są , tralala
17:00/V-pierogi z kapustą i grzybami ochoty mi narobiłaś
19:30/VI-ciemna bułka (bez środka) z pestkami słonecznika + serek homo naturalny 125g jak to bez środka? przecie środek najlepszy! co z nim zrobiłaś? smaczna kolacja

I JAK? Bardzo prosiłabym o oceny ) z góry dziekuję...
Moim zdaniem, bardzo ładnie
__________________
A dziś już nie pamiętam nic, czas uspokoić sny,
Uwolniłam się by żyć, by nie otruć świata smutkiem łez,
Więc nie pytaj mnie...


GummyKammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 10:29   #1889
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

u:

1. trzy kromki pumpernikla:
- z serem żółtym, masłem, jajkiem, pomidorem, ogórkiem kiszonym,
- z wiejskim, wedlina, jajkiem, pomidorem i ogorkiem kiszonym
- z camembertem i pomidorem
cappuccino orzechowe
potem - jabłko

2. serek homo naturalny zmiksowany z bananem z orzeszkami w miodzie lion nowy , ten zielony kilka migdałów

3. zupka wielowarzywna, ziemniaki, kalafior z bułką tartą i masłem, chyba z pół słoika buraczków z papryką - uwielbiam!, znów wątróbka w panierce i z cebulką
d: kilka złotokłosych

4. miska leczo + kromka razowca z masłem/badz dwie/, dwa duuże jabłka

5. grahamka z camembertem i pomidorem, marchewek kilka

a później duuużo [trochę za dużo ] orzechów włoskich, razem z Mamą.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 10:51   #1890
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
u:

1. trzy kromki pumpernikla:
- z serem żółtym, masłem, jajkiem, pomidorem, ogórkiem kiszonym,
- z wiejskim, wedlina, jajkiem, pomidorem i ogorkiem kiszonym
- z camembertem i pomidorem
cappuccino orzechowe
potem - jabłko super, śliczne śniadanko

2. serek homo naturalny zmiksowany z bananem z orzeszkami w miodzie lion nowy , ten zielony kilka migdałów aaa "mój" koktajl batonik godny kupienia?

3. zupka wielowarzywna, ziemniaki, kalafior z bułką tartą i masłem, chyba z pół słoika buraczków z papryką - uwielbiam!, znów wątróbka w panierce i z cebulką super, też uwielbiam te buraczki
d: kilka złotokłosych yyy tzn?

4. miska leczo + kromka razowca z masłem/badz dwie/, dwa duuże jabłka pięęęęęknie

5. grahamka z camembertem i pomidorem, marchewek kilka super! ślicznie

a później duuużo [trochę za dużo ] orzechów włoskich, razem z Mamą.
Izuś tutaj nie trzeba komentowac! jest bosko! piękne U!


Sherrie Ty wiesz co ja zrobię prawda? dziś liczę na piękny jadłospis, prawdziwe P bo jak nie....to ojjj kiepsko będzie
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.