Okulary do czytania noszone cały czas - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-29, 16:08   #1
MagdaK123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29

Okulary do czytania noszone cały czas


Cześć ,

od kilku ładnych lat nosze okulary korekcyjne do czytania, wymieniałam je już kilka razy. Mam teraz wadę +1.75 i +2. Od jakiegoś czasu noszę je cały czas, w życiu codziennym nawet do dali. Coraz częściej lądują na mojej szafce nocnej przed snem niż w etui po zakończeniu pracy. Nosząc je tak coraz lepiej widzę w nich na dalsze odległości. Teraz nawet wolę mieć je założone cały czas, jakoś bez nich tak dziwnie. Kiedyś ciężko było mi w nich patrzeć do dali, a teraz bez nich jest dziwnie. Jak myślicie czy to źle, że tak ich używam ?
MagdaK123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 07:50   #2
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

To zależy ile masz lat. Osobom przed 40 r.ż zazwyczaj przepisuje się okulary, które można używać zarówno do patrzenia w dal jak i z bliska.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 14:56   #3
MagdaK123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Ale czy to nie dziwne, że kiedyś widziałam bez tych okularów do dali bez problemu a teraz mam taki dyskomfort ? Mam 45 lat.
MagdaK123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 15:24   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Dlaczego po prostu nie pójdziesz do okulisty? To nie jest dziwne, że wada wzroku ci się zmienia z czasem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 19:51   #5
MagdaK123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Tylko własnie czy to pogłębienie wady czy jakiś dziwny efekt tego, że nosze okulary do czytania cały czas.
MagdaK123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 13:28   #6
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Może tak być, że masz wadę wzroku również do dali, którą wcześniej rekompensowałaś akomodacją, dlatego jej nie odczuwałaś. Z czasem jednak akomodacja słabnie i pogorszenie widzenia u osób nadwzrocznych zaczyna być odczuwalne nie tylko na bliskie ale też i na dalekie odległości. Proponuję udać się na badanie wzroku, by się przekonać czy przypadkiem te okulary nie są jednak za mocne do patrzenia w dal. Zazwyczaj osoby po 40 r.ż. potrzebują innej/różnej korekcji do patrzenia w dal i z bliska.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 14:17   #7
MagdaK123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Do dali zawsze widziałam dobrze, okulista badał z kroplami, więc akomodacja była rozluźniona i by wykrył ta wadę.
MagdaK123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-04, 19:09   #8
MagdaK123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

To jak myślicie rozleniwilam sobie oczy czy coś ?
MagdaK123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 07:51   #9
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Myślę, że masz jednak również wadę wzroku do dali (bardzo możliwe, że mniejszą niż do bliży) ponieważ korekcja którą nosisz: +1,75, +2,0 jest dość wysoka jak dla osoby 45 letniej. Książkowo osoby normowzroczne (nie mające wady wzroku, czyli nie potrzebujące korekcji do dali) w wieku 45 lat potrzebują średnio dodatkową korekcję jedynie na bliskie odległości rzędu +0,5, +0,75. Proponuję udać się na badanie wzroku by rozwiać wszystkie wątpliwości.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 13:48   #10
Zbignievus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: Okulary do czytania noszone cały czas

Cytat:
Napisane przez specjalista_szkla_com Pokaż wiadomość
Myślę, że masz jednak również wadę wzroku do dali (bardzo możliwe, że mniejszą niż do bliży) ponieważ korekcja którą nosisz: +1,75, +2,0 jest dość wysoka jak dla osoby 45 letniej. Książkowo osoby normowzroczne (nie mające wady wzroku, czyli nie potrzebujące korekcji do dali) w wieku 45 lat potrzebują średnio dodatkową korekcję jedynie na bliskie odległości rzędu +0,5, +0,75. Proponuję udać się na badanie wzroku by rozwiać wszystkie wątpliwości.
Ja też jestem dalekowidzem, 42 lata, i mam +0.75 do bliży od 4 lat z czego mało korzystałem a teraz byłem na kontroli i mam zalecane +0.75 do dali ale do nowych okularów nie mogę się przyzwyczaić. Parametry szkieł były sprawdzane i wszystko w porządku. Jednak kiedy odkurzyłem stare okulary do bliży okazuje się że świetnie widzę przez nie zarówno do dali jak i bliży. Dziwne i jak poprzedniczka w tym poście mógłbym nosić je cały dzień. Do dali, te nowe okulary, męczą moje oczy. Jak na razie nikt nie wie o co chodzi. Kasa w błoto wydana . W desperacji zlecę założenie drugich szkieł do bliży. Niby jest różnica w umiejscowieniu PD między bliża a dalą ale u mnie jest moc taka sama, stąd pytanie czy można w takim wypadku stosować je do dali? konkretnie jazda autem, gdzie wzrok szczególnie mi się męczy. PS. Ruszając głową góra dół nie widzę różnic w starych okularach, tzn dobrze widzę zarówno górną krawędzią szkieł jak i dolną, choć górną powinienem widzieć gorzej, bo przecież to okulary do bliży.

Edytowane przez Zbignievus
Czas edycji: 2020-07-24 o 13:52
Zbignievus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-24 14:48:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.