Ilość biżuterii noszonej przez nas? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-28, 11:33   #1
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania

Ilość biżuterii noszonej przez nas?


Tak z ciekawosci.Ile macie w swojej prywatnej kolekcji kolczykow i innych bizutow?I czy nosicie swoje wyroby czy nie? Ja mam ponad 50 par kolczykow (kolczyki najczesciej nosze) a reszty nawet nie licze.Troche tego bedzie.Acha i z tych 50 par tak 1/3 wyszla spod mojej reki
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:43   #2
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

No ja mam uszy przekłute od niedawna więc moja kolekcja jest dość skromna, szczególnie że przeszedł mi młodzieńczy szał na biżuterię Kolczyków mam jakieś kilkanaście par, z czego noszę dosłownie kilka i to sporadycznie Ze trzy bransoletki, kilka różnych "cosiów" na szyję (nie noszę właściwie w ogóle)... Niedawno była dyskusja chyba w plotkowym albo w wymiankowym o noszeniu biżuterii i z tego co wiem, biżuteryjki jak szewce...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:55   #3
Karolka326
Rozeznanie
 
Avatar Karolka326
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 664
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

kiedyś jak jeszcze nie robiłam biżuterii naliczyłam ponad 50par kolczyków teraz wole nie liczyć, bo już ich trochę zrobiłam, chociaż szczerze mówiąc znacznej części się pozbyłam na zasadzie jakie masz fajne kolczyki,gdzie kupiłaś?sama robiłaś?a sprzedasz?dasz czy pożyczysz? w zależności co to za koleżanka tak więc kolczyków u mnie pełno, ale ostatnio noszę tylko swoje wytwory
Karolka326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 13:36   #4
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Zanim zaczęłam robić biżuterię nosiłam zwykłe blaszaki - trochę tego było bo miałam fioła - musiał być komplecik - kolce + wisior/naszyjnik. Do tego ubierałam się na czarno i jak była jakaś kolorowa wstawka to bizuteria musiała być również pod kolor.

Dziś swojej bizu nie noszę. Za to mam małą kolekcję biżutków z wymianek lub kupionych
- 2 pary kolczyków, naszyjnik, bransa i pierścionek do Falling,
- bransa i kolce od Black Diamond,
- koplecik fimowy ( bransa, wisior + kolce) od Arctii,
- pierscionek od Kini Wawrzyniak / Elfikk/ Klamaja,
- kolczyki od Ggagatki,
- kolczyki do Maqdy ( na 95% bo to z tej wymianki i jeszcze nie jest oficjalnie potweirdzone)
- komplecik chyba od Achnes.. teraz nie pamiętam
- kolczyki od Sztuki Szkła ( z tym że w ciągu 2 tygodni od razu jednego zgubiłam i muszę w końcu poprosić o dorobienie drugiego
- pierścionek od Nibylandii,
- wisiorek od Adavory

Ot, cała moja kolekcja

Edytowane przez M0N1K4
Czas edycji: 2010-04-28 o 13:37
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 14:42   #5
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Od kiedy wykonuję biżuterię zaczęłam nosić kolczyki (wcześniej miałam 1 parę ). Co jakiś czas robię coś specjalnie dla siebie, ale nie jest tego za wiele z 3 naszyjniki, komplet kolczyki i bransoletka i z dwie pary kolczyków.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 14:44   #6
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Cytat:
Napisane przez lunamin Pokaż wiadomość
Od kiedy wykonuję biżuterię zaczęłam nosić kolczyki (wcześniej miałam 1 parę ). Co jakiś czas robię coś specjalnie dla siebie, ale nie jest tego za wiele z 3 naszyjniki, komplet kolczyki i bransoletka i z dwie pary kolczyków.
To jesteś lepsza ode mnie. Czasem też coś robię specjalnie dla siebie, ale potem myślę... no wystawię, a może się sprzeda?? jak się nie sprzeda przez tyle i tyle czasu to zostaje ze mną No i jakoś mam zawsze pecha, bo się sprzeda
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:46   #7
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Cytat:
Napisane przez M0N1K4 Pokaż wiadomość
To jesteś lepsza ode mnie. Czasem też coś robię specjalnie dla siebie, ale potem myślę... no wystawię, a może się sprzeda?? jak się nie sprzeda przez tyle i tyle czasu to zostaje ze mną No i jakoś mam zawsze pecha, bo się sprzeda
Dokładnie tak samo zrobiłam dla siebie wiele par wstawiam i myślę: oby się nie sprzedało. A ostatnio zrobiłam dla siebie, założyłam żeby się nie złamac i nie wystawic, spotkałam koleżankę i chciała mi je dosłownie wyjąc z uszu. Nie złamałam się. Wróciłyśmy razzem do domu i przy niej zrobiłam druga taką samą parę

Mam kilkanaście par, prawię wszytkie noszę, tylko dwie nie sa moje.
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 20:33   #8
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Jeśli o mnie chodzi to właśnie jak szewc jestem
Ze swojej biżuterii noszę jedne kolczyki i jeden komplet (niedługo dołączą do nich 2 komplety, bo na sprzedaż nie przeszły mojej kontroli jakości), poza tym też lecę na wymiankach
- kolczyki od Jelonka
- kolczyki od Klejnotek
- kolczyki i broszka od Lubomirki
i najnowszy 'nabytek' - komplecik od Kocurii
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 23:08   #9
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

ja ze swoich tworów noszę 3 pary kolczyków i to najprostszych:2x swarek na szpileczce i onyksy, a że jedne swarki pasują mi do wisiora od Biedronki i onyksy też to noszę na zmianę... wcześneij jak nie musiałam w pracy mieć mundurku tylko po cywilnemu chodziłam, nosiłam dużo więcej wisiorów (kolczyków mniej), ale mam - teraz stwierdzam dosć prosty wisior (miałam swego czasu zanim zajęłam się bizutkowaniem) manie przywożenia z nad morza pamiątki w postaci wisiora muszli... i mam dwa na rzemieniu... + jeden w oprawie srebrnej za który dałam majątek jak teraz na to patrzę, a na co dzień noszę obrączkę + pierscionek zaręczynowy/ lub srebrny pierścionek z turkusem jakimś prasowanym (chyba bo pewności nie mam)
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 00:42   #10
asia3city
Rozeznanie
 
Avatar asia3city
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 695
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

hi hi hi dobre pytanie - chyba nie zliczę
kocham biżuterię od szkoły średniej i to taką artystyczną, żadnej sztampy.
Kiedyś uwielbiałam komplety pierścionek, kolczyki i broszka, po kradzieży wszystkiego co miałam czułam się naga, każdego dnia niemal z płaczem wychodziłam do pracy. Miałam wtedy czas że nic mi się nie podobało, bo to nie to co moje.
Teraz lubuję się w kolczykach oczywiście, pierścionkach nieco mniej i wisiorkach, koralach czy naszyjnikach. Mam i takie zwykłe plastikowe i bardziej wypasione zestawy,zawsze lubię mieć przynajmniej 2 elementy do komplety. Nie zdradzę ile tego mam bo sama nie wiem, a jestem jak sroka hi hi. Jedynie czego nie lubię to złota, może jestem nie aż taka szlachetna hi hi
__________________
Mój wątek jest TU

Zapraszam też na blogi
Papierowe wariacje Asiola
Digi-Asia
Nalewki domowe
asia3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 13:49   #11
Jein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 70
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Jak byłam malutka to moja mama mi kolekcjonowała i zakładała złote kolczyki (na srebro miałam ponoć uczulenie ) pamiętam były to 3 pary kolczyków.

Później w czasach gimnazjalnych nosiłam srebrne płaskie kolczyki i to też były tak 3-4 pary - podkówki, żabki, cyrkonie w dwóch kolorach.

W liceum nosiłam bardzo rzadko i tylko jedną parę

A odkąd robię sama biżuterie nie noszę w ogóle kolczyków Aczkolwiek zrobiłam wczoraj dla siebie wrappki to może się coś odmieni

Taka moja mała historia
Jein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 15:31   #12
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

A ja wczesniej nosiłam mnóstwo biżu, ale głównie szklane zwyklaki. Tzn w cholerę bransoletek i naszyjników, kolczyki mnie drażnią
Potem nosiłam drewniane wielkie korale. A teraz prawie nic.
Mam tylko pierścionek autorstwa Izy Malczyk oraz jeden komplet w miedzi (branse i naszyjnik), które zrobiłam specjalnie na jednej bluzki
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 20:46   #13
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

A ja mam z bizuteruią zupelnie odwtotnie - jeśli się biorę za robienie biżu to robię to w takim stylu, jaki mi się podoba, a jak się już nad czymś napracuję to potem żal mi się z tym rozstać. A pozatym okazuję się, że te kolczyki idealnie pasują mi do tej bluzki, ta bransoletka do tamtej.. no i tak stosik rośnie

Choć ostatnio odkryłam wymianki i jednak twierdzę, że biżu otrzymaną nosi się nawet przyjemniej niż swoją
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 21:17   #14
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Cytat:
Napisane przez Vestis Pokaż wiadomość
A ja mam z bizuteruią zupelnie odwtotnie - jeśli się biorę za robienie biżu to robię to w takim stylu, jaki mi się podoba, a jak się już nad czymś napracuję to potem żal mi się z tym rozstać. A pozatym okazuję się, że te kolczyki idealnie pasują mi do tej bluzki, ta bransoletka do tamtej.. no i tak stosik rośnie

Choć ostatnio odkryłam wymianki i jednak twierdzę, że biżu otrzymaną nosi się nawet przyjemniej niż swoją
ja mam odwrotnie - robię coś co mi się podoba, a potem mi szkoda dla siebie zostawić

Mam ze trzy pary kolców, które jako tako noszę - zazwyczaj zakładam jedną parę ze swarkami (helixy i to tylko dlatego, że podczas robienia zdjęć mi upadły na ziemię i kryształek się ukruszył) i sztyft w trzecią dziurkę (szaleństwo gimnazjum ). Do tego delikatny, krótki łańcuszek (40 cm) i zawieszka (też z helixem). Bransolet i pierścionków nie toleruję

PS: Jednakże niedługo mam u rodziny chrzciny, fioletowa sukienka - więc zrobię sobie jeden z poniższych kompletów (do drugich dorobię zawieszkę)
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 23:16   #15
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Pamiętam, że w liceum byłam wielką fanką biżu z H&M i Bijou Brigitte...cicho tam, nie śmiać się Ale to było daaawno temu...

Teraz noszę bardzo mało biżu. I najczęściej jedną rzecz, na tyle wyraźną, że "robi" cały efekt, np. duży kwadratowy pierścionek mieniący się różnymi odcieniami zieleni (nie pamiętam gdzie kupiony, ale wartość jubilerską ma żadną....ale śliczny ) Albo znowu coś zupełnie dyskretnego, wyłącznie. Taka mała kropka nad "i". Nie znoszę kompletów - wydaje mi się to przesadą...za dużo.

Mam dwie pary kolczyków od Candi (boskie ), dwie rzeczy z formoodu (kocham ich styl), jedne maleńkie różyczki z fimo, zamówione onegdaj w Pace...ostrzę sobie jeszcze ząbki na naszyjnik od Modo i kolczyki Alabamy...ale najpierw muszę znaleźć Bardzo Zbędny Tysiąc Złotych

Natomiast, przechodzi przez moje ręce mnóstwo swarów, a nie noszę ich w ogóle...chyba mi się zdążyły znudzić A przepraszam, jeszcze w zeszłym roku nosiłam naszyjnik z dużym Pegasusem. No, tyle
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 21:31   #16
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

ja raczej nie nosze bizuterii, jak byłam młodsza to tak, a teraz po prostu o tym nie pamiętam.. kiedyś miałam na tym punkcie po prostu fioła, teraz najchętniej tworze dla innych
W sumie mam nie więcej niż 10par kolczyków i jedną bransoletkę od innej projektantki, czyli baaardzo skromnie
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 22:46   #17
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

kiedys mialam mnostwo kolczykow, i wlasnie dlatego zaczelam robic bizu;p mam pelno zwyklaczkow, ktore robilam na samym poczatku, a teraz patrzec na nie nie moge i leza sobie w szufladzie.

do 'obrotu na codzien' mam kilka kompletow (jakies 4-5) prosciutkich bardzo, ale zwykle nosze tylko jeden bo zapominam zmieniac
chociaz za miesiac szykuja sie wesela, wiec wypadaloby zrobic sobie cos ladniejszego... ale pewnie skonczy sie na tym ze bede siedziec po nocach nad kompletami dla mamy, cioc i pan mlodych, a sama pojde w tym co mam ;p

ahh no i jeden pierscionek z cyrkonia i do niedawna zegarek, do poki sie nie popsuł. przez chwile nawet nosilam pierscionek wlasnej roboty, ale to byl pierwszy posrebrzaczek ktory szybko zrudzial ;p

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2010-05-03 o 22:47
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 11:17   #18
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

a ja mam świra na puncie bransoletek i to noszę je w zestawach: jedna wypasiona + 2-3 skromniejsze + jakies skromne, ale dopasowane do motywu przewodniego kolczyki albo wypasione kolczyki + skromna bransoletka
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 14:18   #19
astral_magneta
Raczkowanie
 
Avatar astral_magneta
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 34
Dot.: Ilosc bizuterii noszonej przez nas?

Ja mam 4 pierścionki srebrne i 3 złote (jeszcze z komunii haha), 2 wisiorki złote (z łańcuszkami), 1 srebrny. Ostatnio coś mnie wzięło na bardziej nowoczesne rozwiązania i kupiłam sobie drewniane kolczyki. Najpierw byłam sceptycznie nastawiona do drewnianej biżuterii, ale teraz czuję, że chyba się polubimy
astral_magneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 14:18:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.