Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-27, 14:02   #31
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Bardzo ładna akcja.
W trzeciej liceum mieliśmy świetną anglistkę i wiadomo było, że skoro potrafiła uczyć i była lubiana to na koniec roku dostanie masę kwiatów. Ona też wymyśliła akcję: "Pucha dla bezdomnego sierściucha" zamiast kwiatka.Odzew był.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 17:57   #32
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Artykuł czytałam.
Jestem na czasie, bo moje starsze dziecko właśnie kończyło edukację żłobkową.
"Komitet rodzicielski" wystąpił z nieoficjalnym zapytaniem do pań opiekunek czy jest zwyczaj kupowania prezentu/kwiatka pani kierownik. Na to w odpowiedzi dostał całą listę osób które są do obdarowania zwyczajowo: opiekunki, intendentka, psycholog, pielęgniarka, kucharka, sprzątaczka pan techniczny, kierowniczka.
No i po tym zaczął się festiwal pomysłów rodziców na prezenty.

Rodzice ustalili (niejednogłośnie), że:
kierowniczka dostaje kwiaty + czekoladki
opiekunki kwiaty + bransoletka "tematyczna" (nie wiem jaka dokładnie, nie widziałam, ale związana z nazwą grupy)
reszta osób z listy pudła czekoladek

To było grupowo, ze składek comiesięcznych "dobrowolnych".

Z tego co wiem, większośc rodziców planuje zakupić indywidualnie opiekunkom kwiatki + prezent.

W zeszłym roku (inny żłobek) nie było uroczystego zakończenia roku i nie było całej tej szopki z prezentami. "do widzenia" i tyle. Tylko jedna mama kupiła każdej z opiekunek czajnik elektryczny.

Zgadzam się że miejsce w żłobku to towar deficytowy, ale przy obecnym systemie komputerowym w moim mieście nie bardzo jest szansa wychodzić sobie miejsce czy dostać je za łapówkę (jeden z dyrektorów wprost powiedział że łapówkę za pomoc w zdobyciu miejsca chętnie by wziął, ale obecnego systemu komputerowego nie przeskoczy) .
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:21   #33
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

U mnie w podstawówce i gimnazjum zawsze na koniec roku były składki po 30 - 50 zł. Mama jednego z kolegów z klasy była nauczycielką i aktualna nasza wychowawczyni zawsze jej mówiła co sobie życzy - a to nowy zestaw obiadowy, a to żelazko, sztućce, itp. W liceum już tego nie było - raczej tylko kwiaty.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 21:43   #34
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Boziu a tutaj to nic, nawet kwiatka nie niosa, tylko jak konczy sie szkole to jest bukiet dla wychowawcy.
ale zaoszczedzilam
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 22:11   #35
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

U nas na roku był silnie lobbowany pomysł by kupować recenzentowi, promotorowi oraz komisji egzaminacyjnej (mamy i pracę dyplomową i egzamin z 3 lat) jakieś prezenty i komisji coś do jedzenia na czas egzaminu. Dziekanka nam powiedziała, że to absurdalny zwyczaj, prezenty można sobie wręczać prywatnie poza uczelnią. W szkole średniej i niższych dawałem kwiat wychowawczyni.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
U mnie w podstawówce i gimnazjum zawsze na koniec roku były składki po 30 - 50 zł. Mama jednego z kolegów z klasy była nauczycielką i aktualna nasza wychowawczyni zawsze jej mówiła co sobie życzy - a to nowy zestaw obiadowy, a to żelazko, sztućce, itp.

Ja miałem taką wychowawczynię w pierwszych klasach podstawówki i też babcia jednego z kolegów z klasy tak za nią latała i takie głupstwa organizowała.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 22:18   #36
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
U nas na roku był silnie lobbowany pomysł by kupować recenzentowi, promotorowi oraz komisji egzaminacyjnej (mamy i pracę dyplomową i egzamin z 3 lat) jakieś prezenty i komisji coś do jedzenia na czas egzaminu. Dziekanka nam powiedziała, że to absurdalny zwyczaj, prezenty można sobie wręczać prywatnie poza uczelnią. W szkole średniej i niższych dawałem kwiat wychowawczyni.
To catering nie jest normą na obronie?

U mnie na uczelni obowiązkowo catering, kwiatki dla wszystkich, no i każdy oczywiście prezent dla swojego promotora.
Ja przy obronie inżynierki powiedziałam, że nie składam się na żaden prezent dla promotora bo moim zdaniem nie zasłużył. Byłam wyjątkiem.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 22:46   #37
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

W naszym gimnazjum prezenty są i to na każdą możliwa okazję
Rodzice mają comiesięczne składki, z których pieniądze idą chyba tylko i wyłącznie na ten cel Nie no, super
Dzień Nauczyciela, zakończenie - po róży (w tym roku porządne bomboniery) dla KAŻDEGO nauczyciela, a dla wychowawczyni kosze na każdą możliwą okazję
Ona nawet przed świętami wielkanocnymi dostała cały kosz. Fajna okazja.
Zakończenie roku dla wychowawczyni storczyk i wieeeelki kosz (nawet Soplica była)
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 06:32   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
W naszym gimnazjum prezenty są i to na każdą możliwa okazję
Rodzice mają comiesięczne składki, z których pieniądze idą chyba tylko i wyłącznie na ten cel Nie no, super
Dzień Nauczyciela, zakończenie - po róży (w tym roku porządne bomboniery) dla KAŻDEGO nauczyciela, a dla wychowawczyni kosze na każdą możliwą okazję
Ona nawet przed świętami wielkanocnymi dostała cały kosz. Fajna okazja.
Zakończenie roku dla wychowawczyni storczyk i wieeeelki kosz (nawet Soplica była)
A nie są to przypadkiem składki na Komitet Rodzicielski?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 06:43   #39
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A nie są to przypadkiem składki na Komitet Rodzicielski?
Szczerze to nie mam pojęcia jak to się tam nazywa, ale polega na takich klasowych składkach, z których miały być też finansowane np.:wigilie.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 07:13   #40
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

A mi się wydaje, że rodzice sami nakręcają sytuację. Oczywiście nie wszyscy, ale wystarczą 3-4 takie mamusie.
Siostra opowiadała mi, jak w klasie u jej syna mamusie wpadły na pomysł aby nie kupować prezentu, tylko dać Pani wychowawczyni gotówkę w kopercie. siostra zaprotestowała, że ona na taki "prezent" się nie składa. W koncu nauczycielka dostała kosz słodkości.
W tym roku słyszałam, że nauczyciele apelowali o niekupowaniezente prów/kwiatów/czekoladek - zamiast tego na koniec roku odbyła się zbiórka pieniędzyna operację dla chorego chłopca mieszkającego w okolicy. Myślę, że pomysł bardzo fajny. Siostra nauczycielka dostała oczywiście pare kwiatów, ale akcja podobno była strzałem w 10.
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 07:29   #41
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51911262]To catering nie jest normą na obronie?

U mnie na uczelni obowiązkowo catering, kwiatki dla wszystkich, no i każdy oczywiście prezent dla swojego promotora.
Ja przy obronie inżynierki powiedziałam, że nie składam się na żaden prezent dla promotora bo moim zdaniem nie zasłużył. Byłam wyjątkiem. [/QUOTE]
nope
mysmy kupili kwiatków za 80 zł xD
dla recenzenta za 40 bo ona była dziwna a dla reszty tj promotora i komisji bukiecikik po 20 zł
złożyliśmy się w 10 osób
i tak uznałam że to o osiem złotych za dużo xDDDD

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Cytat:
Napisane przez isiaczekk Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że rodzice sami nakręcają sytuację. Oczywiście nie wszyscy, ale wystarczą 3-4 takie mamusie.
Siostra opowiadała mi, jak w klasie u jej syna mamusie wpadły na pomysł aby nie kupować prezentu, tylko dać Pani wychowawczyni gotówkę w kopercie. siostra zaprotestowała, że ona na taki "prezent" się nie składa. W koncu nauczycielka dostała kosz słodkości.
W tym roku słyszałam, że nauczyciele apelowali o niekupowaniezente prów/kwiatów/czekoladek - zamiast tego na koniec roku odbyła się zbiórka pieniędzyna operację dla chorego chłopca mieszkającego w okolicy. Myślę, że pomysł bardzo fajny. Siostra nauczycielka dostała oczywiście pare kwiatów, ale akcja podobno była strzałem w 10.
no właśnie, to w większości mamy xD jak znam matki i jak mi opowiadają co się dzieje na zebraniach, toż to przecież wióry lecą i kule armatnie latają xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 07:40   #42
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

Cytat:
Napisane przez isiaczekk Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że rodzice sami nakręcają sytuację. Oczywiście nie wszyscy, ale wystarczą 3-4 takie mamusie.
Siostra opowiadała mi, jak w klasie u jej syna mamusie wpadły na pomysł aby nie kupować prezentu, tylko dać Pani wychowawczyni gotówkę w kopercie. siostra zaprotestowała, że ona na taki "prezent" się nie składa. W koncu nauczycielka dostała kosz słodkości.
W tym roku słyszałam, że nauczyciele apelowali o niekupowaniezente prów/kwiatów/czekoladek - zamiast tego na koniec roku odbyła się zbiórka pieniędzyna operację dla chorego chłopca mieszkającego w okolicy. Myślę, że pomysł bardzo fajny. Siostra nauczycielka dostała oczywiście pare kwiatów, ale akcja podobno była strzałem w 10.
Nie no, to akurat wiadome .
U nas w klasie jest z tym ciężko, bo na wywiadówkach jest jakaś połowa rodziców, część składek nie płaci. Jest jedna mama - skarbnik, która to wszystko kupuje i nikt inny się tym specjalnie nie interesuje.

Owszem, na zakończenie i dzień nauczyciela wypada kupić coś dla nauczycieli, ale tradycyjna róża wystarczy.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 07:59   #43
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Koniec roku szkolnego i kosze kwiatów/delikatesów dla nauczycieli?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51911262]To catering nie jest normą na obronie?

U mnie na uczelni obowiązkowo catering, kwiatki dla wszystkich, no i każdy oczywiście prezent dla swojego promotora.
Ja przy obronie inżynierki powiedziałam, że nie składam się na żaden prezent dla promotora bo moim zdaniem nie zasłużył. Byłam wyjątkiem. [/QUOTE]
tylko że ja akurat nie pisałam o obronie tylko o zwykłym egzaminie zaliczeniowym

Komitet Rodzicielski to pieniądze na rzecz szkoły z nich ewentualnie jakieś nagrody dla dzieci czy dyplomy. Jeśli chodzi o prezenty dla nauczycieli to już składki w klasie. u mojej córki w klasie składka to 20 zł na każdej wywiadówce a jest ich 8 w ciągu roku szkolnego ale z tych pieniędzy idą prezenty na dzień chłopaka, dzień kobiet, jakieś zabawy choinkowe, prezenty mikołajkowe, na dzień dziecka ,symbolicznie dla pań na święta bożego narodzenia i Wielkanoc no i na zakończenie roku dla najlepiej uczących się dzieci jakieś książki czy właśnie kwiaty dla Pań.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png

Edytowane przez tiaara
Czas edycji: 2015-07-01 o 08:05
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 08:59:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.