Nawilżający czy półtłusty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-09, 10:41   #1
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608

Nawilżający czy półtłusty?


Szukałam kremu nawilżajacego. Ostatnio używałam IWOSTIN hypoalergiczny kupiony w aptece. Teraz kupiłam nailżający dla cery wrażliwej AA. Ale po otwarciu jego jakoś się zdziwiłam. Klei się. Poprzedni nawilżający był lekki, na bazie wody termalnej, a ten jakiś dziwny. Też bezzapachowy. Ale boję się że jest na bazie wazeliny i mnie po nim wysype, mam problemy z trądzikiem grudkowo-zaskórnikowym. Jego skład :Ethylhexyl Stearate, Glyceyn, Ceathyl alkohol, Trisononanoin, Steareth-2, Pafafinum Liquidum,Steareth-21, Dicaprylyl Ether itp. Zostawić go i powrócić do IWOSTINU czy probować...? Ale skóra czuje się jak pod folią.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:39   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

Cytat:
Napisane przez miiee
skład :Ethylhexyl Stearate, Glyceyn, Ceathyl alkohol, Trisononanoin, Steareth-2, Pafafinum Liquidum,Steareth-21, Dicaprylyl Ether itp. Zostawić go i powrócić do IWOSTINU czy probować...? Ale skóra czuje się jak pod folią.
Niestety w składzie ma Parafine, która sporo ludzi wypryszcza, także zawiera glycerine, niektórych także wypryszcza.
Moim zdaniem przetestuj, jesli zauważysz nowego pryszcza to odstaw, będziesz miała krem do rąk .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:44   #3
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Niestety w składzie ma Parafine, która sporo ludzi wypryszcza, także zawiera glycerine, niektórych także wypryszcza.
Moim zdaniem przetestuj, jesli zauważysz nowego pryszcza to odstaw, będziesz miała krem do rąk .
Czyli to wina tej parafiny, przez którą moja skóra czuje się jak pod folią..? Porównałam składy z fluidem Rimella, którego też nie mogę uzywać. I też zawiera ten sam związek. Oba produkty są jakby tuste, klejące. Czyli już wolęe ryzykować.Na razi mam ładną wzglednie buzię. Lecę do apteki po IWOSTIN.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:48   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

Cytat:
Napisane przez miiee
Czyli to wina tej parafiny, przez którą moja skóra czuje się jak pod folią..? .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:55   #5
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

A czy przypadkiem kremy Iwostinu również nie zawierają parafiny? Tzn nie chcę być źle zrozumiana, cieszę się, że Iwostin Ci służy, miiee (mnie trochę podtykał), ale parafinkę w składzie wszystkich nawilżających pamiętam... chyba że to faktycznie zależy od jej stopnia oczyszczenia i wtedy nie zapycha. Ale jeśli Tobie, miiee, tak służy Iwostin, to tylko pozazdrościć i nie ma co kombinować z innymi mazidłami.
Ja to w ogóle mam, widzę, dziwną buzię - nikogo po Iwostinie nie zapycha, a mnie zapchało. Filtromaniacza kosmitka.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:12   #6
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

IWOSTINU nie zawiera własnie wyczytałam. A kupiłam sobie teraz tai specjalny na grudki, na noc. Ten nawilżający na dzień będę stosować. A może to nie krem ci zapychał pory? Ja mam bardzo wrażliwą cerę i akurat na mnie działa dobrze. Może to kwestia podkładu, jakiego uzywasz Ja moge tylko maybeline fresh matt, albo z serii AA, ale tylko na kości policzkowe go daje.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 13:56   #7
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

Cytat:
Napisane przez Rayne
Ja to w ogóle mam, widzę, dziwną buzię - nikogo po Iwostinie nie zapycha, a mnie zapchało. Filtromaniacza kosmitka.
Rayne, mnie także zapychają kremy Iwostin i większośc z nich niestety zawiera w składzie Parafine, bez parafiny jest tylko krem na naczynka i może jeszcze seria dla skóry trądzikowej. Jeszcze dodatkowo niektóre ich kremy zawierają isipropyle, które także lubią zapychać .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 14:12   #8
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

Aaaa do trądzikowej, to pewnie Purritiny, tych nie próbowałam. Pisałam o zwykłym nawilżającym i tym z niby filtrem - oba mnie zapchały, filtrowy w większym stopniu.
Paula - cieszę się, że nie jestem sama.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 16:18   #9
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Nawilżający czy półtłusty?

Ja mam serię dla trądzikowej IWOSTINU i nie ma tam tej parafiny, ale też myślę liczy się ułamek wagowy parafiny w stosunku do kremu. Nawilżający iwostinu nie nie zapychał, tak samo jak podkład maybelline,a już podkład rimell mi powodował gródki, choć dwa są niby matujące
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.