Operacje nosa - zbiorczy! - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 20:38   #3991
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

mikka nie poddawaj się, tak trzymaj!!!!
Walcz. Może to będzie nauczka dla innych chirurgów, którzy próbują "umywać ręce " po nieudanych zabiegach.
Życzę Ci żebyś trafiła do najlepszego specjalisty w kraju. Wiem co czujesz, sama jestem po poprawce i wciąż widzę garba. Chciałoby się krzyczeć a nic nie można zrobić. Kibicuję Ci i czekam niecierpliwie na szczęśliwe zakończenie Twojej walki. Pozdrawiam!!
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 16:13   #3992
mikkka34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 18
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Dzieki za slowa otuchy Milo jest slyszec ,ze ktos jest ze mna,bo walka bedzie pewnie dluga i trudna. Nie wiem co Pan Doktor chcial zyskac nie przyznajac sie do bledu ? Gdybym byla na jego miejscu wolalabym przeprosic i zaproponowac poprawke ,aby bylo po sprawie,ale to nie w jego stylu Teraz robi problem z wydaniem dokumentacji ze szpitala.nie pozwolil nikomu jej wydac i mam odebrac ja osobiscie od niego. Zapomnial,ze dokumentacja nalezy do mnie ,a ja nie mam ochoty go ogladac i sluchac jego krzykow . Kurcze jaka szkoda,ze dopiero po operacji znalazlam te wszystkie opinie na jego temat.

Judka nawet nie wiesz jak ja tesknie za tym moim garbem Moj nie dosc ze wyglada jak nos swinki z widocznymi dziurkami to jeszcze przed czubkiem sie zapada
mikkka34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-12, 22:15   #3993
brujapiruja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Krzywy garbaty brzydki i rozległy nos -operacja? Zdjęcia

Chciałabym prosić o opinie osoby, które znają się na rzeczy. Czy mam szansę na ZGRABNY i SYMETRYCZNY nos?
Załączam zdjęcia: nie wiem, czy jest to dostatecznie widoczne, ale mój nos jest:
1.krzywy,
2.ma "garbka" i ogólnie jest szeroki
3.wielką chrzęstną "kulkę" na końcu nosa (czyli na samym dole)

Jest odrażający. Bardzo chcę go zoperować, ale niestety zdaję sobie sprawę, że efekty operacji nie zawsze spełniają oczekiwania...

Załączam zdjęcie a poniżej mój "projekt". Bardzo bym prosiła o jego komentarz- czy mam szanse na coś takiego: czyli:

-(obrazowo mówiąc) sprawienie, by nos patrząc z profilu odbiegał od linii twarzy na mniej stopni? Trzeba byłoby naruszyć zarówno kość jak i chrząstkę . Bardzo bym chciała czegoś takiego co naszkicowałam w załączniku nr 2.

Czy może z takiego nosa jak mój tak naprawdę nie da się zrobić czegoś ładnego? Bardzo mi zależy. Dziękuję za każdą wskazówkę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nos-operacja-przed.jpg (77,5 KB, 363 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zmniejszenie.jpg (11,8 KB, 277 załadowań)

Edytowane przez brujapiruja
Czas edycji: 2011-12-12 o 22:18
brujapiruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 20:03   #3994
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Krzywy garbaty brzydki i rozległy nos -operacja? Zdjęcia

W celu uzyskania poprawy konieczna będzie korekcja całkowita nosa = osteotomia poczwórna. Oznacza to ingerencję w część chrzestną oraz kostną. Efekt zabiegu nie będzie dokładnie taki jak na załączonym zdjęciu. Istnieją duże szanse na poprawę wyglądu nosa, ale zawsze należy pamiętać, że z każdym zabiegiem związane jest ryzyko wystąpienia powikłań. W Pani przypadku jest to ok. 16%.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 21:37   #3995
alleila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

HEJ KOCHANE!
Jestem tutaj nowa.;-) Miałam operację nosa 2 tygodnie temu u profesora Kobusa w Polanicy Zdroju. Na razie jestem załamana. Miałam nos ogolnie ładny - z malym defektem w postaci niewielkiego garbka (moi bliscy byli zdziwieni, ze go chce operowac), ale ja chcialam zeby byl idealny i teraz mam "co chciałam"... Lekarz stwierdzil, ze trzeba zrobic totalna korekte nosa, gdyz mimo ze problemem jest tylko maly garnek to jednak musi juz zmienic caly ksztalt nosa lacznie z czubkiem by caly nos wspolgral ze soba. Tak jak wspomnialam, bylam ze swojego nosa w miarę zadowolona zadowolona, ale mialam niewielki (!) garbek, ktory postanowilam zlikwidowac. Teraz moj nos wyglada fatalnie (duzo gorzej niz przed operacją!!!) - jest zadarty do gory (od okolo polowy nosa), ma kulfoniasty i mięsisty czubek (czubek jak kartofel), w dodatku sam czubek lekko przekrzywiony na lewą stronę (z prawą dziurką trochę wieksza od lewej). W dodatku nos wydaje mi się krótszy i przypłaszczony, jakby u pekińczyka (moja siostra tak stwierdziła!), w dodatku mam wrazenie jakby się z czołem zlewał!!! Jestem załamana i chce mi się płakać!!! Jesli chodzi o siniaki to juz praktycznie ich nie mam na twarzy. Napiszcie mi dziewczyny (wiem, ze niektore z Was macie większe pojęcie o nosach niz ja i same mialyscie operacje) czy to o czym pisze zmieni się i czy ten nos moze jeszcze wyglądac ładnie???
Dopiero teraz docenilam moj nos przed operacją - mial ladny ksztalt, byl w sam raz i byl szczuply z bardzo ladnym czubkiem, garbek byl nieznaczny. Juz nie wspomnę o pieniądzach, ktore wydalam na operację... Napiszcie dziewczyny proszę jak ten nos zmienia się po operacji i czy jest szansa, ze moj nos będzie jeszcze wyglądal atrakcyjnie???
alleila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 22:08   #3996
brujapiruja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Krzywy garbaty brzydki i rozległy nos -operacja? Zdjęcia

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Skąd wiadomo tak precyzyjnie, że ryzyko powikłań wynosi właśnie ok.16% ? Efekt nie musi być dokładnie taki... po prostu chciałabym mieć ładny mały zgrabny nos.

16% to dużo na tle innych przypadków?

Jakie są mniej więcej koszty takiej właśnie "całkowitej" ingerencji w strukturę nosa?

Dziękuję za pomoc!
brujapiruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 22:13   #3997
niunia_911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Krzywy garbaty brzydki i rozległy nos -operacja? Zdjęcia

Według mnie powinnaś się jeszcze poważnie zastanowić nad tą operacją, porozmawiać z kimś o operacji.
niunia_911 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 11:02   #3998
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

alleila, teoretycznie z Twoim nosem może być wszystko w porządku, bo to co opisujesz jest całkiem normalne... Podniesiony czubek, nierówne dziurki, to zlanie z czołem... Nos się goi i każdego dnia wygląda inaczej. Jeśli chcesz możesz wysłać do mnie zdjęcia (przed i po op), to spojrzę na niego obiektywnym okiem.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:00   #3999
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Krzywy garbaty brzydki i rozległy nos -operacja? Zdjęcia

Procent powikłań jest średnią z kilku wiodących klinik. W porównaniu np. z operacją powiększenia piersi to dużo - tutaj ryzyko nie przekracza 3%.
Ceny są zróżnicowane w zależności od kosztów kliniki.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 12:24   #4000
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

mikka ja żałuję jednego. Zbyt szybko podjęłam decyzję dotyczącą wyboru lekarza. Niestety, teraz jak o tym pomyślę, to wierzyć mi się nie chce. Czekam na wieści od Ciebie. Powodzenia!
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 14:22   #4001
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Mam pytanie do dziewczyn które są po operacji rok i więcej. Miałam całkowitą korektę. Opuchlizna wydaje mi się ze zeszła już całkowicie ale nadal czuje jakąś dziwną sztywność w słupku nosa. Czy Wy też tak macie, czy już całkowicie jest jak przed operacją?
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 15:05   #4002
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn które są po operacji rok i więcej. Miałam całkowitą korektę. Opuchlizna wydaje mi się ze zeszła już całkowicie ale nadal czuje jakąś dziwną sztywność w słupku nosa. Czy Wy też tak macie, czy już całkowicie jest jak przed operacją?
To normalne . Zresztą ta sztywność już pozostanie do końca... tylko nie będziesz już tak jej odczuwać jak teraz. Po prostu przyzwyczaisz się. Ja np. nie mogę podnieść nosa do góry (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi ) jak przed op, bo przegroda jest sztywna. I ogólnie, nos nie jest aż tak elastyczny jak dawniej.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 15:26   #4003
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

No w sumie mi to nie przeszkadza, ba nawet to polubiłam i sprawia mi to przyjemność masochistka jestem
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 23:07   #4004
Daxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Witam

Od dłuższego czasu interesuję się operacją plastyczną nosa. Dużo czytałam na ten temat i jestem prawie pewna, że zdecyduje sie na operacje. Nie podoba mi się mój garbaty i spory nos; prześladują mnie przez to kompleksy
Chciałabym usłyszeć kilka słów na temat operacji nosa od osób które już mają to za sobą. Bardzo zależy mi na wyborze dobrego specjalisty i kliniki. Doradzicie ? :")
Daxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 14:01   #4005
camila_112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
korekta nosa - przebieg leczenia

Witajcie, szukam informacji odnośnie korekty nosa zaś wszędzie piszą o cenach i kto kogo poleca. Mnie zaś interesuje sam przebieg leczenia, dlatego proszę o o info jeżeli ktoś się w tym troche orientuje po jakim okresie po zabiegu można wrócić "do ludzi" Widziałam informację, że po około 2 tygodniach zdejmują gips ale czy po tym okresie mogewrócićdo pracy czy będe jeszcze miała opuchnięta, zasiniałą twarz itp rzeczy. Nie wiem jak sobie rozplanować urlop - czy wystarczą 2 tygodnie czy 3 wolnego..
Z góry dzięki za komentarze.
camila_112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 14:09   #4006
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Cytat:
Napisane przez Daxx Pokaż wiadomość
Witam

Od dłuższego czasu interesuję się operacją plastyczną nosa. Dużo czytałam na ten temat i jestem prawie pewna, że zdecyduje sie na operacje. Nie podoba mi się mój garbaty i spory nos; prześladują mnie przez to kompleksy
Chciałabym usłyszeć kilka słów na temat operacji nosa od osób które już mają to za sobą. Bardzo zależy mi na wyborze dobrego specjalisty i kliniki. Doradzicie ? :")
Cały wątek o tym jest...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 09:46   #4007
karusia_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 17
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

hej laski która z Was operowała sie u Stępniewskiego? we wtorek mam konsultacje, chciałabym zobaczyc jakies zdjęcia z efektami jego pracy. ile płaci sie u Niego? czy cena jaka podaje z aoperacje to jest cena juz z 23%VAT? czy posiadając zaświadczenie od psychiatry o konieznosci przeprowadzenia operacji mozna od ceny odliczyc ten podatek? kto sie orientuje jak to z tym jest?
pozdrawiam karolina
karusia_w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 16:36   #4008
camila_112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Dziewczyny, moj problem jeest następujący - nos bardzo długi, szeroki, garbaty i w dodatku mam poziomą grubą kreskę na nim w połowie nosa - niektórzy mówią że wygląda jak by był doklejony. Mowie wam że mój nos bardzo rzuca się w oczy.. Decyzja o operacji jest, chce ją przeprowadzić w kuj-pom. Ale interesuje mnie jedna rzecz, po jakim okresie mogę wrócić po operacji do po pracy? co to znaczy że nos jest opuchnięty? Czy twarz aż tak źle wygląda po zdjęciu gipsu? Poporostu ja po operacji chciałabym wrócić jaknajszybciej do racy (2-3 tyg) ale nie chciałabym być jeszcze posiniaczona pod oczami, opuchnięta itd. Nie wyobrażam właśnie sobie tego jak to jest po.. Powiedzcie mo ciś więcej bo to pytanie mnie nurtuje a nie mogę znaleźć wyczerpującej informacji o tym. Dzięki.
camila_112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 19:42   #4009
monkar
Raczkowanie
 
Avatar monkar
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Czesc dziewczynki ja zdecydowalam sie na zabieg u P. dr Wojcickiego z Polanicy. Zobaczymy jak bedzie w sumie to nie moge sie doczekac!!!!!Miala ktoras poprawiany nosek wlasnie u tego specjalisty?

Edytowane przez monkar
Czas edycji: 2011-12-17 o 19:54
monkar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 23:59   #4010
alleila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Shazney, ok, dzieki jak tylko zrobie jakies fotki swego nosa to Ci przeslę do oceny. A Ty jak dlugo jestes po operacji? Mam nadzieję, ze Twoj nos jest taki, jaki chcialas. Po jakim czasie ten nos od czasu operacji smukleje/szczupleje i robi się zgrabny??? Czy Wy dziewczyny od razu bylyscie zadowolone z wyniku operacji czy dopiero po jakims czasie od operacji ten nos przezyl pozytywna metamorfoze na plus???
Moj nos jeszcze jest zbyt masywny, i taki trochę zlany z czolem i zbyt zadarty, czekam z niecierpliwoscia na ten czas kiedy bedzie wygladal lepiej, moze się doczekam.. Czubek nosa tez mi się nie podoba, trochę taka kulfoniasta. Na pewno moj nos byl ladniejszy przed operacją (z tym malym defektem - niewielkim garbkiem). Jestem ponad 2 tyg. po operacji u prof. Kobusa.
A Ty Shazney masz moze jakies swoje fotki do pokazania? Bardzo bym chciala zobaczyc jak ten nos zmienia się po operacji w procesie gojenia, chyba ze to jakis problem to nie przesylaj.;-)
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z forum!
alleila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 09:33   #4011
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Cytat:
Napisane przez alleila Pokaż wiadomość
Shazney, ok, dzieki jak tylko zrobie jakies fotki swego nosa to Ci przeslę do oceny. A Ty jak dlugo jestes po operacji? Mam nadzieję, ze Twoj nos jest taki, jaki chcialas. Po jakim czasie ten nos od czasu operacji smukleje/szczupleje i robi się zgrabny??? Czy Wy dziewczyny od razu bylyscie zadowolone z wyniku operacji czy dopiero po jakims czasie od operacji ten nos przezyl pozytywna metamorfoze na plus???
Moj nos jeszcze jest zbyt masywny, i taki trochę zlany z czolem i zbyt zadarty, czekam z niecierpliwoscia na ten czas kiedy bedzie wygladal lepiej, moze się doczekam.. Czubek nosa tez mi się nie podoba, trochę taka kulfoniasta. Na pewno moj nos byl ladniejszy przed operacją (z tym malym defektem - niewielkim garbkiem). Jestem ponad 2 tyg. po operacji u prof. Kobusa.
A Ty Shazney masz moze jakies swoje fotki do pokazania? Bardzo bym chciala zobaczyc jak ten nos zmienia się po operacji w procesie gojenia, chyba ze to jakis problem to nie przesylaj.;-)
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z forum!
Ja jestem już 3 lata po op. Wszystko dobrze się zagoiło, ale też na początku przeżywałam wzloty i upadki . Nie było tak pięknie. Musiałam przyzwyczaić się do swojego nowego wyglądu i nie powiem, żeby było to łatwe doświadczenie. Z końcowego efektu jestem bardzo zadowolona. A nos zaczął smukleć i dopasowywać się do twarzy ok. 5 miesiąca.

Najlepiej jest robić sobie zdjęcia co tydzień i wtedy doskonale widać, jak nos się zmienia. A zmienia się diametralnie.

Zaraz do Ciebie napisze PW
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 15:04   #4012
malgorzata_sobie lata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Wink Dot.: korekta nosa - przebieg leczenia

witaj,
zanim zaplanujesz urlop korzystając z rad innych pamiętaj proszę, że każdy człowiek ma inne zdolności regeneracyjne, ale mniej więcej wygląda to tak:
-pierwsze dni po zabiegu masz spuchniętą twarz ( ja wyglądałam jakbym była po kilku tygodniowym melanżu) twarz może puchnąć każdego dnia w innym miejscu zwykle zaczyna się w okolicy oczu, nosa i schodzi w dół aż do żuchwy, sam nos jest spuchnięty dość długo należy liczyć 6 tyg.
jednak po 2-3 tyg do ludzi można śmigać pierwszy tydzień to nieprzyjemny czas niespokojny sen spowodowany strachem że obudzisz się leżąc na brzuchu na swoim "nowym" nosie, do tego sączą się różne płyny z nosa, utrudnione oddychanie...opatrunek na nosie itd. ale są to rzeczy szybko przemijające i nie powinny zniechęcać nikogo.
-2 tydzień to już dochodzisz do siebie z tego co pamiętam to nie ma siniaków i obrzęku, nos jest obolały i wrażliwy

Jak mogę radzić wzięłabym 3 tygodnie wolnego żebyś spokojnie mogła dojść do siebie, bez stresu. Ważne jest jeszcze to jaki rodzaj operacji będziesz miała jak na części chrzęstnej to przebieg taki jak pisałam będzie mniej więcej, jednak jak na całości to sądzę, że ten czas może się wydłużyć..

pozdrawiam
malgorzata_sobie lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 22:33   #4013
malgorzata_sobie lata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

kochane dziewczyny!
jestem nową użytkowniczką! jestem 7 miesięcy po zabiegu nos nie do końca mnie satysfakcjonuje gdyż jest dziwnie czubek zapadnięty i wiem, że czeka mnie poprawka jednak pomimo wszystko jestem zadowolona z samego zabiegu
jak macie ograniczone fundusze to warto skontaktować się z doktorem Nawrockim. przyjmuje we Wrocławiu ja do niego jechałam 7 godz i warto było
malgorzata_sobie lata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 10:40   #4014
sylwiawpr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Cześć Dziewczyny ,
Jeśli możecie to prześlijcie mi swoje zdjęcia przed i po .
Jutro jestem umówiona na konsultację do doktora Witwickiego - idę do niego z polecenia . Ale chciałabym obejrzeć jeszcze Wasze nosy , wiadomo ,że w galerii zdjęć danej kliniki są zawsze najlepsze zdjęcia. Od tego doktora widziałam kilka zrobionych , ale chce zobaczyć jakie mogą być jeszcze .. czy tak jak niekóre opisują mają jakieś zapadnięte czubki , opuchliznę.. Nie wiem jak to wygląda a trzeba się przygotować na wszystko
sylwiawpr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 20:53   #4015
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Operacja plastyczna nosa ???

Wszystkim Wizażankom życzę Wesołych Świąt! Trudno będzie znaleźć czas w tym tygodniu, wiadomo, sprzątanie, gotowanie... a więc Zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!!
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 21:05   #4016
Heninger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Krzywy nos krzywa przegroda nosowa ;(

Witam forumowiczów mam pytanie

otóż parę lat temu wieszałem się na drzewie głową w dół pech chciał że konar się urwał i złamał mi nos, szczerze bolało jak cholera ale olałem to nie byłem nawet u lekarza zrosło się. Ale tak że mam teraz krzywą przegrodę w nosie schodzącą na lewą stronę

mój nos jest też krzywy z prawego profilu tego nie widać ale z lewego jest masakra a no i mam też malutki garbik (prawie nie zauważalny)

pytanie do was czy operacja prostowania przegrody w nosie jest reformowana z NFZ czy skorygują mi krzywy nos (jest krzywy przez to złamanie) czy tylko przegrodę ?
Heninger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 23:12   #4017
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: Krzywy nos krzywa przegroda nosowa ;(

Hej,
Dokładnie wiem co czujesz, bo mam ten sam problem co Ty, niestety... jest to mój wielki kompleks. ten nos mnie oszpeca, może trochę wyolbrzymiam, ale codziennie patrząc w lustro nienawidzę tego nosa, skrzywienie jest widoczne nawet z przodu W wieku dwóch lat upadłam na twarz i rodzice niestety nie zabrali mnie do lekarza, a teraz są tego efekty Przez jedną dziurkę prawie nie oddycham, ogólnie to trudno mi się oddycha przez nos więc oddycham przez usta co jest powodem tego, że mam zapalenie górnych dróg oddechowych 4-5 razy do roku Wiem, że kiedyś będę musiała zrobić operację, im wcześniej tym lepiej, ale ogromnie się tego boję Czytałam informacje w internecie i niektórzy piszą, że za długi czas od złamania, żeby było to refundowane Z tym, że ja chciałam połączyć operację prostowania przegrody z operacją plastyczną- naciągnięcia skóry bo czytałam, że skóra po tylu latach jest naciągnięta i później może opadać czy coś takiego Niestety nie chce naciągać rodziców na koszty operacji plastycznej, która będzie kosztowała ok. 12000zł, więc mam nadzieję, że chociaż połowę tego zrefunduje NFZ ze względu na to złamanie (6000zł to nie 12000zł), no ale niestety nie wiem jak wygląda sprawa refundowania takich operacji
Mam nadzieję, że ktoś tutaj nam rozjaśni sytuację, może wtedy będzie mi łatwiej się na to zdecydować, bo póki co nie jestem na to przygotowana psychicznie No i trzymaj się
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."


Edytowane przez Ona.
Czas edycji: 2012-09-20 o 20:36
Ona. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 22:31   #4018
jooasi
Wtajemniczenie
 
Avatar jooasi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 155
Dot.: Krzywy nos krzywa przegroda nosowa ;(

z tego co się orientuje krzywą przegrodę, która utrudnia oddychanie można zrobić na kase, terminy raczej mocno odległe ale prostowanie nosa po starym urazie tylko prywatnie. nie wiem czy warto grzebać przy nosie dwa razy u różnych lekarzy bo pewnie drugi stwierdzi, że pierwszy spitolił sprawe, gdybym miała prostować nos robiłabym to razem, prywatnie i długo szukała odpowiedniego chirurga.
__________________
Mentor okrągłe hp 325cc 17.11.11 Wroclove dr M.W.
jooasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 20:23   #4019
doktorek033
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Krzywy nos krzywa przegroda nosowa ;(

Polecam dr.Kubasika klinika mieści się w Poznaniu świetny specjalista chirurg plastyk , co prawda nosa nie operowałam ale miałam nos mocno poparzony i twarz 3 stopnia ale przeszczepy i dermablazię po oparzeniu i jestem bardzo zadowolona. Jak coś dam namiary.Powodzenia
__________________
<ciach_reklama>
doktorek033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-29, 07:22   #4020
ladulcynea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 26
Dot.: Krzywy nos krzywa przegroda nosowa ;(

Hej, Heninger
Jako ze ostatnio intensywnie szukalam info o tanich i DOBRYCH doktorkach w Czechach, moj wybor padl na dra Daniela Furmanka. Ja ide do niego z piersiami i brzuchem, ale czytalam wypowiedzi kpkacha z forum beautywpolsce, ktorej ten lekarz operowal skrzywiony nos powypadkowy zdaje sie, i miala wlasnie krzywa przegrode. Przegroda po operacji jest cacy i dziewczyna przestala miec problemy z oddychaniem. Malo tego - jej otolaryngolog potwierdzil mistrzoska robote Furmanka na przegrodzie nosowej i nawet wzial namiary na niego, gdyby w przyszlosci doradzic komus fachowca, ktory jest w stanie zrobic te dwa zabiegi naraz. Moze wejdz sobie na to forum i wyslij wiadomosc do tej dziewczyny z prosba o info
Bo jak chcesz miec tanio, to tylko u niego, chyba ze Ci nie zalezy na kasie, to ok. - w Polsce.
Pozdrawiam
ladulcynea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.