Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 22:02   #91
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Jesteś jednak niereformowalna
Na razie mogę zamieścić info o tym, że ta firma handluje nie oryginalnymi perfumami, co mogę więcej zrobić? Chce oficjalnej informacji od innych i również od nich, bo każdy może się bronić. Jestem ciekawa jak się wytłumaczą.


Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale jakim ignorantem trzeba być, żeby nie wiedzieć, że tu śmierdzi strasznie. "Oszczerstwa", no proszę; 'pachnie przepięknie' - taaaa, to na pewno profesjonalistka, ekspertka pisała. Jaka to indywidualna sprawa, czy ktoś kupuje podróby i jeszcze twierdzi, że różnicy nie ma? to nielegalne, a nie nawet FM, które udaje, że nie jest podróbką chociaż. No w ogóle nie mam słów, jak kompletny badziew i brak profesjonalizmu. Broń mnie panie od czytania tych blogerek, bo widać, nie tylko papier każdą głupotę przyjmie.
Niedługo będą na blogach się chwalić, jakie to świetne podróbki Benefitu czy innego Maca stosują i w ogóle o co kaman, nie?
Kochana, ktoś napisał mi, "że nie mam węchu" Jestem szarym zwykłym człowiekiem i jak twierdzę że pachnie jak oryginał, a oryginał pachnie przepięknie. To co mam skłamać, że mi się nie podoba bo wyczuwam w zapachu inne wonie? Nie! Dlaczego!? Bo ja tego po prostu nie czuję. Blog jest mój, pokazuje tam siebie i wyrażam swoje opinie na dany temat. Nie jestem ekspertką w tej dziedzinie tylko zwykłym człowiekiem i nie znam się na nutach tak dobrze jak profesjonalni ludzie. Zamieszczę oczywiście doraźne info o podróbkach. Czego jeszcze oczekujecie ode mnie? Przecież nie chce Wam zaszkodzić w jakikolwiek sposób, zlitujcie się i uśmiechnijcie. Sprawa się wyjaśni
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 23:24   #92
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Blog jest mój, pokazuje tam siebie i wyrażam swoje opinie na dany temat. Nie jestem ekspertką w tej dziedzinie tylko zwykłym człowiekiem i nie znam się na nutach tak dobrze jak profesjonalni ludzie.
I piszesz na blogu, że dla każdego oryginalność perfum to indywidualna sprawa?
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 23:39   #93
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
I piszesz na blogu, że dla każdego oryginalność perfum to indywidualna sprawa?
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
Indywidualną sprawą jest zapach i ocenienie go.
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 00:07   #94
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Ale nie jest ci głupio podróbki reklamować? Z kosmetykami, torebkami, ubraniami też tak robicie? Piszecie, że to LV prosto z Chin za 30zł i fajnie?

Nikt nie ma pretensji o używanie i lubienie tanich zapachów. Możesz zanleźć całe wątki o perfumach Avon, czy C-Thru, czy innych zapachach tanich i nikt nie wykręca nosem, że cena zbyt niska. To jest kwestia danego zapachu, gustu, upodobań itd. Problematyczne jest nie zachwalanie jakiegoś płynu, tylko płynu udającego np Miss Dior Cherie w fałszywej butelce wyglądającej, jak flakon MDCh, z napisami MDCh. Naprawdę nie widzisz problemu?
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 00:28   #95
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Ale nie jest ci głupio podróbki reklamować? Z kosmetykami, torebkami, ubraniami też tak robicie? Piszecie, że to LV prosto z Chin za 30zł i fajnie?

Nikt nie ma pretensji o używanie i lubienie tanich zapachów. Możesz zanleźć całe wątki o perfumach Avon, czy C-Thru, czy innych zapachach tanich i nikt nie wykręca nosem, że cena zbyt niska. To jest kwestia danego zapachu, gustu, upodobań itd. Problematyczne jest nie zachwalanie jakiegoś płynu, tylko płynu udającego np Miss Dior Cherie w fałszywej butelce wyglądającej, jak flakon MDCh, z napisami MDCh. Naprawdę nie widzisz problemu?
Moze i glupio, niestety podrobki byly, sa i beda. Pierwszy raz mam taka sytuacje i w zyciu nie zamierzalam nikomu szkodzic. Dziwne jest dla mnie ze blogerki sa tu wyzywane, mimo takiego drobnego "bledu" przeciez to miedzy innymi dzieki tym postom, dowiedzialyscie sie o tej perfumerii i zaczelyscie węszyc i ta sprawa uzyskala rozglos. Przepraszam jesli urazil Was moj post, ktory glownie jest o moich perfumach a ze jeden byl z perfumerii to od razu rozpetala sie wojna. Nie bojcie sie, nie bede szerzyc reklamy tej perfumerii. Serio, nie ma sie co spinac. Zobaczymy jak sprawa sie wyjasni oraz jak beda tlumaczyc sie ludzie odpowiadajacy za te nie markowe produkty.
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:23   #96
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez tablanka88 Pokaż wiadomość
Hmm...szczerze to nie zdziwiłabym gdyby ktoś faktycznie się nabrał Reklama robi swoje, tym bardziej, że raczej nie podejrzewa się o oszustwo osoby, która prowadzi bloga, jest fanką kosmetyków i wbrew pozorom powinna znać się na tym. Nawet w wątku weryfikacyjnym widać ile dziewczyn kupuje na allegro podróbki (ostatnia sprawa-podróbka Angela). Są to dziewczyny, które znają się w jakimś stopniu na perfumach. Blogi czytają natomiast (również) dziewczyny, które kompletnie nie mają pojęcia co kupować i chcą być inspirowane

Dlatego dobrze, że powstał ten wątek
Oczywiście że się znajdą dziewczyny które baaardzo chętnie skorzystają z okazji i zakupią flachę za 65 zł i jeszcze się tym pochwalą innym koleżankom..


Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość

Nikt nie ma pretensji o używanie i lubienie tanich zapachów. Możesz zanleźć całe wątki o perfumach Avon, czy C-Thru, czy innych zapachach tanich i nikt nie wykręca nosem, że cena zbyt niska. To jest kwestia danego zapachu, gustu, upodobań itd. Problematyczne jest nie zachwalanie jakiegoś płynu, tylko płynu udającego np Miss Dior Cherie w fałszywej butelce wyglądającej, jak flakon MDCh, z napisami MDCh. Naprawdę nie widzisz problemu?
Otóż to! Nawet w świecie oryginałów znajdziesz dwa uderzająco podobne do siebie zapachy, czasem mimo bardzo różnych nut.Ale każdy z nich stworzył ktoś inny, podpisał się pod nim i ma PRAWO sprzedawać go jako swoją kompozycję pod swoja marką .Może to być zapach za 300 zł ale i za 30.
Też wolę zakupić część do mojego auta zamienną za 100 zł niż oryginalną za dużo, dużo więcej i robi tak mnóstwo osób gdyż oryginały potrafią dać mocno po kieszeni .Porównanie dość ostre, ale prawda taka że często w życiu sięgamy po zamiennik w ze względów finansowych.Ale nikt mi nie wpiera że taaa kupiła pani oryginał...okazyjnie.Jak już to kupujemy towar po prostu trochę inny ale z wszystkimi atestami wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi standardami i legalny w świetle prawa.I pod marka firmy która to coś wyprodukowała. Ja bym chciała zobaczyć w jakich warunkach i z czego powstają te łoryginały, toć stosujemy to na ciało ! Wątpię czy przechodzi to jakieś kontrole bo niby gdzie i na jakiej podstawie ktoś miałby to badać a przecież wiadomo że niektóre składniki mogą pod skórę się jednak przedostawać...i niekoniecznie od razu skutki będzie widać.
__________________
[*] IWNFY

Edytowane przez bogusia32
Czas edycji: 2014-02-25 o 08:28
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:51   #97
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Moze i glupio, niestety podrobki byly, sa i beda. Pierwszy raz mam taka sytuacje i w zyciu nie zamierzalam nikomu szkodzic. Dziwne jest dla mnie ze blogerki sa tu wyzywane, mimo takiego drobnego "bledu" przeciez to miedzy innymi dzieki tym postom, dowiedzialyscie sie o tej perfumerii i zaczelyscie węszyc i ta sprawa uzyskala rozglos. Przepraszam jesli urazil Was moj post, ktory glownie jest o moich perfumach a ze jeden byl z perfumerii to od razu rozpetala sie wojna. Nie bojcie sie, nie bede szerzyc reklamy tej perfumerii. Serio, nie ma sie co spinac. Zobaczymy jak sprawa sie wyjasni oraz jak beda tlumaczyc sie ludzie odpowiadajacy za te nie markowe produkty.
Blogerki nie są wyzywane tylko ludzie próbują je uświadomić. Ja wiem, że fajniejsze są komentarze koleżanek po fachu "Super perfumki" niż te, zdradzające prawdę o tym produkcie.

I nie, perfumeria była znana już wcześniej mi.n. z nachalnej próby reklamy tutaj, na tym forum. Właśnie dlatego przykuła moją uwagę w waszych postach. Plus oczywiście te ewidentne podróbkowe peny.

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Bo o co tyle hałasu?
Statystyczny Kowalski czy Kowalska nie odróżni woni podróbki od oryginału i to wcale nie z powodu tępego powonienia a tego, że nie przykłada do tego znaczenia. Zamiast poczucia obciachu podróbki wywołują obojętność albo też pozytywne przekonanie o własnym lub cudzym sprycie. Bo to dobrze ubity interes, przechytrzenie systemu, oszczędność, zaradność i takie tam.
Myślę sobie, że liczniki blogerek które świadomie lub nie reklamują ordynarne podróbki nie stanie w miejscu. Że mało kto zwróci na tą historię uwagę.
Uważam to za prawdziwie smutne.
No niestety to prawda. Sama spotykałam się z takim podejściem, że po co oryginał jak podróbka jest prawie taka sama to po co przepłacać. No i to przekonanie o swojej przebiegłości i przechytrzeniu systemu ugh... Niedobrze się robi. Bardzo jestem ciekawa czy jakby ktoś takim osobom coś ukradł aby przechytrzyć system to też by były takie wesolutkie.

Ja wiem, że tym postem świata nie zmienię, że nagle wszyscy Kowalscy nie zaczną kupować oryginałów i tak dalej. Ale chciałam zwrócić waszą uwagę tutaj na forum a i uświadomić dziewczyny piszące blogi, że takie zachowania nie są fajne. I że zamiast jedynie milusich komentarzy mogą spotkać się z sensowną krytyką. Pewnie, że liczniki im nie staną, pewnie za 5 minut nikt nie będzie pamiętał. Szkoda.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 07:53   #98
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Zadzwoniłam na policję z pytaniem co można w tej sytuacji zrobić i nie wierzę.
Uprzejma pani poinformowała mnie, że my możemy sobie gdybać ale że trzeba napisać do OWEJ PERFUMERII z pytaniem, czy sprzedają oryginały i jeśli odpowiedzą, że NIE, to wówczas oni się tym zajmą.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:01   #99
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam na policję z pytaniem co można w tej sytuacji zrobić i nie wierzę.
Uprzejma pani poinformowała mnie, że my możemy sobie gdybać ale że trzeba napisać do OWEJ PERFUMERII z pytaniem, czy sprzedają oryginały i jeśli odpowiedzą, że NIE, to wówczas oni się tym zajmą.

Ale nie zapomnij nagrać tej rozmowy bo dowodu nie będzie

Ja póki co napisałam do jednego z dystrybutorów - może to coś da.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:11   #100
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Ale nie zapomnij nagrać tej rozmowy bo dowodu nie będzie

Ja póki co napisałam do jednego z dystrybutorów - może to coś da.
Opadają witki. Tłumaczę, że na forum, które odwiedzają perfumowi maniacy jednogłośnie stwierdzono, że sklep sprzedaje produkty nieoryginalne i pada pytanie:
- Ale skąd oni mogą wiedzieć, że to nie są oryginały?
Z d*py.
Pytam się wobec tego, kto to może sprawdzić, nie wiem, zrobić im jakiś nalot na tę firmę jak sanepid. Oni. Jak się perfumeria przyzna.

Oby coś to dało - odnośnie dystrybutora.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:17   #101
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Indywidualną sprawą jest zapach i ocenienie go.
"Wybuchło zamieszanie dotyczące owej perfumerii (perfumeria.in) na temat oryginalności ich produktów. Dla mnie zapach jest identyczny jak oryginał, trwałość ma taką samą. Pachnie przepięknie. Także dla każdego jest to indywidualna sprawa." - no to wypadało by skorygować ten akapit bo póki co wynika z niego, że dla Ciebie to oryginały bo przepięknie pachną i mają dobrą trwałość
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 08:18   #102
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam na policję z pytaniem co można w tej sytuacji zrobić i nie wierzę.
Uprzejma pani poinformowała mnie, że my możemy sobie gdybać ale że trzeba napisać do OWEJ PERFUMERII z pytaniem, czy sprzedają oryginały i jeśli odpowiedzą, że NIE, to wówczas oni się tym zajmą.



To tak jak by w nocy spytala złodzieja gmerającego przy zamku od drzwi sklepu.
Przepraszam, czy pan jest zlodziejem?
Nie
A no to w porządku, i poszla dalej
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:33   #103
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam na policję z pytaniem co można w tej sytuacji zrobić i nie wierzę.
Uprzejma pani poinformowała mnie, że my możemy sobie gdybać ale że trzeba napisać do OWEJ PERFUMERII z pytaniem, czy sprzedają oryginały i jeśli odpowiedzą, że NIE, to wówczas oni się tym zajmą.
Bosz co za chore podejście

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
"Wybuchło zamieszanie dotyczące owej perfumerii (perfumeria.in) na temat oryginalności ich produktów. Dla mnie zapach jest identyczny jak oryginał, trwałość ma taką samą. Pachnie przepięknie. Także dla każdego jest to indywidualna sprawa." - no to wypadało by skorygować ten akapit bo póki co wynika z niego, że dla Ciebie to oryginały bo przepięknie pachną i mają dobrą trwałość
Dokładnie, subiektywna ocena nie ma tu nic do rzeczy,niech se pachnie jak se chce ale nazywajmy rzecz po imieniu !
Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość



To tak jak by w nocy spytala złodzieja gmerającego przy zamku od drzwi sklepu.
Przepraszam, czy pan jest zlodziejem?
Nie
A no to w porządku, i poszla dalej
Tragiczne ale jakie prawdziwe,niestety.
__________________
[*] IWNFY
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:53   #104
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Jeżeli będzie na to ogólna zgoda i nikt z tym nic nie zrobi, to tylko czekajmy, aż jakaś firma wpadnie na pomysł kopiowania kosmetyków kolorowych...

Podobne składki, ale jak najtańszym kosztem. Jak się blogerki dopadną...

bo fajnie jest mieć podkład Shiseido za 30 zł - przecież to wygląda tak samo jak oryginał... cóż za oszczędność

Edit: Widzę, że perfumeria już podrabia kosmetyki kolorowe...cienie Chanel - tragedia
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756

Edytowane przez tablanka88
Czas edycji: 2014-02-25 o 09:02 Powód: edit
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:59   #105
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Myślę sobie, że liczniki blogerek które świadomie lub nie reklamują ordynarne podróbki nie stanie w miejscu. Że mało kto zwróci na tą historię uwagę.
Uważam to za prawdziwie smutne.
A ja z prawdziwym smutkiem się zgadzam. I dlatego wrzuciłam to na bloga. Ciekawe, czy mnie pozwą?

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Nie sądzę Kukimi byś łatwo znalazła kogoś, kto lepiej zna się na perfumach i ich podróbkach niż niektóre Dziewczyny z Perfumowego.
Dla wielu osób z tego wątku perfumy to wielka pasja, nie dziw się proszę że czują się obrażane reklamą podróbek. Trudno jest zostawić w spokoju i przejść do porządku dziennego tak jawną dewaluację swoich zainteresowań. Perfumeryjna pasja często oznacza ograniczenia w innych sferach życia, dziewczyny nabywają zapachy za bardzo pokaźne sumy często kosztem wielu oszczędności i wyrzeczeń. Nic dziwnego, że nastawienie wobec imitacji "takie samo jak oryginał", "prawie jak oryginał" budzi niechęć i złość.
To jeden z powodów.

Drugim, dla mnie najważniejszym, jest niechęć do wszelkiej maści oszustów, kanciarzy, złodziei.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:02   #106
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
A ja z prawdziwym smutkiem się zgadzam. I dlatego wrzuciłam to na bloga. Ciekawe, czy mnie pozwą?

To jeden z powodów.

Drugim, dla mnie najważniejszym, jest niechęć do wszelkiej maści oszustów, kanciarzy, złodziei.


Dorzucam jeszcze jeden ciekawy link: http://pracownia-alchemiczna.blogspo...n-perfuma.html
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:07   #107
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Kochana, ktoś napisał mi, "że nie mam węchu" Jestem szarym zwykłym człowiekiem i jak twierdzę że pachnie jak oryginał, a oryginał pachnie przepięknie. To co mam skłamać, że mi się nie podoba bo wyczuwam w zapachu inne wonie? Nie! Dlaczego!? Bo ja tego po prostu nie czuję. Blog jest mój, pokazuje tam siebie i wyrażam swoje opinie na dany temat. Nie jestem ekspertką w tej dziedzinie tylko zwykłym człowiekiem i nie znam się na nutach tak dobrze jak profesjonalni ludzie.
To mi przypomina wpis pewnego blogera lajfstajkowo - tenisowo - kosmetyczno - niewiedomojakiego o chorobach skóry.

Czemu ludzie nie chcą pisać blogów o czymś, na czym się choć trochę znają?

Kukimi, na pewno jest coś, o czym możesz pisać z wyższy poziomem kompetencji i równą przyjemnością. Piszesz ładnie, zdania składasz po polsku (to, wbrew pozorom, nie zdarza się blogerom zbyt często), czyta się to ok.

Czemu perfumy? Pisz o fizyce kwantowej, oprogramowaniu komputerowym, broni białej, butach sportowych albo łowieniu ryb. Czy o czym tam ludzie piszą. Czemu recenzujesz i polecasz perfumy skoro sama przyznajesz, że nie bardzo obchodzi Cię ten temat?

To nie jest złośliwość tylko pytanie.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:24   #108
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
To mi przypomina wpis pewnego blogera lajfstajkowo - tenisowo - kosmetyczno - niewiedomojakiego o chorobach skóry.

Czemu ludzie nie chcą pisać blogów o czymś, na czym się choć trochę znają?

Kukimi, na pewno jest coś, o czym możesz pisać z wyższy poziomem kompetencji i równą przyjemnością. Piszesz ładnie, zdania składasz po polsku (to, wbrew pozorom, nie zdarza się blogerom zbyt często), czyta się to ok.

Czemu perfumy? Pisz o fizyce kwantowej, oprogramowaniu komputerowym, broni białej, butach sportowych albo łowieniu ryb. Czy o czym tam ludzie piszą. Czemu recenzujesz i polecasz perfumy skoro sama przyznajesz, że nie bardzo obchodzi Cię ten temat?

To nie jest złośliwość tylko pytanie.
O to właśnie. Też wczoraj sie zastanawiałam, dlaczego niektórzy ludzie prowadzące blogi piszą "o wszystkim", niezależnie od tego czy się na tym znają czy nie... To chyba nie na tym polega. Jeśli lubię modę, to czytam o tym, podglądam najnowsze trendy, podglądam co nowego w sieciówkach i piszę swoja opinię, ale mam WIEDZĘ na ten temat. Tak jest z każdym jednym aspektem życia. Trudno wymagać od bardzo dobrego Sieciowca aby był też bardzo dobrym Programistą.

Edytowane przez lenka990
Czas edycji: 2014-02-25 o 10:15
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:32   #109
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość



To tak jak by w nocy spytala złodzieja gmerającego przy zamku od drzwi sklepu.
Przepraszam, czy pan jest zlodziejem?
Nie
A no to w porządku, i poszla dalej
dokładnie.
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 09:42   #110
R_uda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 54
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

lenka990, czyli lekarz, który ma dwie specjalizacje jest gorszy niż ten, który ma jedną?

Może weźcie pod uwagę jedną rzecz - kukimi chce być w porządku wobec każdej ze stron - czeka na oficjalną odpowiedź, bo nie chce rzucać oskarżeń wobec kogoś, z kim podjęła współpracę, a informacje o podejrzeniach ogółu dopisała do posta.

A jeżeli jeden zbiorczy post o perfumach uważacie za pisanie o czymś, na czym się nie zna, to coś z Wami jest nie tak... W temacie zapachowym jestem kompletnym laikiem, ale czy przez to nie mam prawa powiedzieć czego używam i że coś pięknie pachnie?
R_uda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:43   #111
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość



To tak jak by w nocy spytala złodzieja gmerającego przy zamku od drzwi sklepu.
Przepraszam, czy pan jest zlodziejem?
Nie
A no to w porządku, i poszla dalej
A gdzie przeprosiny ? przecież taki złodziej może cię jeszcze podać do sądu o zniewagę
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:46   #112
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
To mi przypomina wpis pewnego blogera lajfstajkowo - tenisowo - kosmetyczno - niewiedomojakiego o chorobach skóry.

Czemu ludzie nie chcą pisać blogów o czymś, na czym się choć trochę znają?

Kukimi, na pewno jest coś, o czym możesz pisać z wyższy poziomem kompetencji i równą przyjemnością. Piszesz ładnie, zdania składasz po polsku (to, wbrew pozorom, nie zdarza się blogerom zbyt często), czyta się to ok.

Czemu perfumy? Pisz o fizyce kwantowej, oprogramowaniu komputerowym, broni białej, butach sportowych albo łowieniu ryb. Czy o czym tam ludzie piszą. Czemu recenzujesz i polecasz perfumy skoro sama przyznajesz, że nie bardzo obchodzi Cię ten temat?

To nie jest złośliwość tylko pytanie.
Zostałam poproszona o post jakich zapachow uzywam na poszczegolne pory roku, opiera sie on glownie o tym. Zwykla odskocznia od mojej glownej tematyki czyli kosmetykach, pielegnacji oraz modzie. Wszystkie pachnidla kupilam za swoje pieniadze, ten z perfumerii dostalam jako upominek. Moze dwukrotnie w poscie napisze ze jestem w tym temacie nie obeznana a opisuje tylko zwykle szare spostrzezenia na ten temat. Uwazacie ze powinnam usunac posta? Pisze glownie o takim naszym kobiecym swiecie, a ze perfumy tez sa elementem w jakims rodzaju dbania o siebie, jesli mozna to tak nazwac, to o tym tez jest moj post. Pamietajcie nie zachwalalam tej perfumerii, glownym tematem bylo pokaznie czym pachne, bo to ludzi ciekawilo. Staram sie zaspokajac swoje czytelniczki. Jak napisza mi czy nie moglabym zrobic posta o moich torebkach a tam bedzie podrobka LV ktora kupilam od murzynow na straganie w Itali, to bedziecie dochodzic ktory to biedny murzyn sprzedal mi te torebke? Dodacie jeszcze ze nie mam pojecia o torebkach wiec po co o tym pisze. Tak wiem, perfumy to Wasza pasja tak samo ja bronilabym podrobionego sprzetu fotograficznego oraz kosmetykow, macie racje co innego zamiennik, co innego perfidna podrobka pokazujaca ze jest oryginalem. Tyle z moich wypocin, dobrze ze nie mam wechu, to ich nie poczuje :P
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:47   #113
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość


Dorzucam jeszcze jeden ciekawy link: http://pracownia-alchemiczna.blogspo...n-perfuma.html

Dzięki Kuki, bardzo ciekawy artykuł..cyt;
Lecz z etyką jest jak z yeti, wszyscy o niej mówią ale nikt nie widział.
__________________
[*] IWNFY
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:58   #114
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez R_uda Pokaż wiadomość
lenka990, czyli lekarz, który ma dwie specjalizacje jest gorszy niż ten, który ma jedną?

Może weźcie pod uwagę jedną rzecz - kukimi chce być w porządku wobec każdej ze stron - czeka na oficjalną odpowiedź, bo nie chce rzucać oskarżeń wobec kogoś, z kim podjęła współpracę, a informacje o podejrzeniach ogółu dopisała do posta.

A jeżeli jeden zbiorczy post o perfumach uważacie za pisanie o czymś, na czym się nie zna, to coś z Wami jest nie tak... W temacie zapachowym jestem kompletnym laikiem, ale czy przez to nie mam prawa powiedzieć czego używam i że coś pięknie pachnie?
To zależy jakie ma te specjalizacje i czy są ze sobą powiązanie czy kompletnie od siebie odbiegają.

A Ty byś sobie strzeliła w kolano w odpowiedzi na maila "czy maja państwo podróbki" pisząc, "taaak, oczywiście! Świadomie nabieramy klientów!"

Masz prawo pisać co Ci się żywnie podoba. Ale chyba nie dokładnie doczytałaś wszystko co dziewczyny pisały. Chodzi o sprawdzanie źródeł takich czy innych towarów/rzeczy, bo później wychodzą takie "kwiatki". Choćby sprawdzić czy firma prowadząca sprzedaż jest zarejestrowana...

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
Zostałam poproszona o post jakich zapachow uzywam na poszczegolne pory roku, opiera sie on glownie o tym. Zwykla odskocznia od mojej glownej tematyki czyli kosmetykach, pielegnacji oraz modzie. Wszystkie pachnidla kupilam za swoje pieniadze, ten z perfumerii dostalam jako upominek. Moze dwukrotnie w poscie napisze ze jestem w tym temacie nie obeznana a opisuje tylko zwykle szare spostrzezenia na ten temat. Uwazacie ze powinnam usunac posta? Pisze glownie o takim naszym kobiecym swiecie, a ze perfumy tez sa elementem w jakims rodzaju dbania o siebie, jesli mozna to tak nazwac, to o tym tez jest moj post. Pamietajcie nie zachwalalam tej perfumerii, glownym tematem bylo pokaznie czym pachne, bo to ludzi ciekawilo. Staram sie zaspokajac swoje czytelniczki. Jak napisza mi czy nie moglabym zrobic posta o moich torebkach a tam bedzie podrobka LV ktora kupilam od murzynow na straganie w Itali, to bedziecie dochodzic ktory to biedny murzyn sprzedal mi te torebke? Dodacie jeszcze ze nie mam pojecia o torebkach wiec po co o tym pisze. Tak wiem, perfumy to Wasza pasja tak samo ja bronilabym podrobionego sprzetu fotograficznego oraz kosmetykow, macie racje co innego zamiennik, co innego perfidna podrobka pokazujaca ze jest oryginalem. Tyle z moich wypocin, dobrze ze nie mam wechu, to ich nie poczuje :P
Ja akurat nie bije konkretnie do Ciebie, ale były podawane przykłady innych blogów, gdzie wpisy osób zajmujących się tym "na co dzień" zwalają z nóg.

Edytowane przez lenka990
Czas edycji: 2014-02-25 o 10:56
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:03   #115
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez R_uda Pokaż wiadomość
lenka990, czyli lekarz, który ma dwie specjalizacje jest gorszy niż ten, który ma jedną?

Może weźcie pod uwagę jedną rzecz - kukimi chce być w porządku wobec każdej ze stron - czeka na oficjalną odpowiedź, bo nie chce rzucać oskarżeń wobec kogoś, z kim podjęła współpracę, a informacje o podejrzeniach ogółu dopisała do posta.

A jeżeli jeden zbiorczy post o perfumach uważacie za pisanie o czymś, na czym się nie zna, to coś z Wami jest nie tak... W temacie zapachowym jestem kompletnym laikiem, ale czy przez to nie mam prawa powiedzieć czego używam i że coś pięknie pachnie?

AAA, to Ty, sądząc po nicku, skomentowałaś na blogu Woomanly, że jesteśmy "nieco żałosne" w rozmowie z kukimi. Miło, miło.

No cóż, był to zbiorczy post o perfumach, z którego wyniknęło, że podróba pachnie identycznie jak oryginał, bilans ceny do jakości wychodzi na plus. Po 1. nie pachnie identycznie, po 2. handel podróbkami jest karalny, więc o jakim bilansie my w ogóle mówimy? Kupowanie rzeczy, których sprzedaż jest przestępstwem, wychodzi na plus????
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:18   #116
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez beyza Pokaż wiadomość
AAA, to Ty, sądząc po nicku, skomentowałaś na blogu Woomanly, że jesteśmy "nieco żałosne" w rozmowie z kukimi. Miło, miło.

No cóż, był to zbiorczy post o perfumach, z którego wyniknęło, że podróba pachnie identycznie jak oryginał, bilans ceny do jakości wychodzi na plus. Po 1. nie pachnie identycznie, po 2. handel podróbkami jest karalny, więc o jakim bilansie my w ogóle mówimy? Kupowanie rzeczy, których sprzedaż jest przestępstwem, wychodzi na plus????
"Niereformowalna" "Głupie blogerki" też mi miło.
Po 1. Jak możesz to stwierdzić? Wywąchałaś mi zapach przez monitor?
Po 2. Ktoś i tak te podróbki będzie kupował, nie będzie szukać zamienników, tylko pójdzie na łatwiznę i tę podróbkę kupi, bo jest tania. O ironio, zniknij! Odsyłam do moich wypocin powyżej.
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:34   #117
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez kukimi Pokaż wiadomość
"Niereformowalna" "Głupie blogerki" też mi miło.
Po 1. Jak możesz to stwierdzić? Wywąchałaś mi zapach przez monitor?
Po 2. Ktoś i tak te podróbki będzie kupował, nie będzie szukać zamienników, tylko pójdzie na łatwiznę i tę podróbkę kupi, bo jest tania. O ironio, zniknij! Odsyłam do moich wypocin powyżej.
No bo ewidentnie jesteś niereformowalna. Punktem drugim tylko utwierdziłaś nas wszystkie w tym. Co do pierwszego - taaaak, myślę, że zawartość podrabianych flakonów mieszana gdzieś na tureckiej wsi w betoniarce jest identyczna z tą, która powstaje w czystych, sterylnych i spełniających europejskie normy warunkach. O jakości oczywiście nie wspominając - na bank Turek wlał tam wysokiej jakości olejki zapachowe, te same, które stosuje Versace. Poczytaj trochę o produkcji perfum, to naprawdę bardzo ciekawy temat
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:44   #118
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Cytat:
Napisane przez beyza Pokaż wiadomość
No bo ewidentnie jesteś niereformowalna. Punktem drugim tylko utwierdziłaś nas wszystkie w tym. Co do pierwszego - taaaak, myślę, że zawartość podrabianych flakonów mieszana gdzieś na tureckiej wsi w betoniarce jest identyczna z tą, która powstaje w czystych, sterylnych i spełniających europejskie normy warunkach. O jakości oczywiście nie wspominając - na bank Turek wlał tam wysokiej jakości olejki zapachowe, te same, które stosuje Versace. Poczytaj trochę o produkcji perfum, to naprawdę bardzo ciekawy temat
Wiesz, nauczyłam się, żeby nikogo nie obrażać, jak się kogoś nie zna osobiście. Po co ma mi być później głupio jak ta osoba okaże się w porządku. Koniec z ironią, koniec z sarkazmem, koniec z szyderą. Do Was trzeba pisać jednak bez żartów, bo od razu się spinacie. Powiem krótko PODRÓBKI TO ZŁO, SPRAWA JEST ZGŁOSZONA! ale one zawsze będą, no pomyślcie logicznie. Zobaczcie na zachowanie policji odnośnie tej sprawy, to chyba już Wam wystarczy, oni po prostu zignorowali sprawę. Nie wiem co mogę Wam jeszcze napisać...

Cytat:
Napisane przez kukimi
Zostałam poproszona o post jakich zapachow uzywam na poszczegolne pory roku, opiera sie on glownie o tym. Zwykla odskocznia od mojej glownej tematyki czyli kosmetykach, pielegnacji oraz modzie. Wszystkie pachnidla kupilam za swoje pieniadze, ten z perfumerii dostalam jako upominek. Moze dwukrotnie w poscie napisze ze jestem w tym temacie nie obeznana a opisuje tylko zwykle szare spostrzezenia na ten temat. Uwazacie ze powinnam usunac posta? Pisze glownie o takim naszym kobiecym swiecie, a ze perfumy tez sa elementem w jakims rodzaju dbania o siebie, jesli mozna to tak nazwac, to o tym tez jest moj post. Pamietajcie nie zachwalalam tej perfumerii, glownym tematem bylo pokaznie czym pachne, bo to ludzi ciekawilo. Staram sie zaspokajac swoje czytelniczki. Jak napisza mi czy nie moglabym zrobic posta o moich torebkach a tam bedzie podrobka LV ktora kupilam od murzynow na straganie w Itali, to bedziecie dochodzic ktory to biedny murzyn sprzedal mi te torebke? Dodacie jeszcze ze nie mam pojecia o torebkach wiec po co o tym pisze. Tak wiem, perfumy to Wasza pasja tak samo ja bronilabym podrobionego sprzetu fotograficznego oraz kosmetykow, macie racje co innego zamiennik, co innego perfidna podrobka pokazujaca ze jest oryginalem. Tyle z moich wypocin, dobrze ze nie mam wechu, to ich nie poczuje :P
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:05   #119
bogusia32
Wtajemniczenie
 
Avatar bogusia32
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

Oczywiście że podróby były i będą, zawsze na miejsce jednego wskoczy 10-ciu innych. Tym bardziej że na blogach, i nie tylko,zachwala się taki badziew. Czy którakolwiek zastanowiła się co tak naprawdę poleca? Zapytam ponownie , jak można polecać produkt który pochodzi nie wiadomo skąd i bez jakichkolwiek atestów i badań, bo chyba nie sądzicie, drogie blogerki że te perfumki przechodzą jakieś badania i są produkowane w odpowiednich warunkach...No jeśli jednak tak sądzicie to ja wymiękam...
__________________
[*] IWNFY
bogusia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:13   #120
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Wstrętne praktyki perfumerii sprzedającej podróby

... co jak co ale nie wsadzajcie wszystkich blogerek do 1 worka :P
plissss...

wiadomo, że nie każdy się zna
kiedyś 'jednej z najpoplarniejszych' zglosiłam że to wstrętna podróba... i ładnie usunęła wpis.. bez większego ALE... zrobiła to nie tylko dla siebie ale i swoich czytelników, aby nie wprowadzać ich w błąd.... Można? Można!
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 21:30:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.