Lutówki 2017 ❤ - część VI - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-11, 21:27   #4441
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 - część VI

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
MartaMagda gdzie trafiłaś tak tanio te klocki? Mega cena Mamy już zaświadczenia od lekarza, że dziecko nie ma oznak żadnej choroby.

Rozmawiałam z koleżanką, pomoc mieli to samo - raz przynieśli papier od lekarza i był już spokój do końca

W razie czego może bez problemu wrócić do starego ale my nie bardzo mamy wyjście czasowe od kiedy TZ zmienił pracę Ja do pracy jeżdżę godzinę, on teraz też- tylko, że w zupełnie innym kierunku. Jakoś musimy to na miejscu ogarnąć bo inaczej ktoś musiałby rzucić pracę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Tesco pisałam wyżej

A ze żłobkiem to panie przegiely. Ja rozumiem, że mogą się obawiać chorób itd, ale u nas proszą po prostu o zaświadczenie, żeby w razie czego móc przekazać innym rodzicom, że dziecko jest zdrowe. Nikt nikogo nie oskarża o oddawanie chorego dziecka (chociaż akcje z oddawaniem nafaszerowanych lekami dzieci i oddbieraniem ich na zasadzie "już jadę" i rodzic jest przed 17:00 już ponoć były...).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 21:51   #4442
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Ochłonęłam po dzisiaj to się dla odmiany pochwalę - Nadia ściągnęła sobie dzisiaj pampersa, siadła na nocniku i zrobiła siku co prawda pół godziny wcześniej chodziła na zmianę z gołą pupą i pampersem zgłaszając zainteresowanie nocnikiem i nic nie robiąc ale jak ją ostatecznie ubraliśmy to zaskoczyło

a jutro TZ wysyłam do żłobka rano, poleżę sobie i się odstresuję

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Też nie przepadam za kici kocią...zresztą Dejwo jedną potargał



Sikałam dziś ze śmiechu jak tż go kąpał tata nakłada na rączkę płyn do mycia, a Dejwo zadziera nogę do góry i myje kolejno stopy






właśnie miałam Ci pisać, żebyś papier im przyniosła. Masakra...
czyścioczek

koleżanka dwójkę dzieci tam miała i mnie z góry ostrzegała, że robią sobie tam "testowanie" kto będzie na kichnięcie zabierał dziecko do domu, myślałam, że przesadza poza tym była już zadowolona bo dla odmiany bardzo pomagali z odpieluchowaniem (nie odpuszczali jak np. dziecko się posikało tylko zmieniali ciuchy czy pościel do skutku)

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
W Tesco pisałam wyżej

A ze żłobkiem to panie przegiely. Ja rozumiem, że mogą się obawiać chorób itd, ale u nas proszą po prostu o zaświadczenie, żeby w razie czego móc przekazać innym rodzicom, że dziecko jest zdrowe. Nikt nikogo nie oskarża o oddawanie chorego dziecka (chociaż akcje z oddawaniem nafaszerowanych lekami dzieci i oddbieraniem ich na zasadzie "już jadę" i rodzic jest przed 17:00 już ponoć były...).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ślepa już jestem, dzięki

do głowy by mi nie przyszło własnego dziecka faszerować prochami...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 01:26   #4443
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 06:19   #4444
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super udanego pobytu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 06:30   #4445
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo! Jestem pełna podziwu! Teraz czas na zasłużony sen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 06:42   #4446
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszystko ok. Udanego wypoczynku i równie udanego powrotu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 07:11   #4447
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bawcie się dobrze!

Ja sobie nie wyobrażam 1h lotu
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-12, 07:15   #4448
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bawcie się dobrze!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 07:26   #4449
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Dolecielismy!!!
Polecam lot 38h z dzieckiem. Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja bym poprosila jednak wiecej szczegolow
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 08:38   #4450
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Okazuje się, że D i inny chłopczyk najgorzej przechodzą adaptacje :/ już Pani mowila, że pod koniec zeszłego tyg był o fajnie...tak w tym tyg znów płacz: / ta mówił że lubi auta, taniec....taaaak wiemy wiemy..wiec pewnie próbują wszystkiego. Tyle dobrze, że nawet ładnie je. Wczoraj całe śniadanie i obiad. Póki co zalecają by jeszcze nie zostawiać na drzemkę.. W przyszłym tyg max do 14..wiec tz będzie bral urlop albo teściowa wkroczy do akcji.... :/
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 09:16   #4451
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Okazuje się, że D i inny chłopczyk najgorzej przechodzą adaptacje :/ już Pani mowila, że pod koniec zeszłego tyg był o fajnie...tak w tym tyg znów płacz: / ta mówił że lubi auta, taniec....taaaak wiemy wiemy..wiec pewnie próbują wszystkiego. Tyle dobrze, że nawet ładnie je. Wczoraj całe śniadanie i obiad. Póki co zalecają by jeszcze nie zostawiać na drzemkę.. W przyszłym tyg max do 14..wiec tz będzie bral urlop albo teściowa wkroczy do akcji.... :/
Kochana, będzie tylko lepiej. Po prostu D potrzebuje trochę więcej czasu niż inne dzieci.
Płacze jak go oddajecie czy popłakuje też w ciągu dnia? Panie w końcu znajdą na D jakiś sposób Przecież już z niejednym dzieckiem miały do czynienia



Kaja pierwszego dnia była w żłobku na 4h już z drzemką a od drugiego dnia zostawała już na 6-7h. Płacz jest jeszcze jak ją zostawiamy, ale później panie mówią że się bawi i jest zadowolona. Jak przychodzę po nią to widzę że ma dobry humor. Bez problemu zasypia i je wszystko. Kaja jest podobno najlepiej jedzącym dzieckiem w grupie. Ja nadal nie wierze, bo 2 miesiące temu K nie chciała dosłownie nic jeść


Opium, a jak u was z jedzeniem??


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-12, 09:23   #4452
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Okazuje się, że D i inny chłopczyk najgorzej przechodzą adaptacje :/ już Pani mowila, że pod koniec zeszłego tyg był o fajnie...tak w tym tyg znów płacz: / ta mówił że lubi auta, taniec....taaaak wiemy wiemy..wiec pewnie próbują wszystkiego. Tyle dobrze, że nawet ładnie je. Wczoraj całe śniadanie i obiad. Póki co zalecają by jeszcze nie zostawiać na drzemkę.. W przyszłym tyg max do 14..wiec tz będzie bral urlop albo teściowa wkroczy do akcji.... :/
Będzie dobrze, dopiero zaczynacie a nie kazde dziecko zaakceptuje taka zmiane od razu. Dajcie sobie czas. Nawet się nie zorietujesz kiedy zaskoczy
Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Kochana, będzie tylko lepiej. Po prostu D potrzebuje trochę więcej czasu niż inne dzieci.
Płacze jak go oddajecie czy popłakuje też w ciągu dnia? Panie w końcu znajdą na D jakiś sposób Przecież już z niejednym dzieckiem miały do czynienia



Kaja pierwszego dnia była w żłobku na 4h już z drzemką a od drugiego dnia zostawała już na 6-7h. Płacz jest jeszcze jak ją zostawiamy, ale później panie mówią że się bawi i jest zadowolona. Jak przychodzę po nią to widzę że ma dobry humor. Bez problemu zasypia i je wszystko. Kaja jest podobno najlepiej jedzącym dzieckiem w grupie. Ja nadal nie wierze, bo 2 miesiące temu K nie chciała dosłownie nic jeść


Opium, a jak u was z jedzeniem??


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa dla malutkiej za jedzenie! Super, że sobie tak świetnie radzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 09:30   #4453
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Okazuje się, że D i inny chłopczyk najgorzej przechodzą adaptacje :/ już Pani mowila, że pod koniec zeszłego tyg był o fajnie...tak w tym tyg znów płacz: / ta mówił że lubi auta, taniec....taaaak wiemy wiemy..wiec pewnie próbują wszystkiego. Tyle dobrze, że nawet ładnie je. Wczoraj całe śniadanie i obiad. Póki co zalecają by jeszcze nie zostawiać na drzemkę.. W przyszłym tyg max do 14..wiec tz będzie bral urlop albo teściowa wkroczy do akcji.... :/
Nie on pierwszy, nie ostatni! Przyzwyczai się i da radę!

Rozumiem, że po prostu popłakuje? Nie ma żadnych histerii?
Jak zachowuje się w domu? Odreagowuje? Dobrze śpi?

Ogarnij teściową, szkoda urlopu. Może ewentualnie te 2 dni opieki na dziecko rozdzielone po te 2-3h dziennie?

Nawet Bartek daje radę! Jest teraz 8-14 cały tydzień a od pn do 16... Ze snem tylko problemy. Tzn jak idą na spacer z wózkiem to spoko, zaśnie. Ale tak w żłobku to za bardzo nie chce, raz im padł na razie. Oczywiście nie w łóżeczku, nie na leżance. Padł na poduszce na środku pokoju

Bartek na oddaniu mocno płacze ale naprawdę szybko mu już przechodzi. Wczoraj go zabrała z krzykiem, położyła do Lego... i B nie było! A uznany jest za najtrudniejsze dziecko w tym sezonie
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 12:28   #4454
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Just- u nas znowu starsznie kiepsko z jedzeniem. To taka sinusoida
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 12:37   #4455
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Just- u nas znowu starsznie kiepsko z jedzeniem. To taka sinusoida
Co teraz jest u was na jedzeniowym topie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 12:40   #4456
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Dziękuję za słowa otuchy dziś o dziwo był wzorowy, płakał tylko jak mąż co oddawał. A tak to wszystko super łącznie z jedzeniem podobno. Ogólnie histerii nie ma, poprzednio poplakiwal i nawoływał mama i mama..w sensie ostatnimi dniami. A dziś miód na moje serce to oznacza, że może być lepiej. Choć nastawiam się na sinusoidy emocjonalne
W domu nie odreagowuje, raczej szaleje, śpi normalnie.
Boshhh jest cudowna pogoda ale i tak zazdro Sq rozmarzylam sie
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 13:45   #4457
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za słowa otuchy dziś o dziwo był wzorowy, płakał tylko jak mąż co oddawał. A tak to wszystko super łącznie z jedzeniem podobno. Ogólnie histerii nie ma, poprzednio poplakiwal i nawoływał mama i mama..w sensie ostatnimi dniami. A dziś miód na moje serce to oznacza, że może być lepiej. Choć nastawiam się na sinusoidy emocjonalne
W domu nie odreagowuje, raczej szaleje, śpi normalnie.
Boshhh jest cudowna pogoda ale i tak zazdro Sq rozmarzylam sie
No to nie masz się o co martwić, sama widzisz
Każdy ma czasem gorszy dzień.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 13:50   #4458
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 - część VI

TZ rano dał zaświadczenie od lekarza. Odebrałam mała- wszystko cacy została na drzemkę, mało płakała, jadła, poszła spać. No i była dzisiaj ta fajniejsze pielęgniarka więc mogłam z nią spokojnie pogadać. Już mi lepiej.
Na 16:30 mamy zebranie. Zobaczymy co będzie.

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za słowa otuchy dziś o dziwo był wzorowy, płakał tylko jak mąż co oddawał. A tak to wszystko super łącznie z jedzeniem podobno. Ogólnie histerii nie ma, poprzednio poplakiwal i nawoływał mama i mama..w sensie ostatnimi dniami. A dziś miód na moje serce to oznacza, że może być lepiej. Choć nastawiam się na sinusoidy emocjonalne
W domu nie odreagowuje, raczej szaleje, śpi normalnie.
Boshhh jest cudowna pogoda ale i tak zazdro Sq rozmarzylam sie
Brawo! Z każdym dniem będzie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 15:34   #4459
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Co teraz jest u was na jedzeniowym topie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Niezmiennie chleb najlepiej tostowany z masłem. I banany. Jakoś przedwczoraj zjadł 4
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-12, 16:10   #4460
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Niezmiennie chleb najlepiej tostowany z masłem. I banany. Jakoś przedwczoraj zjadł 4
Kaja powoli przekonuje się do chleba. Lepiej późno niż wcale Ale banany uwielbia tak jak Luca Choć najbardziej lubi placki bananowe.
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 20:22   #4461
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

SZCZEPIENIA

Dziewczyny chodzi mi dokładnie o pneumokoki . Synflorix pierwsza dawka podana była w 9-tym miesiącu życia. W ulotce pisze, że wtedy mamy dwie dawki ale w odstępie 1-miesiąca. Niestety minęło dużo więcej. Nadal mamy mieć dwie dawki? Kojarzę że moja "ulubiona" piguła w przychodni mówiła już wtedy o trzech dawkach. Chcę być przygotowana jakby chciała mnie jutro "przekonać".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 20:52   #4462
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Kaja powoli przekonuje się do chleba. Lepiej późno niż wcale Ale banany uwielbia tak jak Luca Choć najbardziej lubi placki bananowe.
ZApomnialam o plackach.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 21:11   #4463
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Mój ani chleba, ani bananów, ani placków. Jak żyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 21:23   #4464
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Mój ani chleba, ani bananów, ani placków. Jak żyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To co je? Powietrze???
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 21:40   #4465
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Dziewczyny - przyszłam się wyryczeć

Jak pisałam wcześniej - o 14:00 odebrałam młodą po drzemce i cud, miód orzeszki. O 16:30 było zebranie. Najpierw dyrektorka czytała jakieś nudy z regulaminów i innych statusów, potem było jakieś rozliczenie rady rodziców itp. Dyrektorka skończyła i była pogadanka od zastępczyni, pielęgniarki i opiekunek. Nic złego. Było oczywiście o tym żeby zdrowe dzieci dawać ale bez żadnych aluzji. Aleeee potem jedna mamuśka wyskoczyła z wywodem (moja sąsiadka ) jak to jej dziecko się w miniony piątek rozchorowało (Nadia poszła od żłobka od tego poniedziałku), jak to ludzie są nieodpowiedzialni i chore dzieci prowadzają zamiast na DWA DNI w domu zostać (zna któraś przeziębienie mijające w dwa dni? bo ja nie - nadmienię rzeczona Pani pracuję z domu, w dowolnych godzinach - może sobie pracować i o 05:00 rano i 0 14:00 i o 23:00 to jej się może faktycznie wydaje, że "dwa" dni wystarczą) i że u nich w domu wszyscy chorzy - i uwaga hit - no ona dziecko posłała w poniedziałek do żłobka (aha urocze, cała chata rzekomo chora - nic po nich nie widać - a ona dziecko po 3 dniach "zdrowe" do żłobka śle, spoko, luz) jednocześnie apelując o rozsądek. No i się zaczęło bo wywiązała się dyskusja z pielęgniarką, że ludzie przynoszą zaświadczenia od lekarza, że dzieci zdrowe i one się nie mogą z tym kłócić. Po czym rzeczona pani zasugerowała jacy lekarze takie zaświadczenia wystawiają (w sensie, że na lewo i za kasę) a pani pielęgniarka (oczywiście bez wskazywania nazwisk) ZACYTOWAŁA NASZE ZWOLNIENIE SŁOWO W SŁOWO i zaczęło się wyśmiewanie z kataru przy ząbkowaniu (że takie rzeczy nie istnieją), że one widzą, że dziecku aż w oskrzelach charczy (luz, przez 30h kiedy młoda jest ze mną w domu nawet nie kichnęła, ja zdrowa, TZ zdrowy...) no ale lekarz "zaświadczył" to "zaświadczył"... nie chciałam już robić awantury bo nie chciałam żeby wyszło, że to nasza sprawa bo i na co mi to na sali pełnej ludzi ale tak się zagotowałam, że myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok za takie oskarżenia (i to bezpodstawne ). Oczywiście rzeczona wcześniej mamuśka przyklaskiwała radośnie. Wiecie - nazwisko nie padło, oficjalnie nikt o lewiznę nikogo nie posądził ale no dla mnie jakaś masakra...

Jutro chyba się jutro zapytam pielęgniarki czy kolejnym razem życzy sobie wyniki CRP skoro zaświadczenie od lekarza to dla niej temat od kpin na spotkaniu z rodzicami

Ah i wisienka na torcie - okazało się, że jedna z pielęgniarek (ta ze spotkania) to położna, która odbierała poród Nadii - nie pracuje już w szpitalu, który był w zupełnie innym mieście. Nadmienię, że to była najmniej lubiana położna - generalnie nie było jej można nic zarzucić bo pracę wykonywała ale to było takie zero empatii, kompletna służbistka... a dzisiaj to do rany przyłóż, jakieś gadanie o "domowej atmosferze" i innych takich. No naprawdę to trzeba być mną żeby mieć takie "szczęście".

Umówiłam się z TZ, że jeżeli ta nagonka się jutro nie skończy to idziemy do dyrektorki na rozmowę a jak nie pomoże to wracamy do starego żłobka (chociaż nie wiem jakim cudem my to ogarniemy w czasie ).

* przy okazji - u Nadii na wszystkich trójkach dziąsło się już podniosło i przebija się przez nie biały kolor spod spodu... ale gdzie tam zęby, niemożliwe

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Niezmiennie chleb najlepiej tostowany z masłem. I banany. Jakoś przedwczoraj zjadł 4
Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
To co je? Powietrze???
tosty, jak ja dawno nie jadłam tostów już wiem co będę jutro jadła przez pół dnia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2018-09-12 o 21:52
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 06:24   #4466
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
To co je? Powietrze???
Just mleko modyfikowane, zupy wszystkie, jogurty, jajecznicę. Suchą bułkę czasami, ale kanapki już nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Eyo chyba na Twoim miejscu wrocilabym do starego żłobka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 06:41   #4467
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Eyo idź zrób dym u dyrektorki, bo to się nie skończy. Przy każdej okazji będzie Ci ta pielęgniarka bruzdzić. Serio ja bym poszła i zapytała, czy tego typu zachowania są normalne, bo ja ich sobie nie życzę i rozważam zabranie dziecka z placówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 07:57   #4468
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Eyo idź zrób dym u dyrektorki, bo to się nie skończy. Przy każdej okazji będzie Ci ta pielęgniarka bruzdzić. Serio ja bym poszła i zapytała, czy tego typu zachowania są normalne, bo ja ich sobie nie życzę i rozważam zabranie dziecka z placówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram.



Bartka dziś tż zaprowadził do żłobka Mówił, że sam ręce do cioci wyciągnął jak ją zobaczył. Ale i tak się rozryczał
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 08:09   #4469
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Dziewczyny - przyszłam się wyryczeć

Jak pisałam wcześniej - o 14:00 odebrałam młodą po drzemce i cud, miód orzeszki. O 16:30 było zebranie. Najpierw dyrektorka czytała jakieś nudy z regulaminów i innych statusów, potem było jakieś rozliczenie rady rodziców itp. Dyrektorka skończyła i była pogadanka od zastępczyni, pielęgniarki i opiekunek. Nic złego. Było oczywiście o tym żeby zdrowe dzieci dawać ale bez żadnych aluzji. Aleeee potem jedna mamuśka wyskoczyła z wywodem (moja sąsiadka ) jak to jej dziecko się w miniony piątek rozchorowało (Nadia poszła od żłobka od tego poniedziałku), jak to ludzie są nieodpowiedzialni i chore dzieci prowadzają zamiast na DWA DNI w domu zostać (zna któraś przeziębienie mijające w dwa dni? bo ja nie - nadmienię rzeczona Pani pracuję z domu, w dowolnych godzinach - może sobie pracować i o 05:00 rano i 0 14:00 i o 23:00 to jej się może faktycznie wydaje, że "dwa" dni wystarczą) i że u nich w domu wszyscy chorzy - i uwaga hit - no ona dziecko posłała w poniedziałek do żłobka (aha urocze, cała chata rzekomo chora - nic po nich nie widać - a ona dziecko po 3 dniach "zdrowe" do żłobka śle, spoko, luz) jednocześnie apelując o rozsądek. No i się zaczęło bo wywiązała się dyskusja z pielęgniarką, że ludzie przynoszą zaświadczenia od lekarza, że dzieci zdrowe i one się nie mogą z tym kłócić. Po czym rzeczona pani zasugerowała jacy lekarze takie zaświadczenia wystawiają (w sensie, że na lewo i za kasę) a pani pielęgniarka (oczywiście bez wskazywania nazwisk) ZACYTOWAŁA NASZE ZWOLNIENIE SŁOWO W SŁOWO i zaczęło się wyśmiewanie z kataru przy ząbkowaniu (że takie rzeczy nie istnieją), że one widzą, że dziecku aż w oskrzelach charczy (luz, przez 30h kiedy młoda jest ze mną w domu nawet nie kichnęła, ja zdrowa, TZ zdrowy...) no ale lekarz "zaświadczył" to "zaświadczył"... nie chciałam już robić awantury bo nie chciałam żeby wyszło, że to nasza sprawa bo i na co mi to na sali pełnej ludzi ale tak się zagotowałam, że myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok za takie oskarżenia (i to bezpodstawne ). Oczywiście rzeczona wcześniej mamuśka przyklaskiwała radośnie. Wiecie - nazwisko nie padło, oficjalnie nikt o lewiznę nikogo nie posądził ale no dla mnie jakaś masakra...

Jutro chyba się jutro zapytam pielęgniarki czy kolejnym razem życzy sobie wyniki CRP skoro zaświadczenie od lekarza to dla niej temat od kpin na spotkaniu z rodzicami

Ah i wisienka na torcie - okazało się, że jedna z pielęgniarek (ta ze spotkania) to położna, która odbierała poród Nadii - nie pracuje już w szpitalu, który był w zupełnie innym mieście. Nadmienię, że to była najmniej lubiana położna - generalnie nie było jej można nic zarzucić bo pracę wykonywała ale to było takie zero empatii, kompletna służbistka... a dzisiaj to do rany przyłóż, jakieś gadanie o "domowej atmosferze" i innych takich. No naprawdę to trzeba być mną żeby mieć takie "szczęście".

Umówiłam się z TZ, że jeżeli ta nagonka się jutro nie skończy to idziemy do dyrektorki na rozmowę a jak nie pomoże to wracamy do starego żłobka (chociaż nie wiem jakim cudem my to ogarniemy w czasie ).

* przy okazji - u Nadii na wszystkich trójkach dziąsło się już podniosło i przebija się przez nie biały kolor spod spodu... ale gdzie tam zęby, niemożliwe





tosty, jak ja dawno nie jadłam tostów już wiem co będę jutro jadła przez pół dnia

Jakiś absurd! już wczoraj o tym myślałam jak pisałaś o tym zaświadczeniu. No chyba bym się purpurowa ze złości zrobiła. Idź do dyrektorki. A sąsiadka niech pilnuje swojego nosa


Co do ząbkow to Dejwo ma jedną trójkę na dole całą, a wszystkie pozostałe to białe punkciki, które wychodzą już od prawie 2 miesięcy


Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Popieram.



Bartka dziś tż zaprowadził do żłobka Mówił, że sam ręce do cioci wyciągnął jak ją zobaczył. Ale i tak się rozryczał

super, że rączki wyciągał. Dejwo jak już kapcie ubrał to oczy zaszkliły się łzami, że chyba nic nie widział i zaczął płakać. To był płacz nie histerii ale takiego żalu szczęście, że ciocie ululają, wiem, że nawet wycałowują dzieciaki po główkach ogólnie babki są spoko. Dziś ja zaprowadzałam, wczoraj tż i było super...ciekawe czy ma to związek jaki będzie dzień
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 09:32   #4470
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VI

eyo, zrób dym u dyrektorki! Poza tym chyba rozważałabym powrót do starego żłobka..
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-16 09:24:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.