Zarabiam więcej od męża... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-28, 11:46   #91
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Sąd nakazuje dostarczyć zaświadczenia z banków, w których ma się konta, natomiast nie sprawdza tego sam. Tak samo nie grzebie w skarpetach i nie sprawdza czy nie masz jakiejś gotówki skitranej.



Czyli przed sądem, pod przysięgą tez wtedy należy zrobić z gęby ścierkę i skłamać.


Lubię pieniądze, ale chyba nie mają dla mnie aż takiej wartości, żeby _sobie_ takie rzeczy robić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:55   #92
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Czyli przed sądem, pod przysięgą tez wtedy należy zrobić z gęby ścierkę i skłamać.
Tak.

Sytuacje są różne, jeśli na przykład kobieta zbiera po cichu kasę żeby móc odejść od przemocowca, to o ścierce z gęby jednak bym nie mówiła.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:59   #93
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tak.

Sytuacje są różne, jeśli na przykład kobieta zbiera po cichu kasę żeby móc odejść od przemocowca, to o ścierce z gęby jednak bym nie mówiła.



No to jest jakaś sytuacja bardzo wyjątkowa, ale we w miarę normalnym związku, no to jednak jest od początku do końca zwykłe mataczenie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 11:59   #94
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Ja z chłopakiem mamy dwa osobne konta i jedno wspólne.

Na wspólne przelewamy wszystko oprócz tysiąca złotych.

Ze wspólnego opłacamy rachunki, wyjazdy.

A tysiąc każdy ma na przeje.anie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:08   #95
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Jeśli zachodzi podejrzenie jednej ze stron, że druga ukrywa pieniądze na sekretnym koncie, to sąd może wydać pozwolenie na przetrzepanie kont bankowych wszystkich banków. Ale trzeba wniosek złożyć, to nie idzie z urzędu.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:14   #96
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Tacy faceci trafiają na wątek o skąpcach i są jechani z góry do dołu.

Ciekawe, jak byś się czuła w drugą stronę.

Tak tylko to zostawię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Sąd nakazuje dostarczyć zaświadczenia z banków, w których ma się konta, natomiast nie sprawdza tego sam. Tak samo nie grzebie w skarpetach i nie sprawdza czy nie masz jakiejś gotówki skitranej.
A, czyli oszustwo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:22   #97
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No to jest jakaś sytuacja bardzo wyjątkowa, ale we w miarę normalnym związku, no to jednak jest od początku do końca zwykłe mataczenie.
No słowo "mataczenie" wyklucza imo określenie "normalny związek"

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

A, czyli oszustwo?
Tak. W przypadku uczciwego informowania partnera o swoich oszczędnościach, te oszczędności idą i tak do wspólnej puli przy podziale majątku. Chyba że się udowodni, że ta kasa to tzw. majątek osobisty.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 12:27   #98
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja z chłopakiem mamy dwa osobne konta i jedno wspólne.

Na wspólne przelewamy wszystko oprócz tysiąca złotych.

Ze wspólnego opłacamy rachunki, wyjazdy.

A tysiąc każdy ma na przeje.anie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My z mezem podobnie, mamy trzy konta, ale wszystkie wspolne.
Na jedno wplywaja nasze pensje, stamtad sa automatycznie pobierane wszystkie rachunki i kredyty mieszkaniowe, drugie jest na oszczednosci, a na trzecie przelewamy co tydzien ustalona kwote i z tego kupujemy jedzenie i wydajemy na przyjemnosci.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:12   #99
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
My mamy wspólne konto, na które wpadają wszystkie dochody.
Nie ma kasy mojej/ twojej.

Los bywa przewrotny i przerobiłyśmy już chyba wszelkie możliwe scenariusze zarabiania tylko 1 albo tylko drugie, zarabiania jedno więcej od drugiego, życia bez zarobków w ogóle z oszczędności, zarabiania równo.

Zastanów się czym jest rodzina. Bo na razie to masz z jakimś kolem ślub, ale nie masz w sobie chęci tworzenia z nim rodziny.
Przy czym, chciałabym być dobrze zrozumiana , nie chodzi mi o ilość kont w owej rodzinie, może być dowolna, a o postrzeganie partnera jako partnera życiowego z którym się tworzy tzw „ komórkę społeczną” i z którym ma wspólne życiowe cele w tym, obopólne dobro i dobrostan, a nie jakiegoś konkurenta, który dybie na Twoje zasoby.
Ja się tylko chciałam podpisać rękoma i nogami pod tym postem i wieloma innymi, które mówią o tym, że sytuacje w życiu są różne, jedyną pewną rzeczą jest zmiana i że najczęściej raz jedna, raz druga strona zarabia więcej i że jak się decydować na życie razem, to razem je finansować bez patrzenia, kto aktualnie więcej zarabia.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:22   #100
asajo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Mamy wspólne konto, z którego opłacamy wszystko. Nie dzielimy pieniędzy na moje, jego, zarobione przeze mnie czy zarobione przez niego. Większe wydatki (zakup mebli, wyjazd na wakacje itd.) planujemy razem. Nie mamy długiego stażu, ale wydaje mi się, że to bardzo dobre rozwiązanie.
asajo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 14:02   #101
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

U mnie też cała kasa jest wspólna. Cała. Ja aktualnie nie wnoszę do niej NIC (mamy male dziecko). I nie czuje się absolutnie tak że mąż mi coś stawia, że muszę o coś prosic. Ustalamy że sobą wydatki. Nasz poziom życia jest identyczny, ja nie jem suchego chleba a on się rozbija po knajpach uważam autorko że masz bardzo dziwne podejście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 14:40   #102
Neeila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 45
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Zakladając, że partner nie topi pieniędzy na hazard, alkohol i tego typu rzeczy to nie rozumiem czemu jego zarobki mialyby byc problemem. Poślubia się osobę a nie jej portfel i dopoki zarabia w normalnej pracy to nie ma czego wartosciować.
Neeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 16:14   #103
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Mieszkam z narzeczonym, konta mamy oddzielne. Od zawsze zarabiałam mniej, teraz nie zarabiam wcale. Płacę za rachunki z oszczędności, ratę za kredyt opłaca on (oczywiście jest ona 3-4 razy większa). Narzeczony nie ma problemu, żeby zapłacić za nas oboje, gdy jedziemy np. na wakacje. Zakupy żywnościowe robimy w miarę po równo, teraz on kupuje więcej. Nigdy mi niczego nie żałował.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 16:20   #104
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Z bardzo prostego powodu - jeśli mąż nie wie o Twojej kasie w skarpecie/na innym koncie, to przy rozwodzie nie zażyczy sobie żeby ta kasa została wskazana sądowi do podziału majątku.
Dalej nie rozumiem po co ta wspólnota majątkowa, skoro się w nią nie wierzy i potajemnie chowa kasę?
Dla mnie to kłamstwo. Ja kłamstwa nie toleruje, więc taki związek byłby beznadziejny.

Mówię o normalnej sytuacji, a nie o jakimś patologicznych związku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:43   #105
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
No ale po co to ukrywać? Nie można sobie ustalić x kasy trafia na osobne konta i po sprawie?
Ukrywanie to dla mnie straszna dziecinada.
ponieważ kobieta z opisanego przykładu udawała pozory wspólnoty majątkowej. Okłamywała męża, dzięki temu kazdy zarobiony przez niego czy otrzymany dodatkowy pieniądz, np. spadek po babci wchodził w zakres wspólnego majątku i ona z tego chętnie korzystała. Swoje zaskórniaki ukrywała by nie musieć się nimi dzielić.
Gdyby mieli oficjalną rozdzielność ona nie mogłaby korzystać w pełni z jego środków, musiałaby się zadowolić tylko swoimi i jego zarobkami tylko w takim zakresie w jakim ustalili określoną pulę.
A tak mogła na nim pasożytować.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-02-28 o 17:45
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:59   #106
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ponieważ kobieta z opisanego przykładu udawała pozory wspólnoty majątkowej. Okłamywała męża, dzięki temu kazdy zarobiony przez niego czy otrzymany dodatkowy pieniądz, np. spadek po babci wchodził w zakres wspólnego majątku i ona z tego chętnie korzystała. Swoje zaskórniaki ukrywała by nie musieć się nimi dzielić.
Gdyby mieli oficjalną rozdzielność ona nie mogłaby korzystać w pełni z jego środków, musiałaby się zadowolić tylko swoimi i jego zarobkami tylko w takim zakresie w jakim ustalili określoną pulę.
A tak mogła na nim pasożytować.
Akurat spadki czy darowizny nie wchodzą do majątku wspólnego, tylko są majątkiem osobistym osoby, która je dostaje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:18   #107
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Jako forma przykładu jest to bez znaczenia.
Spadek może stanowić majątek odrębny ale w dużym domu po ciotce takiej żonie z pewnością mieszkałoby się już przyjemniej niż w małym mieszkanku. Albo woziło na zakupy jego ferrari po wuju. Albo gdyby on sprzedał spadeczek a za te pieniądze kupił willę czy jacht ale już na nich oboje.
Kobieta ukrywała dodatkowe dochody. Z jego wypłaty chętnie korzystała a swoją kitrała. Niespecjalnie fair.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-02-28 o 18:19
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:23   #108
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Serio są tu osoby które maja z partnerem tylko jedno wspólne konto?

Żadnych innych osobnych??? Nic nie oszczędzacie ?
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:28   #109
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Serio są tu osoby które maja z partnerem tylko jedno wspólne konto?

Żadnych innych osobnych??? Nic nie oszczędzacie ?
Mamy 3 konta, teoretycznie 1 wspólne A 2 osobne ale w praktyce wszystkie 3 się wspólne i nie mamy żadnych pieniędzy osobno.
To co oszczędzamy, oszczędzamy razem.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 18:31   #110
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Serio są tu osoby które maja z partnerem tylko jedno wspólne konto?

Żadnych innych osobnych??? Nic nie oszczędzacie ?
2 w tym ja nie maja xd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:40   #111
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mamy 3 konta, teoretycznie 1 wspólne A 2 osobne ale w praktyce wszystkie 3 się wspólne i nie mamy żadnych pieniędzy osobno.
To co oszczędzamy, oszczędzamy razem.
Podobnie. To znaczy: jedno główne bankowe na którym figurujemy razem, ja mam "swoje" polskie do transakcji w PL, inwestycyjne na nazwisko męża, oszczędnościowe wspólne. Nie rozumiem dlaczego miałoby być inaczej Jedyne "oddzielne" to trochę gotówki, z której nie robię jakiejś mega tajemnicy.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:43   #112
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Wow jestem w szoku ze dzielicie wszystkie pieniądze i nie macie żadnych własnych.

Ja reprezentuje inne podejście- hihi co prawda nie takie jął autorka wątku ale niecetobraxam sobie nie mieć swojego konta i własnych oszczędności

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

* nie wyobrażam
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:46   #113
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Wow jestem w szoku ze dzielicie wszystkie pieniądze i nie macie żadnych własnych.

Ja reprezentuje inne podejście- hihi co prawda nie takie jął autorka wątku ale niecetobraxam sobie nie mieć swojego konta i własnych oszczędności

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

* nie wyobrażam
Jeśli wchodzisz w związek małżeński bez rozdzielności to nie istnieje coś takiego jak własne oszczędności gromadzone po zawarciu małżeństwa (chyba, że chodzi o spadki czy darowizny).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:47   #114
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Rodzice tak mają, teściowie tak mają, nam te wzorce i rodzaj związku w pełni odpowiadają.

Podobnie nie widzę nic dziwnego w rozdzielności majątkowej.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:48   #115
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

PoPoo, jaki jest sens trzymania zaskórniaków na osobnym koncie w małżeństwie ze wspólnością majątkową? Przecież one i tak z prawnego punktu widzenia są wspólne i obie strony mają do nich takie samo prawo.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:51   #116
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;86549993]Jeśli wchodzisz w związek małżeński bez rozdzielności to nie istnieje coś takiego jak własne oszczędności gromadzone po zawarciu małżeństwa (chyba, że chodzi o spadki czy darowizny).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk[/QUOTE]Tak tylko jak chcesz sprzedac dom ktory dostalas od rodzicow to kasa jest wspolna? Jesli sie myle poprawcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:03   #117
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Bo to nie tyle jest wątek czy się ma wspólne czy osobne konta ale czy się sępi i jaką pulę można przeznaczyć na partnera by nie dziadował jeśli nie jest równie prosperity jak ty i vice wersal.

Bo przykładowo mężu autorki zostaje tysiak, jej cztery ale to ona ma foch że on się ociąga z płaceniem za kina i teatry. Coż pozostaje dziewczyno, serial w tv i ugotowanie obiadu bo chłopak byłby skonczonym durniem żeby pozwalal tobie pławić się w hajsie a samemu spłukiwać tylko temu że ci się nudzi w domu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:11   #118
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86550012]Tak tylko jak chcesz sprzedac dom ktory dostalas od rodzicow to kasa jest wspolna? Jesli sie myle poprawcie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie jest wspólna. Aby ją uwspólnić, trzeba zrobić to notarialnie.
Np. jak sprzedane zostało mieszkanie które mój mąż odziediczył i te pieniądze zostały włożone w kupno innej nieruchomości, to notariusz bardzo zwracał na to uwagę i parę razy pytał czy na pewno nieruchomość kupowana ma być w pełni uwspolniona i czy jest mąż świadomy tego faktu.

Natomiast nie wiem jak jest, jak się ta kasę po prostu wspólnie wyda na tzw. życie, czy to potem ewentualnie można przy rozwodzie egzekwować od małżonka byłego o spłacenie jakiejś części ( teoretycznie wydanej na/przez małżonka, czy przepadło.


Dopisek, nie chce mi się grzebać po aktach notarialnych, ale tam jest chyba wpisane ( albo może być wpisane) skąd pochodzą środki zakupu i jak to się przekłada na % własności owej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-02-28 o 19:14
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:14   #119
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Rodzice tak mają, teściowie tak mają, nam te wzorce i rodzaj związku w pełni odpowiadają.



Podobnie nie widzę nic dziwnego w rozdzielności majątkowej.
Dokładnie. U mnie dodatkowo mama zawsze nie pracowała, a jak pracowała to zarabiała marne grosze i to ojciec ją utrzymywał.
My mamy jedno główne konto i konto oszczędnościowe którym dysponuje ja i to ja decyduje ile na niego przelać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:20   #120
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Zarabiam więcej od męża...

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;8655009 3]Dokładnie. U mnie dodatkowo mama zawsze nie pracowała, a jak pracowała to zarabiała marne grosze i to ojciec ją utrzymywał.
My mamy jedno główne konto i konto oszczędnościowe którym dysponuje ja i to ja decyduje ile na niego przelać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Moi rodzice, zawsze mieli oddzielne pieniądze, którymi i tak twarda ręką i bardzo rozsądnie i skutecznie, zarządzała moja mama bo ojciec nie miał głowy i jej oddawał ( ale niby były jego) i wiecznie sobie pożyczali, oddawali, kłócili się kto ile zarobił i kto czyje ma i rozliczali.
Nigdy nie pojęłam tego systemu i od zawsze wydawał mi się beznadziejny ( przynajmniej w ich wydaniu)

Wiec ja mam inaczej niż rodzice i o co jak o co, ale o kasę nie kłóciliśmy się nigdy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-14 14:08:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.