samotny wyjazd - są też tacy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-11, 19:37   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138

samotny wyjazd - są też tacy?


Ciekawa jestem czy są tu też takie osoby, które wyjeżdżają same na wakacje?
Tak mi się, życie nie ułożyło, że od bardzo wielu lat jestem singlem, moi znajomi mają swoje rodziny, a też ja nie biorę urlopu w lecie tylko na wiosnę bo uwielbiam wiosnę. I wyjeżdżam tak sobie sama na kilka dni, niezbyt daleko, w miejsce w którym jest sporo turystów,organizuję sobie czas, ale czasami nie ukrywam smutno, ale wyjścia nie mam. I tak już raczej zostanie, mam już 37 lat prawie, flirtowanie i uwodzenie mi nie wychodzi, kocham bez wzajemności i nie chce przejść, a z znajomych zostało paru.
Znakomicie potrafię sobie zorganizować czas i rozplanować, ale to przykrywka dla mojej samotności.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 20:24   #2
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Tak ,kiedy byłam singielka wyjeżdżałam sama na wakacje ,na weekendy ,chodziłam po górach i odpoczywalam w spa.Akurat podczas chodzenia po górach zawsze ktoś się przyplątał więc nie czułam się jakoś specjalne samotna .Gdybym teraz musiała wyjeżdżać sama,pewnie skorzystałabym z jakiś fajnych ofert wyjazdów w małych grupach ,wydaje mi się ze łatwiej tam znaleźć innych singli,tyle ze to chyba dość kosztowne imprezy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 20:26   #3
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Zgłaszam się. Polecam samotne wyjazdy nawet jak ma się z kim. To jest bardzo ciekawe doświadczenie
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 20:50   #4
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Nie bylam ale pomalu sie przymierzam w tym roku. Od znajomej slyszalam ze to bardzo oczyszczające. Ona po ciężkim okresie w zyciu poleciała tysiace kilometrów sama na urlop. Spacerowala, zwiedzala. Rozwazam to samo w tym roku na kilka dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 20:55   #5
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Spora czesc swiata zwiedzilam sama, bardzo sobie chwale i polecam
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 21:01   #6
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Pomimo ze mam rodzine lubie sobie czasem sama wyjechac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 21:35   #7
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Jak najbardziej. Polecam, bo wakacje w pojedynkę były jednymi z lepszych w moim życiu. Można robić co się chce, nie pytać o zdanie nikogo, a jak jest co robić to nawet nie poczuje się samotności. Poza tym można na miejscu kogoś poznać. Sama mam takich znajomych, z którymi do dzisiaj utrzymujemy kontakt.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 23:14   #8
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
Jak najbardziej. Polecam, bo wakacje w pojedynkę były jednymi z lepszych w moim życiu. Można robić co się chce, nie pytać o zdanie nikogo, a jak jest co robić to nawet nie poczuje się samotności. Poza tym można na miejscu kogoś poznać. Sama mam takich znajomych, z którymi do dzisiaj utrzymujemy kontakt.
Potwierdzam, czasem samotny wyjazd lepszy niż taki z kiepskim towarzystwem.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 01:54   #9
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy są tu też takie osoby, które wyjeżdżają same na wakacje?
Tak mi się, życie nie ułożyło, że od bardzo wielu lat jestem singlem, moi znajomi mają swoje rodziny, a też ja nie biorę urlopu w lecie tylko na wiosnę bo uwielbiam wiosnę. I wyjeżdżam tak sobie sama na kilka dni, niezbyt daleko, w miejsce w którym jest sporo turystów,organizuję sobie czas, ale czasami nie ukrywam smutno, ale wyjścia nie mam. I tak już raczej zostanie, mam już 37 lat prawie, flirtowanie i uwodzenie mi nie wychodzi, kocham bez wzajemności i nie chce przejść, a z znajomych zostało paru.
Znakomicie potrafię sobie zorganizować czas i rozplanować, ale to przykrywka dla mojej samotności.
Ja tego nie potrafię i obawiam się takiego wyjazdu do tego stopnia, że wolę nie pojechać na wakacje, niż pojechać sama. Generalnie jestem samotnikiem i spędzam prawie cały czas sama, nie mam z tym problemu, ale wyjazdów nie opanowałam jeszcze A bardzo chciałabym tę umiejętność posiadać ze względu na wygodę
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 07:41   #10
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Chciałabym bardzo, bo również jestem singielką, ale nie potrafię. Źle bym się czuła sama w nowym miejscu. Jest to poza moją strefą komfortu
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 07:59   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Myślę, że w dzisiejszych czasach sporo jest osób, które samotnie podróżują, tym bardziej, że w ostatnich latach świat się naprawdę skurczył. Loty staniały i wiele destynacji jest do osiągnięcia. Dzięki temu też powstało wiele grup podróżniczych i myślę, że gdybym była singlem i chciałabym pojechać z kimś to wówczas próbowałabym z taką grupą.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 08:55   #12
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Myślę, że w dzisiejszych czasach sporo jest osób, które samotnie podróżują, tym bardziej, że w ostatnich latach świat się naprawdę skurczył. Loty staniały i wiele destynacji jest do osiągnięcia. Dzięki temu też powstało wiele grup podróżniczych i myślę, że gdybym była singlem i chciałabym pojechać z kimś to wówczas próbowałabym z taką grupą.
To prawda. Gdzies czytalam artykul o solo podrozujacych i jak ten trend ostatnimi laty urosl. Duzo spa i innych tego typu miejsc zaczelo miec w swojej ofercie pakiety dla singli. Podoba mi sie to, bo przynajmniej czlowiek nie czuje sie jak ufoludek jadac na wakacje samemu. Teraz to jest zupelnie normalne.

Niekoniecznie stawialabym solo wakacje ponad urlop z kims, ale bez watpienia ‘samotny’ wyjazd ma mocne zalety - nie musisz isc z nikim na kompromis, planujesz sobie dzien jak Ci sie podoba. A jak koniecznie chcesz miec towarzystwo to przeciez mozna sie zapisac na zorganizowana wycieczke w np mini busie, gdzie latwiej zlapac kontakt z ludzmi.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 11:52   #13
Epikea
Raczkowanie
 
Avatar Epikea
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 244
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Dla mnie to nie jest fajna opcja. Ale ja jestem typem człowieka, któremu dłuższy czas samemu bardzo szkodzi. Jednak uważam, że jeśli komuś podoba się taka forma podróżowania to nic złego, tylko samemu trzeba sobie wszystko organizować, co ma swoje plusy jak i minusy.
__________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.
Epikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 12:12   #14
tothebones
Przyczajenie
 
Avatar tothebones
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 29
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Ja bym bardzo chciała, jakoś nigdy nie było okazji, ale może w tym roku

Tylko że ja mam dużo ludzi chociazby w pracy i lubię spędzać sama ze sobą czas, więc dla mnie to wręcz nagroda
tothebones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 12:30   #15
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Ja uważam się raczej za introwertyka a jednak jak byłam jeden dzień sama w Kopenhadze, to jednak jakoś tak smutno mi było

Tak totalnie sama to nigdzie nie jeździłam w celach turystycznych - co najwyżej delegacje lub konferencje, więc ten czas i tak był wypełniony.

Ale bardzo dużo jeździłam na zorganizowane wyjazdy - niekoniecznie z takich typowych biur podróży (chociaż tam też są opcje objazdówek), ale raczej takie bardziej kameralne inicjatywy. Są różne grupy i wydarzenia - city breaki, weekendy w górach, na rowerze czy dalsze wyprawy. I często zapisywałam się na taki wyjazd nikogo tam nie znając. Plusem takich wyjazdów jest to, że oprócz tego że masz wszystko ogarnięte, to też nie musisz umawiać się przez miesiąc ze znajomymi, kto w który weekend i gdzie chciałby pojechać. Wiadomo, dowolność zwiedzania na takim wyjeździe jest bardziej ograniczona no i zazwyczaj jest drożej.

Ale mam znajome, które uwielbiają podróżować, jest to dla nich hobby samo w sobie i często podróżują same, nawet nie będąc singielkami tak więc jak najbardziej znam takie osoby

Ogólnie podróżowanie samemu ma swoje plusy i minusy, wiadomo, i zwyczajnie pytanie na czym bardziej Ci zależy. Jeżeli ktoś sobie ceni niezależność w podróżowaniu i jest bardzo nastawiony na zwiedzenie danego miejsca, to wtedy wyprawa w pojedynkę będzie ok.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 12:59   #16
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Nie zdarzylo mi sie jeszcze, ale jesli kiedys znowu bede singielka i nie bede miala chetnych do towarzystwa to pewnie bede sie na to pisac. W dzien bym zwiedzala, a wieczorem poszla do jakiegos baru poznac ludzi, fajna opcja.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 19:29   #17
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Odbyłam bardzo dużo takich podróży, nawet teraz będąc w związku czasem mi się zdarzy pojechać gdzieś samej. Nigdy nie miałam problemów, że mi smutno czy nudno. W końcu to o to chodzi, żeby chłonąć podróż, cieszyć się miejscem, w którym się jest, a nie rozkminiać swoją samotność
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 21:34   #18
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

W tamtym roku pierwszy raz pojechałam sama w góry. To był cudowny urlop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 23:48   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

A nie mozesz w czasie wakacji odwiedzac znajomych/rodzine, ktorzy mieszkaja na codzien daleko od Ciebie i potraktowac to jako okazje by sie spotkac?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-13, 11:47   #20
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Rena - no właśnie spoza miasta mam rodzinę, z którą nie ma kontaktu.
Ale ulżyło mi, że nie tylko ja tak mam, że jeżdżę sama . Wydaje mi się, że tak lepiej nawet jak się czasami czuje samotnie. Bo co mam leżeć w łóżku i się dołować? Życie i tak wesołe nie jest.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 16:47   #21
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

No ba, sporo jeżdżę sama i sobie chwalę. I chyba zasadniczo tak wolę

Sent fra min EML-L29 via Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:04   #22
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Ja uwielbiam samotne wyjazdy. Jestem wtedy też bardziej otwarta, śmielsza (bo muszę sobie wszystko zorganizować i nie mogę liczyć na inicjatywę towarzyszą), poznaje super ludzi. Ogólnie polecam! Wtedy nikt Cię nie wkurza i jesteś całkowicie wolna.
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 11:04   #23
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 503
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Od dawna marzę o samotnym wyjeździe.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 11:14   #24
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Nie zdarzylo mi sie, nawet bedac singielka po prostu ugadywalam sie ze znajomymi na wspolne wypady. Zbyt lubie towarzystwo i takie samotne wakacjowanie wydaje mi sie dosc dziwne. Przy czym to po prostu moje prywatne odczucia.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 13:37   #25
Daisy992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 40
Dot.: samotny wyjazd - są też tacy?

Wyjeżdżałam sama do pracy a granicę, na studia i na wycieczki. Czasem tak się układa w życiu, że nie ma się z kim podróżować, a szkoda też nie korzystać z życia i ciągle siedzieć w domu.
Daisy992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-16 14:37:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.