Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2002-11-29, 22:20   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Lightbulb

Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)


Jestem brunetką.Od roku czasu farbuje włosy na blond.Robie to farbami
firmy Wella co 3 miesiace.Wydaje mi sie że mojewłosy wyglądaja coraz
gorzej.Myje włosy szamponami tylko renomowanych firm.Nie chcę
rezygnowac z koloru blond.Moje włosy bardzo reaguja na wilgoc i
wyglądają jak "siano".Podcinam końce regularnie,używam preparatu na
końcówki.Nie susze ich suszarką od miesiąca,nawet zarzywałam przez pół
roku witaminy na włosy.Co jest z nimi nie tak?Nie są ani proste ani kręcone.
Nie chcę ich obcinać bo zawsze miałam krótkie włosy.Zapuszczam włosy juz od trzech lat.


Doradzcie mi coś bo nie daje sobie z nimi rady.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-11 o 11:39 Powód: e-mail
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-11-29, 22:43   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: zniszczone włosy(pomocy)

Jeśli jesteś naturalną brunetką, to dekoloryzacja jest równoznaczna z pozbawieniem włosa życia. I jest to proces nieodwracalny. Włos odbarwiony jest i bedzie martwy (może tylko odrastać), musisz więc liczyć się z jego przesuszeniem i brakiem witalności. Uszkodzenia struktury włosa spowodowane dekoloryzacją można (trzeba) rekompensować intensywnymi odżywkami. Można też stosować preparaty "remontujące" włosy, takie jak seria z kompleksem Vita-Ciment Kerastase (patrz KW).
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-11-29, 23:35   #3
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: zniszczone włosy(pomocy)

Gwoli scislosci - kazdy wlos jest martwy. [img]icons/icon7.gif[/img]

Ale faktem jest, ze naturalnie ciemny wlos pozbawiony barwnika traci budulec. I forme, niestety.

Sprobuj moze wybrac sie do dobrego fryzjera na serie zabiegow kondycjonujacych, np. preparatami Kerastase. Przy tak zniszczonych wlosach przydaloby sie, zeby wkroczyl specjalista.
mexa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2002-12-03, 18:45   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zniszczone włosy(pomocy)

Ja używam maski intensywnie odżywiajacej do włosów suchych Intense Repair firmy L'OREAL PROFESSIONNEL można ją kupić w salonach fryzjerskich, kosztuje ok. 45zł za 150ml, ale jest warta swojej ceny. Jest bardzo wydajna i naprawde mam zdrowsze i ładniejsze włosy i już mi się nie rozdwajają [img]icons/icon7.gif[/img]
Powodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-14, 10:08   #5
herka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 27
Lightbulb Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Proszę o pomoc, chodzi o moje włosy. Są bardzo zniszczone po ciągłym farbowaniu. Tłuste u nasady, a wysuszone na końcach. Może macie jakieś wypróbowane domowe sposoby lub propozycje na gotowe maseczki regenerujące. Na rynku jest ich tak dużo, że nie wiadomo, którą wybrać. Z góry dziękuje za pomoc.
herka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-14, 10:17   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Zniszczone włosy

wpisz w wyszukiwarce na stronie głównej "zniszczone włosy", "włosy", "odżywki" - czy coś w tym guście - wyskoczy Ci mnóstwo wątków na ten temat [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-15, 11:51   #7
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Zniszczone włosy

może sobie zobacz wszystkie odżywki w sprayu [img]icons/icon7.gif[/img] BO wtedy nie musiałabyś psikać jej na części włosa tam gdzie jest tłustszy [img]icons/icon7.gif[/img] Poza tym myślę że raz w tygodniu jakoś się przemęczysz z maseczką-maską na głowie [img]icons/icon7.gif[/img] No i systematyczność [img]icons/icon7.gif[/img] Ja osobiście stawiam na preparaty kupowane w salonach fryzjerskich, mimo tego, że są drogie to jednak szybko działają [img]icons/icon7.gif[/img] Przejrzyj sobie na KW opinie , no i szamponik tez musisz jakiś zakupić do włosków zniszczonych [img]icons/icon7.gif[/img] Z tych droższych polecam Ekinosa albo Wella Profesional [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-15, 11:51   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Zniszczone włosy

może sobie zobacz wszystkie odżywki w sprayu [img]icons/icon7.gif[/img] BO wtedy nie musiałabyś psikać jej na części włosa tam gdzie jest tłustszy [img]icons/icon7.gif[/img] Poza tym myślę że raz w tygodniu jakoś się przemęczysz z maseczką-maską na głowie [img]icons/icon7.gif[/img] No i systematyczność [img]icons/icon7.gif[/img] Ja osobiście stawiam na preparaty kupowane w salonach fryzjerskich, mimo tego, że są drogie to jednak szybko działają [img]icons/icon7.gif[/img] Przejrzyj sobie na KW opinie , no i szamponik tez musisz jakiś zakupić do włosków zniszczonych [img]icons/icon7.gif[/img] Z tych droższych polecam Ekinosa albo Wella Profesional [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-15, 14:54   #9
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Zniszczone włosy

Witaj [img]icons/icon7.gif[/img]
Nie wiem w jakiej kondycji są Twoje włoski, ale jeśli ich stan nie jest tragiczny to polecam Ci Schwarzkopfa krem dla włosów farbowanych lub długich i zniszczonych. Tutaj masz link : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1739

Włoski juz po pierwszym uzyciu są bardziej jedwabiste i wyglądają zdrowiej. Natomiast jeśli włosy są bardzo zniszczone to niestety żadna odżywka im juz nie pomoże i moze będziesz musiała je dość radykalnie podciąć.

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-05-15, 15:49   #10
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Zniszczone włosy

A ja proponuję prosty, domowy sposób. Rozmieszaj żółtko z kilkoma kroplami olejku rycynowego. Taką "papkę" nałóż tylko na końce włosów, tzn. na tą zniszczoną część. Zwiń do tyłu, na to załóż folię i ręcznik. Wystarczy potrzymać to "coś" około 30 minut i umyć włosy szamponem. Uważam, że rewelacja. Włosy są gładkie, lśniące i wyraźnie odżywione. Naprawdę bardzo polecam!
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 16:55   #11
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
zniszczone włosy!!!

mam wielki problem z włosami, są potwornie zniszczone.to moja wina tylko i wyłącznie-uwielbiam z nimi eksperymentować, nie wiem czy jest kolor jakiego jeszcze nie miałam,nie wiem czy jest fryzura której jeszcze nie miałam...ale do rzeczy! z natury jestem średnią, mysią szatynką-ostatnio w ramach kolejnego eksperymentu zmieniłam się w skandynawską blondynkę.to mało powiedziane-włosy mam białe jak śnieg!owszem o ten efekt właśnie mi chodziło, ale nie chodziło mi o takie zniszczenie włosów.w KW kompletnie się pogubiłam, więc polećcie mi proszę jakieś specyfiki do włosów potrzebujących prawdziwej regeneracji-suchych, sianowatych.oprócz ich obcinania, ponieważ są stosunkowo krótkie, a nie chcę być łysa(chociaż to też już przerabiałam ).dziękuję z góry za wszelkie rady.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-14, 17:55   #12
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: zniszczone włosy!!!

Witam !! Ja tez mam ten problem, jeszcze nie dosc ze farbowane to po trwalej. Co moge polecic? Chyba to co uzywalam i najbardziej mi pomoglo. Na razie sa to takie suche informacje, bo znalazlam ten topik i chce szybciutko odpowiedziec, ale obiecuje ze jeszcze wroce do tego tematu. A wiec zaczynam: dobra okazala sie odzywak Gliss Kur -regenerujaca bez splukiwania. Wlosy byly miekkie, latwo sie ukladaly i jakby nabraly zycia . Otrzymala takze dobre noty na KW. Pozniej probowalam maseczki Nivea Hair Care - trzyma sie ja chwilke, a wlosy sa po niej superowe! Pomoglo choc troszke. Dobre efekty daje Pantene ProV, ale razem szampon+odzywka. teraz testuje Sunsilk, tez z odzywka i nawet, nawet. A co do wlosow farbowanych i w dodatku blond, czytalam o takiej serii L"Oreala, dostepnej w salonach fryzjerskich. Niestety nazwy nie pamietam, ale poszukam !! Niektorym pomaga zwykla nafta kosmetyczna, ale na to potrzeba czasu
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 18:08   #13
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

bardzo Ci dziękuję.właśnie używam wspomnianej przez Ciebie odżywki gliss kur i owszem chwalę ją sobie.ale jednak jak dla moich włosów to chyba odrobinę za mało-ja je 8 razy utleniałam!!!w ciągu ostatnich 7 miesięcy!!!niezły ze mnie aparacik.hehe.a co do tej serii do włosów blond, to też się nad tym zastanawiałam, jednak to na dłuższą metę nie ma sensu, gdyż chcę już zrezygnować z tego blondu(białego w zasadzie)-zbytnio dokucza mi farbowanie odrostów.no i włosy się nieustannie niszczą.a poza tym już mi się znudziło. nie jestem normalna.
ale przy okazji polecam ci maseczkę do włosów własnej roboty z żółtka,czterech łyżek oliwy z oliwek i łyżki miodu.naprawdę pomaga.trzymasz to godzinę,głowę owijasz folią , a na to ręcznikiem.efekty doskonałe-tylko trzeba powtarzać co jakiś czas.mi pomaga-zrobiłam jak dotąd 3 razy i nawet jakoś wyglądam.a przede wszystkim-mam w ogóle jeszcze włosy.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 18:20   #14
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

chyba jednak nie używam odżywki gliss kur o której piszesz-ja używam tej do włosów suchych i zniszczonych-pomarańczowa seria.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 18:21   #15
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: zniszczone włosy!!!

No niezle!! A utlenianie to najgorsze co moze byc dla wlosow. Ja chcialam wrocic do swojego takze mysiego szatynu ale tez sa problemy. dzieki za przepis, sprobuje!! Mnie tez dalo w tylek(sorry za wyrazenie), a raczej we wlosy farbowanko ale i leki(antybiotyki) i pobyt w szpitalu, wlosy wychodzily garsciami, przezedzily sie i zniszczyly. teraz je ratuje, ale szlag mnie trafia jak widze odrosty, wiec znowu je farbuje i kolo sie zamyka.
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 18:32   #16
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

tak jest-koło się zamyka! kobiety to dziwne stworzenia,nie ulega wątpliwości.mnie na przykład teraz kusi czerwony...hehe.
ale kiedyś udało mi się jakimś cudem wrócić do mojego mysiego koloru-z kruczoczarnego.nie było to jednak ani łatwe, ani estetycznie nie wyglądało.powodzenia w użeraniu się z włosami!a ja czekam na dalsze porady.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 18:39   #17
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: zniszczone włosy!!!

Koko, polecałabym Ci całą serię Giss-Kur pomarańczową - czyli szamponik i odzyweczkę jaka preferujesz (a jest do spłukiwania, bez spłukiwania i balsam) i maseczkę (ale maseczkę rzadko widuję w sklepie) świetnie mozna ją zastapić analogiczną maseczką L'Oreala do suchych i zniszczonych albo Garniera Fructis
Maseczki trzeba wprawdzie długo trzymać na włosach, ale warto.
Jeśli to nie pomoże, to już tylko seria Kerastase Resistance z Vitacimentem.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 18:47   #18
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

tak,ta seria jest dobra-mam z niej szampon,balsam i odżywkę regeneracyjną bez spłukiwania. właśnie mam zamiar przerzucić się na loreala do suchych i zniszczonych, a jeśli nie pomoże-to tak jak piszesz-sięgnę po coś droższego i mocniejszego. najważniejsza sprawa to przestać włosy w końcu męczyć utlenianiem, co właśnie zamierzam uczynić.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-14, 19:18   #19
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: zniszczone włosy!!!

Ja trochę z innej strony.
Miałam włoski cienkie, delikatne, które w dodatku bardzo wolno rosły, mimo, ze ich nigdy nie farbowałam.
Teraz są grubsze, mocniejsze i zdrowsze, chociaż z lekko kasztanowej szatynki zostałam jasną blondynką.
Pomogło mi picie codziennie herbatki z pokrzywy, 1-2 razy w tygodniu herbatki ze skrzypu (częściej nie można bo wypłucze witaminy z grupy B) oraz herbatki rooibos.
Kondycji tych włosków, które są zniszczone to nie poprawi ale będą rosły zdrowsze.
Pozdrawiam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-15, 23:57   #20
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: zniszczone włosy!!!

A ja polecałabym Ekinosy Najbardziej lubię ich odżywkę dwufazową stawia "na nogi" wszystkie zniszczone i zmęczone włoski i Kerastase Ponadto może Waxa spróbuj tylko rób go częściej i trzymaj dłużej niż napisano A ja to jestem fanką wszystkich masek i odżywek do włosów na które chodzi się do fryzjera bo do ich działania potrzebny jest skraplacz Oj, potem to włoski są śliczniuśkie

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-16, 14:26   #21
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: zniszczone włosy!!!

I'm back, jak obiecalam Znalazlam to o czym pisalam w pierwszym chyba poscie, chodzilo mi o szampon i odzywke L'Oreal Professionell - Shine Blonde - nadaja polysk i chronia wlosy blon(farbowane i te naturalne). Czytalam w ostatnim Glamourze, ze poleca ten zestawik pan J. Czajka, znany stylista.Wiec pewnie cos w tym musi byc. Dostepne to jest w salonach fryzjerskich, ale znalazlam tez numer infolinii L'Oreala, moze tam jeszcze wiecej sie dowiesz co i jak, oto on: 0 801 200 800
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-16, 14:45   #22
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Re: zniszczone włosy!!!

Ja Wam radzę na początku,po każdym myciu nakładać na włosy maseczkę regenerującą,najlepiej ze spłukiwaniem.Ja mam Nivei i jestem zadowolona.Puźniej po każdym myciu odżywka i np.raz na 4 mycia maseczka.Można też iść do dobrego fryzjera na zabieg.Nie wiem jak to się dokładnie nazywa i ile kosztuje,ale chyba daje świetne efekty.Pozdrawiam!!
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-16, 19:42   #23
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

jadja: wielkie dzięki za szczegóły!
w ogóle-dzięki dziewczyny za pomoc,mam nadzieję postawić w końcu swoje włosy "na nogi"!
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-16, 20:39   #24
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: zniszczone włosy!!!

I jeszcze raz ja. Za jakie szczegoly mi dziekujesz?? Nie ma sprawy!! Jak tam zadzwonisz to zdaj nam relacje i oczywiscie opowiedz nam co zrobilas z wloskami, oj mnie tez to czeka. Renowacja mojego sianka, cos pieknego ...
Zalaczam zdjecie tego szamponiku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ___sh_shineblond.jpg (5,1 KB, 276 załadowań)
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-16, 22:08   #25
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

tak jest-postanowiłam wziąć się za te włosy-pierwszy krok skończyć z utlenianiem.więc co robię w tym celu? kupuję sobie farbę w krwistoczerwonyum kolorze!!! taaaa...cała ja.farbę już mam, ale za farbowanie wezmę się dopiero za jakiś czas.bez obawy.najpierw obowiązki-później przyjemności.pozdrowienia . idę włosy ratować.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-16, 22:56   #26
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: zniszczone włosy!!!

ja używam szampon i odżywkę L'OREAL Elseve "intensywne wygładzanie", jest do włosów suchych, szorstkich, trudnych do układania i maskę intensywnie odżywiającą do włosów suchych Intense Repair L'OREAL Professionnel kosztuje ok. 40zł ale naprawde warto i co ważne jest bardzo wydajna, a na Twoje krótkie włoski starczy na 100lat
buziaki
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-17, 01:19   #27
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: zniszczone włosy!!!

Zacznę od tego, że mam bardzo długie, a tym samym dosyć zniszczone i bardzo suche włosy (plączą się koszmarnie, jeśli nie potraktuję ich odpowiednio). Odżywki do włosów to moje nieszkodliwe (mam nadzieję ) wariactwo.
No dobra, zaczynam.
Wszystko zależy od możliwości finansowych . Zaczynając od wyższej półki - polecam Kerastase Nutritive (seria do suchych włosów) - Lait Vital Proteine (to taka lekka odżywka w mleczku) lub Masquintense (typowa maseczka). Każda po 80 zł.
Jedna uwaga - w przypadku suchych włosów najlepsze są maseczki i odżywki do spłukiwania. Bardzo dużo odżywek bez spłukiwania (nawet do włosów suchych) ma alkohol, co jest prawdziwą zbrodnią . Ale.. jest parę chwalebnych wyjątków.
1. Farouk - Silk Therapy - silikonowy płyn, kilka kropel sprawia, że włosy sa jedwabiste, miękkie i lepiej się rozczesują. Wadą jest cena - najmniejsza buteleczka (0,5 oz) kosztuje 10 zł. Ale warto kupić. Przynajmniej spróbować. Są też większe opakowania. W razie, gdyby włosy jej nie polubiły, można dodać do balsamu do ciała - efekt: jedwabiście gładka skóra.
2. L'anza, seria urban elements - leave-in conditioner. Również niesłychanie wydajna, dobra odżywka. Włosy są gładkie, lekko obciążone (to mi się akurat podoba). Nie wiem, ile kosztuje, ale gdzieś koło 40 zł jak sądzę (muszę sprawdzić w sklepie).
3. Kerastase serum (do końcówek) - nie jest tak gęste i tłuste jak St. Ives Hair Repair No Frizz, choć pewnie mają coś wspólnego (to drugie znacznie wydajniejsze, ale mniej skuteczne i przyjemne w użyciu).

UWAGA! Odżywki bez spłukiwania mają być dodatkiem w pielęgnacji włosów suchych, podstawą są maseczki. I teraz moje typy (poza powyższymi Kerastase).
1. Absolutny hit (jak dla mnie) - Jochem's Hair products - Silicone hair treatment (maschera idronutritiva). Włoska firma do kupienia w sklepach fryzjerskich. 500 ml za 38 zł!!!! Jestem zachwycona. Po raz pierwszy nie wkurzam się, że oszczędziłam na Kerastase, ale kupiłam kolejny bubel. Wiem, że wypróbuję jeszcze inne produkty z tej serii. Włosy się idealnie rozczesują, są miękkie. W połączeniu z Biosilkiem Farouk mam cudownie miękkie, sprężyste włosy, które nawet nie myślą o plątaniu się .
2. Alfaparf - seria Semi di lino, Illumination shine mask with karitex (Maschera di Cristalli con Karitex). Bardzo dobra odżywka, dla mnie była porównywalna z Lait Vital Proteine Kerastase. Z ceną mam problem - pól roku temu kupowałam ją za 25 zł (250 ml), potem była po 46 zł (!!), teraz widziałam powyżej 50. Nie rozumiem .
3. L'oreal Professionnel - intense repair (cuti liss system). 150 ml/45 zł. Dobra (lekki bananowy zapach) maseczka, ale w porównaniu z Silicone Hair Treatment, hm, radzę zacząć od tego pierwszego.

To były rzeczy, które mogę polecić w ciemno.

Z maseczek "supermarketowych" dobra jest L'oreala (żółta) i Fructis (do włosów suchych).

Maseczki, które mnie nie powaliły na kolana:

Schwarzkopf profeessional; bonacure repair; complexe nutritif restructurant (total repair treatment) - kiepska.

Kadus Imunal; REVITAL-MASK for dry and porous hair (dobra, ale bez fajerwerków)

DORA (I COSMETICI di DORA) Maseczka do włosów na bazie wyciągu z bambusa - ładnie nabłyszcza włosy, ale nie działa rewelacyjnie.

Les Karites; Masque capillaire au beurre de karite pour cheveux secs ou abimes - kilka razy próbowałam ją zrecenzować na KW, ale za każdym razem wieszał mi się komputer - nie mam szczęścia . Zapach powala, natomiast spektakularnych efektów spodziewać się nie należy

Rolland Hairtrend; moisturising masque (Una phitology range) - bardzo długa nazwa składników naturalnych, czegóż tam nie ma. Natomiast działanie - ot, niezła, ale nic specjalnego.

Henna Wax - na mnie nie podziałała spektakularnie.

Avon - maseczka do suchych włosów - dostateczna z minusem.

Ducray Lactocerat - ODRADZAM. Nabijanie ludzi w butelkę.

YR Bio-Cure Hydratant (maseczka nawilzająco-regenerująca) - na pewno nie do suchych włosów. Może na inne podziała?



Z innej beczki - są jeszcze olejki w jednorazowych tubkach (w Polsce chyba tylko można dostać St. Ives i Oriflame), do spłukiwania. Nie są złe. Ale ja jednak jestem zwolenniczką tradycyjnych maseczek. Olejki traktuję jako dodatkowy bonus (czyli taka średniawa maseczka + olejek, wtedy jest w miarę OK).



Ufff. Mam nadzieję, że pomogłam.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-17, 10:54   #28
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: zniszczone włosy!!!

mgiełko: jesteś wielka! dziękuję za tak wyczerpujące informacje.mam teraz w czym wybierać.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-17, 12:16   #29
Brawurka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 152
Re: zniszczone włosy!!!

Noooo.... to sie nazywa fachowa i dokladna odpowiedz
Ja tez mam podobny problem z włosami (to znaczy teraz juz mniejszy bo obciełam po tymjak je dekoloryzowalam miesiac temu) i chetnie zaopatrzylabym sie w te Mgiełkowe preparaty.
Jest tylko jedno "ale"... macie moze gdzies fotki tych serii? Bo ja tego za Chiny nie wymowie w sklepie
Pozdrawiam
Brawurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-06-17, 13:41   #30
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: zniszczone włosy!!!

Długo i namiętnie zabieram się do zgłaszania tego wszystkiego do KW, ale cały czas jakoś mam pod górkę . Parę zdjęć już uzbierałam (ale to tych kiepskich rzeczy , także Ci się nie przydadzą). Nie wiem, czy w Katowicach znajdziesz Jochema, Kerastase i owszem (tylko, że to znaaacznie droższe). W salonie Kerastase fryzjerka doradzi Ci, co będzie najlepsze. L'anzy nie widziałam w Katowicach (może będzie w bielskiej GC), Farouk też nie (ale ja w Katowicach często nie bywam, także takie zakupy zostawiam sobie na Warszawę).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.