Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-17, 10:23   #4051
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
u Was też taka paskudna pogoda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 10:23   #4052
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Tak. Brzydko, pada, zimno.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 11:42   #4053
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry
U nas pogoda też zimna i mokra. Wróciliśmy od fizjoterapeuty i teraz będziemy się lenić cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 12:42   #4054
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry ja byłam z Mała na spacerze, równe 3 minuty tak się rozpadało że nie zdążyłam spod bloku wyjść nawet na ulicę... Po południu drugie podejście. Do czasu jak nie wyszlam z mieszkania było pochmurnie ale nie padało. 10 stopni więc nie cuda.

Okazało się że nasze problemy ze snem mają podłoże w WNM. Po powrocie od fizjo w czwartek Mała pięknie spała 7 godzin w ciągu dnia z przerwa na jedzenie. Mamy ćwiczenia ale juz po nich tak nie śpi pięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 12:53   #4055
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja byłam z Mała na spacerze, równe 3 minuty tak się rozpadało że nie zdążyłam spod bloku wyjść nawet na ulicę... Po południu drugie podejście. Do czasu jak nie wyszlam z mieszkania było pochmurnie ale nie padało. 10 stopni więc nie cuda.

Okazało się że nasze problemy ze snem mają podłoże w WNM. Po powrocie od fizjo w czwartek Mała pięknie spała 7 godzin w ciągu dnia z przerwa na jedzenie. Mamy ćwiczenia ale juz po nich tak nie śpi pięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WNM? Cóż to?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 12:57   #4056
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
WNM? Cóż to?
Wzmożone napięcie mięśniowe, u nas najgorzej jest w barkach i kark też wymaga pracy. Dodatkowo mamy obniżone napięcie mięśniowe na brzuszku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 13:15   #4057
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
u Was też taka paskudna pogoda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na Mazurach nie jest tak źle, bo nie pada, ale mega zimno - 6 stopni i pochmurno, choć czasem słońce jakieś się przebija. Mimo tego nie chce się nosa z domu wystawiać
Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Wzmożone napięcie mięśniowe, u nas najgorzej jest w barkach i kark też wymaga pracy. Dodatkowo mamy obniżone napięcie mięśniowe na brzuszku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę... A wcześniej w szpitalu nic nie zdiagnozowali ani pediatra? U nas za każdym razem sprawdzają napięcie i odruchy czy neurologicznie wszystko jest ok - nawet ortopeda od bioderek i cdl sprawdzała. Ile Wasza malutka ma teraz? Ćwiczenia robicie jakaś metodą (mam na myśli Vojtę, Bobath czy coś takiego), czy jakiś ogólny zestaw ćwiczeń od fizjo?

My jutro chrzciny. Ciasta i tort gotowe, zawiezione do restauracji. Siostra męża zrobiła piękny tort, wrzucam w załączniku fotki jakie mi przesłała Na środku jeszcze będzie drewniany topper z napisem "Chrzest święty Idy". Na 16.00 mamy spotkanie u księdza - musimy dostarczyć kartki ze spowiedzi oraz że chrzestny jest praktykującym katolikiem, bo jest z innej parafii. IMG-20201017-WA0000.jpgIMG-20201017-WA0003.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-17, 13:54   #4058
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dreaming, piękny tort! A robicie obiad w lokalu czy w domu? Boję się, że do czasu naszych chrzcin będzie u nas czerwona strefa i z przyjęcia nici A i w kościele nie wiadomo co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 14:08   #4059
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
u Was też taka paskudna pogoda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nawet ładna jesień, jutro ma być gorzej starszą córkę mój brat zabiera do palmiarni

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas pogoda też zimna i mokra. Wróciliśmy od fizjoterapeuty i teraz będziemy się lenić cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak było u fizjo ? Dobrze się czasem polenić My cały weekend gości...

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja byłam z Mała na spacerze, równe 3 minuty tak się rozpadało że nie zdążyłam spod bloku wyjść nawet na ulicę... Po południu drugie podejście. Do czasu jak nie wyszlam z mieszkania było pochmurnie ale nie padało. 10 stopni więc nie cuda.

Okazało się że nasze problemy ze snem mają podłoże w WNM. Po powrocie od fizjo w czwartek Mała pięknie spała 7 godzin w ciągu dnia z przerwa na jedzenie. Mamy ćwiczenia ale juz po nich tak nie śpi pięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znalazłam na osiedlu obok taki długi blok gdzie mogę chodzić pod daszkiem, dziś spała 2h na spacerze i potem dalej 2 w domu.

My się też musimy wybrać na rozmasowanie mięśni pod szyją i ćwiczenia, dajesz nadzieje, że to pomoże ze snem
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 14:43   #4060
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Nie, nawet ładna jesień, jutro ma być gorzej starszą córkę mój brat zabiera do palmiarni



Jak było u fizjo ? Dobrze się czasem polenić My cały weekend gości...



Ja znalazłam na osiedlu obok taki długi blok gdzie mogę chodzić pod daszkiem, dziś spała 2h na spacerze i potem dalej 2 w domu.

My się też musimy wybrać na rozmasowanie mięśni pod szyją i ćwiczenia, dajesz nadzieje, że to pomoże ze snem
To u nas takie spanie wczoraj było, cały spacer i potem w domu jeszcze 3h w bluzie bo mąż nie zdjął Kornelkowi.
Miałam jechać sama na grób mamy, bo nie byłam od lipca a wszyscy się zabraliśmy i tym sposobem wnuki cieszą się dziadkami a ja zaraz śmigam na cmentarz. Dzień rzeczywiście ponury, tu chwilowo nie pada. Mamy w planach lenić się jutro
Na WNM można też stosować takie kwadratowe plasterki w kratkę. Tape się to nazywa. Nam przy starszaku pediatra zaleciła oprócz ćwiczeń, a miał wnm w obręczy barkowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 15:10   #4061
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dreaming, piękny tort! A robicie obiad w lokalu czy w domu? Boję się, że do czasu naszych chrzcin będzie u nas czerwona strefa i z przyjęcia nici A i w kościele nie wiadomo co będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w lokalu robimy, 40 osób bym nie zamieściła w domu. Ostatni termin kiedy można zrobić tak duża imprezę. Mamy farta. Daj znać co tam u fizjoterapeuty się dowiedzieliscie.

Akada fajnie, że jest patent na spacerowanie u mnie na wiosce przy takiej pogodzie masakra, błoto po kostki a chodników młoda nie lubi. Ostatnio w ogóle wózek jest beee.

Damgala to macie spontaniczny wypad czasem takie akcje najlepsze.

W ramach jednego z prezentów na chrzciny dostała takiego super pluszowego słonia, jest duży i taki flakowaty, że może na nim spać, tzn. Odkładam na drzemki jak siedzę obok. Zerknijcie na fb nazywa się firma Miś Gustaw - chyba są też na allegro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-17, 15:32   #4062
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Na Mazurach nie jest tak źle, bo nie pada, ale mega zimno - 6 stopni i pochmurno, choć czasem słońce jakieś się przebija. Mimo tego nie chce się nosa z domu wystawiać O kurczę... A wcześniej w szpitalu nic nie zdiagnozowali ani pediatra? U nas za każdym razem sprawdzają napięcie i odruchy czy neurologicznie wszystko jest ok - nawet ortopeda od bioderek i cdl sprawdzała. Ile Wasza malutka ma teraz? Ćwiczenia robicie jakaś metodą (mam na myśli Vojtę, Bobath czy coś takiego), czy jakiś ogólny zestaw ćwiczeń od fizjo?

My jutro chrzciny. Ciasta i tort gotowe, zawiezione do restauracji. Siostra męża zrobiła piękny tort, wrzucam w załączniku fotki jakie mi przesłała Na środku jeszcze będzie drewniany topper z napisem "Chrzest święty Idy". Na 16.00 mamy spotkanie u księdza - musimy dostarczyć kartki ze spowiedzi oraz że chrzestny jest praktykującym katolikiem, bo jest z innej parafii. Załącznik 7730190Załącznik 7730191

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękny tort!
Zazdroszczę, że uda Wam się z imprezą w lokalu. U nas prawdopodobnie nic z tego. W poniedziałek dadzą nam ostateczną odpowiedź, ale na 99% rezerwacja będzie odwołana.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 15:46   #4063
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
O kurczę... A wcześniej w szpitalu nic nie zdiagnozowali ani pediatra? U nas za każdym razem sprawdzają napięcie i odruchy czy neurologicznie wszystko jest ok - nawet ortopeda od bioderek i cdl sprawdzała. Ile Wasza malutka ma teraz? Ćwiczenia robicie jakaś metodą (mam na myśli Vojtę, Bobath czy coś takiego), czy jakiś ogólny zestaw ćwiczeń od fizjo?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W szpitalu to nie wiem ale jak byliśmy na usg bioderek to sprawdzał nam też refluks i powiedział że to wyginanie się do tyłu jest spowodowane tym że ona szuka sobie dobrej pozycji żeby jej się ten pokarm nie wracał.
Mala skończyła 11 tygodni. Ćwiczenia mamy chyba takie ogólne, nie wspominała nic fizjo że to jakaś specjalna metoda. Ale ufam jej bo najlepsza z opinii w mieście.


Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Na WNM można też stosować takie kwadratowe plasterki w kratkę. Tape się to nazywa. Nam przy starszaku pediatra zaleciła oprócz ćwiczeń, a miał wnm w obręczy barkowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O muszę sprawdzić co to, dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 19:20   #4064
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Akada, u fizjo byliśmy że mną. Muszę podomykac mięśnie brzucha, zadbać o kregoslup, mobilizację blizny po cc. Dziś miałam drugą wizytę po miesiącu. Jestem bardzo zadowolona. Dostałam nowe ćwiczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
My w lokalu robimy, 40 osób bym nie zamieściła w domu. Ostatni termin kiedy można zrobić tak duża imprezę. Mamy farta. Daj znać co tam u fizjoterapeuty się dowiedzieliscie.

Akada fajnie, że jest patent na spacerowanie u mnie na wiosce przy takiej pogodzie masakra, błoto po kostki a chodników młoda nie lubi. Ostatnio w ogóle wózek jest beee.

Damgala to macie spontaniczny wypad czasem takie akcje najlepsze.

W ramach jednego z prezentów na chrzciny dostała takiego super pluszowego słonia, jest duży i taki flakowaty, że może na nim spać, tzn. Odkładam na drzemki jak siedzę obok. Zerknijcie na fb nazywa się firma Miś Gustaw - chyba są też na allegro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dreaming, no to super wyszło . My mamy 16 osób. O ile nie wprowadzą czerwonej strefy to będzie ok, bo jest do 20.
U fizjo jw. Z Małym nie byliśmy, bo na razie wydaje się być wszystko ok. Chociaż niechętnie główkę podnosi jak leży na brzuszku.. Nie wiem jak go zachęcić.

A co do tego słonia to myślisz, że to dobrze,że dziecko śpi na boczku? Mi lekarz ten od bioderek powiedział, że na boczku jest źle..że nie powinno się tak kłaść dziecka.
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Piękny tort!
Zazdroszczę, że uda Wam się z imprezą w lokalu. U nas prawdopodobnie nic z tego. W poniedziałek dadzą nam ostateczną odpowiedź, ale na 99% rezerwacja będzie odwołana.
Macie czerwoną strefę? U nas żółta, ale boję się co będzie za 3 tygodnie. Nie mamy tyle miejsca w domu żeby przyjąć tylu gości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2020-10-17 o 19:23
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 19:28   #4065
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi fizjo mowila ze dziecko powinno lezec i na pleckach i na boczku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 22:23   #4066
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja układam mała też różnie, jak zaśnie akurat tak odlożę byle tylko się nie obudzila Słonia też traktuje jako asekurację, żeby wrazie wierzgania nie spadła z łóżka czy kanapy.

Panna Felicjanna chyba raczej niestety Wam odwołają imprezę w lokalu skoro jesteście w czerwonej człowiek się szykuje, a tu wszystkie plany pokrzyzuja.

Catherrine moja mała zależy od dnia, czasem trzyma głowę wysoko i długo, a czasem wcale nie chce i od razu ją kładzie i płacze... Super, że jesteś zadowolona z wizyty u fizjo. Ja w sumie też myślałam, żeby iść ale brak czasu, a i u nas jakiś dobrych specjalistów nie ma. Trzeba gdzieś dalej szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 22:24   #4067
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mój leży tylko na plecach albo na brzuszku. Na boku nie chce i nie umie, bo zaraz się przekręca.
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Akada, u fizjo byliśmy że mną. Muszę podomykac mięśnie brzucha, zadbać o kregoslup, mobilizację blizny po cc. Dziś miałam drugą wizytę po miesiącu. Jestem bardzo zadowolona. Dostałam nowe ćwiczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Dreaming, no to super wyszło . My mamy 16 osób. O ile nie wprowadzą czerwonej strefy to będzie ok, bo jest do 20.
U fizjo jw. Z Małym nie byliśmy, bo na razie wydaje się być wszystko ok. Chociaż niechętnie główkę podnosi jak leży na brzuszku.. Nie wiem jak go zachęcić.

A co do tego słonia to myślisz, że to dobrze,że dziecko śpi na boczku? Mi lekarz ten od bioderek powiedział, że na boczku jest źle..że nie powinno się tak kłaść dziecka.
Macie czerwoną strefę? U nas żółta, ale boję się co będzie za 3 tygodnie. Nie mamy tyle miejsca w domu żeby przyjąć tylu gości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jakie ćwiczenia? I masz jakieś objawy/bóle?

Ja nie byłam u fizjoterapeutki i tak się zastanawiam czy iść, bo blizna zrobiła się płaska i mięśnie brzucha już mnie nie bolą.


Taak, czerwoną strefę mamy prawie cały czas odkąd wprowadzili podział na żółte i czerwone. Chwilę była zielona albo żółta. Nie liczę teraz na poprawę. Na pewno za tydzień będzie czerwona.
Trudno no zrobimy obiad w domu. Ale dobija mnie ile będzie przy tym roboty na 25 osób.
Chrzestny Młodego na szczęście obiecał pomoc, a jest zastępcą szefa kuchni w dobrej restauracji. I na pewno mama, teściowa, siostra i szwagierka też pomogą, to jakoś się to zorganizuje.
Ale jestem zła, bo myślałam że uda się z tą restauracją i będzie z głowy.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-17, 23:30   #4068
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Feli, nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli ogólnie. Poszłam tam na mobilizację blizny, bo to ważne po cc, jak się nie zadba o to, to może wystąpić szereg problemów dla całego organizmu jak to się tam pozrasta.. No a na miejscu okazało się, że mam rozstęp mięśnia prostego brzucha, dostałam ćwiczenia, takie oddechowe głównie ze spinaniem mięśni, nie wiem jak je opisać . I teraz po miesiącu one się już zeszły. Teraz zajmujemy się mięśniem poprzecznym (mam taką jakby dziurę w miejscu tego mięśnia tam gdzie pępek, to się wyczuwa ręką jak się zrobię ten mięsień), dostałam nowe ćwiczenia. Przy okazji aktywacji tych mięśni głębokich brzucha zniknie wystający brzuch, poprawi się postawa,nie będzie bolał kręgosłup lędźwiowy przy większym obciążeniu (miewałam takie bóle nawet przed ciążą, kto ich nie ma.. ale okres ciąży i krótko po to była kulminacja - wiadomo, duże obciążenie przez długi czas). Myślę, że to będzie mi bardzo na plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2020-10-18 o 00:55
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 04:34   #4069
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A co do tego słonia to myślisz, że to dobrze,że dziecko śpi na boczku? Mi lekarz ten od bioderek powiedział, że na boczku jest źle..że nie powinno się tak kłaść dziecka.
Starsza córka spała tylko na boku (raz jednym, raz drugim), ewentualnie czasem drzemka na brzuszku. Na plecach leżała tylko w ciągu dnia w trakcie zabawy na macie no i w wózku. Zero problemów a do tego zgrabna główka, która często przy spaniu na plecach jest spłaszczona Byliśmy pod opieką fizjo i nie miała żadnych zastrzeżeń, ogólnie już w szpitalu zalecili nam kładzenie właśnie na boczku. Młodszą teraz też układam na boczku ale ona już częściej się przekręca na plecki w trakcie spania.



Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Taak, czerwoną strefę mamy prawie cały czas odkąd wprowadzili podział na żółte i czerwone. Chwilę była zielona albo żółta. Nie liczę teraz na poprawę. Na pewno za tydzień będzie czerwona.
Trudno no zrobimy obiad w domu. Ale dobija mnie ile będzie przy tym roboty na 25 osób.
Chrzestny Młodego na szczęście obiecał pomoc, a jest zastępcą szefa kuchni w dobrej restauracji. I na pewno mama, teściowa, siostra i szwagierka też pomogą, to jakoś się to zorganizuje.
Ale jestem zła, bo myślałam że uda się z tą restauracją i będzie z głowy.
Eh współczuję roboty i stresu Ciekawa jestem czy to do wiosny się w końcu uspokoi...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-18, 08:12   #4070
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
wczoraj po południu pogoda się uspokoiła i udało się nam wyjść na podwórko. Młoda spała ponad 3 godziny, a mi się udało nawet pogrzebach trochę w ogródku dziś za to zaczyna od rana potwornie wiać :

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 08:30   #4071
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Na Mazurach nie jest tak źle, bo nie pada, ale mega zimno - 6 stopni i pochmurno, choć czasem słońce jakieś się przebija. Mimo tego nie chce się nosa z domu wystawiać O kurczę... A wcześniej w szpitalu nic nie zdiagnozowali ani pediatra? U nas za każdym razem sprawdzają napięcie i odruchy czy neurologicznie wszystko jest ok - nawet ortopeda od bioderek i cdl sprawdzała. Ile Wasza malutka ma teraz? Ćwiczenia robicie jakaś metodą (mam na myśli Vojtę, Bobath czy coś takiego), czy jakiś ogólny zestaw ćwiczeń od fizjo?

My jutro chrzciny. Ciasta i tort gotowe, zawiezione do restauracji. Siostra męża zrobiła piękny tort, wrzucam w załączniku fotki jakie mi przesłała Na środku jeszcze będzie drewniany topper z napisem "Chrzest święty Idy". Na 16.00 mamy spotkanie u księdza - musimy dostarczyć kartki ze spowiedzi oraz że chrzestny jest praktykującym katolikiem, bo jest z innej parafii. Załącznik 7730190Załącznik 7730191

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękny tort


Ale się cieszę, że udało nam się ogarnac te chrzciny w zeszła niedzielę. Teraz jesteśmy w strefie czerwonej

Chce się z moją małą też wybrać do fizjoterapeuty. Ale najpierw muszę chyba siebie ogarnąć bo się trochę posypałam ️ mam jakieś dziwne objawy neurologiczne. Mam nadzieję, że to tylko kwestia niedoborów jutro idę pobrać krew. Jestem kompletnie wykonczona mimo że nocki mamy naprawdę spoko i nawet wczoraj pospałam 6h ciagiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 14:31   #4072
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Starsza córka spała tylko na boku (raz jednym, raz drugim), ewentualnie czasem drzemka na brzuszku. Na plecach leżała tylko w ciągu dnia w trakcie zabawy na macie no i w wózku. Zero problemów a do tego zgrabna główka, która często przy spaniu na plecach jest spłaszczona Byliśmy pod opieką fizjo i nie miała żadnych zastrzeżeń, ogólnie już w szpitalu zalecili nam kładzenie właśnie na boczku. Młodszą teraz też układam na boczku ale ona już częściej się przekręca na plecki w trakcie spania.



Eh współczuję roboty i stresu Ciekawa jestem czy to do wiosny się w końcu uspokoi...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdy mówi co innego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Piękny tort


Ale się cieszę, że udało nam się ogarnac te chrzciny w zeszła niedzielę. Teraz jesteśmy w strefie czerwonej

Chce się z moją małą też wybrać do fizjoterapeuty. Ale najpierw muszę chyba siebie ogarnąć bo się trochę posypałam ️ mam jakieś dziwne objawy neurologiczne. Mam nadzieję, że to tylko kwestia niedoborów jutro idę pobrać krew. Jestem kompletnie wykonczona mimo że nocki mamy naprawdę spoko i nawet wczoraj pospałam 6h ciagiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, a co Ci się dzieje?

Mnie straszyli cukrzycą, zrobiłam krzywą cukrową i wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 16:28   #4073
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Każdy mówi co innego..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Ojej, a co Ci się dzieje?

Mnie straszyli cukrzycą, zrobiłam krzywą cukrową i wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też czeka krzywa cukrowa, tak nie lubię tego pić. Czekam aż sytuacja się polepszy, czyli jak otworzą laboratorium. Za to wybieram się do proktologa, bo hemoroidy mi zostały po ciąży i czasem dokuczają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 16:58   #4074
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mnie też czeka krzywa cukrowa, tak nie lubię tego pić. Czekam aż sytuacja się polepszy, czyli jak otworzą laboratorium. Za to wybieram się do proktologa, bo hemoroidy mi zostały po ciąży i czasem dokuczają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wczoraj fizjoterapeutka mówiła, że hemoroidy mogą być też od napiętych mięśni w udach. Ja na szczęście nie mam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 21:48   #4075
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Mi wczoraj fizjoterapeutka mówiła, że hemoroidy mogą być też od napiętych mięśni w udach. Ja na szczęście nie mam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez to słyszałam, że jak napinasz uda to i posladki i krążenie wtedy jest gorsze. Mi zniknęły po kuracji proctoglyvenolem ale w czopkach, nie maści. W ciąży miałam makabryczne ale teraz jest ok.

My już po chrzcinach trochę było wrzasku w kościele jak ksiądz polał główkę woda, ale poza tym wszystko ok. No i na sali zdarzyła się big kupa po pachy, w wyniku czego została ofajdana piękna kreacja ale to już po paru godzinkach imprezy, więc można było akurat się przebrać. Goście dopisali, było bardzo sympatycznie. Teraz padam na twarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 22:25   #4076
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Tez to słyszałam, że jak napinasz uda to i posladki i krążenie wtedy jest gorsze. Mi zniknęły po kuracji proctoglyvenolem ale w czopkach, nie maści. W ciąży miałam makabryczne ale teraz jest ok.

My już po chrzcinach trochę było wrzasku w kościele jak ksiądz polał główkę woda, ale poza tym wszystko ok. No i na sali zdarzyła się big kupa po pachy, w wyniku czego została ofajdana piękna kreacja ale to już po paru godzinkach imprezy, więc można było akurat się przebrać. Goście dopisali, było bardzo sympatycznie. Teraz padam na twarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używałam po porodzie tej maści i było już dobrze a że ostatnio mam problem z zaparciami to znów wyszły Muszę spróbować z czopkami tym razem.

Super że wszystko się udało Tort piękny! A mała widocznie musiała dać upust emocjom i wyraziła to kupą Dobrze że już pod koniec imprezy a nie wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 23:27   #4077
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ale sobie poranilam sutek latatorem .... ajaja a wszystko dlatego ze chcialam sie winka do kolacji napic a mialam malo czasu przed przyjsciem gosci 🥴



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-18, 23:36   #4078
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Tez to słyszałam, że jak napinasz uda to i posladki i krążenie wtedy jest gorsze. Mi zniknęły po kuracji proctoglyvenolem ale w czopkach, nie maści. W ciąży miałam makabryczne ale teraz jest ok.

My już po chrzcinach trochę było wrzasku w kościele jak ksiądz polał główkę woda, ale poza tym wszystko ok. No i na sali zdarzyła się big kupa po pachy, w wyniku czego została ofajdana piękna kreacja ale to już po paru godzinkach imprezy, więc można było akurat się przebrać. Goście dopisali, było bardzo sympatycznie. Teraz padam na twarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że impreza udana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-19, 09:26   #4079
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ale sobie poranilam sutek latatorem .... ajaja a wszystko dlatego ze chcialam sie winka do kolacji napic a mialam malo czasu przed przyjsciem gosci 🥴



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pośpiech złym doradcą

Hejo my dziś siedzimy ze starszakiem w domu, w piątek już nie poszedł do przedszkola, bo kasłał jak stary traktor dziś już dużo lepiej, ale niech jeszcze pobędzie w domu.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-19, 09:42   #4080
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
u nas chyba skok na tapecie bo i gorzej śpi i najchętniej tylko u mamy na rękach by była

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.