Dziewczyny jak maliny cz. XIII - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-17, 07:49   #4171
motylek85
Zakorzenienie
 
Avatar motylek85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mój Raj na ziemi
Wiadomości: 3 879
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

aa2 gratulacje dla Marcelka rośnie wam chłopak jak na drożdżach
a, że tak spytam z ciekawości, za co masz ostrzeżenie?

Lisku zdrowiej i pokaż jakieś fotki Olka

Pepuś
to wystaw te kokardki na allegro jako kotyliony ślubne dla gości

Niunia biedna ty... ja wiem ile przy tych naszych chłopakach roboty a jeszcze jak sam nie chodzi to ciągle musi mieć mamę przy sobie żeby się dostać tam gdzie chce ja uczyłam Olka na zasadzie "chodź to ci coś dam" i tak od kroczka do kroczka i załapał teraz nawet na krótsze spacery to bez wózka wychodzimy bo on chce na nóżkach ach no i pokaż ten swój brzucholek

a ja się pochwalę, że Olek woła "mama" tzn nie woła tak jakby mnie wołał ale mówi ten mój łobuz to już wszystkich wokół jakoś nazywał tylko nie mnie;P nawet na ciotki mówił "ciocio" hehe wszyscy mnie pocieszali, że mamy wołać nie musi bo mama jest zawsze obok ale i tak to przykre było no ale teraz ponadrabia;D
__________________

♥37/40♥
USG: 03.10 - 2090g szczęścia
USG: 22.11
Wizyta: 28.11
motylek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 08:54   #4172
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Asia dla Marcelka
motylek Asia ma ostrzeżenie za to ze poprosila o oddanie glosu, na moje oko podpierniczyl ja ktos kto ma tak nudne zycie ze musi sie interesowac jej bo przeciez nie ona jedna poprosila o glos.... Co za ludzie
Asiulka mam nadzieje ze sie nie pogniewasz ze napisalam
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 09:29   #4173
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
O rany ile postów! Chyba was nie nadrobię do lata
Emigra co u Ciebie? Jak Juleczka?
u nas bez zmian tzn zmiany sa bo mama przyjechala, a problemy jakie mala Juleczka to prawdopodobnie nie kolka, a zwyczajnie efekt sztucznego mleka .. ale dajemy sobie rade mama ja nianczy strasznie (przegrzewa mi ciagle dziecko ) i chwilami nie daje mi byc matka wlasnego dziecka, ale jutro juz jedzie wiec wytrwamy
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
heja heja
co tu tak ucichło????

ja sie chciałam pochwalic ze skończyliśmy dzis 5 miechów rośnie ten mój mezczyzna
rosnie rosnie jak na drozdzach
Cytat:
Napisane przez motylek85 Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę, że Olek woła "mama" tzn nie woła tak jakby mnie wołał ale mówi ten mój łobuz to już wszystkich wokół jakoś nazywał tylko nie mnie;P nawet na ciotki mówił "ciocio" hehe wszyscy mnie pocieszali, że mamy wołać nie musi bo mama jest zawsze obok ale i tak to przykre było no ale teraz ponadrabia;D

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
Asia dla Marcelka
motylek Asia ma ostrzeżenie za to ze poprosila o oddanie glosu, na moje oko podpierniczyl ja ktos kto ma tak nudne zycie ze musi sie interesowac jej bo przeciez nie ona jedna poprosila o glos.... Co za ludzie
Asiulka mam nadzieje ze sie nie pogniewasz ze napisalam
przeciez tyle osob prosi o glosy bez sensu



musze sie pochwalic ze uschly mi te moje cyce i przynajmniej obeszlo sie bez zapalenia

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Basimko, mam pytanie zauwazylam wlasnie ze Twoja Pola urodzila sie tez 47 cm jak moja Jula. Powiedz mi jak mniej wiecej w czasie zmienialas rozmiary na wieksze? Bo poki co mala nosi 50 i sie troche w tym topi ... zastanawiam sie czy w ogole uzyjemy ubranek ktore sa na 62 na wakacje np
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 09:45   #4174
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Emigra spokojnie, nadrobi wzrostem, moje miały jak się urodziły 37 i 39cm a teraz noszą ciuszki 74/80. A zaraz rok będą mieć... Ani sie nio obejrzysz
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 09:49   #4175
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Emigra no to super ze z cycuchami ok
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 09:54   #4176
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Emigra spokojnie, nadrobi wzrostem, moje miały jak się urodziły 37 i 39cm a teraz noszą ciuszki 74/80. A zaraz rok będą mieć... Ani sie nio obejrzysz
No ona wagowo jest super - tydzien temu wazyla 3150 jak wychodzilysmy ze szpitala a wczoraj 3500 wiec przybiera normalnie. Ale wlasnie nie wiem jak wzrostowo to bedzie bo w brzuchu wolno przybierala wzrostem - w bodajze 35 tc gin wyliczyl ze ma 44 cm wiec przez 5 tygodni 3 centy urosla, ciekawe jak teraz bedzie najwiekszy problem mam zeby ja na dwor ubrac bo mam kombinezon zimowy jeden i w nim sie topi no i teraz za cieplo na niego a mam jeszcze taki pluszowy cienszy spiworek bo wozka ale on jest na 68 cm chyba wiec wyobrazcie sobie jak wyglada
Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
Emigra no to super ze z cycuchami ok
ulga niesamowita ... jednak wole swoje flaczki niz takie twardziochy jak silikony
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 10:11   #4177
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Emigra moja chrześnica miała to samo. Jej mama nie miała mleka tak jak ty i musieli karmić butlą. Też miała to co Julka - tylko oni nie pamiętają co dawali jej żeby złagodzić. Wiem że jej brzuszek po jedzeniu masowali. Ciepło z suszarki u niej się nie sprawdziło. Mówili, że to nie trwało jakoś długo ale przyjemnie im nie było kiedy mała po jedzeniu płakała z bólu. Zmienili jej też mleko i po zmianie było coraz lepiej.
Co do mamy to chyba normalne została babcią i chce być z nią jak najdłużej, bo nie wie kiedy ją zobaczy.

U nas dziś 15 stopni na dworze, więc ja wybywam i będę wieczorem
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 10:19   #4178
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Emigra moja chrześnica miała to samo. Jej mama nie miała mleka tak jak ty i musieli karmić butlą. Też miała to co Julka - tylko oni nie pamiętają co dawali jej żeby złagodzić. Wiem że jej brzuszek po jedzeniu masowali. Ciepło z suszarki u niej się nie sprawdziło. Mówili, że to nie trwało jakoś długo ale przyjemnie im nie było kiedy mała po jedzeniu płakała z bólu. Zmienili jej też mleko i po zmianie było coraz lepiej.
Co do mamy to chyba normalne została babcią i chce być z nią jak najdłużej, bo nie wie kiedy ją zobaczy.

U nas dziś 15 stopni na dworze, więc ja wybywam i będę wieczorem
My zmienilismy tez mleczko na humane i jest ciutke lepiej.
Wiem, ze mama chce sie nacieszyc mala dlatego nic nie mowie
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 10:40   #4179
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
u nas bez zmian tzn zmiany sa bo mama przyjechala, a problemy jakie mala Juleczka to prawdopodobnie nie kolka, a zwyczajnie efekt sztucznego mleka .. ale dajemy sobie rade mama ja nianczy strasznie (przegrzewa mi ciagle dziecko ) i chwilami nie daje mi byc matka wlasnego dziecka, ale jutro juz jedzie wiec wytrwamy

rosnie rosnie jak na drozdzach



przeciez tyle osob prosi o glosy bez sensu



musze sie pochwalic ze uschly mi te moje cyce i przynajmniej obeszlo sie bez zapalenia

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Basimko, mam pytanie zauwazylam wlasnie ze Twoja Pola urodzila sie tez 47 cm jak moja Jula. Powiedz mi jak mniej wiecej w czasie zmienialas rozmiary na wieksze? Bo poki co mala nosi 50 i sie troche w tym topi ... zastanawiam sie czy w ogole uzyjemy ubranek ktore sa na 62 na wakacje np
Emi -ja ci odpowiem bo Nicola urodzila sie 48 cm obecnie ma prawie 3 mc i 56 sa male a 62 duze

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
My zmienilismy tez mleczko na humane i jest ciutke lepiej.
Wiem, ze mama chce sie nacieszyc mala dlatego nic nie mowie
my tez na sztucznym
i tak jedlismy bebilon-plakala
potem niby bebilon comfort(mial pomoc na kolki)-nie pomogł
potem nan pro--bole ustaly jadla jak smok musialam zageszczac potem dochodzila do 270 a w tym wieku powinna jesc gora 120 wiec lekarka kazala zmienic na bebiko ale zaczal bolec brzuch brzydka kupa i wrocilam do nanu poprostu zageszczam pol lyzeczki wiecej i teraz mi je 140 i jest ok
tez zastanawialam sie nad humana ale mi powiedziala lekarka ze to przewaznie jedza dzieci z mala waga urodzeniowa i wczesniaki ze po tym mleczku szybko sie wagi przybiera wiec odposcilam bo i tak ona smok jest wazy juz ponad 6 kg i wlasnie sie dowiedzialam ze gdyby urodzila sie o czasie z waga 3500 to powinna wazyc teraz tyle co wazy a nie jak urodzila sie jako wczesniak z waga 2600 i lekarka stwierdzila ze faktycznie glodomor i ze lubi sobie zjesc
__________________
Wkoncu Pawełek,Dawidek i Hubercik maja siostrzyczke
Nasz skarb nasze marzenie -Nicolka

ząbale
KLIK PLISSS
http://[luksjab]471229[/luksjab]

Edytowane przez Riana
Czas edycji: 2012-03-17 o 10:42
Riana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 10:54   #4180
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Riana Pokaż wiadomość
Emi -ja ci odpowiem bo Nicola urodzila sie 48 cm obecnie ma prawie 3 mc i 56 sa male a 62 duze

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------


my tez na sztucznym
i tak jedlismy bebilon-plakala
potem niby bebilon comfort(mial pomoc na kolki)-nie pomogł
potem nan pro--bole ustaly jadla jak smok musialam zageszczac potem dochodzila do 270 a w tym wieku powinna jesc gora 120 wiec lekarka kazala zmienic na bebiko ale zaczal bolec brzuch brzydka kupa i wrocilam do nanu poprostu zageszczam pol lyzeczki wiecej i teraz mi je 140 i jest ok
tez zastanawialam sie nad humana ale mi powiedziala lekarka ze to przewaznie jedza dzieci z mala waga urodzeniowa i wczesniaki ze po tym mleczku szybko sie wagi przybiera wiec odposcilam bo i tak ona smok jest wazy juz ponad 6 kg i wlasnie sie dowiedzialam ze gdyby urodzila sie o czasie z waga 3500 to powinna wazyc teraz tyle co wazy a nie jak urodzila sie jako wczesniak z waga 2600 i lekarka stwierdzila ze faktycznie glodomor i ze lubi sobie zjesc
Dziekuje czyli ponosimy pewnie troche tych ubranek
nam humane w szpitalu polecili bo tym tez karmili- mieli take gotowe sloiczki z mlekiem

jula zjada ok 60-70 ml poki co, czaem wciagnie i 90 ale potem ulewa
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-17, 11:00   #4181
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Dziekuje czyli ponosimy pewnie troche tych ubranek
nam humane w szpitalu polecili bo tym tez karmili- mieli take gotowe sloiczki z mlekiem

jula zjada ok 60-70 ml poki co, czaem wciagnie i 90 ale potem ulewa
my tez w szpitalu dokarmialismy sie humana
no to zarloczek jest
__________________
Wkoncu Pawełek,Dawidek i Hubercik maja siostrzyczke
Nasz skarb nasze marzenie -Nicolka

ząbale
KLIK PLISSS
http://[luksjab]471229[/luksjab]
Riana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 11:02   #4182
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

no polozna byla w szoku ale mowi ze dzieci same sobie reguluja- a mala czasami zje 40 ml i za 2,5 h wola jesc, zje 60 i spi kilka h
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 09:40   #4183
Basima
Zakorzenienie
 
Avatar Basima
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 218
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Hej laseczki
Emi już nie pamiętam jak szybko Polcia osiągnęła te cm, ale długo chodziła w dużych ubrankach, ale co tam na dłużej je miała.Teraz już jest tak wysoka,że aż ja jestem w szoku, dogoniła rówieśników, Twoja też nadgoni.
U nas piękna pogoda więc non stop na spacerku.Pozdrawiam Was buziaczki.
__________________
20 sierpnia 2010r. zobaczyłam największy skarb na świecie-moją Polcie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53087.png
Basima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 11:26   #4184
niunia1401
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 2 182
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
heja heja
co tu tak ucichło????

ja sie chciałam pochwalic ze skończyliśmy dzis 5 miechów rośnie ten mój mezczyzna
klask i:gratu lacjie dla marcelka klask i:
lisku mam nadzieje ze juz wyzdrowialas
pepus uwierz mi ze my go probojemy nauczyc ale on poprostu niechce chodzic on tak naprawde umie przejsc sam kilka kroczkow ale woli na czworaka albo na raczkach ogolnie to wina tz on go poprostu rozpiescil przez zime bo byl w domu teraz poszedl do pracy i ja musze sobie sama radzic
emi napewno z juleczka co dzien to bedzie lepiej z brzuszkiem,ivo tez byl krotki ale zobaczysz ze mega szybko bedzie duza za 3 miesiace 62 cm moze byc male
motylku ja tez probowalm tej sztuczki ale ivo niejest przekupny wrecz przeciwnie,gada juz duzo tata,mama,niania-tak wola na inez,niema, i duzo jeszcze znieksztalca
__________________
Nie ten mocny co burzy,lecz ten, który podpiera, Nie ten co łzy wyciska,lecz ten co je wyciera.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59885.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-55516.png
niunia1401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 21:10   #4185
Basima
Zakorzenienie
 
Avatar Basima
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 218
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Asik dla Marcelka
__________________
20 sierpnia 2010r. zobaczyłam największy skarb na świecie-moją Polcie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53087.png
Basima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 21:24   #4186
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

wow 5 miechów jak to mineło gratulacje Marcelku

emi i jak juleczka , humana sie sprawdziła ??

i jak u ciebie z tymi szwami ?

u nas ciepło ami pedziła na swoim kładzie masakra chłopczyca mi rosnie :d
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:23   #4187
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Edzia, mysle ze to jednak nie kolki a stres juz sama nie wiem ... :/
byla moja mama ze swoim tz teraz, tv glosno (bo dziecka w ciszy nie wychowywac) oni sie darli, ciagle zamieszanie, mala z rak do rak to i sie darla pozniej calymi nocami. A wczoraj moj maz wzial core od wszystkich, uspil, gadal do niej i cisza - dziecka nie ma, w nocy pieknie spala, pobudka co 3 h na karmienie, zjadla i spac. Moja mama pojechala wiec spokoj w domu i nikt mi dziecka nie wyrywa z rak ... w nocy z soboty na niedziele mala caly czas krzyczala, zanosila sie, a brzuszek miekkie - co zasnela i odlozylam ja do lozeczka to ryk jakby ja ze skory obdzierali ... wiec nocke mialam masakryczna, ciagle z mala na rekach, spalam na siedzaco albo wcale dzisiaj juz bylo o niebo lepiej.


A moje szwy dochodza do siebie, goja sie i swedza chwlami jak cholerka
najgorsze jest to ze mam ochote na meza a tu zakaz
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:52   #4188
niunia1401
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 2 182
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

emi super ze juz jest leiej pewnie ze w ciszy dziecka nienalezy wychowywac ale zbyt duzy chaos to sie tez dziecku niepodoba,wiec pewnie teraz bedzie lepiej
jak juz sama z julka i tz bedziesz
__________________
Nie ten mocny co burzy,lecz ten, który podpiera, Nie ten co łzy wyciska,lecz ten co je wyciera.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59885.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-55516.png
niunia1401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 10:00   #4189
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Wczoraj jak pojechali to usiadlam i poczytalam sobie ''Jezyk Niemowlat'' i jestem w szoku jaka moja cora jest ksiazkowa. Nagle wychowanie wydalo mi sie tak proste... wystarczy zalapac kilka zasad i byc konsekwentnym


nie wiem, czy ktoras z Was czytala te ksiazke - jest bardzo polecana przez mamy, a wlasnie tam ku mojemu zdziwieniu autorka radzi by pierwsza kapiel dziecka przeprowadzic gdy te skonczy 14 dni
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 11:05   #4190
niunia1401
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 2 182
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

ja nieczytalam tej ksiazki ale moze rzeczywiscie cos w tym jest,z tym ze ja nauczona jestem kapac co dzien od urodzenia,tak mnie nauczyli i w pl i tu i maluszki uwielbiaja kapiele wiec niewidze tutaj plusa niekapac 14 dni czym ona to uzasadnia w tej ksiazce ?jesli mozesz mi to napisac zebym miala jej spojrzenie na sprawe
__________________
Nie ten mocny co burzy,lecz ten, który podpiera, Nie ten co łzy wyciska,lecz ten co je wyciera.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59885.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-55516.png
niunia1401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 11:28   #4191
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez niunia1401 Pokaż wiadomość
ja nieczytalam tej ksiazki ale moze rzeczywiscie cos w tym jest,z tym ze ja nauczona jestem kapac co dzien od urodzenia,tak mnie nauczyli i w pl i tu i maluszki uwielbiaja kapiele wiec niewidze tutaj plusa niekapac 14 dni czym ona to uzasadnia w tej ksiazce ?jesli mozesz mi to napisac zebym miala jej spojrzenie na sprawe
ze wzgledu na kikut pepowiny i w przypadku chlopcow obrzezanych

poleca pierwsza kapiel po 14 dobie zycia, bo wtedy juz powinny byc zagojone. Opisala tez typy dzieci i niektore z nich np poleca myc myjka do 3 miesiaca nawet (gdy boja sie kapieli i bardzo placza)

W ogole ksiazka fajnie napisana, opisane sa zachowania dzieci, porady jak zrozumiec maluszka, pomoc mu nie czuc sie obco itp
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 11:50   #4192
Myysiaaa
Rozeznanie
 
Avatar Myysiaaa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 772
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

emi też czytałam tą książke ale zeby nie kąpać dziecka przez 2tyg to przesada nie widze tego:/ Oli była kąpana co dzień a i pępolek czasem sie zamoczył przy tym polozna mowila ze nic sie nie stanie teraz jest jakaś "nowa szkoła" odchodzi sie od tego ze pępka nie wolno zmoczyć i nic sie nie stało odpadł po chyba 12dniach

asiu brawa dla Marcelka duzy juz z niego chłopczyk
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
...
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h5mjbp2r1.png
Myysiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:03   #4193
niunia1401
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 2 182
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

w nl tez kaza myc myjka ale we wannie we wodzie,mnie to niemycie 14 dni nieprzekonuje za bardzo,ale to kazdy sam musi sobie jakos rozwiazac,ani inez ani ivo nieplakali przy kapieli,ivo teraz to ma taka faze ze wyjsc z wanny niechce,co jest irytujace,bo kapiel sie przeciaga
__________________
Nie ten mocny co burzy,lecz ten, który podpiera, Nie ten co łzy wyciska,lecz ten co je wyciera.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-59885.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-55516.png
niunia1401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:07   #4194
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

ciekawe co ile dni sie autorka kapie

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

eeee ja tam zadnych poradnikow nie czytuje, nie trzeba czytac ksiazki zeby sie umiec wlasnym dzieckiem zajac. Poza tym jak tam sa takie rady to chyba bym tym w piecu napalila ale to tylko moje zdanie
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:14   #4195
Myysiaaa
Rozeznanie
 
Avatar Myysiaaa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 772
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
ciekawe co ile dni sie autorka kapie

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

eeee ja tam zadnych poradnikow nie czytuje, nie trzeba czytac ksiazki zeby sie umiec wlasnym dzieckiem zajac. Poza tym jak tam sa takie rady to chyba bym tym w piecu napalila ale to tylko moje zdanie
dokladnie ja to przeczytałam tylko z ciekawosci nie brałam sobie tego do serca

niunia moja tak samo uwielbia kąpiele a jaki jest ryk przy wyciąganiu...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
...
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h5mjbp2r1.png
Myysiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:17   #4196
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

emi sa dzieciaczki które sa wrazliwe na nowe sytuacje i chyba twoja juleczka sie do nich zalicza ni lubi hałasu i szumu , tylko cisze spokoj mało bodzców zew ,zreszta sama to wszystko napisałas

e poczekaj jeszcze troche i potem mozesz sie sexic co dzien no chyba ze julka wam nie da :p


e niby ksiazka dobra ale z tym kapaniem sie nie zgodze przeciez w szpitalu przed kazda wizyta tez kapia , a tam przeciez lekarze itp.... rozumiem dzieci które płacza zeby odczekac i innym sposobem kapac


ami mi sie rozłozyła czekamy na ostatnie 2 piatki i dopadł nas katar który zamienil sie w kaszel bylam u lekarza osłuchowo czysto ufff

emi a pytalas polozna czy ten rivel to dobry pomysl na twe rany ?? , a szwy masz sciagniete

lecem makaron robic papa
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:05   #4197
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Nie wiem czemu uważacie, że mycie myjką mokrą tak jak to robiła Emigra jest gorsze od kąpieli? Czyli co dziecko jest brudniejsze bo nie wymoczone? Jeżeli się to robi odpowiednio to zaręczam was, że dziecko jest czyste. Przecież jak jest człowiek w szpitalu leżący i właśnie w ten sposób się go myje miesiąc a czasem i dłużej to oznacza to że jest brudny? Nie jest! To nie jest tylko przemywanie wilgotną ściereczką ciała.....
I nie mam zamiaru tu kogokolwiek obrażać ale pisanie że w ten sposób myte dziecko to niemyte dziecko jest błędne.
Pod prysznicem też najpierw moczysz ciało wodą, a potem myjką myjesz ciało następnie opłukujesz się i wycierasz. Czy siedzisz w wannie napełnioną wodą czy myjesz się pod prysznicem czy też jak myje małą Emigra - to są te same zasady. Różnica taka że mała nie leży w wanience z wodą

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodziło. Nikogo nie chcę urazić ani nie chciałam.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:08   #4198
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Ja tylko przytoczylam co napisala ta autorka - a ksiazka jest bardzo polecana


co do mojej malej to akurat sporo sie zgadza z ksiazka, wiec napewno bede co nieco z niej stosowac

my kapiemy co 2 dzien poki co, mala beczy okrutnie


Mysia z pepkiem to zamoczenie nic nie zrobi ale moczenie juz tak


Edzia, narazie nic nie musze stosowac na szwy - wszystko ladnie sie goi, swedzi jak cholera ale sie goi a mam te rozpuszczalne
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:11   #4199
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
ze wzgledu na kikut pepowiny i w przypadku chlopcow obrzezanych

poleca pierwsza kapiel po 14 dobie zycia, bo wtedy juz powinny byc zagojone. Opisala tez typy dzieci i niektore z nich np poleca myc myjka do 3 miesiaca nawet (gdy boja sie kapieli i bardzo placza)

W ogole ksiazka fajnie napisana, opisane sa zachowania dzieci, porady jak zrozumiec maluszka, pomoc mu nie czuc sie obco itp
Właśnie słyszałam o tej książce i miałam ją kupić bratowej, ale ona dostała stertę książek i czasopism od rodziców Chociaż nie wiem czy akurat tą miała. Jak będę się starać o dzidziusia to pewnie sobie ją zakupię.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
my kapiemy co 2 dzien poki co, mala beczy okrutnie

Edzia, narazie nic nie musze stosowac na szwy - wszystko ladnie sie goi, swedzi jak cholera ale sie goi a mam te rozpuszczalne
Płacze bo nie lubi mycia czy może jest jej zimno?
Teraz najgorsze musisz się powstrzymać się by nie podrapać i rozdrapać
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:16   #4200
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Dziewczyny jak maliny cz. XIII

Nie lubi mycia raczej ... tak samo jak przemywanie twarzyczki czy zmiana pampka i mycie pupy = wrzask. No ale moze sie oswoi jeszcze.
Dbam zawsze zeby miec cieple lapki jak jej dotykam, przemywac ciepla woda itp Widocznie nie lubi takich zabiegow zwyczajnie



oj musze sie powstrzymywac, przez chwile nawet balam sie czy jakis muchomor sie nie wdal
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.