Jak nie wychować maminsynka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 19:59   #31
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Jak nie wychować maminsynka?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86670362]Tak, a konkretnie publikacje naukowe udowadniające, że są cechy posiadane wyłącznie przez mężczyzn i umiejętności, które mogą przekazać dziecku wyłącznie mężczyźni. O to cały czas pytam.
Taka filozofia, że to wy udowadniacie tezę i do was należy podanie dowodów ją potwierdzających. Ja nie wiem o istnieniu zjawisk, o których pisałam. Widziałam jedynie seksistowskie stereotypy i confirmation bias na każdym kroku. W twoim poście też.

No to ja pytam o jakiego ojca i matkę chodzi konkretnie i dlaczego właśnie o takich.


Korelacje nie oznaczają, że zachodzi związek przyczynowo-skutkowy. Zresztą i tak ci nie wierzę na słowo, że te korelacje w ogóle występują
Przecież relacje z ojcem to tylko jedna z pierdyliona rzeczy, które się dzieją w życiu dziecka i nie wiem skąd pomysł, że to właśnie one mają być wszystkiemu winne.

A jaki ma wpływ?

To są znowu tylko stereotypy, a nie dowody na cokolwiek.

Skoro znasz te wyniki, to dlaczego nie wstawiasz do nich linków?


To ja jeszcze raz podkreślam, że korelacje nie udowadniają związku przyczynowo-skutkowego. Jak tylko psycholodzy i psychiatrzy udowodnią wprost, że pewne potrzeby dziecka może zaspokoić wyłącznie ojciec z racji bycia mężczyzną, to uwierzę. W tej chwili jak nie było dowodów, tak nie ma.[/QUOTE]


oczywiście, dalej zaklinaj rzeczywistość a w międzyczasie poczytaj pozycje autorów, których ci poleciłam i wybierz się może na jakąś konfę z nimi podyskutować, na pewno zweryfikują swoją wiedzę popartą latami badań i doświadczenia, bo jakiejś nie mającej wykształcenia w tym kierunku internautce żyłka pęka jak ktoś śmie podważać jej wyssane z palca i niczym nie poparte oprócz "bo ja tak uważam" poglądy

nawiasem mówiąc z chęcią poznam publikacje i wyniki badań, z których wynika, że ojciec nie jest do niczego potrzebny, a kobieta bez problemu go zastąpi - rozumiem, że jakieś znasz? czy te wysnuwane przez ciebie argumenty pt. stereotyp to tylko twoje spostrzeżenia i wnioski niepoparte niczym naukowym i konkretnym?
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2019-04-04 o 20:04
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 20:08   #32
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak nie wychować maminsynka?

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
oczywiście, dalej zaklinaj rzeczywistość a w międzyczasie poczytaj pozycje autorów, których ci poleciłam i wybierz się może na jakąś konfę z nimi podyskutować, na pewno zweryfikują swoją wiedzę popartą latami badań i doświadczenia, bo jakiejś nie mającej wykształcenia w tym kierunku internautce żyłka pęka jak ktoś śmie podważać jej wyssane z palca i niczym nie poparte oprócz "bo ja tak uważam" poglądy
Teraz stosujesz typową metodę pseudoargumentacji, czyli "dowód" z autorytetu. To, że ktoś napisał książki i jeździ na konferencje, nie oznacza że ma rację. Wystarczyłoby podać link do poprawnej metodologicznie publikacji zawierającej wyniki tych wieloletnich badań, ale widać że to jednak za trudne. Ciekawe dlaczego
Btw. Nigdzie nie pisałam jakie mam wykształcenie ani nie pisałam jakie mam na ten temat poglądy. Ja tylko zadaję pytania i to ty ośmieszasz siebie nie potrafiąc na nie rzeczowo odpowiedzieć
EOT
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 22:10   #33
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Jak nie wychować maminsynka?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86672869]Teraz stosujesz typową metodę pseudoargumentacji, czyli "dowód" z autorytetu. To, że ktoś napisał książki i jeździ na konferencje, nie oznacza że ma rację. Wystarczyłoby podać link do poprawnej metodologicznie publikacji zawierającej wyniki tych wieloletnich badań, ale widać że to jednak za trudne. Ciekawe dlaczego
Btw. Nigdzie nie pisałam jakie mam wykształcenie ani nie pisałam jakie mam na ten temat poglądy. Ja tylko zadaję pytania i to ty ośmieszasz siebie nie potrafiąc na nie rzeczowo odpowiedzieć
EOT[/QUOTE]

Prosiłaś o podanie literatury - podałam. Teraz wyskakujesz z pretensjami dlaczego nie podałam konkretnych tytułów - nie pamiętam i nie mam zamiaru ich szukać, pamiętam za to doskonale autorów. Ta wypowiedź tylko mnie umocniła w przekonaniu, że z psychologią nie masz i nie chcesz mieć nic wspólnego, a jeśli masz to się nie przyznawaj lepiej, bo to wstyd nie znać osób, które wymieniłam.
Nie czuję potrzeby podawania linków i przekopywania internetu, ani przekonywania cię do swoich racji, bo jestem zdania, że to ty jako osoba kwestionująca przytaczane przeze mnie w skrócie wnioski płynące z tych badań powinnaś się z nimi zapoznać - w końcu podałam autorów. Jeśli uważasz, że nie mają oni racji, bo nie podsunęłam ci na tacy ich rozważań i publikacji to trudno, tkwij dalej w swoich błędnych przekonaniach - mnie to ani ziębi ani grzeje. Twoje oburzenie jest wręcz zabawne trochę jakbym dyskutowała z nastolatką, która właśnie wchodzi w dorosłość i wydaje jej się, że jest super otwarta na świat i pozjadała wszystkie rozumy, a w rzeczywistości dalej z jej tekstów aż krzyczy nastoletnia naiwność i zacietrzewienie (vide EOT - zabrakło jeszcze wykrzykników)
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2019-04-04 o 22:12
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 22:24   #34
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak nie wychować maminsynka?

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Prosiłaś o podanie literatury - podałam. Teraz wyskakujesz z pretensjami dlaczego nie podałam konkretnych tytułów - nie pamiętam i nie mam zamiaru ich szukać, pamiętam za to doskonale autorów. Ta wypowiedź tylko mnie umocniła w przekonaniu, że z psychologią nie masz i nie chcesz mieć nic wspólnego, a jeśli masz to się nie przyznawaj lepiej, bo to wstyd nie znać osób, które wymieniłam.
Nie chodzi o znanie/nie znanie osób, tylko o to, że nazwiska nie są żadnym argumentem na cokolwiek.
Zresztą czego ja wymagam, skoro ty nawet nie potrafiłaś z pamięci wymienić, chociażby od myślników jakie to są "męskie wzorce"
Cytat:
Nie czuję potrzeby podawania linków i przekopywania internetu, ani przekonywania cię do swoich racji, bo jestem zdania, że to ty jako osoba kwestionująca przytaczane przeze mnie w skrócie wnioski płynące z tych badań powinnaś się z nimi zapoznać - w końcu podałam autorów. Jeśli uważasz, że nie mają oni racji, bo nie podsunęłam ci na tacy ich rozważań i publikacji to trudno, tkwij dalej w swoich błędnych przekonaniach - mnie to ani ziębi ani grzeje. Twoje oburzenie jest wręcz zabawne trochę jakbym dyskutowała z nastolatką, która właśnie wchodzi w dorosłość i wydaje jej się, że jest super otwarta na świat i pozjadała wszystkie rozumy, a w rzeczywistości dalej z jej tekstów aż krzyczy nastoletnia naiwność i zacietrzewienie
Kolejne wyznaczniki braku argumentów
- zwalanie na kogoś obowiązku udowadniania własnych tez
- ataki ad personam
No i oczywiście nadal ani jednego prawdziwego argumentu.

Tutaj masz listę na przyszłość, może jako psycholog coś skumasz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam
https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_traditionem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_verecundiam
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-04 23:24:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.