Usuwanie kamienia nazębnego !!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 16:29   #31
dziewczyna00
Rozeznanie
 
Avatar dziewczyna00
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 544
GG do dziewczyna00
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Mam pytanko do Ciebie i do WSZYSTKICH bo ja w listopadzie usuwałam kamień i mam teraz trochę wrażliwe zęby przy dziąsłach nie wszystkie ale niektóre. Też tak macie? hymm to normalne? czy to minie? jak temu zaradzić?
Najprawdopodobniej masz po prostu nadwrażliwość po zabiegu, która występuje dość często, ale niedługo powinna ustąpić.
Możesz stosować zele do fluoryzacji, pasty (Zielona Elmex np) i myć zęby miekką szczoteczką. Lub oczywiście wybrać się do stomatologa, jeśli nadwrażliwość będzie się utrzymawać. Zwykle nie trwa ona dłużej niż kilka dni

Pozdrawiam
__________________
Są takie błędy, ktorych nie da się naprawić...
Są takie słowa, ktorych nie da się cofnąć...
Są takie łzy, ktorych nie umiem powstrzymać...
Są takie gesty, którym nie umiem się oprzeć...
Są takie pragnienia, które nie chcą umrzeć...
Jest takie uczucie, które nie chce zgasnąć...
dziewczyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 16:52   #32
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna00 Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej masz po prostu nadwrażliwość po zabiegu, która występuje dość często, ale niedługo powinna ustąpić.
Możesz stosować zele do fluoryzacji, pasty (Zielona Elmex np) i myć zęby miekką szczoteczką. Lub oczywiście wybrać się do stomatologa, jeśli nadwrażliwość będzie się utrzymawać. Zwykle nie trwa ona dłużej niż kilka dni

Pozdrawiam
Zaraz po zabiegu tego nie miałam ale tak się przejęłam tym kamieniem bo stom. powiedziała, że w jednym miejscu (od wew. strony zębów) miałam sporo tego kamienia mimo iż bardzo dbam o zęby. Po tym zabiegu bardzo szorowałam zęby i teraz tak sobie myślę, że chyba sama sobie tak zrobiłam tym szorowaniem i chyba nie właściwie też myłam zęby. Bo ostatnio się dowiedziałam, że zęby się myje ruchem wymiatającym a mnie w podstawówce uczyli (stary system), że ruchy okrężne. Dzięki za info o tym elmexie miałam kiedyś czerwony. W takim razie muszę się zaopatrzyć w zielony.
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 18:27   #33
dziewczyna00
Rozeznanie
 
Avatar dziewczyna00
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 544
GG do dziewczyna00
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Zaraz po zabiegu tego nie miałam ale tak się przejęłam tym kamieniem bo stom. powiedziała, że w jednym miejscu (od wew. strony zębów) miałam sporo tego kamienia mimo iż bardzo dbam o zęby. Po tym zabiegu bardzo szorowałam zęby i teraz tak sobie myślę, że chyba sama sobie tak zrobiłam tym szorowaniem i chyba nie właściwie też myłam zęby. Bo ostatnio się dowiedziałam, że zęby się myje ruchem wymiatającym a mnie w podstawówce uczyli (stary system), że ruchy okrężne. Dzięki za info o tym elmexie miałam kiedyś czerwony. W takim razie muszę się zaopatrzyć w zielony.
Może w takim razie, skoro miałaś dużo kamienia, skalerem trzeba było wejść dosyć głęboko i to delikatnie naruszylo dziąsła. Szczotkowanie, mogło nasilić podrażnienie. Może w tej chwili masz za mocno odsłonięte szyjki zębowe.

W tym przypadku, naprawdę polecam zielony Elmex. Oprócz tego, że znosi nadwrażliwość, posiada on aminofluorek i polimer który chroni szyjki zębowe i zamyka kanaliki zębinowe. Uważam, że nie masz się czym martwić niedługo powinno ustąpić
__________________
Są takie błędy, ktorych nie da się naprawić...
Są takie słowa, ktorych nie da się cofnąć...
Są takie łzy, ktorych nie umiem powstrzymać...
Są takie gesty, którym nie umiem się oprzeć...
Są takie pragnienia, które nie chcą umrzeć...
Jest takie uczucie, które nie chce zgasnąć...
dziewczyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 21:02   #34
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna00 Pokaż wiadomość
Może w takim razie, skoro miałaś dużo kamienia, skalerem trzeba było wejść dosyć głęboko i to delikatnie naruszylo dziąsła. Szczotkowanie, mogło nasilić podrażnienie. Może w tej chwili masz za mocno odsłonięte szyjki zębowe.

W tym przypadku, naprawdę polecam zielony Elmex. Oprócz tego, że znosi nadwrażliwość, posiada on aminofluorek i polimer który chroni szyjki zębowe i zamyka kanaliki zębinowe. Uważam, że nie masz się czym martwić niedługo powinno ustąpić
dzięki za odpowiedź moje myśli pomknęły w kierunku paradontozy i się wystraszyłam, że to może początki tej para...
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:11   #35
agaka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Zapytaj swojego dentysty. podobno oni mają jakieś preparaty na nadwrażliwość. Ja nie miałam żadnych problemów. Musiałam się tylko przyzwyczaić do tego, że mam jakby szpary między zębami. Ale już się przyzwyczaiłam.
agaka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 23:40   #36
Jovvitka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Ja miałam zrobioną fluoryzację wszystkich zebów taką pianką w szynie. Podobno ta pianka zawiera dużą ilość fluoru i dzięki temu chroni zęby przed nadwrażliwością oraz rozwojem próchnicy. cena 29 zł... jakby to nie pomogło to można punktowo lakierować zęby za 9 zł. Do tego kupiłam pastę z chyba Blendamed przeciwko nadwrażliwości. Po tych wszystkich zabiegach profilaktycznych nie mam już tego uczucia.
Jovvitka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 01:57   #37
agaka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Mam pytanko do Ciebie i do WSZYSTKICH bo ja w listopadzie usuwałam kamień i mam teraz trochę wrażliwe zęby przy dziąsłach nie wszystkie ale niektóre. Też tak macie? hymm to normalne? czy to minie? jak temu zaradzić?
Kiedyś miałam takiego wrażliwego zęba, to posmarował mi go jakimś żelem.
Pomogło.
agaka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 18:36   #38
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

usuwanie kamienia jest bardzo ważne, żeby mieć zdrowe i czyste zęby. Ja się staram o to, żeby co pół roku odwiedzać [nazwa]. No i pani Ela jest świetna w tym co robi.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-10-05 o 01:18 Powód: Nazwa.
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 14:20   #39
trzygdentist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 4
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Mam pytanko do Ciebie i do WSZYSTKICH bo ja w listopadzie usuwałam kamień i mam teraz trochę wrażliwe zęby przy dziąsłach nie wszystkie ale niektóre. Też tak macie? hymm to normalne? czy to minie? jak temu zaradzić?
Jeśli masz problemy z nadwrażliwością zębów polecam zabieg fluoryzacji. Usuwanie kamienia robiłam w Krakowie xxx. Polecali właśnie też późniejszą fluoryzacje. Mi pomogło

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-15 o 18:17
trzygdentist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 10:06   #40
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

Ja zazwyczaj kupuję na grouponie pakiet skaling+piaskowanie+lakie rowanie za 100 zł.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 18:17   #41
klaudia_jozwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Usuwanie kamienia nazębnego !!!

ja miałam wymieniane plomby, po sześciu latach ponoć powinno się (są nowe metody itd) wiec ząb nie jest martwy i boli oczywiście jeśli dziurka była mała nie będzie bardzo bolało podczas wymiany, ja zawsze przed wizytą pisałam dentystę czy warto ze znieczuleniem czy plomba była malutka i dam radę bez
klaudia_jozwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-15 18:17:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.