Indyjkie/arabskie perfumy w olejku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-26, 20:20   #1
spruce666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5

Indyjskie/arabskie perfumy w olejku


Witam! Mam pytanie do wszystkich orientujących się w orientalnych zapachach. Szukam perfum w olejku,które miałyby mocno ziemisty zapach-taki,w którym byłaby wyczuwalna nuta stęchlizny. Dla wielu może takie zapachy nie są przyjemne,więc nie wiem gdzie i czego mam szukać w tym kierunku. Ktoś może mógłby mnie naprowadzić na to na w jakich nutach w tym przypadku powinnam się skupić,albo coś zasugerować??

Edytowane przez spruce666
Czas edycji: 2016-07-26 o 20:35
spruce666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 21:59   #2
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Indyjkie/arabskie perfumy w olejku

Sądząc z opisu, to pewnie szukasz paczuli. Olejków paczulowych jest praktycznie wszędzie pełno, trzeba tylko zwrócić uwagę, czy dany olejek można używać w danym zastosowaniu, tzn. czy olejek jest przeznaczony do kominka zapachowego, czy można go dodać do olejku do masażu. Ja używam olejku paczulowego z Profarmu (Profarm Lębork), dodaję parę kropel do różnych olejów do masażu, razem z paroma kroplami olejku cynamonowego, doskonale odstraszają wszelkie muszki, komary i inne robactwo. Tylko z olejkiem cynamonowym trzeba uważać, bo u niektórych ludzi powoduje straszne podrażnienia i można naprawdę cierpieć.
EDIT: A jeśli chodzi o perfumy, to polecam Patchouli Leaves marki Montale, wprawdzie nie w olejku, ale za to o trwałości nie do pokonania, tzn. przeżywają kąpiel i mycie głowy i dalej pachną. Patchouli marki Lorenzo Villoresi nie polecam, chociaż to najbardziej zatęchła i "plugawa" paczula, jaką przyszło mi poznać, ale nawet będąc paczulofilem nie byłam w stanie jej udźwignąć.

Edytowane przez scorpionetka
Czas edycji: 2016-07-26 o 22:06
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 12:42   #3
spruce666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Indyjkie/arabskie perfumy w olejku

Dzięki,też myślałam o paczuli.Jednak musiałabym przetestować ten zapach przy najbliższej okazji,bo boję się,że będzie za "słodki" a nie o to mi chodzi. Co do Twoich perfum to nie interesują mnie wody perfumowane,zależy mi właśnie na czymś w pełni orientalnym,na olejku.Zapach ma być mocno ziemisty,z nutą stęchlizny,ale niezbyt mocny i raczej dla wielu nieprzyjemny.Ma być zimny. Wiem,że wśród pachnideł indyjskich czy arabskich coś w tym kierunku znajdę,gdybym miała wybierać coś z klasycznych perfum to na pewno byłby to Angel
spruce666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 14:01   #4
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Indyjkie/arabskie perfumy w olejku

Cytat:
Napisane przez spruce666 Pokaż wiadomość
....gdybym miała wybierać coś z klasycznych perfum to na pewno byłby to Angel
Nie pomyślałabym o nim, gdybym szukała zapachu mocno ziemistego, z nutą stęchlizny, to nie ten kaliber paczulowatości Zatem muszą się wypowiedzieć specjalistki od perfum arabskich, bo ja jednak klimaty północy wolę
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-27 15:01:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.