dysonans kolorystyczny-do pani Agnieszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-29, 11:07   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

dysonans kolorystyczny-do pani Agnieszki


Pani Agnieszko,ja również proszę o poradę w kwestii makijażu: otóż mam chłodny jasny -beżowy odcień cery, czasami odrobinę zaróżowiony Moje oczy są niby szaro-niebieskie, ale mają wokół żrenicy żółto-złote obwódki i chyba przez to ładnie wyglądają otoczone ciepłym cieniem, natomiast gasną przy kolorach zimnych. Włosy koloru mysiego rozjaśniam delikatnie belejażem, który zawsze daje lekko złocisty refleks ,to równiez współgra z kolorem oczu. Jakich kolorów powinnam uzywac w makijazu? Ciepłych czy zimnych? Ciepłe odcienie gryzą się z kolorem mojej cery, zimne z kolorem włosów i gaszą kolor oczu, pogubiłam się
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-29, 19:29   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: dysonans kolorystyczny-do pani Agnieszki

Droga Milkyway [img]icons/icon7.gif[/img]
Sama dokonałaś bardzo ciekawych spostrzeżeń [img]icons/icon7.gif[/img] Brawo.
Ja przy takim typie urody radzę Ci łączyć ze sobą te dwie tonacje kolorystyczne - chłodna i ciepłą.
Jak to możesz przykładowo zrobić. Podkład wybieraj chłody, jasny bez. Taki najbardziej zbliżony do Twojej naturalnej karnacji. Cienie jeśli lubisz również nałóż chłodne , ale wyraźnie ożyw oko mocniejszym akcentem ciepłym. Przykładowo, chłodne beze i brązy a do tego wyraźniejsza kreska lub plama ciepłego złota. Popróbuj na górnej i dolnej powiece a także może jakiś akcent przy nosku? Podobnie możesz postąpić np.: łącząc chłodny róż i pomarańczowy, czy róż z czerwienią.

Usta potraktuj podobnie. Na przykład pomaluj je ciepła pomadka, ale zgaś na przykład jej środek zimnym błyszczykiem. Lub odwrotnie w zależności od Twoich upodobań kolorystycznych czy ubioru.

Róż raczej dobieraj do koloru skory, czyli zimowo - to będzie raczej chłodny róż, natomiast latem jak skora jest opalona możesz zmienić na brzoskwinie, złoto...

Baw się kolorami i nie przejmuj się jakimiś sztywnymi zasadami.

Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 19:25   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dysonans kolorystyczny-do pani Agnieszki

dziękuję,faktycznie chyba za sztywno trzymam sie podziału na tzw. 'pory roku', tez pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.