artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-29, 22:30   #1
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496

artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne


przeczytalam artykul z uwaga i nasuwa mi sie po lekturze pytanie nastepujace:
co z typem klasycznego irlandzkiego rudzielca? to znaczy - wlosy jak miedziane druciki, wrecz czerwone, bardzo jasna piegowata i zdecydowanie rozowawa cera i niebieskie oczy?!
pamietam z serii podobnych artykulow w portalu Gazety wyborczej, ze autorka twierdzila iz nie ma niebieskookich jesieni. Jak w takim razie klasyfikuje sie opisany przez mnie wyzej (i bynajmniej nie teoretyczny, znam kobiete o takiej urodzie - z Irlandii nota bene) rodzaj urody?
Sama ryzykowalabym twierdzenie ze to jednak tez jesien... w czerni i niebieskosciach ta moja znajoma wypada blado (a nie ma wyjscia bo pracuje w Lufthansie i musi nosic firmowe niebieskosci i granaty). Ale pewnosci nie mam, zreszat nie jestem ani tyci wizazystka ...
pozdrawiam!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 12:17   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne

Ja tez mysle, ze jesien moze miec niebieskie oczy. A moze to jednak wiosna (z artukulow wynika wiosny to w wiekszosci blondynki, ale zdazaja sie rude, a niebieski kolor oczu jest u wiosny bardzo czesty). Poza tym jesien ma raczej ciemniejsze wlosy, a kolory jesieni sa raczej przytlumione. Spotkalam sie nawet z opinia, ze uroda Nicol Kidman to zimny typ ? aha.. i wiosny podobno wygladaja bardzo dobrze w chlodnym rozu z letniej palety (nie wiem, czy to prawda, nie znam zadnej wiosny). Widzialam w zyciu jedna jesien z niebieskimi oczyma (byla ubrana w pomaranczowa bluzke, a ten kolor podobno pasuje tylko temu typowi, miala ogniscie rude wlosy)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 15:45   #3
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne

no tak - to pewnie przez te jasna cere, taka porcelanowa ... Nicole Kidman mam na mysli. Hm,ta moja znajoma Irlanka tez ma chlodny rodzaj cery. Moze to jakas taka czerwona zima?
pieknie kobieta wyglada w intensywnie czerwonej szmince na ustach - w sumie ta szminka starcza za caly makeup....
ale bez niej i w tych niebieskosciach to by zniknela ... i w rozu nie, wygladalaby swinkowato, ma naprawde rozana cere ...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 16:58   #4
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne

Mam taki odcien skory (jestem latem) i farbuje sie na rudo (nikt nawet nie podejrzewa ze to farba czyli widac wygladam naturalnie ). Ale mysle, ze Twoje kolezanka to jednak jesien, gdzies czytalam, ze u jesieni zdaza sie taka jasna cera. Biorac za przyklad Nicole mysle, ze to jednak typ cieply (nie widzialam jej na zywo ale na fotografiach o wiele bardziej podoba mi sie np w zlocie niz w czerni)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 17:57   #5
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne

Ufff - abstrahując od głównego wątku - artykuły rewelacyjnie opisały poszczególne typy, ale mi już wszystko pomieszały... jeszcze niedawno ostatecznie określiłam się jako lato - ale nie licząc sytuacji gdy wylezie mi jakieś paskudne uczulenie to rumieńców nie mam w ogóle, poza tym w pastelach - nie licząc kilku odcieni bladego różu (i to raczej tych cieplejszych) i ecru wyglądam jakbym się w popiele wytarzała - cera i włosy odrazu wygladają na jakieś takie poszarzałe. Na zimę mam zbyt delikatną i mdłą oprawę oczu - ech marudzę, ostatnio coraz więcej znajduję w sobie cech jesieni, ale bardzo mi dobrze w wielu odcieniach różu.... W sumie nie chodzi mi o poradę w "zidentyfikowaniu" siebie, szczególni, ze już swego prosiłam o propozycje metamorfozy, poza tym zdjęcia fałszują zazwyczaj kolorystykę - ale się zastanawiam, jak wiele jest jeszcze takich "niezidentyfikowanych " Wizażanek???
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 19:21   #6
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne

alraune napisał(a):
> Ufff - abstrahując od głównego wątku - artykuły rewelacyjnie opisały poszczególne typy, ale mi już wszystko pomieszały... jeszcze niedawno ostatecznie określiłam się jako lato - ale nie licząc sytuacji gdy wylezie mi jakieś paskudne uczulenie to rumieńców nie mam w ogóle, poza tym w pastelach - nie licząc kilku odcieni bladego różu (i to raczej tych cieplejszych) i ecru wyglądam jakbym się w popiele wytarzała - cera i włosy odrazu wygladają na jakieś takie poszarzałe. Na zimę mam zbyt delikatną i mdłą oprawę oczu - ech marudzę, ostatnio coraz więcej znajduję w sobie cech jesieni, ale bardzo mi dobrze w wielu odcieniach różu.... W sumie nie chodzi mi o poradę w "zidentyfikowaniu" siebie, szczególni, ze już swego prosiłam o propozycje metamorfozy, poza tym zdjęcia fałszują zazwyczaj kolorystykę - ale się zastanawiam, jak wiele jest jeszcze takich "niezidentyfikowanych " Wizażanek???

chyba sporo .
asinek niezidentyfikowany rowniez
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 07:47   #7
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: artykul o jesieni - pytanie b. teoretyczne

a i ja nie mam dalej pojęcia "kim" jestem...chyba totalny mieszaniec ze mnie same zobaczcie na wątku "Pomóżcie...jaka pora roku??" Zapraszam i może Wam coś się jeszcze nasunie.
Pozdrawiam.
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.