czerwony nos - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-02, 18:09   #1
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516

czerwony nos


Piszę w imieniu mojej kuzynki.Otóż ma ona taki problem ,że na zimnym wietrze i mrozie silnie czerwienieje jej nos , co nie wygląda za ciekawie. Bardzo ją





to krępuje.Czy istnieje jakiś mocno kryją

cy specyfik lub inny sposób,aby zatuszować lub pozbyć się tego problemu? Proszę o porady
Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:26   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: czerwony nos

ja stosuję na to kremy do cery naczynkowej, poprawa jest niestety minimalna. a do krycia może być korektor, Dermacol (co w moim przypadku niestety się nie sprawdza, bo zimą mam ciągle katar, więc cokolwiek na moim nosie przetrwać może z 5 min., więc jestem skazana na czerwony nos ;().
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:34   #3
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: czerwony nos

Czerwienienie jest związane z płytkim unaczynieniem skóry i generalnie z wrażliwymi naczynkami. Na pewno kuzynka powinna zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację czerwonych miejsc, używając wspomniane już kremy do cery naczynkowej.
Ze strony makijażu, naczynka przeważnie tuszuje się zielonym korektorem. Myślę, że sprawdzi się on i w tej kwestii. Wiele firm ma takowe w ofercie, np. LRP, czt ArtDeco. Szerszą ofertę znajdziesz w KWC.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 20:42   #4
guzik
Raczkowanie
 
Avatar guzik
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 94
Dot.: czerwony nos

hej, mam ten sam problem, czasem nie wiedziec czemu ( z zimna to jasne ale czemu raz to wystepuje a raz nie?) nos mam czerwony jak u starego pijaka. Nie mam problemow z naczynkami, nie taka cera (gruba,tlusta). Co co wtedy?
guzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:10   #5
beacia133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Braniewo
Wiadomości: 41
Dot.: czerwony nos

Ja mam identyczny problem ;/ i tez nie mam juz pojecia co na to poradzic podobnie jak wy ;/
beacia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:23   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: czerwony nos

Skóra różnorako reaguje na wszelkie czynniki zewnętrzne. Może jest akurat podrażniona i przez to łatwo o zaczerwienienie? Czy używacie blokerów na codzień? Czy nie stosujecie jakichś mocnych preparatów (np. kwasy)?
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:58   #7
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: czerwony nos

Moja kuzynka nie stosuje żadnych preparatów z kwasami ani blokerów,ani też żadnych silnie działających środków.Może ma problem z ciśnieniem albo rzeczywiście płytko umieszczone naczynia krwionośne,bo na słońcu lub w nieklimatyzowanym pomieszczeniu zawsze ma całą czerwoną twarz,a dodatkowo po większym wysiłku fizycznym czerwone plamy na twarzy
Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 07:57   #8
guzik
Raczkowanie
 
Avatar guzik
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 94
Dot.: czerwony nos

hej, no wlasnie nie uzywam niczego niezwyklego, zima krem zimowy tlusty z avonu i tyle, nawet podkladu i pudrow nie uzywam!!! moze powinnam?
guzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 09:57   #9
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: czerwony nos

Cytat:
Napisane przez Nemezja
Moja kuzynka nie stosuje żadnych preparatów z kwasami ani blokerów,ani też żadnych silnie działających środków.Może ma problem z ciśnieniem albo rzeczywiście płytko umieszczone naczynia krwionośne,bo na słońcu lub w nieklimatyzowanym pomieszczeniu zawsze ma całą czerwoną twarz,a dodatkowo po większym wysiłku fizycznym czerwone plamy na twarzy

Oj, to na pewno naczynka. Dlatego tak jak wspominałam na początku - w tym problemie nadrzędną rolę odgrywa pielęgnacja, która potrafi zminimalizować tego typu zaczerwienienia. Na Wizażu znajdziesz bardzo wiele artykułów, postów, a także nazw specyfików skutecznych w pielęgnacji cery naczynkowej. Już teraz tylko wspomnę, że powinna stosować mocniejsze kremy z dużym SPF (tzw. blokery), które chronią wrażliwe naczynka przed czynnikami zewnętrznymi, a przede wszystkim przed zdradzieckim słońcem
Co zaś do tuszowania - bezapelacyjnie zielony korektor.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 10:04   #10
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: czerwony nos

Cytat:
Napisane przez guzik
hej, no wlasnie nie uzywam niczego niezwyklego, zima krem zimowy tlusty z avonu i tyle, nawet podkladu i pudrow nie uzywam!!! moze powinnam?
Zdecydowanie. Takie zaczerwienienia to sygnał, że skóra w danym miejscu jest wrażliwa i potrzebuje większej uwagi. Często też świadczy o większej wrażliwości właśnie naczynek. Blokery, kremy uszczelniające ścianki naczynek (np. Rosaliac LRP), niektóre witaminy (K, C) pomagają uporać się z tym problemem. "Fizycznie" zaczerwienienia zakryje podkład, bądź zielony korektor.
Zapraszam do lektury archiwalnych wątków naszego forum - tematyka naczynek jest tematem nader aktualnym i znajdziesz wiele cennych rad i wskazówek.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 12:24   #11
guzik
Raczkowanie
 
Avatar guzik
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 94
Dot.: czerwony nos

Stokrotne dzieki za uswiadomienie , zaczynam poszukiwania lekturki. magda ps zawsze wydawalo mi sie ze problem naczynek to tylko popekane naczynka? czlowiek uczy sie cale zycie! A propos czy wrazliwosc noska moze byc spowodowana nadmiernym opalaniem?!
guzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 17:08   #12
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: czerwony nos

W imieniu kuzynki bardzo dziękuję za porady
Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 17:30   #13
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: czerwony nos

ja tez dziekuje bo mam ten sam problem- rozowy nos i policzki w zimie
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 17:57   #14
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: czerwony nos

Cytat:
Napisane przez guzik
Stokrotne dzieki za uswiadomienie , zaczynam poszukiwania lekturki. magda ps zawsze wydawalo mi sie ze problem naczynek to tylko popekane naczynka? czlowiek uczy sie cale zycie! A propos czy wrazliwosc noska moze byc spowodowana nadmiernym opalaniem?!
Pękające naczynka to takie apogeum całego tego problemu. Kiedy pękną, nie jest się ich w stanie samodzielnie usunąć. Pozostaje jedynie kosztowne, laserowe ich usuwanie. Dlatego tak ważne jest obserwowanie cery i wszelkich sygnałów jakie ona do nas wysyła
Co do wrażliwości nosa, to jak najbardziej. U rasy 'celtyckiej' skóra na nosie jest bardzo cieniutka. Ludzie o cechach negroidalnych mogą dłużej przebywać na słońcu, gdyż ich skóra chociażby na nosie jest dużo mocniejsza. Polki muszą uważać, gdyż nadmierne opalanie mogą przepłacić poparzeniami

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 20:33   #15
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: czerwony nos

Polecam strone http://www.biochemiaurody.com/
i tamtejsze forum. Warte obejrzenia jest podforum : laboratorium urody. Znajdziecie tam uwagi jak mozna wykonac samodzielnie serum z wit. C. A tu link ze wskazówkami : http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm Polecam tez artykuły Basi na wizażu. Jest tego sporo.
Też mam skóre naczynkowa i ten sam problem. Niestety trzeba zdecydować się na wysoką ochroną przed słońcem, zrezygnować z opalania, chronić skore przed warunkami atmosferycznymi itp. No i kremy i serum!
Pozdrawiam i życzę miłej lektury!
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 20:35   #16
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: czerwony nos

Zaponiałam jeszze o diecie : alkohol i ostre potrawy tez raczej nie slużą crze naczynkowej. P
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 08:55   #17
guzik
Raczkowanie
 
Avatar guzik
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 94
Dot.: czerwony nos

ostatnia uwaga (alkohol) przyszla zbyt pozno, jestem po panienskim i jeszcz skutki odczuwam
guzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 14:24   #18
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czerwony nos

Sądzicie że jak zakończe kuracje kwasami, to problem zniknie I po jakim czasie? Kwestia miesięcy czy lat?
Wybiore się na laser oczywiscie ale nigdzie nie słyszałam opini o tym czy dzięki niemu raz na zawsze pozbębę się prolemu...??
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 11:57   #19
Aga1141
Raczkowanie
 
Avatar Aga1141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: czerwony nos

No właśnie ja też jestem ciekawa czy ten zabieg trzeba powtarzać?
Jeśli tak to co jaki czas?
Aga1141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.