Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-24, 11:58   #1
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736

Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy


Wczoraj wreszcie byłam u dentysty. Mój ząbek nie był w najlepszym stanie i spodziewałam się kanałowego. Lekarz wyczyścił mi dokładnie ząbek po uprzednim znieczuleniu (sam sprawdzl czy bedzie potrzebne czy nie... ) i go zatruł. Sam fakt kanałowego jeszcze tak mnie nie przeraza jak jego koszt.
Nie mówie, ze pierwsza wizyta kosztowała 100 zł (gdybym mogła to bym spadła z krzesełka :/ ). Za kanałowe (całość lecznia - 2/3 kanały) 300 zł. rozłożone na dwie wizyty. Po zakończeniu kanałowego okolo 100 zł za założenie plomby.
Wydaje mi się drogo. Powiedzcie mi drogie wizażanki, ile u was taka "przyjemnosc" kosztuje?

ok, zgodze sie ze na zdrowiu nie powinno sie oszczedzac. trafilam na bardzo milego lekarza, ktory lagodnie sie obchodzil z moja wrazliwą buzią (jednak mógł mi mówić co w danej chwili wykonuje, bo lubie wiedziec). gabinet przyjemnie urządzony, w tle muzyczka.

Pocieszcie mnie, ze nie jest u mnie drogo (300 zł w tydzien wydac to bardzo duzo jak dla mnie )
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:09   #2
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

wiesz z tym leczeniem kanalowym to jest roznie. cena zalezy wlasnie od ilosci kanalow w zebie . ja patrzac na swoje przeboje i koszty zwiazane z leczeniem kanalowym to stwierdzam, ze 300 zl to jest ok.

kochana teraz trzymam kciuki, aby zab ci sie zatrul prawidlowo, zebys go nie czula. jesli tak bedzie to potem dentysta zalozy ci plombe i bedzie koniec meki i koniec wydatkow .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 19:37   #3
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Ja chodze panstwowo do dentysty,ale jak mam kanalowe to i tak musze placic bo bodajze od czwórki kanalowe leczenie jest juz odplatne jesli ma sie skonczone 18 lat.I za caly zabieg raz zaplacilam 130 zl za wszystkie wizyty i wlacznie z plomba,a za drugim razem u innej dentystki placilam 80 zl
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 08:00   #4
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez Medżi_86
Ja chodze panstwowo do dentysty,ale jak mam kanalowe to i tak musze placic bo bodajze od czwórki kanalowe leczenie jest juz odplatne jesli ma sie skonczone 18 lat.I za caly zabieg raz zaplacilam 130 zl za wszystkie wizyty i wlacznie z plomba,a za drugim razem u innej dentystki placilam 80 zl
Medżi to szczesciara z ciebie, ze tak ci sprawnie poszlo z tym kanalowym leczeniem .

ja bylam w centrum stomatologicznym, gdzie nie mogli sobie poradzic z moim zebem - nie wiedzieli, dlaczego on mnie boli pomimo, ze go truli, kazali go rwac, echhh szkoda gadac . ucieklam stamtad i trafilam do specjalisty, ktory wyleczyl mi zabka - oczywiscie kanalowo . jednak poczulam pustke w portfelu po tym zabiegu.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:09   #5
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Medżi to szczesciara z ciebie, ze tak ci sprawnie poszlo z tym kanalowym leczeniem .
Te leczenie za ktore zaplacilam 130 zl to byl koszmar.Slabo mi strula zeba i wyciagala mi nerwa praktycznie na zywca.Tak mnie bolalo,tak sie darlam ze szok Potem z kolejnym zebem z obawa poszlam do innej dentystki,bo sie balam ze tez mnie bedzie bolec...Takiej narobilam paniki w gabinecie Ale o dziwo zero bolu,nic kompletnie nie czulam a zaplacilam 80 zl
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:41   #6
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

kanałowe leczenie różnie kosztuje zależy od lekarza i sprzetu jakim dysponuje cena zaczyna sie od 150 zł i dochodzi nawet do 1200 zł (za jeden ząb) jak już pisałam im wyższe kwalifikacje lekarza i sprzęt na jakim pracuje tym ceny rosną w górę.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:58   #7
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez Kiya
kanałowe leczenie różnie kosztuje zależy od lekarza i sprzetu jakim dysponuje cena zaczyna sie od 150 zł i dochodzi nawet do 1200 zł (za jeden ząb) jak już pisałam im wyższe kwalifikacje lekarza i sprzęt na jakim pracuje tym ceny rosną w górę.
no wlasnie - ja za takie leczenie zaplacilam 1200 zl (jeden zab). lekarz profesjonalista - pod mikroskopem wszystko robil, z koferdanem, itd. wizyta trwala 2 godziny, a potem jak zab sie uspokoil (u mnie po okolo 1,5 tygodnia) to plombowanie. wczesniej to chodzilam z tym zebem codziennie przez tydzien i lekarze nie potrafili zrobic tego dobrze, bol okropny . a tak, 2 godziny (po zabiegu bol niesamowity), ale po 2 dniach cud miod, zadnego bolu, chodzenia po scianach, nareszcie ulga!
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 11:13   #8
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez AaniaA
no wlasnie - ja za takie leczenie zaplacilam 1200 zl (jeden zab).
Ja niestety nie mogla bym sobie pozwolic na taka cene,bo to prawie cala miesieczna wyplata... Kurcze chyba rzuce turystyke i pojde na stomatologa Wizazanki mialy by u mnie zniżke
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:18   #9
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez Medżi_86
Ja niestety nie mogla bym sobie pozwolic na taka cene,bo to prawie cala miesieczna wyplata... Kurcze chyba rzuce turystyke i pojde na stomatologa Wizazanki mialy by u mnie zniżke
a ja wybierajac studia wahalam sie miedzy stomatologia a marketingiem i co... wybralam marketing, a trzeba bylo jednak stomatologie .

Medżi wierz mi, ze jak uslyszelismy ta cene - to mojego meza i mnie zamurowalo , ale analizujac wszystko stwierdzilismy, ze to lepsze rozwiazanie niz wyrwanie zeba, a potem wstawienie implantu z korona.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:23   #10
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Ja za leczenie kanalowe gornej szostki zaplacilam 4 lata temu 800 zl Łacznie 4 wizyty w tym jedna pod mikroskopem.
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:25   #11
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Medżi wierz mi, ze jak uslyszelismy ta cene - to mojego meza i mnie zamurowalo , ale analizujac wszystko stwierdzilismy, ze to lepsze rozwiazanie niz wyrwanie zeba, a potem wstawienie implantu z korona.
Pewnie,poki jest jeszcze co ratowac nalezy ratowac swoje zeby!!Wyrywac bedziemy jak nie bedzie czego juz ratowac
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 11:30   #12
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez Medżi_86
Pewnie,poki jest jeszcze co ratowac nalezy ratowac swoje zeby!!Wyrywac bedziemy jak nie bedzie czego juz ratowac
najgorsze jest to, ze jak chodzilam do centrum stomatologicznego (oczywiscie prywatnie) to myslalam, ze sa tam specjalisci, a jednak sie pomylilam . to oni zamiast powiedziec mi, ze nie poradza sobie z tym i zeby isc do endodonty to oni mnie meczyli i mowili, ze trzeba bedzie rwac . juz tam nie wrocilam i sama znalazlam sobie specjaliste i to dzieki sobie mam wyleczonego zabka. jestem z siebie bardzo dumna!!!

jak widac zawsze trzeba liczyc na siebie i nie wierzyc slepo lekarzom . pacjent w dzisiejszych czasach to pacjent inteligentny, ktory nie bedzie wierzyl slepo lekarzowi (tak jak to bylo kiedys).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:47   #13
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

Cytat:
Napisane przez AaniaA
jak widac zawsze trzeba liczyc na siebie i nie wierzyc slepo lekarzom . pacjent w dzisiejszych czasach to pacjent inteligentny, ktory nie bedzie wierzyl slepo lekarzowi (tak jak to bylo kiedys).
Zgadzam sie z tym
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 16:29   #14
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
co to jest leczenie kanałowe?

1. Co to jest leczenie kanałowe?
2. Na czym ono polega?
3. W jakich wypadkach jest ono stosowane?
4. Czy podczas leczenia odczuwa się ból?
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 16:39   #15
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

1.2.W każdym zębie są 2 lub 3 kanały.Leczenie kanałowe to po prostu usunięcie miazgi zębowej zaatakowanej przez próchnicę z tych kanałów.Są one czyszczone,zakładanie jest lekarstwo,fleczer,a za ok.3 tygodnie lekarstwo jest wyjmowane i ząb plombowany.
3.Wtedy,kiedy próchnica dochodzi do korzenia zęba.Najłatwiej poznać to po tym,że zepsuty ząb zaczyna boleć.
4.Nie zdobyłabym się na kanałowe leczenie bez znieczulenia.Ze znieczuleniem żadnego bólu nie ma
Mam nadzieję,że pomogłam
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 16:58   #16
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

ahaaaaa takie buty
pomogłaś, pomogłaś.
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 17:30   #17
cilestka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 38
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

nie nie nie Nemezja, lekko Ci sie pomylilo

Ząb jest otwierany i zakładana jest trucizna ( nie lekarstwo!) - tutaj sie przydaje znieczulenie, bo ząb jest rozwiercany do nerwu. Nastepnie z ta trucizna chodzi sie kilka dni i znowu do dentysty. Trucizna jest usuwana i tu następuje "leczenie" zeba, czyli usuwanie zainfekowanej miazgi i czyszczenie kanałow. Maxymalnie kanalów moze byc 4 (w zaleznosci od zęba) Sa one czyszczone mechanicznie takimi igiełkami i chemicznie ( płukanie co jakis czas) Następnie jest wypełnianie zęba. Tą metodę stosuje sie w przypadku duzego ubytku dochodzącego do miazgi zęba lub w wypadku uszkodzenia nerwów. Bólu na 2 wizycie nie czuc, poniewaz ząb jest matwy! Nic sie nie bój , ja mialam leczenie kanałowe 2 tygodnie temu. Nic mnie nie bolało znieczulenie nie jest konieczne. Wiem co mowie , bo dentyste mam w rodzinie, zawsze biore znieczulenie ale zapewnil mnie ze to samo bede czula ze znieczuleniem jak i bez i to była prawda
cilestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 20:07   #18
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

[quote=cilestka]nie nie nie Nemezja, lekko Ci sie pomylilo

Cytat:
Napisane przez cilestka
Ząb jest otwierany i zakładana jest trucizna ( nie lekarstwo!)
A mi mówili,że to lekarstwo
Cytat:
Nastepnie z ta trucizna chodzi sie kilka dni i znowu do dentysty.
Mi kazali przyjść po trzech tygodniach
Cytat:
Sa one czyszczone mechanicznie takimi igiełkami i chemicznie ( płukanie co jakis czas)
Miałam tylko chemicznie
Masz dentystę w rodzinie,to lepiej wiesz,ja miałam trochę inaczej leczone jak widać,ale dawno to było i może jeszcze wtedy mieli inne metody.
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 20:10   #19
isiaczek
Zadomowienie
 
Avatar isiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: tam gdzie jest moje serce
Wiadomości: 1 153
GG do isiaczek
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

kanałowe leczenie to jest koszmar kurde pare razy w tygodniu u denedysty a jak zobaczylam ten nerw co mi wyciagnał myslalam ze padne...po takim leczeniu zab jest martwy...jest to nie przyjemne...bardzo...
isiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 09:51   #20
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

aha, ale ten ząb martwy zostaje w środku jako taka *atrapa* ?
czy go wyrywają. ?

.. aha, jesli mozecie to napiszcie mi jeszcze cos o plombowaniu i borowaniu (nie wiem czy to jest to samo ) miałam to robione jakies 5 lat temu i nie za bardzo pamietam a w czwartek, za tydzien ide do dentysty.
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 16:24   #21
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Ząb zostaje,ale już nigdy nie zaboli ,często(a może zawsze?)zmienia kolor na siny.Jakby mieli wyrwać,to po co trudziliby się go leczyć?
Hmm,co ja mogę napisać o borowaniu...Siedzi się wygodnie w fotelu,a pani dentystka(lub pan dentysta) wiertełkiem bzzzzzzzzzzzzz...Lubię ten dźwięk Później płucze się buzię,dentysta nakłada plomby do zęba,utwardza,późneij znowu nakłada i utwardza i tak kilka razy,odciska się na kliszy czy nigdzie nie uwiera,i później poleruje ząb taką gumką i do widzenia
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 17:34   #22
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Jeszcze nikt nie napisał ,że wyciągany jest nerw Znieczulają tylko na I wizycie Potem wkłada się taki preparat do zatrucia Na kolejnych wizytach nie trzeba znieczulać bo nic nie boli, jedynie to wyciąganie nerwa odrobinkę ale da się wytrzymać bo to sekunda
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:12   #23
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

łooo, dziewczyny, wielkie dzięki !
będę miała zakładany stały aparat i muszę mieć wszystkie ząbki wyleczone.
niedługo mam wizyte i mam stresa, dlatego pytam.

hmm.. te plombowanie to raczej nieprzyjemne niż bolesne, co?
pisać wrażenia.
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:46   #24
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Jeszcze się w aparacie nacierpisz, że hoho Musiałam Cię postraszyć Mnie dzisiaj tak ponaciągali druty, że żywię się wyłącznie cukierkami A co mi tam
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:06   #25
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Cytat:
Napisane przez morelowa

hmm.. te plombowanie to raczej nieprzyjemne niż bolesne, co?
pisać wrażenia.
Plombowanie nie boli,właściwie nic sie nie czuje,ale borowanie za to boli.Nawet małą dziurkę czuć.Ja nie biorę znieczulenia,bo choćby była największa,to i tak wytrzymam I dodam,że lubię wizyty u dentysty,ale niestety(albo chyba raczej stety) nie mam teraz nic do leczenia.
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 08:38   #26
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Ja lubię wizyty u ortodonty To nawijanie następnych drucików, naciąganie tej wielkiej białej gumy przez całe zęby I ten trzask przeskakujących zamków... Cudo, nie mogę się doczekać następnej, a jeszcze mnie zęby nie przestały boleć od wczoraj
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:17   #27
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

to nieźle. :P
teraz juz ostatnie pytanie (?) .
czy plombowanie a borowanie to jest co innego, czy to to samo. ?
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:52   #28
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Cytat:
Napisane przez morelowa
czy plombowanie a borowanie to jest co innego, czy to to samo. ?
to co innego .

borowanie=wiercenie to oczyszczenie zeba z prochnicy.
plombowanie - wypelnienie zeba juz po oczyszczeniu.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 18:15   #29
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

plombowanie często nazywane jest blombowaniem
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 18:24   #30
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: co to jest leczenie kanałowe?

Miałam leczenie kanałowe kilku zębów. Faktycznie, to jest trucizna nie lekarstwo I ja miałam bez znieczulenia, więc bolało mnie tak strasznie, że potem 2 albo 3 godziny ryczałam jak bóbr - z bólu Nikomu tego nie życzę bez znieczulenia.
Ninedin, fakt ! Zapomniałam, o wyciąganiu nerwa No i następne wizyty faktycznie " nie bolą " , chociaż ja i tak się cała trzęsłam idąc na nie .
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.