Śmierć przyjaciółki, 2 koty potrzebują pomocy, RADOM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż > Zwierzaki w potrzebie

Notka

Zwierzaki w potrzebie Forum zwierzaki w potrzebie, to miejsce gdzie niesiemy pomoc zwierzętom. Tutaj dowiesz się o akcjach na rzecz zwierząt. Przeczytasz o schroniskach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-01, 13:16   #1
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Exclamation

Śmierć przyjaciółki, 2 koty potrzebują pomocy, RADOM


Potrzebuję pomocy.

Wczoraj nagle zmarła moja przyjaciółka. Mieszkała sama. Z rodziny została tylko jej ciotka. Przyjaciółka "osierociła" dwa koty, około 3-letnią burą kocicę i około 7-8-letniego czarnego kocurka. Na razie kotki są w miarę zaopiekowanie. Ciotka mieszka tuż obok więc do nich zagląda i karmi, ale niestety nie może wziąć do siebie, bo ma psy, które absolutnie nie dogadały się z kotami. Ja mieszkam na drugim końcu kraju, w internecie nie znalazłam w Radomiu żadnej instytucji, która mogłaby pomóc, a nie wyobrażam sobie, żeby poszły do schroniska. A tak się stanie, jeśli ja niczego nie wymyślę. Ciotka przyjaciółki nie da sobie z tym rady inaczej, bo też jest samotna i nie ma jej kto pomóc. Do tego ciągle pracuje, więc koty praktycznie ciągle byłyby same. Będę tam przez kilka dni pod koniec tygodnia i weekend, to się nimi zajmę przez ten czas, ale to tylko kilka dni.

Sama nie mogę ich zabrać, choć bardzo bym chciała choćby kotkę, bo dogaduję się z tymi zwierzakami, ale nie mam na to warunków. Mój kot nie toleruje obcych kotów, domownicy absolutnie się nie zgadzają na kolejnego zwierzaka, do tego właśnie zaczyna się u nas duży remont.

Wiecie może do kogo mogę się zwrócić w Radomiu lub okolicy? Jakieś instytucje, domy tymczasowe, a może znacie kogoś zaufanego, kto by chciał kota. Oba są przyjazne, miłe, myziaste, dają się drapać po brzuszkach. Niewychodzące. Kotka jest wysterylizowana, kocurek niestety nie. Oba nie mają problemu z mieszkaniem z psem, o ile pies jest przyjazny.

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, poradę, namiar. Chętnie odpowiem na pytania, znam te zwierzęta, sporo wiem o ich historii.

Oczywiście ciągle pytam wśród swoich znajomych, może ktoś je zechce, choć na razie bez rezultatów.

Numer telefonu do siebie czy ewentualnie ciotki przyjaciółki udostępnię zainteresowanym na priv.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 15:20   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Śmierć przyjaciółki, 2 koty potrzebują pomocy, RADOM

Fejsbuk? mocno nagłośnić sprawę, ew. szukaj gdzieś w tamtych okolicach kogoś, kto adopcjami się zajmuje...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 16:07   #3
Neldoreth_
Raczkowanie
 
Avatar Neldoreth_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: Śmierć przyjaciółki, 2 koty potrzebują pomocy, RADOM

Na fejsbuku działa sporo organizacji, jak wpiszesz tam chociażby"koty adopcje", to znajdziesz kilka grup ogólnopolskich które mogłyby pomóc w tej sytuacji. Niestety nie znam konkretnych adresów w okolicach Radomia, ale może znajdzie się jakaś wizażanka z tych okolic.
Neldoreth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 18:21   #4
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Śmierć przyjaciółki, 2 koty potrzebują pomocy, RADOM

Dzięki za odpowiedzi.

Niestety nie mam Facebooka. Kilka razy próbowałam go założyć i zawsze mi blokowali konto zanim cokolwiek zdążyłam zamieścić, choć było na oficjalne dane. Nawet pytałam o to, dlaczego może się tak dziać, na Wizażu, ale nikt chyba nie znał odpowiedzi.

Właśnie pisząc tu liczyłam, że może ktoś jest z Radomia lub okolic i ma jakieś namiary na ludzi, którzy zajmują się taką pomocą zwierzakom. Google pokazuje tylko schronisko i strony, które już nie istnieją.

Dziękuję za zainteresowanie.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 18:31   #5
Neldoreth_
Raczkowanie
 
Avatar Neldoreth_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: Śmierć przyjaciółki, 2 koty potrzebują pomocy, RADOM

Nie wiem czy możesz wyświetlić stronę z fb bez konta, ale chyba tak. To jest jakaś grupa osób pomagająca kotom w Radomiu, taką informację mają na stronie
"Kontakt z nami FB lub tel.
Kasia 725 418 764
Dorota 660 507 009
Szukamy Domów Tymczasowych i przyjmujemy fanty na bazarek"


https://www.facebook.com/KotyZUlicRadomia/
Neldoreth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzaki w potrzebie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 19:31:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.