35 lat i pierwsze dziecko :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-11, 14:30   #1
kamtki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 2

35 lat i pierwsze dziecko :)


Witam Panie, jak to u was było w jakim wieku miałyście swoje pierwsze dziecko? U mnie wyszło trochę później, tak mi się wydaje ale ważne ze zdrowe ) dopiero teraz widzę radość z posiadania maluszka, to taki nowy cel w życiu. Mega uczucie
kamtki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 19:09   #2
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

33 lata mam. I jeszcze nie mam. Planuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 21:15   #3
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Ja mam 30 i jeszcze nie zdecydowałam na 100% czy chcę, daję sobie te 5-7 lat. Wiem, że dla niektórych to późno ale pocieszam się że jestem zdrowa, dbam o siebie i ppwinno być dobrze. No i patrzę z inspiracją na niektóre celebrytki ktore dodają mi nadziei
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 21:44   #4
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Ja mam 30 i jeszcze nie zdecydowałam na 100% czy chcę, daję sobie te 5-7 lat. Wiem, że dla niektórych to późno ale pocieszam się że jestem zdrowa, dbam o siebie i ppwinno być dobrze. No i patrzę z inspiracją na niektóre celebrytki ktore dodają mi nadziei
Celebrytkami akurat bym się nie sugerowała, chyba że nie wykluczasz medycznego wspomagania, one często korzystają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 14:56   #5
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

no ale celebrytki to często mają kasę na opiekunki i inne pomoce. NIestety jak się ma prawie 40 lat to jednak siły już nie są te same i ciężo ogarnąć dziecko.
Ja mam 30 lat i daję sobie 2 lata aby jeszcze poszaleć a potem zaczniemy się starać
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 15:39   #6
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
no ale celebrytki to często mają kasę na opiekunki i inne pomoce. NIestety jak się ma prawie 40 lat to jednak siły już nie są te same i ciężo ogarnąć dziecko.
Ja mam 30 lat i daję sobie 2 lata aby jeszcze poszaleć a potem zaczniemy się starać

Wiele młodszych kobiet również decyduje się na pomoc niani i wcale nie są celebrytkami. Myślę, ze ilość energii to raczej kwestia osobowościowa, więc bardzo indywidualna.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 09:54   #7
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
no ale celebrytki to często mają kasę na opiekunki i inne pomoce. NIestety jak się ma prawie 40 lat to jednak siły już nie są te same i ciężo ogarnąć dziecko.
Ja mam 30 lat i daję sobie 2 lata aby jeszcze poszaleć a potem zaczniemy się starać
Siła i energia w wieku 40 lat to nie problem. Z mojej perspektywy większym wyzwaniem jest zajście w zdrową ciążę, donoszenie jej itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 13:08   #8
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wiele młodszych kobiet również decyduje się na pomoc niani i wcale nie są celebrytkami. Myślę, ze ilość energii to raczej kwestia osobowościowa, więc bardzo indywidualna.
no mówię o kwestii indywidualnej. Raczej zdecydowana większość kobiet ma więcej siły i energii jak ma 20 lat a nie jak ma 40
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 16:21   #9
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Celebrytkami akurat bym się nie sugerowała, chyba że nie wykluczasz medycznego wspomagania, one często korzystają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mówisz o in vitro, mrożeniu jajeczek itd? Nie wykluczam, ale kosztuje to niemało więc wolalabym nie
Kurczę, przecież nie chcę być matką w wieku 50 lat tylko ok 35, to chyba jeszcze nie taka starość znowu...oczywiście, nawet 20stki czasem mają problem z zajściem, na to nie ma reguły.
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 01:35   #10
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Jak zostałam matką po raz pierwszy miałam 33 lata, 35 jak urodziłam drugie dziecko. I kurcze wiecie co? Uważam, że to za późno. Że powinnam wcześniej (no ale męża czyli ojca dzieci poznałam dopiero jak już byłam po 30tce).Teraz mam 40 lat prawie 41 i jestem bardzo często zmęczona. A starszy syn poszedł do I klasy i na pewno nie odpocznę 😉
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 10:10   #11
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Mówisz o in vitro, mrożeniu jajeczek itd? Nie wykluczam, ale kosztuje to niemało więc wolalabym nie
Kurczę, przecież nie chcę być matką w wieku 50 lat tylko ok 35, to chyba jeszcze nie taka starość znowu...oczywiście, nawet 20stki czasem mają problem z zajściem, na to nie ma reguły.
Niby 35 to nie taka starosc ale jak na pierwsze dziecko to troche pozno, jesli chcesz mieć ich np. dwoje. Starania czy ewentualne niepowodzenia mogą przerodzić się w lata. Ja nieoczekiwanie o drugie starałam się 3 lata i urodziłam w wieku 37 lat. Z mojej perspektywy to późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 11:40   #12
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Niby 35 to nie taka starosc ale jak na pierwsze dziecko to troche pozno, jesli chcesz mieć ich np. dwoje. Starania czy ewentualne niepowodzenia mogą przerodzić się w lata. Ja nieoczekiwanie o drugie starałam się 3 lata i urodziłam w wieku 37 lat. Z mojej perspektywy to późno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, ale z drugiej strony, ile kobiet rodzi zdrowe dzieci po 40stce? A i w wieku 20paru czasem nie mogą zajść lub są chore...uważam, że nie ma reguły i po prostu nie ma opcji,żebym zdecydowała się jak kompletnie nie jestem gotowa (mieszkaniowo i tak ogółem) tylko dlatego, że zegarek mi tyka...no nie. Trudno, najwyżej będę tylko i az kocia i psia mamą
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-13, 18:51   #13
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

W wieku 39 lat

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-13, 19:25   #14
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Ja mam 30 i jeszcze nie zdecydowałam na 100% czy chcę, daję sobie te 5-7 lat. Wiem, że dla niektórych to późno ale pocieszam się że jestem zdrowa, dbam o siebie i ppwinno być dobrze. No i patrzę z inspiracją na niektóre celebrytki ktore dodają mi nadziei
Jeśli jesteś zdrowa i dbasz o siebie to naprawdę powinno być dobrze.
Ostatnio w swoim otoczeniu mam dużo kobiet, które są w ciązy/ urodziły po 35. roku życia. Twoje zdrowie jest najważniejsze bo jeśli Twój organizm jest silny i nie starzeje się nadmiernie przez niezdrowy tryb życia to wszystko powinno się dobrze ułożyć.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 19:38   #15
Valentina__
Przyczajenie
 
Avatar Valentina__
 
Zarejestrowany: 2020-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez kamtki Pokaż wiadomość
Witam Panie, jak to u was było w jakim wieku miałyście swoje pierwsze dziecko? U mnie wyszło trochę później, tak mi się wydaje ale ważne ze zdrowe ) dopiero teraz widzę radość z posiadania maluszka, to taki nowy cel w życiu. Mega uczucie
Miałam 20 lat, dzisiaj mam 32 i na kolejnego malucha nie miałabym już energii
Valentina__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-13, 13:44   #16
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

27 teraz mam 33 i od 4 miesięcy kolejnego maluszka. I po tym koniec, zamykamy produkcję siłę bym może miała, ale cierpliwości mogłabym tyle nie mieć, a też jednak malutkie dziecko wiąże się z pewnymi ograniczeniami przez jakiś czas, więc jak już odchowam dzieciaki to chcę mieć spokój i chodzić na rzęsach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 08:41   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

35 lat ciaza 1 przyjaciolki, inna 42 lata ( pierwsze dziecko w wieku 21 drugie 42 ) trzecia 39 lat.

wszystkie dzieci zdrowe

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

aaa laska z biura ma 42 i pierwsza ciaza 39 druga 42
Na przyklad u mnie w biurze przyjecie swiateczne dla dzieci : ludzie 40+ dzieci 5-6 lat, ludzie 26-30 generalnie bezdzietni.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.

Edytowane przez kennedy
Czas edycji: 2020-10-14 o 08:43 Powód: dopisek
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 07:21   #18
inanna83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 43
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

37lat i obecnie jestem w pierwszej ciazy. tak mi sie zycie ulozylo.
co do wieku 40lat i energii...mysle, ze nie mozna porownywac "styranej" matki z kobieta co dopiero bedzie miala pierwsze dziecko. zazwyczaj 35+ letnia matka, powie ze na drugie dziecko jest za pozno, natomiast inne podejscie bedzie miala bezdzietna 35+. przynajmniej ja tak mialam i moje kolezanki.
inanna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-17, 16:08   #19
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

30 lat i dopiero rozpoczynamy starania. Argument że jak się jest młodszym to ma się więcej energii jest oczywiście trafny ale nie wyobrażam sobie dzieci przed trzydziestką. Stabilna sytuacja finansowa, trochę doświadczenia życiowego i wspaniały mąż - żadnej z tych rzeczy nie miałam w wieku np. 22 lat a w tej chwili poczucie że panuję nad swoim życiem i mogę do ciąży i dzieci podejść mądrze i odpowiedzialnie daje mi jednak dużoooo spokoju ducha. Nie chcę generalizować ale wszystkie kobiety jakie znam które urodziły w wieku 21, 22, 23 czy nawet przed dwudziestką niezbyt dobrze odnalazły się w nowej sytuacji, większość z nich jest albo samotnymi matkami od zawsze albo są już po rozwodzie i narzekają że im ciężko samym.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-17, 16:27   #20
rollowana
Przyczajenie
 
Avatar rollowana
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 5
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

mam już jedno dziecko ale stwierdziłam, że daję sobie maks do 40 tki czas na drugie, wiem, że z każdym rokiem wzrasta szansa na jakieś problemy i to mni eprzeraża
rollowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 12:24   #21
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Fajnie tak sobie planować, ale później tak to nie wygląda do 30 nie byłam gotowa, teraz mam 33 i okazało sie, że z mężem ich mieć nie możemy. Jedno invitro nieudane, za chwilę drugie... Takich jak my jest w tej chwili mnóstwo, w klinikach kolejki większe jak w marketach. Zaluje, że tyle zwlekaliśmy, mogliśmy chociaż wcześniej się zbadać. Miło się czyta jak ktoś sobie planuje dzieci, ale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 21:44   #22
MmeMechante
Raczkowanie
 
Avatar MmeMechante
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 65
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Wy mnie nie straszcie bo mam 29 lat i jeszcze nie mam poważnego partnera, a ogólnie chciałabym mieć dziecko
MmeMechante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-25, 14:03   #23
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez MmeMechante Pokaż wiadomość
Wy mnie nie straszcie bo mam 29 lat i jeszcze nie mam poważnego partnera, a ogólnie chciałabym mieć dziecko
Przecież to nie są wymysły a faktu potwierdzone badaniami naukowymi. Wiadomo, że są kobiety, które urodzą po 40 ale jednak wiek może wpłynąć na to czy nam się uda czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Sama jednak uważam, że lepiej robić dzieci jak się ma chociażby umowę o pracę i całkiem spoko zarobki. Mam 2 koleżanki, które wpadły w wieku około 20 lat, potem drugie dziecko i dopiero teraz przed 30 idą do pierwszej pracy. Widzę, że w tym wieku ciężko rozwijać karierę do jednak dzieci ciągle coś przeszkadzają i nie można się tak poświęcić pracy jakby się chciało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-01, 17:48   #24
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez MmeMechante Pokaż wiadomość
Wy mnie nie straszcie bo mam 29 lat i jeszcze nie mam poważnego partnera, a ogólnie chciałabym mieć dziecko

Nie sugeruj się tym i nie daj sobie wkręcić takich rzeczy To naprawdę kwestia bardzo indywidualna. Ja urodziłam mając 37 lat, bez specjalnych starań (zrezygnowaliśmy tylko z zabezpieczeń) i uważam, że urodziłam córkę w słusznym czasie. Jedyne myśli, że mogłoby to być wcześniej, przychodzą mi do głowy tylko w związku z moją hipochondrią - że może nie zdążę jej wprowadzić w dorosłość. A jednocześnie wiem, że wcześniej nie byłam na to gotowa. Ilu ludzi tyle historii.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 07:48   #25
czerwonazabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 70
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cześć wiem, że wątek dotyczy pierwszego dziecka, ale chciałbym zapytać co uważacie na temat drugiego dziecka w tym wieku. W tym roku skończę 35 i mam już syna 2,5 roku. Mam własną firmę, którą cały czas rozwijam. Syn jest dzieckiem bardzo wymagającym. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci, ale obawiam się, że później mnie sytuacja przerośnie i będę narzekać. Jednak przy pierwszym dziecku jest więcej sił i energii, a w drugiej ciąży ma już się już dziecko, którym trzeba się zająć. Cały czas biję się z myślami, może któraś z Was miała podobne dylematy? Mam świadomość, że biologii nie oszukam i decydowanie się koło 40tki może być hmm nieefektywne.
czerwonazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 08:39   #26
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez czerwonazabka Pokaż wiadomość
Cześć wiem, że wątek dotyczy pierwszego dziecka, ale chciałbym zapytać co uważacie na temat drugiego dziecka w tym wieku. W tym roku skończę 35 i mam już syna 2,5 roku. Mam własną firmę, którą cały czas rozwijam. Syn jest dzieckiem bardzo wymagającym. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci, ale obawiam się, że później mnie sytuacja przerośnie i będę narzekać. Jednak przy pierwszym dziecku jest więcej sił i energii, a w drugiej ciąży ma już się już dziecko, którym trzeba się zająć. Cały czas biję się z myślami, może któraś z Was miała podobne dylematy? Mam świadomość, że biologii nie oszukam i decydowanie się koło 40tki może być hmm nieefektywne.
ja zaszlam w druga ciążę w wieku 35 lat (prawie 36) ale moje pierwsze dziecko miało już 6 lat wtedy.. co do Twojej sytuacji: nie czekalabym. Jeśli wiesz że chcesz mieć drugie dziecko to lepszego czasu nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 20:53   #27
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Fajnie tak sobie planować, ale później tak to nie wygląda do 30 nie byłam gotowa, teraz mam 33 i okazało sie, że z mężem ich mieć nie możemy. Jedno invitro nieudane, za chwilę drugie... Takich jak my jest w tej chwili mnóstwo, w klinikach kolejki większe jak w marketach. Zaluje, że tyle zwlekaliśmy, mogliśmy chociaż wcześniej się zbadać. Miło się czyta jak ktoś sobie planuje dzieci, ale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
JustShe a jakie badania można wcześniej zrobić? Bo mi lekarz mówił, że takie robi się dopiero jak nie można zajść a nie ma takich badań żeby dać w miarę pewną odpowiedź czy bez problemu zajdziesz, tak lub nie. U mnie np ogolem anatomicznie jest ok, ale czy np mam dobre zdrowe jajeczka to nie wiem jeszcze nie wiem ale planuje się zbadać

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2021-02-21 o 20:56
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 17:42   #28
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Fajnie tak sobie planować, ale później tak to nie wygląda do 30 nie byłam gotowa, teraz mam 33 i okazało sie, że z mężem ich mieć nie możemy. Jedno invitro nieudane, za chwilę drugie... Takich jak my jest w tej chwili mnóstwo, w klinikach kolejki większe jak w marketach. Zaluje, że tyle zwlekaliśmy, mogliśmy chociaż wcześniej się zbadać. Miło się czyta jak ktoś sobie planuje dzieci, ale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to samo. Niby zdrowi (uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy, regularne badania, zero problemów zdrowotnych- tylko tarczyca, którą już wyleczyłam i jestem bez leków), a jednak...


A kolejki w klinikach mnie zaskoczyły...
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-01, 12:52   #29
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
JustShe a jakie badania można wcześniej zrobić? Bo mi lekarz mówił, że takie robi się dopiero jak nie można zajść a nie ma takich badań żeby dać w miarę pewną odpowiedź czy bez problemu zajdziesz, tak lub nie. U mnie np ogolem anatomicznie jest ok, ale czy np mam dobre zdrowe jajeczka to nie wiem jeszcze nie wiem ale planuje się zbadać

Zbadaj sobie AMH
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 15:56   #30
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: 35 lat i pierwsze dziecko :)

Moja koleżanka urodziła w wieku 45 lat pierwsze dziecko. Wcześniej z mężem nie chcieli. Odstawiła tabletki i od razu w pierwszym cyklu.

35 lat to dla mnie nie jakieś wielkie halo. Zaraz skończę 33, dzieci planuję, ale nie ma na razie sprzyjających okoliczności. Każdy ma swoje życie i nie ma co się porównywać do innych.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 17:38:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.