Po jakim czasie zaręczyny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-12, 21:02   #31
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Dlaczego uwazasz ze to ze sie wczesniej komus oświadczył nie oznacza ze chciał ślubu? To po co by się oswiadczal?
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 21:49   #32
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Dlaczego uwazasz ze to ze sie wczesniej komus oświadczył nie oznacza ze chciał ślubu? To po co by się oswiadczal?
Dlatego, że można robić różne rzeczy z różnych sobie tylko znanych powodów. To już tylko on wie po co się oświadczał. Tobie też mówi, że chce ślubu i jakoś nic z tego nie wynika. Też można by tutaj zadać pytanie po co tak mówi.

Może na przykład wie, że i tak będzie miał wszystko czego chce, a tobie wciska kit żebyś mu głowy nie zawracała. Innej widocznie trzeba było wcisnąć inny kit.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 22:06   #33
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Jakby nie patrzac to utknelam w martwym punkcie bo nic z tym wychodzi że zrobić nie mogę więc mogę i tak żyć bez ślubu już do końca a odejść to przecież jak skoro są dzieci
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 08:39   #34
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Jakby nie patrzac to utknelam w martwym punkcie bo nic z tym wychodzi że zrobić nie mogę więc mogę i tak żyć bez ślubu już do końca a odejść to przecież jak skoro są dzieci
A rozmawiałaś z nim. Tak kokretnie. Jesteście dorośli. Rozmowa to podstawa. Mowiłaś, że czujesz się mniej ważna od rowerów. O zaletach prawnych ślubu? Jest kilka.

Ja jestem po ślubie. Było to dla mnie ważne, więc rozumiem. Jednak nie najważniejsze.

Ty masz prawo chcieć ślubu, ale on ma prawo nie chcieć ślubu.


Ja bym podeszła do tego inaczej. Ale ja troche wredna jestem. 🤣

" słuchaj Piotrek, w czerwcu ma być piękna pogoda,okurat robimy chrzciny Mai. Zalegalizujmy odrazu nasz związek. Zrobimy jedną imprezę, przyjecie tu w ogródku. Czy pasuje Tobie powiedzmy 20 czerwca?"

Jego reakcja pokaż wszystko. Może on tylko zorganizować się nie umie🤣

Ale ja jestem tego typu człowiekiem, że jak chce czegoś od związku to to realizuje a nie męczę bułę. Oczywiście partner ma prawo powiedzieć wtedy " NIE". Ale wtedy będziesz już wiedzieć wszystko.

Ale nie wiem, czy polecam moją metodę... jest kotrowersyjna.


Oświadczyć też możesz się ty. Zegarek jest idealny z tej okazji dla faceta. Tym samym sposobem, jeśli powie "nie"- mamy sytuacje klarowną.

Mamy 21 wiek a komedie romatyczne to przeżytek.🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez justynka87
Czas edycji: 2021-07-14 o 08:40
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 10:46   #35
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Wiesz mam takie wyrażenie że z tym ślubem to może być sciema. Pamiętam jak byłam w pokoju z brzuchem w ciąży ( 2 dzieckiem naszym ) i jak przyszedł do mnie to sie go zapytałam czy chce wziąść ślub. A on że tak ale że to może potrwac bo wirus blokuje wszystko. I że wirus może być jeszcze przez następne pare lat i na pewno nie wcześniej niż za 4 lata możemy wziąć ślub. To ja do niego że ja chce tylko pójść do USC i podpisac papiery i do domu. Że nie chce żadnej imprezy. Że po prostu chce być jego żoną i miec wspólne nazwisko no i dzieci to samo. Że chce się czuć że przynależe do rodziny a nie jestem jakaś obca. A on że tak? Tylko podpisac papiery? To tak oschle. Ja to chce jakaś mała imprezke. I że to ze mu powiedziałam że nie dla białej sukni chce ślubu tylko z wyzszych powodow to na pewno bezie wcześniej niż 4 lata. I że chce się oswiadczyc bo chce wszystjo on po kolei. Dzisiaj dziecko ma 1 roczek i cisza.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 11:14   #36
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Wiesz mam takie wyrażenie że z tym ślubem to może być sciema. Pamiętam jak byłam w pokoju z brzuchem w ciąży ( 2 dzieckiem naszym ) i jak przyszedł do mnie to sie go zapytałam czy chce wziąść ślub. A on że tak ale że to może potrwac bo wirus blokuje wszystko. I że wirus może być jeszcze przez następne pare lat i na pewno nie wcześniej niż za 4 lata możemy wziąć ślub. To ja do niego że ja chce tylko pójść do USC i podpisac papiery i do domu. Że nie chce żadnej imprezy. Że po prostu chce być jego żoną i miec wspólne nazwisko no i dzieci to samo. Że chce się czuć że przynależe do rodziny a nie jestem jakaś obca. A on że tak? Tylko podpisac papiery? To tak oschle. Ja to chce jakaś mała imprezke. I że to ze mu powiedziałam że nie dla białej sukni chce ślubu tylko z wyzszych powodow to na pewno bezie wcześniej niż 4 lata. I że chce się oswiadczyc bo chce wszystjo on po kolei. Dzisiaj dziecko ma 1 roczek i cisza.
Dalaś się zbyć jak dla mnie...

Z jakieś powodu, znanego tylko sobie on nie chce ślubu. Twoja decyzja co ty z tym zrobisz.

Dla mnie ślub jest ważny. Więc ja nie potrafilabym być w takim związku. Jednak jest wiele szczęśliwych rodzin bez ślubu. Nie ma reguły. Pytanie co dla Ciebie jest ważne. I na ile jesteś w stanie odpuscić ten ślub.

Bo jak dla mnie do niego nie dojdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 12:48   #37
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Ale sa dzieci i to nie takie proste.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-14, 12:58   #38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

No tak, już wiemy, że są dzieci. Dobra wymówka, żeby nic dalej nie robić z tym związkiem i stawiać się na przegranej pozycji, bo tak.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 13:40   #39
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Nie wiem czy to nie zbyt drastyczne posunięcie 1. Naprawic 2 rozstać się. Nie wyobrażam sobie tego zrobić kiedy sa dzieci. My już kupilismy dom. Wlozylismy dużo pracy w niego. Meble itd. I teraz miałabym się wyprowadzić z dziećmi? Uwilismy gniazdko że tak powiem. A zacząć wszystko od nowa w moim wieku z reszta
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 13:45   #40
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Ale kogo ty pytasz czy masz się wyprowadzić z dziećmi w razie rozstania?
To już ty ze swoim facetem ustalaj podział obowiązków przy dzieciach. I nie, nie musisz wcale wybierać opcji, że to ty zabierasz dzieci i nara. Zresztą facet wcale nie musi chcieć przystać na twój pomysł.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 13:59   #41
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

To on może się wyprowadzić. Opcje masz 2:
1. Pogodzić się, że ślubu nie będzie
2. Odejść.

Dzieci z kosmosu Wam nie spadły. To też była świadoma decyzja. Zdecydowałaś się na dzieci bez ślubu( miliony takich par jest, szczęśliwych), a teraz robisz dramę o zaręczyny. Męczysz tylko siebie. Musisz albo odpuścić albo odejść. Bo się zamęczysz. Nie jesteś w stanie zmusić go do ślubu. Nie da się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-14, 14:04   #42
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Tak tylko uzgodnilismy ze zakladamy rodzinę dom dzieci ślub wszystko miało być. Tak sobie powiedzieliśmy. Ale czuje że problemy w zwiazku go powstrzymuja przed ta decyzja. Z resztą problemy w zwiazku zawsze sa. A czekanie na to kiedy ich nie bezie po to żeby wziąć ślub jest nadaremne
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 14:23   #43
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Tak tylko uzgodnilismy ze zakladamy rodzinę dom dzieci ślub wszystko miało być. Tak sobie powiedzieliśmy. Ale czuje że problemy w zwiazku go powstrzymuja przed ta decyzja. Z resztą problemy w zwiazku zawsze sa. A czekanie na to kiedy ich nie bezie po to żeby wziąć ślub jest nadaremne
Czyli są problemy w związku. Wyszedł trup z szafy...

On nie chce tego ślubu, bo jak sama przyznałaś są problemy w związku. Wiec tak jak pisałam wcześniej
1. Musisz się pogodzić, że ślubu nie będzie. Chyba, że rozwiąrzcie swoje problemy może terapia
2. Odejdź i znajdź kogoś kto będzie chciał wziąść z Tobą ślub jeśli to tak ważny dla Ciebie aspekt.


Wogle? Zastanawiałaś się dlaczego chcesz tego ślubu?

Ja skupiłabym się na rozwiązaniu problemów w związku a nie pierścionku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez justynka87
Czas edycji: 2021-07-14 o 14:24
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 16:54   #44
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

No masz racje ze lepiej rozwiazac problemy a potem slub. Ale przecież tak można robić w nieskończoność. Bo problemy zawsze będą. To mamy tworzyc rodzinę bez ślubu?? Rodzina to mąż i żona i dziecko. A jak mamy dzieci to my kim w takim razie ze sobą jesteśmy? Kolega z kolezanka wychowujacy dzieci? Ja chce rodzinę a nie taki niezalegalizowany związek . Wiwm że sa różne odpowiwdniki rodziny. Nie zrozumcie mnie źle. Rodzina to też on i ona bez dzieci. I też rodzina to ludzie tej samej płci. Ja to akceptuje. Ale dla mnie moja rodzina to tradycyjny stereotyp.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 17:08   #45
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
No masz racje ze lepiej rozwiazac problemy a potem slub. Ale przecież tak można robić w nieskończoność. Bo problemy zawsze będą. To mamy tworzyc rodzinę bez ślubu?? Rodzina to mąż i żona i dziecko. A jak mamy dzieci to my kim w takim razie ze sobą jesteśmy? Kolega z kolezanka wychowujacy dzieci? Ja chce rodzinę a nie taki niezalegalizowany związek . Wiwm że sa różne odpowiwdniki rodziny. Nie zrozumcie mnie źle. Rodzina to też on i ona bez dzieci. I też rodzina to ludzie tej samej płci. Ja to akceptuje. Ale dla mnie moja rodzina to tradycyjny stereotyp.
Takie masz mniemanie o własnym związku, a chcesz ślub brać?

Twoje argumenty w żadnym miejscu się kupy nie trzymają. Jak dla mnie jesteście siebie warci. Oboje tylko o tym ślubie gadacie i oboje robicie zupełnie co innego. On ci ściemnia od lat, że będzie ślub, po czym nic w tym kierunku nie robi. Ty ściemniasz, że to takie super ważne, tradycyjna rodzina, bez ślubu to patologia itp., a potem bez żadnego ślubu ładujesz się z facetem we wspólny dom, kredyt i robisz z nim dwójkę dzieci.
Na twoim miejscu pomyslałabym, że on nigdy nic w tym kierunku nie zrobi, bo mu to niepotrzebne.
Na jego miesjcu, pomyślałabym, że ty będziesz tak sobie co jakiś czas wspominać i można to olać, bo nigdy żadnych konsekwencji nie będzie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 17:39   #46
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
No masz racje ze lepiej rozwiazac problemy a potem slub. Ale przecież tak można robić w nieskończoność. Bo problemy zawsze będą. To mamy tworzyc rodzinę bez ślubu?? Rodzina to mąż i żona i dziecko. A jak mamy dzieci to my kim w takim razie ze sobą jesteśmy? Kolega z kolezanka wychowujacy dzieci? Ja chce rodzinę a nie taki niezalegalizowany związek . Wiwm że sa różne odpowiwdniki rodziny. Nie zrozumcie mnie źle. Rodzina to też on i ona bez dzieci. I też rodzina to ludzie tej samej płci. Ja to akceptuje. Ale dla mnie moja rodzina to tradycyjny stereotyp.
Rodzina to mąż i żona z dzieckiem. To trzeba było najpierw zabrać się za ślub a później w dzieci pakować. 🤣 sorry ale takie myślenie mnie rozbraja..

Dla mnie ślub był ważny. Więc wziełam sobie za partnera człowieka dla którego on też ma znaczenie. Na prawie początku relacji się o tym rozmawia. A nie jak dzieci są już na świecie.


A po drugie... rodzina na większy i szerszy zakres niż mąż i żona. Oboje jesteście rodzicami tych dzieci, więc rodzina jesteście i będziecie.


Ty zachowujesz się jak księżniczka. Ty chvesz ślub, sukienki, pierścionka...

A on nie chce.... Musisz to zrozumieć.

Ja nawet rozumiem Twoje potrzeby. Nie związałam się kiedyś z facetem, tylko dlatego że był przeciwnkiem ślubów. Ale takie rzeczy sprawdza się i REALIZUJE na początku relacji.

Będę teraz brutalnie szczera:
- on nie chce tego ślubu
- nawija Ci makaron na uszy bo wie, że nie odejdziesz
- to będzie trwać latami
- w związku masz kryzys a ślub tego nie uratuje
- ślub i dziecko nie uratują związku, nie naprawią relacji.

Mówiąc najkrócej- ślubu nie będzie. [1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88808185]Takie masz mniemanie o własnym związku, a chcesz ślub brać?

Twoje argumenty w żadnym miejscu się kupy nie trzymają. Jak dla mnie jesteście siebie warci. Oboje tylko o tym ślubie gadacie i oboje robicie zupełnie co innego. On ci ściemnia od lat, że będzie ślub, po czym nic w tym kierunku nie robi. Ty ściemniasz, że to takie super ważne, tradycyjna rodzina, bez ślubu to patologia itp., a potem bez żadnego ślubu ładujesz się z facetem we wspólny dom, kredyt i robisz z nim dwójkę dzieci.
Na twoim miejscu pomyslałabym, że on nigdy nic w tym kierunku nie zrobi, bo mu to niepotrzebne.
Na jego miesjcu, pomyślałabym, że ty będziesz tak sobie co jakiś czas wspominać i można to olać, bo nigdy żadnych konsekwencji nie będzie.[/QUOTE]Dokladnie. Z ust mi to Lisbeth wyjeła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
No masz racje ze lepiej rozwiazac problemy a potem slub. Ale przecież tak można robić w nieskończoność. Bo problemy zawsze będą. To mamy tworzyc rodzinę bez ślubu?? Rodzina to mąż i żona i dziecko. A jak mamy dzieci to my kim w takim razie ze sobą jesteśmy? Kolega z kolezanka wychowujacy dzieci? Ja chce rodzinę a nie taki niezalegalizowany związek . Wiwm że sa różne odpowiwdniki rodziny. Nie zrozumcie mnie źle. Rodzina to też on i ona bez dzieci. I też rodzina to ludzie tej samej płci. Ja to akceptuje. Ale dla mnie moja rodzina to tradycyjny stereotyp.
Jeszcze dodam. Jesteście partnerami tworzacymi wspólny dom. Nie kolegami no błagam. Między mężem a kolegą jest milion nazw i milion rodzajów relacji.


Mi się nie chce, aż wierzyć w to wszystko co piszesz. Albo próbujesz zwrócić na siebie uwagę nasza bo Ci się nudzi,albo mam podejrzenie,że jesteś bardzo młodziutka i niedojrzała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 20:30   #47
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Postanowilam to zakonczyc i sie wyprowadzic z dwojka dzieci. Nie bede konkubina do konca życia. Jeszcze znajde faceta który bedzie chciał w życiu to co ja.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

A tak wogole to ja rozmawiałam z nim o ślubie na początku zanim się pojawiły dzieci. I on powiedział że tak! Że chce ślubu też. Z resztą to było moim warunkiem że wracamy do siebie. Bo wcześniej nie chciał i odeszlam od niego na 2 lata.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 20:34   #48
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Postanowilam to zakonczyc i sie wyprowadzic z dwojka dzieci. Nie bede konkubina do konca życia. Jeszcze znajde faceta który bedzie chciał w życiu to co ja.
Jeśli dom/ mieszkanie jest wspólne to zawsze może on się wyprowadzić. Kwestia dogadania się.

Twoja decyzja.

Ja jednak jestem w lekkim szoku. Osobiście dla mnie ślub jest ważny. Jednak jeśli miałabym 2 dzieci z facetem, który nie chce ślubu (i bym go kochała). Odpuściłabym marzenia o pierścionku.

Jednak, jeśli ty nie możesz żyć bez ślubu i to Cię niszczy. To życzę szczęścia i powodzenia🤞



Abstrahując od autorki. Ale nas społeczeństwo ukształtowało, że ślub( tak naprawdę konstrukcja prawna), jest tak ważna. Wychowanie na komediach romatycznych robi swoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 21:04   #49
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Niezłe trololo. W ciągu 3 dni nagle zwrot akcji i z naprawiania związku mamy wyprowadzkę z własnego domu + samotne macierzyństwo nie wiedzieć czemu. To się tak bardzo nie trzyma kupy, że się wierzyć nie chce.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-14, 21:07   #50
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88808634]Niezłe trololo. W ciągu 3 dni nagle zwrot akcji i z naprawiania związku mamy wyprowadzkę z własnego domu + samotne macierzyństwo nie wiedzieć czemu. To się tak bardzo nie trzyma kupy, że się wierzyć nie chce.[/QUOTE]Też mi trolem zalatuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 21:57   #51
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

A u was to jest tak idealnie? I co naprawiłyscie tak ze wzial z wami slub i teraz jest juz super tak? To naprawianie nic nie da. Co naprawiać? Codzienne drobnostki? Klotnie ktore ma kazdy? Bez sensu to wszystko.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Musze sie wyprowadzic bo samej domu nie dam rade utrzymac i splacic kredytu z 2 dzieci. Dom jest wspolny z tym ze to on zalozyl na depozyt a ja podpisalam intercyze na jego pieniadze.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:08   #52
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
A u was to jest tak idealnie? I co naprawiłyscie tak ze wzial z wami slub i teraz jest juz super tak? To naprawianie nic nie da. Co naprawiać? Codzienne drobnostki? Klotnie ktore ma kazdy? Bez sensu to wszystko.
Odpowiadając na twoje pytania: W prównianiu z tobą, u mnie jest idealnie. Nikt ze mną nie brał żadnego ślubu na szczęście. Naprawiać można rzeczy, które jest sens naprawiać. Ty masz znacznie poważniejsze problemy niż codzienne drobnostki. Wszystko to już było poruszane w wątku, a do większości w ogóle się nie odniosłaś. Zakładając, że nie jesteś trollem, podejmujesz maksymalnie nieracjonalne decyzje od lat, działasz pod wpływem impulsu i skupiasz się na pierdołach zamiast na prawdziwych problemach.
Cytat:
Musze sie wyprowadzic bo samej domu nie dam rade utrzymac i splacic kredytu z 2 dzieci. Dom jest wspolny z tym ze to on zalozyl na depozyt a ja podpisalam intercyze na jego pieniadze.
Co to w ogóle znaczy "podpisać intercyzę na jego pieniądze"? Słowo intercyza odnosi się do małżeństwa, którym nie jesteście. W końcu jesteś współwłaścicielką nieruchomości czy nie?

Ponawiam pytanie: jakim cudem to ma działać tak, że tylko ty utrzymujesz wspólne dzieci? Dlaczego zamierzasz zajmować się nimi sama? Po co się tak udupiasz?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:33   #53
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

To użyj sobie innego slowa zamiast intercyza. Tak podpisalam dokument prawny u prawnika mowiacy zw jego pieniadze jego wklad jest jego przy kupnie domu. Ja nie miałam wkladu pieniężnego. Tak chciał. Poprosil mnie. Jest ok. Nie jesteśmy małżeństwem. Ale nasze nazwiska widnieja na papierze przy kupnie domu.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:36   #54
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
To użyj sobie innego slowa zamiast intercyza. Tak podpisalam dokument prawny u prawnika mowiacy zw jego pieniadze jego wklad jest jego przy kupnie domu. Ja nie miałam wkladu pieniężnego. Tak chciał. Poprosil mnie. Jest ok. Nie jesteśmy małżeństwem. Ale nasze nazwiska widnieja na papierze przy kupnie domu.
Ja mam używać sobie innego słowa? To ty tutaj opowiadasz swoją historię, więc poprawne używanie słów opisujacych rzeczywistość spoczywa na tobie.

Jakie dokładnie są konsekwencje prawne rozwiązania, które wybraliście? Jak to się ma do wcześniejszego twojego stwierdzenia, że sytuację finansową z domę załatwiłby ślub?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:46   #55
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Slub tu nic by nie zmienił jeśli chodzi o dom. Dom jest zapisany na nas. W przypadku rozstania to jedno z nas musi jakby sciagnac swoje nazwisko z umowy a to kosztuje kupe kasy.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:52   #56
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Slub tu nic by nie zmienił jeśli chodzi o dom. Dom jest zapisany na nas. W przypadku rozstania to jedno z nas musi jakby sciagnac swoje nazwisko z umowy a to kosztuje kupe kasy.
Mówię o tym fragmencie:
Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Względy finansowe. Już to zrobiliśmy. A ślub sam by to rozwiazal. A tak trzeba było troche papierów podpisac
Piszesz, że zmiast tego, co zrobiliście, można było wziąć ślub z takim samym efektem. No więc w jaki sposób ślub miałby skutkować rozwiązaniem takim, jakie macie? Po prostu to się nie trzyma kupy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 23:10   #57
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Acha już ci mówię. A więc misia musieliśmy pojsc do prawnika i podpisac dokument ze moge wyjechać z dziećmi za granice i "moj chlopak" mi na to pozwala oraz na jak długo żeby nie było że porwalam dzieci. To plus akt urodzenia dzieci muszę mieć na lotnisku za każdym razem. Kiedyś tego nie miałam i pojechał ze mną żeby się "pokazać" mną lotnisku żeby mnie przepuscili z dziećmi przez bramki. A jakbyśmy byli malzenstwem to niczego bym nie potrzebowala. Sprawa kościoła i chrzcin dzieci. Sprawa wyrabiania paszportów oraz dodatków finansowych na dzieci. Przwdszkole i lekarz to tylko sprawy moralne że czuję się neznadziejnie kiedy nie jestem uwazana jako zona.
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 23:22   #58
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Ja cię pytam o te sprawy finansowe związane z domem, a ty mi z jakimś porywaniem dzieci wyskakujesz. O co chodzi w ogóle? Nie ma żadnego porywania dzieci dopóki on sam by tego nie zgłosił. Nieważne czy jesteście małżeństwem czy nie. Cała reszta podobnie. Zresztą teraz też się zamierzasz niby wyprowadzać z dziećmi, a już się porwaniem nie przejmujesz. Ciekawe.

Dobra, ja wymiękam. Forum ci nie pomoże. To jest robota w pierwszej kolejności dla psychologa, a w drugiej dla prawnika.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 08:02   #59
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

Ty autorko nie odpowiedasz na pytania. Dziewczyny pytają o sprawy finansowe a ty z porwaniem dzieci wyskakujesz jaja sobie robisz z nas🤣 ale serio masz poważne problemy,i to nie są problemy związane z brakiem ślubu...

my o chlebie ty o niebie🤣🤣



jako ciekawostkę powiem Ci, że mam 5 rodzeństwa mieszkającego w kraju w którym są tylko śluby kościelne. oni ateiści, więc są bez śluby. Każdy ma kilkoro dzieci. Mój brat z swoją żoną są już prawie 20 lat w życiu nie nazwał jej konkubiną albo koleżanką są partnerami rodziną. Mówi o niej żona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Roxanna1983 Pokaż wiadomość
Slub tu nic by nie zmienił jeśli chodzi o dom. Dom jest zapisany na nas. W przypadku rozstania to jedno z nas musi jakby sciagnac swoje nazwisko z umowy a to kosztuje kupe kasy.
Więc to on się wyprowadza. Dom utrzymasz, bo on przecież będzie też utrzymywał dzieci. A zapewnienie dzieciom domu to podstawa.

Sprawdź co podpisałaś, bo intercyzy napewno nie, bo ją podpisuje się w przypadku ślubu. Może mu nerkę sprzedałaś bo nawet nie wiesz albo nie rozumiesz jakie masz prawa do domu.

Ale ty wolisz zrobić z siebie cierpienicę, która odchodzi do kawalerki z 2 dzieci bo misiu nie dał pierścionka🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez justynka87
Czas edycji: 2021-07-15 o 08:05
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 09:36   #60
Roxanna1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 82
Dot.: Po jakim czasie zaręczyny

No niezła krytyka jakbyscie czytali ze zrozumieniem to wszystko byłoby jasne.

1. Podpisalam dokument ze w przypadku naszego rozstania on sobie zarzeka prawo do wlasnosci swojego wkladu depozytu. A wszystko inne jest do podzialu na pol. Tutaj alimenty nie sa takie jak w pl. Kolega placi 100funtow miesięcznie. A zarabia 2 tysisce. To jest standard tak płacą wszedzie gdzie sie nie rozejrze. A wiec ti jego dobrs wola. Od świąt kupi dziecku zabawke.

2. Slub niczego nie zmieni jesli chodzi o posiadanie domu na kredyt pod wzgl prawnym.

3. Czuje sie oszukana bo bylo powiedziane na początku znajomosci po raz drugi odgrzewane kotlety ze bierzemy slub. On ze tak. A teraz nic. Dziecko byla wpadka. Ale my i tak chcieliśmy planować chcielismy miec wiec po prostu wyszlo szybciej. Nie naciskalam ze slubem wtedy bo wiedziałam ze bedzie. Bo dlatego do niego wróciłam.

3.jedynie co slub by ulstwil to moja przeprawę przez granicę z dziecmi jak lece do pl do mamy.

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

A jakbym to ja zostala z dziecmi na wlasnosci to ze on by pomagał placic kredyt hipiteczny? Pierwsze slysze takie bajki. Mowie ze w przypsdku rozstania
Roxanna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-21 08:59:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.