Zespół policystycznych jajników a dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-24, 19:30   #1
NetkaaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 2

Zespół policystycznych jajników a dieta


Hej,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą może coś doradzicie. Mam 31 lat i Od 4 lat mam zdiagnozowany zespół policystycznych jajników. Wyszło to na podstawie podwyższonego testosteronu, nieregularnych okresów i na usg. Nie miałam innych już charkterystycznych objawow tak jak nadmierne owłosienie, nadwaga czy trądzik. Lekarka przepisala mi tabletki antykoncepcyjne. Biorę je 4 lata i przytyłam 7kg, nie mam nadwagi ale powiem szczerze źle się zaczynam że sobą czuć. Już nawet nie chodzi o ten cellulit. Jestem osobą aktywną, regularnie biegam, ćwiczę i waga ani drgnie. Staram się jesc zdrowo. Był nawet czas, że stosowałam dietę pudełkową. Najgorsze jest to, że nie zmieniłam nawyków żywieniowych a widzę że moja waga zaczyna wzrastać. Czy to może być spowodowane tym zespołem? Czy ja powinnam mieć jakąś specjalna dietę? Kiedy próbuje podpytać moją panią ginekolog to mam wrażenie że ona bagatelizuje moje obawy. Mówiąc że skoro biorę tabletki to wszystko jest dobrze.. Jak to jest z tym zespołem...On w tym czasie mówiąc potocznie tzn te objawy są uspione kiedy biorę tabletki ? Czy powinnam jakoś zmienić swoją dietę? Doradźcie coś proszę, bo jestem coraz bardziej załamana
NetkaaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-24 20:30:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.