Zazdrość 4 latka o siostrę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-28, 21:13   #1
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435

Zazdrość 4 latka o siostrę


Witajcie. Jestem mama 4 letniego synka i 3 miesiecznej coreczki . Synek od pierwszych dni okazuje zazdrosc Pomimo,ze go niezadbujemy wrecz przeciwnie! Czesto stara sie uderzyc mala zabawka. Najgorsze sa sytuacje gdy odwiedzsja nas dziadkowie. Synek zawsze byl I jest ich oczkiem w glowie ale widze,ze mlodsza siostra zabiera mu ich I nasza uwage. Jak jest u was z zazdroscia ?
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 08:59   #2
marie89
Raczkowanie
 
Avatar marie89
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: ... z daleka!
Wiadomości: 310
Dot.: Zazdrosc 4 latka o siostre

Urodziłam córkę, kiedy syn miał prawie 5,5 roku. Wiedziałam że cieszy się że będzie miał rodzeństwo ale jednocześnie trochę się bałam jak zareaguje na zupełnie nową sytuację.
Czy pojawiła się zazdrość?. No jasne że tak!. Wiesz, wydaje mi się że to uczucie jest całkiem naturalne. musicie zapewniać synka o miłości, dużo tulić, tłumaczyć i możecie też angażować go w opiekę nad młodszą siostrzyczką, tak żeby czuł się potrzebny (np. może przynieść pieluszkę lub smoczka).
Będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nienarodzone dziecko nie umiera...Ono zmienia tylko datę przyjścia na świat (26.08.2013)
marie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-29 09:59:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.