do zawodowych wizażystek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 12:42   #1
kaisa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5

do zawodowych wizażystek


Chcę się zawodowo zająć wizażem i stylizacją, ale na zasadach wolnego strzelca. Czy najlepszą opcją dla mnie jest założenie działalności gospodarczej, czy też wykonywanie usług na umowę zlecenia albo umowę o dzieło (ale jako osoba fizyczna). Czy są jeszcze inne opcje?
Co mi radzicie? Na jakich warunkach Wy pracujecie jako wizażystki? Jak zdobywacie zlecenia? Czy w ogóle można się z tego utrzymać?

Z góry dziękuję za wszyskie porady i podpowiedzi.
kaisa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:48   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: do zawodowych wizażystek

przeszukaj archiwum.
utrzymac sie da w wawie i przy duzych znajmosciach i checi walki i wlazenie w tylek.

jesli zalozysz dzialanosc i bedziesz dzilac w malym miescie to zus pożre ci to co zarobisz ze o zwrocie za kosmetyki nie wspomne a o pieniadzach dla siebie mozesz zapomniec.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:15   #3
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: do zawodowych wizażystek

Cytat:
Napisane przez paula78
przeszukaj archiwum.
utrzymac sie da w wawie i przy duzych znajmosciach i checi walki i wlazenie w tylek.

jesli zalozysz dzialanosc i bedziesz dzilac w malym miescie to zus pożre ci to co zarobisz ze o zwrocie za kosmetyki nie wspomne a o pieniadzach dla siebie mozesz zapomniec.
W takim razie nie ma przyszłości w tym zawodzie?Aż tak źle nie jest.Ja jestem z małego miasta i jest tu dość sporo gabinetów kosmetycznych i całkiem nieźle się trzymają,zwłaszcza ten największy,gdzie najwięcej osób pracuje,zresztą mają więcej do zaoferowania.
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:22   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: do zawodowych wizażystek

Cytat:
Napisane przez silva
W takim razie nie ma przyszłości w tym zawodzie?Aż tak źle nie jest.Ja jestem z małego miasta i jest tu dość sporo gabinetów kosmetycznych i całkiem nieźle się trzymają,zwłaszcza ten największy,gdzie najwięcej osób pracuje,zresztą mają więcej do zaoferowania.
co innego miec gabinet i byc komsetyczka i malowac a co innego tylko malowac.

wiele pan nie wie o istnieniu wizazystów ,maluja je kosmetyczki gdy korzystaja z innych zbaiegów a makijaz przy okazji np. przed sylwestrem.
w moim miescie maluja we wszytskich gabinetach czym i za ile to juz inna sprawa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:35   #5
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: do zawodowych wizażystek

Prośba na przyszłość: nie dubluj wątków!
Poprzedni kasuję.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 15:41   #6
kaisa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: do zawodowych wizażystek

Hej
Dzięki za pierwsze odpowiedzi. Nie napawają mnie optymizmem. Widzę, że bywa w tym zawodzie różnie, jak wszędzie. Poczytam sobie o tym w archiwum, może mnie olśni albo co gorsza dam sobie z tym spokój.
Co do otwierania własnej działalności, gdzie olbrzymią część zysków pożera ZUS-właśnie dlatego zadałam pytanie jakie są inne opcje działania w tym fachu. Czy mam rozumieć, że te które nie mają własnej firmy pracują na czarno? A zlecenia dostają przez pocztę pantoflową?

Kaisa
kaisa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:07   #7
Olisek
Przyczajenie
 
Avatar Olisek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków- Podgórze
Wiadomości: 26
Dot.: do zawodowych wizażystek

Z tego co słyszałam to najlepiej pracować przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i dobrze jest mieć praktyki, staż właśnie przy takich sesjach a co do zarobków z tego co wiem to są o wiele większe niż gdy się prowadzi własne studio.
Olisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 16:30   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Cytat:
Napisane przez kaisa99
Hej
Dzięki za pierwsze odpowiedzi. Nie napawają mnie optymizmem. Widzę, że bywa w tym zawodzie różnie, jak wszędzie. Poczytam sobie o tym w archiwum, może mnie olśni albo co gorsza dam sobie z tym spokój.
Co do otwierania własnej działalności, gdzie olbrzymią część zysków pożera ZUS-właśnie dlatego zadałam pytanie jakie są inne opcje działania w tym fachu. Czy mam rozumieć, że te które nie mają własnej firmy pracują na czarno? A zlecenia dostają przez pocztę pantoflową?

Kaisa
mysle z ewiekszosc pracuje na czarno i raczej dorabia do naormlanej etatowej pracy .w malym miescie ,czy wiekszym gdzie maluja kosmetyczki w swoich salonach wyzyc sie nie da.ogloszenia wgazecie,ulotki w drogeriach i malujesz

Cytat:
Napisane przez Olisek
Z tego co słyszałam to najlepiej pracować przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i dobrze jest mieć praktyki, staż właśnie przy takich sesjach a co do zarobków z tego co wiem to są o wiele większe niż gdy się prowadzi własne studio.
najlepiej,oczywiscie tylko gdzie dobywaja sie sesje? w wawie.a tam licza sie znajomosci wiec ktos spoza wawy nie ma szans .mozna dojeżdzac tylko za co?jelsi aby zdobcy praktyke trzeba odwalac robote za darmo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 17:33   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: do zawodowych wizażystek

Cytat:
Napisane przez kaisa99
Co do otwierania własnej działalności, gdzie olbrzymią część zysków pożera ZUS
nie aż tak olbrzymią, obecnie obowiązuje 2-letnia ulga dla osób, które otwierają działalność gosp. i nie prowadziły jej w ciągu ostatnich 5 lat - miesięcznie składka na ZUS wynosi ok. 260 zł.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.