bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 16:59   #1
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523

bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek)


Bardzo proszę o radę stomatologa.
Mam pościerane przednie jedynki z prześwitującymi i nierównymi końcówkami. Zaniedbałam stan swoich zębów przez dość dlugą rehabilitacje i problemy zdrowotne, do tego za duzo w związku z tym wydatków ale postanowilam, że jak stanę na nogi (stanie się to w połowie listopada) to wybiorę się do dobrego stomatologa i naprawię wszystkie zęby. Rok temu wyrwałam dolną szóstkę, a siódemka obok jest rozwiercona po kanałowym leczeniu i praktykującym na mnie młodym stomatologu i zostało jej jakieś 30%...Nie stać mnie na implanta na wkręcie, zdecydowałam się na mostek. Czy taki most utrzyma się na tym zębie? Rozumiem, że tą 7-kę trzeba będzie nadlać - czytałam coś o jakiejś szynie, żeby ząb się nie pokruszył i dopiero montuje się most.
Jestem zrozpaczona jeszcze jedynkami, mam słabe zęby, w dzieciństwie miałam naświetlania przeciwnowotworowe i zęby lecą mi na łeb na szyję. Gdzieś już na Forum pytałam o licówki kompozytowe - ale nie uzyskałam odpowiedzi czy warto, po jakim czasie trzeba je wymienić. Mój stomatolog mnie namawiała na nie, ale stwierdziła że powinnam zrobić na 10 górnych zębów (do piątek), żeby nie było widać różnicy...paranoja. Z drugiej strony może warto wziąć jakąś pożyczkę i po prostu na te dwie jedynki zrobić porcelanowe, żeby się dłużej trzymały a resztę zębów wybielić do koloru??? i jeszcze takie jedno pytanie, którego nikt nie zadał a wyczytałam gdzieś na jakimś forum - czy jeśli uśmiechniesz się przy lamie UV to przecież te zęby muszą się strasznie różnić. Trzeba uważać wchodząc do jakiegokolwiek klubu. Pytanie brzmi - czy naprawdę widać różnice i ktoś może zauważyć że ma się takie sztuczne zęby?
aha, zapomniałam, że zęby z licówkami kompozytowymi nie są takie świecące jak naturalne, w związku z tym czy można później u stomatologa je lakierować, tak jak to można zrobić w przypadku naturalnego zęba.
Dziękuję przepięknie za odpowiedź
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"

Edytowane przez Jesse
Czas edycji: 2010-09-27 o 17:02
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:50   #2
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523
Dot.: bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek)

Nikt? proszę o jakieś rady...
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 19:44   #3
aniala3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5
Dot.: bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek)

Witaj,
Po pierwsze nie możesz mieć pretencji do "młodego stażem dentysty",że pozostało Ci 30% z zęba po leczeniu kanałowym.Widocznie tak dużo było próchnicy,albo należało tak go rozwiercić aby zlokalizować wszystkie ujścia kanałowe,odpowiednio je opracować i wypełnić.
Co do pytania odnośnie uzupełnień,które "świecą" w ultrafilecie to powinnaś wykonać sobie licówki porcelanowe lub korony pełnoceramiczne.Wtedy nie ma tego problemu.
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym lakierowaniem licówek kompozytowych?
Lakierowanie zębów to nic innego jak pokrywanie ich specjalnym lakierem zawierającym fluor.Główny cel lakierowania to wzmocnienie szkliwa i jego ochrona przed działaniem bakterii. Regularne lakierowanie pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy.W jakim celu chcesz lakierowac licówki kompozytowe??
Udaj się do stomatologa,on po obejrzeniu stanu twego uzębienia udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Wysyłam zdjęcie koron pełnoceramicznych na 12zębach w szczęce górnej.

Edytowane przez aniala3
Czas edycji: 2010-10-03 o 20:34
aniala3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:19   #4
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523
Dot.: bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek)

Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, że pełnoceramiczne są nieporównywalnie lepsze od kompozytowych, tu chodzi jednak o ogromne pieniądze.
W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:55   #5
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek)

witam, ja mam takie pytanko:
czy mogę używać pasków wybielających WHitestrips na licówki? chodzi mi o wybielenie zębów niekoniecznie tych z licówkami, ale tych przyległych, czy to nie osłabi licówek lub kleju?
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:16   #6
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523
Dot.: bardzo proszę o pomoc (licówki a UV/mostek)

Satie, ja się na temat licówek kompozytowych dowiedziałam najwięcj dzwoniąc po prostu do gabinetu bezpośrednio. Wygooglowałam sobie gabinety stomatologiczne i w kilku popytałam o te same rzeczy, tam Ci wszystko powiedzą. Niestety dowiedziałam się też, że są różne kompozyty z których robią licówki, i one też się różnie "zachowują". Więc troszkę już wiem. Proponuję Ci zadzwonić i popytać, naprawdę powinnam zrobić tak od razu
Całuję i pozdrawiam
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.