pryszcze wokół ust, nosa i na brodzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 14:59   #1
ladybuba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 6

pryszcze wokół ust, nosa i na brodzie


Od wakacji 2010 roku pojawiły się pryszcze. Kupiłam krem na noc zapobiegający powstawaniu nowych pryszczy z Nivei i nie przyniósł żadnych efektów. Mam 17 lat (rocznikowo 18) i mam dość tych pryszczy. Po nich mam blizny.
Więc powiem jak to wygląda : pierw pojawia się mała górka czerwona która boli, na drugi dzień już jest mały pęcherzyk z ropą zaczerwieniony wokół. Zazwyczaj gdy trochę stwardnieje to zdrapuję bo inaczej nie mogę tego zamaskować.
Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.
ladybuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 15:51   #2
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: pryszcze wokół ust, nosa i na brodzie

Jesteś młodziutka i może to nadal trądzik młodzieńczy.Nie zdrapuj tego...nie rób tego błedu co Ja kiedyś też zdrapywałam i wyciskałam i teraz mam blizny i przebarwienia,z którymi ciężko sie walczy :/ a mam 22 lata.Drapiąc rozniesiesz zarazki dalej i pogorszysz sprawe.Wiem,że trudno sie opanować by je nie dotykaći drażnić ale lepiej posłuchaj niż miałabyś Cierpieć tak jak ja teraz.Ja maluje się po to by jakoś wygładac a tych plam i tak w 100 % nie pokrywa mi podkład.Zawsze myślałam,że bede sie malowała tylko na jakieś wielkie wyjścia a nie żebym wyglądała jakoś takoś.Wiec jakoś się powstrzymaj .Możesz zakupić w aptece maść cynkową za grosze około 2 zł suszy takie syfki.Z tego co czytałam masz zmiany ropne więc dobrze jest je suszyć.Albo kup sobie Sudocrem tez coś takiego jak maść cynkowa tylko droższe i na wiele dolegliwości min. na odparzenia pieluszkowe,tradzik,trądz ik różowaty itp.Poczytaj na necie.Dobry jest żel do mycia firmy Avene wysusza o ile masz cere tłusta nie polecam na suchą bo strasznie mnie wysuszył Dodatkowo też swietny z tej firmy jest : Avene Gel-crem,Crem-gel mniej wiecej tak pisze.Jest na zaskórniki i gródki,po nałożeniu dość piecze ale po miesiącu smarowania gródki które miałam na twarzy znikły.Może pójdz do dermatologa jakiegoś dobrego.Ja zwlekałam i Żałuje tego teraz mam maść Differin na recepte może i Tobie pomoże ale trzeba go używać systematycznie.Ale z doborem kuracji pomoże CI dermatolog.(nie każdy jest dobry,więc warto odwiedzić innego jeżeli ten nam nie pomoże).W wieku mlodzieńczym miałam też problemy z trądzikiem i pomagały mi tabletki Ziele Bratka ( tabletki w ziołach)tak pisało kosztowały 6.90 zl pomagały mi naprawde!!!! teraz mam inny rodzaj trądziku albo alergia, będe miała w tym tygodniu badania i wtedy się okaże bo dermatolog nie jest pewny.Dodatkowo przemywaj twarz ziołami Ziele Bratka oraz Szałwia Dla cierpliwych i systematycznych.To chyba tyle....Myśle że choć troche pomogłam...Pozdrawiam
Nie zwlekaj z wizytą u dermatologa ......
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 18:28   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: pryszcze wokół ust, nosa i na brodzie

Pasta cynkowa jest lepsza niż maść cynkowa, dobrze wysusza. Jak masz pojedyncze pryszcze to pasta wystarczy, jak więcej to kierunek dermatolog.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.