solarium. :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 18:15   #1
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22

solarium. :(


ostatnio zaczęłam chodzić na solarium, byłam już chyba z 5 razy, ale efekt mnie nie zadowala. smarowałam się już balsamami nawilżającymi, oliwkami, ale to nie pomaga.
wpadłam więc, na taki pomysł, żeby wysmarować ciało startą marchewką, nawilżyć i pójść ponownie na solarium. i tu oto zaczyna się mój problem. czy po takim zabiegu opalenizna będzie mocniejsza i trwalsza? (w sensie czy opalenizna nie zmyje mi się przy najbliższej kąpieli) z góry dziękuję za odpowiedzi. to dla mnie bardzo ważne.
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:34   #2
bagnik
Przyczajenie
 
Avatar bagnik
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: solarium. :(

Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o takim sposobie na opaleniznę. W jakich odstępach czasu chodzisz i na ile minut?
bagnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:50   #3
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

pierwszy raz poszłam na 7 minut, za każdym następnym razem po 10.
chodzę co 2-3 dni.
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:59   #4
bagnik
Przyczajenie
 
Avatar bagnik
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: solarium. :(

uu to długo, ja jak chodziłam to najpierw na 5 min później maksymalnie 7 i żadnych efektów nie ma? nie wierzę. Podobno każdy ma jakiś stopień do którego może się opalić, ja u siebie go znam po pierwszej wizycie w Bułgarii, kiedy to chcąc uzyskać jak najciemniejszą opaleniznę w końcu się spaliłam i miałam skórę w ciapki
bagnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:15   #5
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

nie, że nie ma efektów. są, ale strasznie słabe, jak na tyle wizyt w solarium. najwięcej zmian jest na brzuchu i plecach, ale twarz, nogi, ręce, dekolt- kompletnie nic. chyba będę musiała czekać na słońce.
mówiłaś coś o stopniu opalania skóry. moja może być ciemno brązową (w wakacje w Barcelonie taka była) a teraz? słabiutko.
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:32   #6
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

żadnych. moja skóra potrafi mieć kolor bardzo ciemnego brązu. a teraz? żadnych efektów. ;/
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:57   #7
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: solarium. :(

a może w tym solarium mają kiepskie, stare lampy..
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 11:08   #8
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

byłam już w trzech studiach i wybrałam ten, który moim zdaniem miał najmocniejsze lampy. naprawdę nie rozumiem o co z tym chodzi...
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 11:32   #9
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: solarium. :(

ehh.. to dziwne.. to może daj sobie spokój i poczekaj na prawdziwe słońce
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:01   #10
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

chyba to będzie najlepsze wyjście... trudno.
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:33   #11
Vinniaa
Przyczajenie
 
Avatar Vinniaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: solarium. :(

ja uważam, że szkoda zdrowia na solarium.. efekt jest kilkudniowy a skutki uboczne pozostają na zawsze. Lepiej zainwestować w dobry samoopalacz...
Vinniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 12:59   #12
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: solarium. :(

Jak chcesz się ładnie i szybko opalić może wybierz się na opalanie natryskowe? Przynajmniej jest nieszkodliwe, efekt będziesz miała w ten sam dzień Ja byłam głupia latałam na solarium przed studniówką Od roku moja noga tam nie postała i mam nadzieję że już mnie nigdy nie podkorci.
Albo w solarium spytaj zazwyczaj dysponują przyśpieszaczami - takie małe saszetki około 4zł, smarujesz się i kładziesz :P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:32   #13
Czarnuleczka090
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuleczka090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z Polski ;d
Wiadomości: 93
Dot.: solarium. :(

Cytat:
Napisane przez no smoke Pokaż wiadomość
ostatnio zaczęłam chodzić na solarium, byłam już chyba z 5 razy, ale efekt mnie nie zadowala. smarowałam się już balsamami nawilżającymi, oliwkami, ale to nie pomaga.
wpadłam więc, na taki pomysł, żeby wysmarować ciało startą marchewką, nawilżyć i pójść ponownie na solarium. i tu oto zaczyna się mój problem. czy po takim zabiegu opalenizna będzie mocniejsza i trwalsza? (w sensie czy opalenizna nie zmyje mi się przy najbliższej kąpieli) z góry dziękuję za odpowiedzi. to dla mnie bardzo ważne.
Korzystam z solarium od jakiś 5 lat i nigdy nie miałam problemów z opalaniem.

Najwazniejsze by znalezc dobre solarium - gdzie dbaja o regularne wymienianie lamp ! oraz o to by lampy były dopasowane do zaawansowania opalania. Tzn słabsze dla poczatkujacych itp .. Ja sama tak zaczynałam.
Obecnie wystarczy mi 15 min na mocnym łozku - korzystam z lamp (Ergoline wsplczynnik opalania 2.6 - bardzo mocne ) i wygladam jak murzynka.
No i oczywiscie obowiazkowo krem, ale nie taki jak na plaze - bo ma filtry - i nie opalisz sie, tylko takie dostepne na solarium np. w saszetkach. Dostosowany do opalania twarzy i dekoldu, oraz oddzielny do ciała - dla osob które maja ciazko sie opalić, polecam kremy z bronzerem np firmy Onyx

Twój sposob - sorki nie obraz sie - jest idiotyczny ;]

P.S. kup sobie jakies tabletki z beta karotenem albo pij kubusie - regularnie i zobaczysz efekt wiem co mówie ;P

Edytowane przez Czarnuleczka090
Czas edycji: 2012-01-28 o 13:36
Czarnuleczka090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:35   #14
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

Vinniaa- 'przejechałam' się na samoopalaczach i już na pewno nigdy po nie nie sięgnę...

Visez- przyspieszacze w solariach sa na bazie samoopalacza podobno... więc.. lepiej nie.
a jeśli chodzi o natryskowe to, ile może kosztować taki zabieg?

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Czarnuleczka090- dziękuje Ci bardzo.
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:35   #15
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: solarium. :(

Cytat:
Napisane przez no smoke Pokaż wiadomość
Vinniaa- 'przejechałam' się na samoopalaczach i już na pewno nigdy po nie nie sięgnę...

Visez- przyspieszacze w solariach sa na bazie samoopalacza podobno... więc.. lepiej nie.
a jeśli chodzi o natryskowe to, ile może kosztować taki zabieg?
Zależy jaki obszar chcesz "opalić" z peelingiem na całe ciało około 120 zł
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:47   #16
Czarnuleczka090
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuleczka090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z Polski ;d
Wiadomości: 93
Dot.: solarium. :(

Cytat:
Napisane przez no smoke Pokaż wiadomość
Vinniaa- 'przejechałam' się na samoopalaczach i już na pewno nigdy po nie nie sięgnę...

Visez- przyspieszacze w solariach sa na bazie samoopalacza podobno... więc.. lepiej nie.
a jeśli chodzi o natryskowe to, ile może kosztować taki zabieg?

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Czarnuleczka090- dziękuje Ci bardzo.
Prosze
a jesli chodzi o samoopalacze czy opalanie natryskowe - jest to prawie to sami, róznica jest tylko w cenie. Nietrwałe a jak zacznie schodzic bedziesz w ciapki. Chociazbyś milion wydała na samoopalacz - nie unikniesz tego

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Jeszcze raz podkresle - do opalania w solarium, uzywamy kremów tylko przeznaczonych do tego celu ;d żadnych innych tzn. plazowych
Nie wolno równiez uzywać oliwek - bo brudza płyte akrylową - i ciezko to potem idzie domyć.

Zawsze masz do wyboru : przyspieszacze czyli akceleratory (nie zmywaja sie) albo kremy z bronzerem - fakt opalenizna pojawi sie szybko, i troche szybciej zejdzie (ja uzywam na zmiane). Ale nie do takiej postacie ze bedziesz blada jak przed opalaniem bez obaw.
W końcu opalenizna wnika w głąb skóry !

Jesli bedziesz miala jeszcze jakies pytania, pisz !

Edytowane przez Czarnuleczka090
Czas edycji: 2012-01-28 o 13:49
Czarnuleczka090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:01   #17
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: solarium. :(

Cytat:
Napisane przez Czarnuleczka090 Pokaż wiadomość
Prosze
a jesli chodzi o samoopalacze czy opalanie natryskowe - jest to prawie to sami, róznica jest tylko w cenie. Nietrwałe a jak zacznie schodzic bedziesz w ciapki. Chociazbyś milion wydała na samoopalacz - nie unikniesz tego [COLOR="Silver"]
Nie, to nie jest to samo, opalanie natryskowe nie grozi rakiem skóry ani innymi nieprzyjemnościami. Opalanie w solarium też utrzymuje się bardzo krótko chyba że ktoś chodzi bardzzo często żeby podtrzymać efekt. O ile jestem w stanie zrozumieć pójście na solarium bo chcemy np ładnie wyglądać w jakiejś kreacji czy na własnym ślubie to nie popieram latania tam kilka razy w tygodniu "bez okazji" Opalenizna z solarium jest pomarańczowa, wygląda sztucznie i tandetnie, przy opalaniu natryskowym wybieramy sobie odcień. Jeśli skóra jest odpowiednio nawilżana nie będzie nic schodziło "łatami" tylko równomiernie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:02   #18
no smoke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 22
Dot.: solarium. :(

czarnuleczka090- na razie nie mam pytań, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości się odezwę. jeszcze raz dziękuję!
no smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:05   #19
Czarnuleczka090
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuleczka090
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z Polski ;d
Wiadomości: 93
Dot.: solarium. :(

Cytat:
Napisane przez no smoke Pokaż wiadomość
czarnuleczka090- na razie nie mam pytań, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości się odezwę. jeszcze raz dziękuję!
;* nie mam zamiaru do niczego Cie przekonywać - bo juz widze głos maja przeciwniczki solarium, które zaraz mnie tu bede pouczac (i ciebie tez) jak bede/bedziemy wygladac za 10 lat, a one bedą nadal kwitnące hahaha

Zycze udanego opalania ;*

Edytowane przez Czarnuleczka090
Czas edycji: 2012-01-28 o 14:10
Czarnuleczka090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 14:17   #20
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: solarium. :(

Cytat:
Napisane przez Czarnuleczka090 Pokaż wiadomość
;* nie mam zamiaru do niczego Cie przekonywać - bo juz widze głos maja przeciwniczki solarium, które zaraz mnie tu bede pouczac (i ciebie tez) jak bede/bedziemy wygladac za 10 lat, a one bedą nadal kwitnące hahaha

Zycze udanego opalania ;*
O co Ci chodzi? Nic do ciebie nie mam, jak dla mnie możesz chodzić nawet codziennie na 15 min nic mi do tego Tanoreksja jest straszna. Nie miałam zamiaru nikogo pouczać Przed studniówką sama chodziłam na solarium, potem przed weselem albo przed wakacjami, nie mam nic do tego typu "używek" pod warunkiem że robi się to z głową! Wolę balsamy brązujące po nich skóra wygląda na lekko muśniętą i zdrową mi to wystarcza
Pozdrawiam!
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-01-28 o 14:18
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:41   #21
Poolla
Raczkowanie
 
Avatar Poolla
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Wiadomości: 44
GG do Poolla
Dot.: solarium. :(

witaj , czasami tez chodze do solorium, kiedys nawet zakupiłam karnet i powiem ci ze po 100 minutowej sesji naprawde mnie opaliło, i chodz mam jasna karnacje to złapało mnie na brązowo , a wszystko dzieki Eveline, Sun Care, Przyspieszacz opalania na plażę i do solarium, naprawde gorąco polecam, a z ta marchewka to nie próbowałam

A tak na marginesie to jakie te balsamy brązujące polecacie?? I czy nie zostają po nich białe plamy? Bo kiedys uzywałam z nivea i miałam pózniej po nim plamy i dlatego przestałam stosowac ...

Edytowane przez Poolla
Czas edycji: 2012-01-28 o 15:44
Poolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.