Czy masaż może pomóc w odbudowie mięsni ręki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-02, 12:28   #1
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100

Czy masaż może pomóc w odbudowie mięsni ręki ?


Czy masaż może pomóc w odbudowie mięsni ręki, dodam że mięśnie pozanikały z powodu uszkodzenia nerwu łokciowego.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 17:35   #2
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie????

Co to za uszkodzenie? Porażenie wiotkie, przerwanie?
Jeśli nerw jest całkowicie przerwany, to "poniżej" przerwania zanikają mięśnie lub ich części unerwiane przez przerwany nerw (niektóre mięśnie unerwiane są przez więcej niż jeden nerw), ta zmiana jest trwała (chyba, że wcześniej szybko pomoże chirurg). W przypadku porażenia masaż i elektrostymulacje są wręcz niezbędne. Jeśli się mylę, to mam nadzieję, że ktoś mnie szybko poprawi.

Pozdrawiam,
Wojciech
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 08:41   #3
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

Badanie EMG wykazalo ze jest to uszkodzenie nerwu lokciowego na poziomie przedramienia i rowka lokciowego. Wiem tylko tyle ze jest on ucisniety ale powiedziano mi ze przez ten ucisk moglo dojsc tez do uszkodzenia. Dodam rowniez ze to trwa juz 7 miesiecy.Miesnie pozanikaly na calej rece od dloni do barku.W tej chwili czekam na termin zabiegu chirurgicznego, ale co dalej...
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 12:29   #4
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie????

Nerw łokciowy nie oddaje żadnych gałęzi powyżej stawu łokciowego. Jak to możliwe zatem, że od uszkodzenia tego nerwu zanikły mięśnie ramienia? Co na to lekarz?
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 14:35   #5
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: Pytanie????

Tak jak napisał Wojtek dobra będzie elektrostumulacja. Masaż tez, jak najbardziej.
A jaka jest przyczyna uszkodzenia nerwu?
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:11   #6
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

Prawdopodobnie przyczyna uszkodzenia nerwu byla praca siedzaca z ciaglymi powtarzajacymi sie ruchami rak. Lekarze twierdza ze przyczyna wlasnie jest tzw. zespol rowka lokciowego i to moglo spowodowac zaniki w odrebie calej reki i ramienia oraz zaniki klebu kciuka i miejszych miesni dloni.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:12   #7
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

Pozdrawiam
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 15:39   #8
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie????

Jeszcze trochę rozwinę poprzednią odpowiedź. Mięśnie ramienia unerwiane są przez nerwy: promieniowy i mięśniowo-skórny. Zanik mięśni ramienia (Eweska napisałaś, że na całej kończynie doszło do zaniku mięśni) może być spowodowany uszkodzeniem jednego z nich (lub obu). Ale żeby dokładniej powiedzieć, to musiałabyś zdradzić która grupa mięśni ramienia (przednia, tylna) zanika.
Czy konsultowałaś swój problem z innym lekarzem? Przyznam, że w świetle mojej wiedzy, wyjaśnienie, że przyczyną jest tylko uszkodzenie nerwu łokciowego, nie przekonuje mnie.
Nerwy, które wymieniłem powyżej, otrzymują włókna z korzeni C5,6,7,8, oraz T1. Czy miałaś wykonany RTG szyi? Może to problem w okolicy korzeni nerwów? Jeśli by tak było, to skoro największe objawy (jak się domyślam) dał nerw łokciowy (włókna z korzeni C7,8 i T1), to na poziomie ramienia silniejszych objawów można się spodziewać na grupie tylnej (nerw promieniowy - włókna od C5 do T1) niż przedniej (nerw mięśniowo-skórny - włókna od C5 do C7).
Dlatego gorąco sugeruję konsultację z innym specjalistą (Eweska, pamiętaj, że chociaż dyplom jest jego - lekarza, który Cię zdiagnozował - to ręka jest Twoja).

Wojciech

Edytowane przez wojciech
Czas edycji: 2006-01-03 o 17:38
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 08:52   #9
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

Moze bedzie latwiej jezeli powiem jak to sie ogolnie zaczelo: najpierw dretwialy mi dwa palce 4 i 5 potem doszlo mrowienie a po miesiacu zaczely zanikac miesnie najpierw dloni a potem przeszlo ku gorze skonczywszy na barku.Doszly bole w okolicy nadgarstka i lokcia ktore utrzymuja sie do dzisiaj.W rece nie moglam nic utrzymac ani zapiac sobie nawet guzikow ale to przeszlo.5 palec odstaje do gory nie moge go polaczyc z innymi.W obwodzie reka nad lokciem i ponizej ma 2 cm roznicy od drugiej.Najbardziej widoczne zaniki sa na samym lokciu gdzie widac praktycznie same kosci,porobily sie wglebienia.Konsultowalam to z innymi lekarzami , lezac w szpitalu takze potwierdzili diagnoze ze to nerw lokciowy.Rtg mialam robione ale tylko barku i dloni oraz stawu nadgarstkowego.Oraz badanie usg stawu nadgarstkowego(ścięgno m.zginacza dlugiego kciuka ciaglosc zachowana,echogenicznosc wyraznie podwyzszona,struktura zatarta,zmiejszona grubosc,wyraznie pogrubiona pochewka z obnizeniem echa, cechy obrzeku ruchome.Ściegna mm.zginaczy dlugich palcow ciaglosc zachowana,hypergeniczne, cienkie, pogrubienie pochewek porownanie str.lewa 5mm,strona prawa 1,8 mm,cechy obrzeku ruchome. mm.klebu i klebika wyraznie ciensze Widoczna struktura wloknista ale mm.sa wiotkie i pofaldowane o obnizonej echogenicznosci,nerwu promieniowego nie widac.Stawu lokciowego nie widac uchwytnych zmian patologicznych).
Ja sie na medycynie nie znam i nie wiem juz sama co mam o tym sadzic.Mysle ze to cos kolwiek pomoze. I dziekuje serdecznie za wyrazone opinie
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 09:17   #10
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Pytanie????

Może rzeczywiście warto się zainteresować kręgosłupem szyjnym?
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 10:20   #11
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie????

Zanim przejdziemy do oceny lekarzy specjalistów i przyczyn choroby może warto sami zachowajmy się jak specjaliści czy fachowcy i zapoznajmy się z badaniami jakie zostały przeprowadzone ich wynikami i opiniami jakie zostały przeprowadzone. Polecam wszystkim.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 10:23   #12
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie????

Eweska czy miałaś RTG odcinak szyjnego kegosłupa a moze rezonans
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 11:11   #13
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

Jeszcze nie mialam czekam narazie na tomografie
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 12:31   #14
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: Pytanie????

Eweska, ale nam wypisałaś diagnozę
Trudno się w tym wszystkim połapać, no nie, tyle tego

Pewnie nie wchodzi w rachubę zmiana bądź zaprzestanie pracy?
To było by korzystne, skoro jest przyczyną. Teraz, kiedy już pamiętasz,że musisz zwracać na rękę wiekszą uwagę, dbać o to, żeby ruszać nią wiecej, starasz się wprowadzać ją w wykonywanie czynności, robisz już chociaż tyle dla swojej ręki,że dbasz o nia.
Takie zmiany są wynikiem czasu i zaniedbań. Czas, żeby to wszystko "odkręcić".
Masaże i rehabilitacja będą wskazane. Staraj się pomagać w rehabilitacji, bo od Ciebie wiele zależy. Dzięki twoim chęciom pozytywne zmiany będą szybciej postępować.
Pmiętaj o używaniu różnych mięśni. To znaczy-wykonuj różnorakie ruchy, unikając monotonii. To,żeby pobudzić większą grupę mięśni, a nie tylko wybrane miesnie. Nie wiem, czy wiesz, ale mięśnie w obrębie jednej kończyny, w twoim wypadku chorej ręki, mają na siebie wzajemnie wpływ. Poprzez pobudzanie wielu małych mięśni mnogością ruchów jedne dopingują drugie.

Zyczę powodzenia
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 14:10   #15
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Pytanie????

kumi no no no
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 14:58   #16
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie????

Cytat:
Napisane przez andrzej_masaż
Zanim przejdziemy do oceny lekarzy specjalistów i przyczyn choroby może warto sami zachowajmy się jak specjaliści czy fachowcy i zapoznajmy się z badaniami jakie zostały przeprowadzone ich wynikami i opiniami jakie zostały przeprowadzone. Polecam wszystkim.
Andrzeju, lekarz też człowiek i myli się tak jak pozostali. Nam specjalistom i fachowcom, ale nie lekarzom, nie wolno stawiać diagnozy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wyjaśniali innym jak funkcjonuje ludzki organizm. Po coś przecież uczymy (uczyliśmy) się anatomii, fizjologii, biomechaniki, czy fizyki.
Nie neguję u Eweski zespołu rowka nerwu łokciowego, ale patrząc na splot ramienny nijak nie dochodzę do tego, że uszkodzenie nerwu łokciowego powoduje zanik mięśni ramienia. Dlatego zasugerowałem istnienie innej (lub współistniejącej) przyczyny powyżej stawu łokciowego, a tych może być wiele, np.: zapalenie nerwów, czy uraz (czasem nawet nieznaczne szarpnięcie) w okolicy splotu ramiennego.

Edit: poprawiłem literówki

Edytowane przez wojciech
Czas edycji: 2006-01-04 o 17:09
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:18   #17
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

Dziekuje wszystkim za wyrazone opinie Jutro ide do szpitala i pewnie wszystko juz bedzie wiadomo - mam taka nadziejeJeszcze raz dziekujePozdrawiam.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 17:06   #18
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie????

Pozostaje nam życzyć Ci dużo zdrowia i trzymać kciuki za szczęśliwe zakończenie tej historii
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:18   #19
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Pytanie????

Masz racje Wojciechu. Twoja ocena jest ze wszech miar prawidlowa. W tym przypadku jednak mozemy miec do czynienia z progresywna demielinizacja nerwow obwodowych, a wtedy objawy beda wlasnie takie jak opisala to eweska.
A na marginesie, gratuluje gruntownej znajomosci anatomii.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 10:26   #20
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Pytanie????

dziekuje serdecznie mam nadzieje ze to niedlugo sie skonczy wrocilam juz ze szpitala jestem po operacji i na razie wszystko jest ok.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 19:43   #21
foksik67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Pytanie????

Mam ten sam problem co EWESKA, znaczy u mnie do urazu doszlo przez przeciecie szyba przedramienia w wyniku czego doszlo do uszkodzenia nerwu lokciowego. Objawy oczywiste: brak czucia w 4 i 5 palcu i zanik miesni w dloni. Mam pytanie do Was czy po operacji jest mozliwosc odzyskania sprawnosci dloni? Lekarze nie potrafia nic powiedziec na ten temat. Czy u Ciebie EWESKA po operacji jest lepiej niz wczesniej przed operacja?? Prosze o odpowiedz moze byc na poczte : foksik67@wp.pl , badz na gadu 6839571. Z gory dziekuje.
foksik67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.