Czy kontynuować studia na innym kierunku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-06, 08:54   #1
Anastazja_91
Raczkowanie
 
Avatar Anastazja_91
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 67

Czy kontynuować studia na innym kierunku?


Witam dziewczyny.
Mam problem, który w ostatnim czasie spędza mi sen z powiek. W tym roku skończyłam Filologię Angielską z Nauczaniem na UW. Już na drugim roku stwierdziłam, że raczej to nie jest coś, co chcę robić w życiu, ale postanowiłam skończyć studia. Na wakacjach udało mi się dostać na wolontariat w jednym z ministerstw, gdzie zaproponowano mi staż, który właśnie odbywam. Teraz mam wątpliwości co do kontynuowania studiów. Złożyłam już papiery na jedną z prywatnych uczelni w Warszawie, która nie cieszy się zbyt wielką renomą, ze względu na brak nadrabiania różnic programowych (złożyłam na magisterkę-kierunek Administracja). I cały czas się zastanawiam, czy jednak nie odpuścić na rok, odbyć staż, zastanowić się co na pewno chcę robić, czy może jednak pójść na magisterkę od razu. Wszystkie bliskie mi osoby radzą, abym nie robiła przerwy, a ja jednak wciąż mam dylemat. Co byście mi poradziły?
Anastazja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 09:01   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 12:37   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
po pierwsze bardzo ciężko się przenieść z zaocznych na dzienne bo duuużo mniej materiału jest na zaocznych i później ciężko nadrobić rok na dziennych.
po drugie mgr wcale nie świadczy o tym, że jest lepiej wyuczony od technika. to bujda. magister jest teoretykiem, tylko i wyłącznie a technik czy inżynier to już praktyka i to jest teraz ważniejsze na rynku. magister jest tylko ładnie wyglądającym przy nazwisku dodatkiem więc nie wciskaj kitu dziewczynie, że wyższe znaczy lepsze
(owszem, u nas jeszcze tak ale na szczęście już przychodzi ta świadomość z zachodu, że wcale mgr nie robi szału i często wolą zatrudnić technika, już nie mówiąc o ludziach po LO, których za granicą bez studiów nie chcą nigdzie, nawet do sprzątania, wolą człowieka po zawodówce).

Autorko jeśli masz robić przerwę, to rób. Jeśli masz robić zaoczne a nie dzienne to tym bardziej zostań na stażu, o wiele mniejszą wiedzę wynosisz z zaocznych, tam Cię kochają bo płacisz. Jeśli masz możliwość iść na dzienne to idź, nieważne czy teraz czy za rok. Może akurat Ty potrzebujesz to przemyśleć, nie słuchaj innych, tylko siebie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 14:49   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:35   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

no patrząc na administrację to w zasadzie i z magistrem pracy nie ma.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:44   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 16:41   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ewentualnie jej powiedzą, że nie ma miejsca pracy dla niej. w administracji teraz jest bardzo ciężko bo są komplety ale ludzie twardo idą na administrację wierząc, że to przyszłościowy kierunek a prawda jest taka, że absolwentów jest multum i już są niepotrzebni. znajdziesz robotę ale po znajomości, na więcej nie licz.
staż fajnie się liczy jako doświadczenie ale masz go tylko dlatego, że UP za Ciebie płaci zakładowi pracy i oni do Ciebie nie dopłacają, mają tanią siłę roboczą, a w zasadzie darmową, tyle.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 16:52   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 17:07   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie no nie chodzi o to żeby ją odwodzić od kierunku, który chce studiować tylko żeby tak wybrać żeby nie stracić wybierając studia lub staż.

w tej chwili nawet policja robi sobie staże i je przedłużają tłumacząc się, ze nie mają wolnych etatów i albo siedzisz na stażu albo spadaj. także z tym zatrudnieniem po stażu bym uważała.

fajnie by było połączyć studia i staż ale jeśli zarabia tylko na stażu to cała kasa idzie na zaoczne studia. chyba, że ja rodzice utrzymują to inna sprawa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:18   #10
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Po pierwsze nie ma co liczyć na przejście z zaocznych na dzienne dzięki świetnej średniej, bo to przypadek 1 na 100 :P Administracja do tego w słabej szkole to zdecydowanie zły pomysł. Pomyśl, byłaś na UW a teraz skończysz w Wyższej Szkole Wszystkiego Najlepszego. Mam podobną sytuacje (oprócz stażu którego Ci gratuluję) i zdecydowałam poczekać rok żeby dostać się na UW FiR zaocznie. W tej chwili pracuję i zaczęłam technika informatyki i czuję że dobrze zrobiłam
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 18:39   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie ma co liczyć na przejście z zaocznych na dzienne dzięki świetnej średniej, bo to przypadek 1 na 100 :P Administracja do tego w słabej szkole to zdecydowanie zły pomysł. Pomyśl, byłaś na UW a teraz skończysz w Wyższej Szkole Wszystkiego Najlepszego. Mam podobną sytuacje (oprócz stażu którego Ci gratuluję) i zdecydowałam poczekać rok żeby dostać się na UW FiR zaocznie. W tej chwili pracuję i zaczęłam technika informatyki i czuję że dobrze zrobiłam
żebyś zdała tylko egzamin bo te policealne szkoły to tak uczą, że większość nie zdaje a egzamin nie jest najprostszy sama zdałam ponad rok temu na 98%, życzę Ci tego samego
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 19:12   #12
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
żebyś zdała tylko egzamin bo te policealne szkoły to tak uczą, że większość nie zdaje a egzamin nie jest najprostszy sama zdałam ponad rok temu na 98%, życzę Ci tego samego
Wiem o tym doskonale, bo jestem już po jednej szkole policealnej którą musiałam skończyć aby dostać dopłaty z UE i egzamin zawodowy to był kosmos w porównaniu z tym co robiliśmy na zajęciach
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 19:49   #13
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Wiem o tym doskonale, bo jestem już po jednej szkole policealnej którą musiałam skończyć aby dostać dopłaty z UE i egzamin zawodowy to był kosmos w porównaniu z tym co robiliśmy na zajęciach
no na nas w technikum kładli taki nacisk na egzamin, ze zdało 100% osób
ale zdałaś tamten egzamin?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 19:59   #14
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no na nas w technikum kładli taki nacisk na egzamin, ze zdało 100% osób
ale zdałaś tamten egzamin?
teorie od razu a praktykę na poprawce rok później ale to był kierunek kompletnie mnie nie interesujący, jedynie dla papierka
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 20:14   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
teorie od razu a praktykę na poprawce rok później ale to był kierunek kompletnie mnie nie interesujący, jedynie dla papierka
no to i tak, że zdane, gratulacje

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

a informatyka Cię interesuje? (moja miłość zaraz po TŻ największa )
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 20:44   #16
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no to i tak, że zdane, gratulacje

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

a informatyka Cię interesuje? (moja miłość zaraz po TŻ największa )
Oczywiście, miałam zamiar iść teraz na studia inżynierskie ale doszłam do wniosku że będzie to za bardzo kolidować z magisterskimi. A na dzienne nie pójdę bo płatne. Miałam wybór jeszcze finanse i rach ale skoro zaraz będę magisterem o po co się pchać na technika z tego samego zawodu?
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 20:48   #17
Anastazja_91
Raczkowanie
 
Avatar Anastazja_91
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 67
Dot.: Czy kontynuować studia na innym kierunku?

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi mam jeszcze kilka dni czasu, więc sobie wszystko jeszcze raz przemyślę i na pewno wezmę Wasze rady pod uwagę
Anastazja_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.