ważne- studia zagranicą/ ANGLIA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 17:22   #1
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290

ważne- studia zagranicą/ ANGLIA


Witam Was moje drogie. Nie będę tutaj opisywała całej mojej historii, ale w skrócie powiem, że w październiku zaczęłam studia, których, już po pół roku, wiedziałam, że nie będę kontynuowała, ale użeranie się z rodziną i ostateczne rzucenie nastąpiło dopiero kilka dni temu. W maju poprawiam maturę i miałam zamiar iść w Polsce na mój wymarzony kierunek. Od dawna jednak marzyły mi się studia zagranicą, a dokładniej w Anglii, gdzie sprawę ułatwia znajomość języka. Nigdy nie myślałam o tym na poważnie, a raczej bałam się reakcji rodziny. Po ostatnich incydentach jednak, ich zdanie przestało się dla mnie liczyć i mam zamiar spełniać się i stawiać na swoim, bo to moje życie. Zwłaszcza, że kilku moich znajomych poszło tą drogą i studiują w UK. Ale do rzeczy- czy myślicie, że jest jeszcze szansa przystąpić do rekrutacji? Z tego, co się orientowałam, to potrzebne są jakieś eseje, czy listy? Czytałam kiedyś wypowiedzi dziewczyn, że większość dead line'ów jest do marca, ale chciałabym zapytać osoby studiujące lub ubiegające się o przyjęcie- wiecie jak to jest? Macie większe doświadczenie.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 14:10   #2
BorowkaxD
Przyczajenie
 
Avatar BorowkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 20
Dot.: ważne- studia zagranicą/ ANGLIA

A co chcesz studiować i jakie przedmioty zdajesz?
Lepiej zaaplikować w nowym cyklu UCAS, będziesz już miała wyniki matury więc niepotrzebne będą tak zwane 'przewidywane' wyniki. Teraz to jednak za późno, termin na Oxbridge jest 15 Października, a na większość pozostałych uniwersytetów 15 Stycznia, z wyjątkiem studentów z poza EU. Termin w marcu jest na niektóre kierunki 'artystyczne'.
Wszystko zależy od uniwersytetu i od przedmiotu (na przykład na kierunki artystyczne trzeba mieć portofolio) ale ogólnie trzeba mieć:
-zdany test potwierdzający znajomość angielskiego
-personal statement czyli mniej więcej kartka A4 opisująca dlaczego chcesz studiować ten kierunek
-referencje
-oficjalne wyniki
Ty musisz wybrać 5 uniwersytetów i kierunków (nie trzeba pięciu ale jest limit do 5 aplikacji). Jeśli chcesz iść na medycyne to piątym wyborem nie może być medycyna.
Później dostajesz oferte (oferty na ten rok są już w większości porozdawane), ubiegasz się o kredyt (jęsli nie dysponujesz £27,000-£36,000).
__________________

BorowkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 19:30   #3
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: ważne- studia zagranicą/ ANGLIA

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź tak też myślałam, ze juz za późno. No nic, trudno.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 20:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.