mój "trening"--jakie błędy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-19, 12:04   #1
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076

mój "trening"--jakie błędy?


Hej
Od jakiegoś czasu zbieram różne ćwiczenia- głównie na brzuch i nogi. Część jest z callaneticsu, część z gazet typu SHAPE lub różnych płyt z fitnessem. Jestem systematyczna jednak moja siostra uważa że uprawiając nieprzemyslany i yy przypadkowy zbiór ćwiczeń bez odpowiedniej kolejności mogę sobie zrobić krzywdę, no i trudniej będzie o dobre efekty mojej pracy. Pomyślałam że zamieszczę tu jak mniej wiecej wygląda mój plan ćwiczeń, które wykonuję mniej więcej 5x w tygodniu wieczorem, od ponad miesiaca

Może pomożecie mi wytropic błędy jakie popelniam i podrzucicie jakies wskazówki jak zwiększyc jego skuteczność??

SERIA I
Ćwiczenie 1
Nogi rozstawione na szerokość ramion, lewa ręka na biodrze a prawa przeciągana w lewą stronę. 25 deliaktnyh pogłębień, i to samo w drugą stronę.
Ćwiczenie 2
Obroty przez ramię (lewe i prawe na zmianę), nogi nie zmieniają miejsca tylko tułów z rękoma. x100
Ćwiczenie 3
Leżenie na prawym boku, ciało oparte na prawej ręce. Lewa noga podnoszona w górę i w dół. To samo na drugą stronę. x30
Ćwiczenie 4
"Niepełne" brzuszki x30
Ćwiczenie 5
Leżenie na plecach, nogi ugięte w kolanach. Unoszenie bioder-tak żeby tworzyły równą linię z tułowiem. 20x wolno, 20x szybciej.
Ćwiczenie 6
Nogi rozstawione na szerokość ramion, wyprostowana postawa. Ręce przed sobą pod kątem prostym, dłonie napierają jedna na drugą. 2x po 25 sek.
Ćwiczenie 7
Klęk z opartymi dłońmi z przodu. Na zmianę prostowanie lewej i prawej nogi. x30
Ćwiczenie 8
Leżenie przodem. Uniesienie tułowia jak najwyżej, opierając się z przodu na wyprostowanych rękach. 2x 10 sek
Ćwiczenie 9
Leżenie przodem, unoszenie na zmianę lewej i prawej nogi. x30

SERIA II
Ćwiczenie 1-bez zmian
ćWiczenie 2-50 powtórzeń
Ćwiczenie 3-bez zmian
Ćwiczenie 4- Zamiast tradycyjnych brzuszków ćwiczenie z callanetics. Prawa noga w górze, lekkie uniesienie górnej części tułowia, ręce do przodu. Delikatne pogłębiania bez opuszczania prawej nogi. To samo na drugą stronę. 100x.
Na koniec dwie nogi w górze i tak samo, 100 delikatnych pogłębień.
Ćwiczenie 5-50 szybkich powtórzeń
Ćwiczenie 6-bez zmian
Ćwiczenie 7-bez zmian
Ćwiczenie 8-1x 15 sek
Ćwiczenie 9-bez zmian

GDYBY COŚ BYŁO NIEJASNE MOGĘ STWORZYC OBRAZKI LUB OPISAC DOKŁADNIEJ.

Pozdrawiam
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:14   #2
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: mój "trening"--jakie błędy?

Powiem tak...według mnie taki trening jest bez sensu,sama jak zaczynałam swoją przygodę z ćwiczeniami to wykonywałam podobny zestaw i efektów nie było.

Nie wiem czy Twoim celem jest redukcja czy wymodelowanie ciała,ale jeśli zależy Ci na fajnych efektach to poczytaj o treningu siłowym i aerobach,polecam HIIT.Napewno znajdziesz odpowiedni trening dla siebie

No i oczywiście musisz jeszcze zwrócić uwagę na odpowiednie posiłki przed i po treningach.

edit: Dopiero teraz sprawdziłam ile masz lat W Twoim wieku dopiero się rozwijasz i nie wiem jakie ćwiczenia powinnas wykonywać ,bo nie jestem zorientowana w tym temacie Poczekaj na rady pingwina,najlepiej oceni Twój trening.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 10:11   #3
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: mój "trening"--jakie błędy?

Ok poczekam może coś doradzi
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.