Studia dzienne a praca. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 20:28   #1
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059

Studia dzienne a praca.


Mam pytanie czy któreś z Was studiują dziennie i pracują jednocześnie?Jeśli tak to jaka jest to praca i czy udaje się Wam wszystko pogodzić?Od października będę studentką,wyjeżdżam do innego miasta i chciałabym tam pójść do jakiejś pracy.Oczywiscie na weekedny,bo jestem na dziennych.Z tego co słyszałam to pierwszym rok na moim kierunku nie jest taki straszny,więc mam nadzieję,że uda mi się pogodzic jakoś naukę i pracę.A co Wy myślicie o tym?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 20:36   #2
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Studia dzienne a praca.

Na studiach jeszcze nie jestem, ale wydaje mi sie ze bedzie pasowalo Ci cos w stylu kelnerki itp, bo przeciez ta praca musi byc wieczorami...
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 21:03   #3
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Studia dzienne a praca.

Szczerze mówiąc to wydaje mi się to dość trudne z prostego powodu - ciężko znaleźć taką pracę. Pracodawcy nie są zbyt chętni do zatrudniania studentów studiów dziennych. Ale oczywiście jeśli będziesz szukać to całkiem możliwe, że po jakimś czasie coś znajdziesz, chociaż to może długo potrwać.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 22:10   #4
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: Studia dzienne a praca.

Pracowałam w czasie studiów w TP, i to na cały etat. Studia były dzienne, praca na zmiany i do tego mogłam sobie sama ustawiac godziny pracy. Jakoś dawałam radę, do czasu kiedy zmienił się szef i ustawianie indywidualne grafiku przestało być możliwe. Miałam do wyboru albo po raz kolejny zawalić studia albo rzucić pracę. Rzuciłam więc, ale studiów i tak jeszcze nie udało mi się skończyć
Witch, zawsze zostaje ci stanie na promocjach, chociaż zarobki z tego mizerne. Poszukaj jeszcze w agencjach pracy tymczasowej, może w Twoim mieście jest takie coś.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 22:39   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Studia dzienne a praca.

Ja niedługo koncze studia i powiem Ci, że w ciągu tygodnia o pracy nie było mowy.Zajecia rozpoczynałam np o 9.00 a konczyłam o np 18.00 tylko dlaego, że miałam 1 lub 2 godzinne okienka . Nawet do domu "na tą chwile" nie opłacało mi sie jechac, bo niedość że mieszkam na drugim koncu wrocka to jeszcze przez te wieczne rozkopy na ulicach nieraz sa mega korki.Tak więc na wekendy łapałam fuchy, ale zdarzało się, że koligowało to z nauką.Jeszcze zalezy na jakich jest sie studiach u mnie jest straszna charuwa (haruwa?) i po męczocym tygodniu nie raz marzyłam, żeby przez wekeend leżec do góry brzuchem...Pociesz sie tym,(jak to pisałam na innym watku), że pracodawca przychylniej bedzie patrzył na absolwentów dziennych uczelni, tacy własnie maja pierwszeństwo do zajęcia odpowiednich stanowisk.
Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 22:50   #6
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Studia dzienne a praca.

ja mam taka sytuację i nie mogę znaleźc ŻADNEJ pracy zawsze mówią: dyspozycyjność, dyspozycyjność i jeszcze raz dyspozycyjność ;(... mojej kupeli się udało. praca przyszła sama do niej przypadkiem jest sekretarką w szkole językowej. pracuje codziennie od pon do soboty. w tygodniu po kilka godzin a w soboty dłuzej. ma bardzo elastyczną pracę... poszczęsciło jej się.. pozazdroscic.
__________________
Mój sutasz

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 11:22   #7
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Studia dzienne a praca.

Ja skończyłam studia dzienne, pracując ale jedynie w wakacje. Jednak wiekszość ludzi z mojej grupy, pomimo studiów dziennych, a nawet dwóch kierunków na studiach dziennych pracowało. Najczęściej były to fimy, które nie wymagały dyspozycyjności, tzn ludzie pracowali np w sklepach meblowych, umawiali się z pracodawcą tak, że są w pracy, wtedy kiedy mogą. Nie mieli stałych godzin pracy. Kończyli zajecia i do boju. Wielu z nich układało sobie tak zajęcia, aby mieć jak najwięcej czasu na prace. Chodzili do różnych grup. Wielu skorzystało także z opcji IOS, ale na 1 roku to raczej niemożliwe. Moja uczelnia pomimo, że państwowa była bardzo chętna pomagać studentom, którzy chcieli i mogli pracować. Pani dziekan zawsze mówiła, że możemy tak układać sobie zajęcia i zmieniać grupy aby dało nam to możliwośc pracy, bo kiedyś i tak będziemy musieli iść do pracy, a kto chce pracownika bez jakiego kolwiek doświadczenia. W Twoim przypadku to raczej tylko praca weekendowa, kelnerka, hostessa itp. Prace co prawda przeważnie mało płatne, chociaż ja na prace kelnerki i hostessy narzekać, nie będę bo zarabiałam bardzo dużo na tych stanowiskach.
Powodzenia.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 11:48   #8
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Studia dzienne a praca.

Też jestem ciekawa jak to u was jest dziewczyny,bo mam zamiar studiować dziennie,i fajnie by było znaleźć też jakąs robótkę na weekendy,ale niewiem jak to będzie bo rzeczywiście pracodawcy niechętnie zatrudniają tylko na weekendy,studentki zaoczne mają o wiele łatwiej o prace.
A druga sprawa to właśnie to,czy poradzę sobie,czy dam rade z nauką itd...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 12:06   #9
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Studia dzienne a praca.

ja bym też chciała pracować w czasie studiów,ale po pierwsze musze najpierw dostać się na studia( jeszcze czekam na wyniki),a po drugie zależy gdzie będe studiowała. tak się zastanawiam czy na pierwszym roku dałabym rade pogodzić to wszystko
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 12:10   #10
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Studia dzienne a praca.

również jestem na studiach dziennych i jak dotąd udawało mi się pogodzić zajęcia z pracą. pracowałam w soboty jako fotograf, a w innym okresie jako kelnerka-barmanka i to nie tylko w weekendy ( sami ustalaliśmy sobie grafik)kwestia dobrej organizacji czasu
natomiast w tym roku odpuszczam sobie pracę ( na szczęscie jestem na uczelni państwowej więc nie muszę płacić za studia)
powodzenia
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 12:19   #11
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Studia dzienne a praca.

Cytat:
Napisane przez ewelinka_111
ja bym też chciała pracować w czasie studiów,ale po pierwsze musze najpierw dostać się na studia( jeszcze czekam na wyniki),a po drugie zależy gdzie będe studiowała. tak się zastanawiam czy na pierwszym roku dałabym rade pogodzić to wszystko
ewelinko ja tez jeszcze czekam na wyniki właśnie..jeszcze 2 tygodnie...no ale juz zaczynam myśleć co i jak jeśli się dostanę
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 15:00   #12
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: Studia dzienne a praca.

ja studiuje dziennie, natomiast w weekendy pracuję jako hostessa na promocjach. Nie jest to może jakaś rewelacyjna praca, ale na miesiąc można zarobić nawet 500 zł, wszystko zależy od stawki za jaką stoisz i od godzin pracy.
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:07   #13
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Studia dzienne a praca.

Myślałam o pracy właśnie jako hostessa.Niby nie zarabia się dużo,ale każdy grosz się liczy A zawsze to i jakieś doświadczenie jest
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:30   #14
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Studia dzienne a praca.

Cytat:
Napisane przez witch_18
Myślałam o pracy właśnie jako hostessa.Niby nie zarabia się dużo,ale każdy grosz się liczy A zawsze to i jakieś doświadczenie jest
Hostessy wcale tak źle nie zarabiają. Ja pracowałam bezpośrednio od przedstawicieli albo przez agencję. Agencja dawała mi od 4 do 5 zł / h, zależało od marketu oraz od fimy, której produkty oferowałam. Jednak gdy stałam na promocjach bezpośrednio od przedstawicieli miałam na rękę 11 lub 12zł za godzinę. Pracując w piatek 8h, sobotę i niedzielę po 12 miałam prawie 400zł w kieszeni. A płatność była z rączki do rączki, nie musiałam nigdy czekac na kasę. Nie orientuje sie jak to teraz wygląda ale kiedyś było warto trafić do coca coli, pepsi, colgate, mc cain (te frytki, nie wiem jak się to pisze ), knorr i martini.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 10:41   #15
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Studia dzienne a praca.

ja jestem na 2 kierunkach studiow
dziennie
zaocznie co 2 tygodnie
pracuje jako korepetytorka wizcorem
w weekedn co 2 jako hostessa
i nie mam problemow ze szkola
godze to wszystko ze spotkaniami z moim facetem
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 21:07   #16
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: Studia dzienne a praca.

Cytat:
Napisane przez witch_18
Myślałam o pracy właśnie jako hostessa.Niby nie zarabia się dużo,ale każdy grosz się liczy A zawsze to i jakieś doświadczenie jest
tak jak już wspomniano wszystko zależy od agencji w której będziesz, bądź od przedstawiciela, ale myślę, że jeśli nie masz namiarów na żadnego z przedstawicieli to warto zgłosić się do agencji, jeżeli sprawdzisz się w przypadku promocji jakiejś z firm, mogą później dzownić już tylko do Ciebie.

Ja obecnie pracuję przez agnecje (od 1 roku), jednak miałam wcześniej bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy (przez 2 lata), nadal pracuję wyłacznie dla tej samej firmy,jednak agencja załatwia mi wszystkie formalności,a pieniążki dostaję na konto, wczesniej czekałam po 2 m-ce, teraz m-c.
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 21:17   #17
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Studia dzienne a praca.

ja w tym roku tez zaczynam studia...ale nie zamierzam pracowac...za duzo..:P
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:34   #18
milka69
Raczkowanie
 
Avatar milka69
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 118
Dot.: Studia dzienne a praca.

ja znalazm prace jako kelnerka/barmanka w jednej z dyskotek, w sumie to tez zalezy od tego czy komus sie praca podoba, ale moze warto popytac w jakis lokalach, ja w zasadzie nie musialam pytac szef podszedl i sam zagadal czy nie chciala bym pracowac no i zostalam.
milka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:36   #19
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Studia dzienne a praca.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Mam nadzieję,że uda mi się cos znaleźć jak już będę na miejscu.W razie czego zawsze zostanie mi McDonald
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-27, 23:38   #20
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Studia dzienne a praca.

Cytat:
Napisane przez izmonek
ja jestem na 2 kierunkach studiow
dziennie
zaocznie co 2 tygodnie
pracuje jako korepetytorka wizcorem
w weekedn co 2 jako hostessa
i nie mam problemow ze szkola
godze to wszystko ze spotkaniami z moim facetem
Ja szczerze podziwiam dziewczyny,które potrafią wszystko tak pogodzić ze sobą,i że moją na tyle samozaparcia do tego...ja chciałabym pracowac w weekendy podczas studiów,ale jestem takim leniem,że obawiam się,ze zwycięzy chęć spania do 11 i leniuchowania w weekendy
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.