0rh- i poronienie samoistne, prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-11, 20:09   #1
Jolusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Reading / UK
Wiadomości: 22
Send a message via Skype™ to Jolusiaa
Unhappy

0rh- i poronienie samoistne, prosze o pomoc


Mamy z narzeczonym ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego. Moja grupa krwi to 0 Rh- a narzeczonego A Rh+, przeszłam miesiac temu poronienie samoistne we wczesnej fazie pod koniec piatego tygodnia ciazy. Lekarz zrobil mi USG i powiedzial ze nie ma potrzeby lyzeczkowania. Zapytalam czy musze zrobic jakies dodatkowe badania lub czy musze brac jakies leki jezeli bede chciala zajsc w kolejna ciaze. Powiedzial ze nie, ze poronienia sie czasami poprostu zdarzaja. Nie zapytal jaka mam grupe krwi. Niestety nie wiedziałam i lekarz mnie nie poinformowal, że powinnam otrzymać tzw. immunoglobulinę anty-D. Dowiedziałam się o tym po poronieniu czytając informacje na ten temat w internecie. To na pewno pozwoliłoby na uniknięcie w przyszłości ryzyka wystąpienia konfliktu serologicznego. Bardzo się teraz denerwuję. Co teraz powinnam zrobic? Isc do lekarza na jakies badania? Czy mam szansę na urodzenie zdrowego dziecka? Czy powinnam się liczyć z tym że w przypadku kolejnej ciąży dojdzie do konfliktu serologicznego? Czy można temu w naszej sytuacji jakoś zapobiec? Wiedziałam wcześniej, że w przypadku pierwszej ciąży nie ma problemu trzeba otrzymać po porodzie odpowiedni zastrzyk. Ale jak wygląda sytuacja jeśli przeszłam poronienie samoistne?
Jolusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 11:38   #2
Olciaxyz
Przyczajenie
 
Avatar Olciaxyz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: 0rh- i poronienie samoistne, prosze o pomoc

zgłoś się jak najszybciej do lekarza (choć nie wiem czy to coś teraz da bo globulinę anty D podaje się do 72 h po porodzie, poronieniu itp.).

Ale dobrze aby Twój lekarz prowadzący został o tym poinformowany, nie wiem czemu nie spytał o Wasze gr krwi??? Macie na prawdę nie korzystny układ.

Na pewno wizyta u lekarza nie zaszkodzi.
Olciaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.