Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-17, 13:35   #1
kisonerka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 24
Question

Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?


Cześć dziewczyny.
Chciałam zapytać czy ktoś wybiera się może w te wakacje, lub nawet wcześniej do pracy na Cypr ? chodzi mi o pracę w hotelu, jako kelnerka,barmanka etc. ?

I jeszcze jedno jak myślicie.. lepiej jechać w ciemno czy przez agencje ?

Ja sama pracowałam w zeszłe wakacje na Cyprze, wyjechałam przez pewną agencje z Wawy i nie wiem czy to był dobry pomysł. Od nast. dnia po przyjeździe już pracowałam, tylko 1 dzień wolny w tygodniu więc wiadomo czasu na zwiedzanie czy jakiś porządny odpoczynek nie było.
Stawka 550 e , no i samolot na Cypr który załatwiała agencja 1400zł.
Po 4 miesiącach pracy nie oszczędziłam prawie nic, tzn to co zarobiłam pokryło się z drobnymi wydatkami, kosztami podróży i biletu powrotnego też ok tysiąca.

Natomiast zastanawiam się, czy nie lepiej zrobili studenci którzy przyjechali do pracy jakieś 2 miesiące po mnie.
W PL kupili od razu bilety w 2 strony, za duuużo mniejszą kasę niż mój jeden przez agencje. Wzięli ze sobą namiot, pierwsze 2 tyg po przyjeździe zwiedzali, opalali się, pstrykali foty, potem dopiero postanowili znaleźć pracę- i nie było z tym żadnego problemu.
Ich stawka w tym samym hotelu w którym ja pracowałam wynosiła 750 euro, czyli całe 200 więcej (a agencja twierdziła że nic nie pobiera z mojego wynagrodzenia), koszty zakwaterowania i wyżywienia mieli tak samo pokryte.
Po niecałych 2 miesiącach zrezygnowali, wrócili do kraju i jeszcze sporo kasy im zostało. Do tego świetne wakacje na Cyprze, w końcu całe 2 tyg wolnego czasu.
Myślę nad taką formą wyjazdu, tylko z drugiej strony mam jakieś wątpliwości. Agencja = pewna praca, chociaż prawda jest taka że się po prostu nie opłaca, a na Cyprze z pracą w sezonie jest łatwo.

Co Wy o tym sądzicie ?
kisonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 22:12   #2
emfaza1989
Raczkowanie
 
Avatar emfaza1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Ja też bym chętnie wyjechała, tylko doświadczenie mam zerowe, ale angielski znam b. dobrze i podstawy francuskiego i mam dwie ręce
__________________
STUDIA
emfaza1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 20:17   #3
maja990
Raczkowanie
 
Avatar maja990
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 345
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

ja też chętnie bym się wybrała, ale w ciemno jednak to spore ryzyko...
chyba żeby się samemu skontaktować z jakimiś instytucjami na Cyprze i może w taki sposób znaleźć tą pracę...
__________________
Looking for my own way...
maja990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 11:20   #4
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Dziewczyny, jak będziecie lecieć to zabierzcie mnie ze sobą
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 11:35   #5
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

jejku strasznie daleko,ale musi być tam pięknie,nie warto marnować wakacji dla pracy prawie 7 dni w tygodniu,skoro chcesz pracować tam jako kelnerka itd. to ciężka i żmudna praca ;/
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:12   #6
maja990
Raczkowanie
 
Avatar maja990
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 345
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

ja i tak myślę że warto, nie dość że spędziłabym czas w tak cudownym miejscu to jeszcze miałabym możliwość zarobienia pieniędzy
__________________
Looking for my own way...
maja990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 22:39   #7
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Moi znajomi pojechali na Cypr w ciemno w wakacje. Pracowali, po sezonie znaleźli pracę w firmie takiej większej produkującej "coś z drewna"(przepraszam zapomniałam konretnie co to) no i mieszkają już na cyprze 3 lata. Jest tam nawet ulica z domami w których mieszkają sami Polacy. A domy-świetne i życie prawie jak w bajce
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 20:40   #8
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Hej! Ja w tym roku lecę na Cypr do pracy. Planuję wylecieć w połowie lipca, na tzw przypał Bez zapewnionego mieszkania, bez zapewnionej pracy i z duuużą wiarą że się uda coś znaleźć I w sumie nie chodzi mi tam o to żeby się dorobić, tylko się utrzymać i troszkę poszaleć do końca sierpnia. Bo we wrześniu zaczynam studia na University of Cyprus w Nikozji.

Także jeśli któraś chciałaby wylecieć ze mną w połowie lipca...
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:05   #9
maja990
Raczkowanie
 
Avatar maja990
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 345
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Cytat:
Napisane przez Duniaaa Pokaż wiadomość
Hej! Ja w tym roku lecę na Cypr do pracy. Planuję wylecieć w połowie lipca, na tzw przypał Bez zapewnionego mieszkania, bez zapewnionej pracy i z duuużą wiarą że się uda coś znaleźć I w sumie nie chodzi mi tam o to żeby się dorobić, tylko się utrzymać i troszkę poszaleć do końca sierpnia. Bo we wrześniu zaczynam studia na University of Cyprus w Nikozji.

Także jeśli któraś chciałaby wylecieć ze mną w połowie lipca...
ja chciałam się wybrać ale jeszcze nie jestem całkiem przekonana czy taki wyjazd w ciemno się opłaci...

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
Moi znajomi pojechali na Cypr w ciemno w wakacje. Pracowali, po sezonie znaleźli pracę w firmie takiej większej produkującej "coś z drewna"(przepraszam zapomniałam konretnie co to) no i mieszkają już na cyprze 3 lata. Jest tam nawet ulica z domami w których mieszkają sami Polacy. A domy-świetne i życie prawie jak w bajce
a mogłabyś ewentualnie z nimi pogadać żeby załatwili mi jakąś pracę?
__________________
Looking for my own way...
maja990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 23:14   #10
Lipka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Czesc dziewczyny
Tez mysle o wyjezdzie na Cypr w tym roku, planowalam przez ☠☠☠☠☠☠☠☠..
Tylko zadna z kolezanek nie jest zainteresowana moim pomyslem... a sama sie boje
Jesli ktoras z Was powaznie mysli o wyjezdzie to moze jakos sie zgadamy?
Lipka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 23:16   #11
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Cytat:
Napisane przez maja990 Pokaż wiadomość
ja chciałam się wybrać ale jeszcze nie jestem całkiem przekonana czy taki wyjazd w ciemno się opłaci...
Moim zdaniem jeśli chcesz zarobić (a do takiego wniosku dochodzę po tym jak napisałaś że nie wiesz czy się 'opłaci') to nie powinnaś lecieć w ciemno. Lepiej żebyś załatwiła sobie np przez jakąś firmę lub po znajomych pracę, no i niekoniecznie na Cyprze. Ja jak już pisałam, ja chcę zarobić tyle aby się tam utrzymać, aby rodzice nie musieli mnie na Cyprze przez te 1,5 miesiąca utrzymywać, i nie chcę tam tylko pracować.. Troszke pracować, a potem z zarobionych pieniędzy imprezować, zwiedzać.. oo tak Trzeba mieć coś od życia ;]
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 23:29   #12
maja990
Raczkowanie
 
Avatar maja990
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 345
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

przede wszystkim chodzi mi o to, żebym nie musiała dopłacać do tych wakacji ale żeby też chociaż kilka stówek przywieźć do domu
oczywiście głównym celem wyjazdu byłaby rozrywka a nie praca przez 24godziny na dobę
__________________
Looking for my own way...
maja990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:21   #13
wendziarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Duniaaa a co będziesz studiować? może się spotkamy ^^
wendziarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:16   #14
monia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Hejjj A może ktoś planuje wybrac sie na XCypr w okolicach kwietnia 2010 roku :P?
monia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:27   #15
>@pinkie@<
Raczkowanie
 
Avatar >@pinkie@<
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 33
GG do >@pinkie@<
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Stare wasze posty ale i tak napiszę.
Jadę w tym roku 2012 do peacy w hotelu. Moja koleżanka już wyjechała do miejscowośći Ayia Napa. W ciemno jest ryzyko jechać. Można jechać przez agencję wtedy ma się pewność. Wtedy możesz wziąść kontakt do managera hotelu i w następnym roku z nim się umawiać do pracy. Sama załatwiasz sobie przelot i trochę zaoszczędzasz. Jeśli chodzi o zarobki to w hotelach w gastronomii płacą najmniej. Więcej płącą w restauracji ale wtedy musisz wziąść pod uwagę koszty związane z utrzymaniem. Jeśli pracujesz w hotelu masz zapewniony nocleg i wyżywienie. Ja pracowałam w 2010r. i poza sezonem zarabiałam nawet 300Euro. Mało. Ale mi to starczyło. Nie szalałam ale i nie żyłam jak mniszka i zaoszczędziłam.
Do odważnych świat należy. Trzeba tylko trochę rozsądku
Pracę można znależć bardzo łatwo. Szuka się tak samo jak w polsce. Wystarczy wygooglować portal gdzie pracodawcy szukają pracowników do hotelu.
Ja korzystałam między innymi z tego portalu:
http://www.catererglobal.com/
Wysłałam CV i kilka propozycji się pojawiło
Świat stoi otworem dla kelnerów. Zimą w Austrii, latem na Maledivach
__________________
.:pstyna:.
>@pinkie@< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 13:41   #16
nikttaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Hej a czy twoja koleżanka jechała z agencji? Jeżeli tak, to z której ? Ja też bym chciała pojechać do pracy na wakacje za granicę ale boję się wybrać bez pewnych ofert, bo nie będzie mnie stać nawet na powrót jeżeli na 100% nie będe mieć zapewnionej pracy.
nikttaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 18:43   #17
monisia_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Pisałam coś wcześniej też tutaj ale mi skasowało

Generalnie słyszałam nie najlepsze opinię o Cyprze w rozumieniu tamtejszych pracodawców.

Z tego co też dziewczyny piszecie pod kątem finansowym nie wiem czy to jest mocno opłacalne. 300-400 euro można spokojnie zarobić w Polsce w sezonie wakacyjnym, a nie traci się pieniędzy na przelot, a tanie linie tam nie dolatują
Chyba, że wyjazd ma być też mocno turystyczny, choć czytam też że zazwyczaj godzin pracy jest dużo.

Może lepiej poszukać pracy w hotelu w nadmorskich miastach Anglii naprzykład. (ja byłam kilka lat temu). Nie jest tak piękna jak Cypr, choć w sezonie letnim całkiem znośnie, bardzo zielono a finansowo się bardzo opłaca, z długim tygodniem pracy można zarobić i 1000 funtów czyli około 1200 euro.
monisia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:46   #18
Vanilla7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Praca na Cyprze, wybiera się ktoś ?

Witam dziewczyny.
Ja również planuję wyjazd do Cypru na okres wakacyjny. Szukam ofert pracy na różnych stronach ale albo z tym trudno albo ja nie potrafię szukac. Chciała bym też prywatnie porozmawiać z kims kto juz tam był i wie czego się spodziewac i może coś doradzić.
Vanilla7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.