codzienne ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-03, 21:14   #1
il33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Smile

codzienne ćwiczenia


Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna rozpoczęłam codzienny dwugodzinny trening w klubie(aerobic-interwał,step,abt). Czy ktoś może mi poradzić jak zapobiec przetrenowaniu???, i jaka dieta odchudzająca byłaby najlepsza przy takim treningu?. Pozdrawiam!.
il33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 02:51   #2
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: codzienne ćwiczenia

To w sumie zalezy jaka masz kondycje, choc codziennie 2h to za duzo. Ja co prawda cwicze 4-5 dni po 1-1.5h ale zrobilam sobie 2 tygodniowy wstep do cwiczen i jesli czuje sie totalnie zmeczona to odpuszczam sobie kolejny dzien cwiczen. Ja doszlam juz do tego ze nie czuje przetrenowania tylko wzrost energii i tysiac razy lepsze samopoczucie. Poza tym w planach mam tez zdywersyfikowanie cwiczen, czyli 3 razy w tygodniu silowe, 2-3 razy bieganie.
Co do diety to po prostu racjonalnie, 4-5 pelnowartosciowych posilkow (koniecznie cos zaraz po cwiczeniach).

Ale moze niech wypowie sie ktos bardziej kompetentny

PS:

Wydaje mi sie ze wprowadzenie dietki odchudzajacej przy tak intensywnym treningu to nie jest dobry pomysl. Wiadomo, jesli cwiczysz wiecej, pasowaloby jesc ciut wiecej zeby miec sile na te fikolki. Wszystko z umiarem...
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...

Edytowane przez strus2001
Czas edycji: 2009-04-04 o 02:53
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 06:45   #3
casidy86
Raczkowanie
 
Avatar casidy86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zlot czarownic
Wiadomości: 233
Dot.: codzienne ćwiczenia

uważam że powinnaś narazie robić sam aerobic a dopiero potem stopniowo sobie wydłużać czas na ćwiczenia albo poprostu wszystkiego po troszku, bo zaczynając ćwiczyć od 2 godz. nabawisz się zakwasów i nie będziesz mieć siły ćwiczyć na 2 dzień. może zacznij od 0,5godz, 1h
__________________

casidy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 08:28   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: codzienne ćwiczenia

A ja w ogóle nie bardzo rozumiem, po co tyle czasu ćwiczyć codziennie Co jest celem tego rodzaju treningu?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 10:51   #5
il33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Smile Dot.: codzienne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
A ja w ogóle nie bardzo rozumiem, po co tyle czasu ćwiczyć codziennie Co jest celem tego rodzaju treningu?

Celem tego treningu jest schudnięcie do pażdziernika 20 kg(oczywiście i utrzymac wagę)
il33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 15:43   #6
kinokinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 41
Dot.: codzienne ćwiczenia

hmm przetrenowanie... nie cwiczyc tak duzo? Hmm kttos mi radzil ze powinno sie co dwa dni cwiczyc by dac odpoczac miesnia i ich nie spalac
Tak mi np odradzano a6w
kinokinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 13:03   #7
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: codzienne ćwiczenia

nie wiem, gdzie zapytać, więc pytam tutaj
właśnie obmyślam jak poukładać sobie ćwiczenia, żeby nie tkwić w miejscu z powodu błędów
moim celem jest spalenie tkanki tłuszczowej, ogólna redukcja i zrzucenie dobrych kilku/kilkunastu kilogramów (obecnie 68kg/171cm).
do dyspozycji mam: 2x w tygodniu tańce, hula-hop, skakanka (interwałowo), 8ABS, bieganie.
poniedziałek i środa to taniec (godzina i 15 minut)
wtorek i czwartek wieczorem (dojdzie pewnie i sobota) to bieganie.
gdzie wrzucić resztę?
zajęcia na uczelni mam raczej popołudniami (od 14 do 19), także mogę coś do południa poćwiczyć, tylko nie wiem jak to połączyć, bo chyba interwałów z brzuszkami czy hulahopem to nie bardzo? no nie wiem chcę spalać tłuszcz, a nie mięśnie, dlatego pytam..
a. i jeszcze przy okazji. mam problem z posiłkami. skoro wychodzę o 13 , czasem 12 z domu to kiedy mam jeść obiad? lepiej go zjeść w samo południe i nie jeść wtedy 2 śniadania, po ćwiczeniach czy zjeść wieczorem: 18-19, po powrocie z uczelni i przed ćwiczeniami?

po tańcach czy bieganiu mam zjeść np serek wiejski z warzywami, tak?
dobrze rozumuję? wiem, że dużo tu jest na ten temat, ale czytam o tym nie od dziś i ciągle wszystko mi się miesza :P
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 13:55   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: codzienne ćwiczenia

kochana przygode z fitnessem powinnaś zacząć od wizyt 3 razy w tygodniu po godzince
stopniowo co dwa trzy tyg dodawać sobie kolejny dzień ćwiczeniowy po to by przygotować organizm do wysiłku
nalezy sobie stopniowac i utrudniac terningi
zaczęłąbym od tbc na początek a potem dodwać abt interwały fatburn itp
nie należy wszystkiego naraz bo to nic nie da i szybko się znużysz a nie o to chodzi

teraz jak już wiesz jak wyglądają zajęcia wybierz sobie 3 treningi i tylko na te chodź
jak przestaniesz czuć się po nich zmęczona w sensie, że poczujesz, iż chcesz więcej zwiększ
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:46   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: codzienne ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez il33 Pokaż wiadomość
Celem tego treningu jest schudnięcie do pażdziernika 20 kg(oczywiście i utrzymac wagę)
No to ja powiem jeszcze raz, jakie jest moje zdanie na ten temat, skoro jakoś to najwyraźniej nie dociera do czytelniczek Wizażu
Zacząć warto od przejrzenia podstawowych informacji z dziedziny odżywiania, bo to od odżywiania zależy, czy będziesz chudła, czy tyła.
Co do treningu, to w spalaniu tłuszczu najskuteczniejsze jest połączenie treningów siłowych z interwałowymi albo siłowych z aerobowymi. Ćwiczy się raczej krótko, bo mięśnie na redukcji i tak są narażone na katabolizm i ćwiczenie po 2 godziny dziennie w dłuższej perspektywie oddala od celu (jakim jest schudnięcie) zamiast przybliżać. Ćwiczenie tego samego codziennie również nie ma sensu, bo organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do wysiłku. Oczywiście zamiast stosować się do sprawdzonych przez innych zasad, można poświęcić kilka lub kilkanaście lat na nieskuteczne lub niezbyt skuteczne próby ochudzania - z jakiegoś powodu większość dziewczyn na Wizażu próbuje odchudzać się za pomocą A6W, tańca lub hula-hop, chociaż jeszcze nikomu się to nie udało
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:16   #10
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: codzienne ćwiczenia

Midi, a w jakiej proporcji wg Ciebie powinny być treningi siłowe i aeroby? Ja od kilku miesięcy chodzę 2-3 razy w tygodniu na spinning, przeważnie interwal albo endurance, a w dni kiedy nie mam spinningu cwiczę w domu z ciężarkami. Nie wiem czy tez nie robie czegoś źle, bo przez te kilka miesięcy schudłam jedynie 2-3 kg (mam 175 cm wzrostu i obecnie ważę 65 kg, chciałabym zrzucić jeszcze 3..) Z góry dzięki za odp
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 21:18   #11
iguaa
Zakorzenienie
 
Avatar iguaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 3 778
Dot.: codzienne ćwiczenia

przecież taniec i hula hop są bardzo dobre, żeby zrzucić co nieco!!
a A6W, aby mieć umięśniony brzuch, tylko przed ćwiczeniem powinien być odtłuszczony...;] bo tłuszczu to to aż tak nie spala...
__________________


iguaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 15:03   #12
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: codzienne ćwiczenia

no nie schudniesz wiele jak ćwiczysz z ciężarkami moja droga
zapomniałaś iż tłuszczyk zamienia się w mięśnie a one więcej waża ( hm a dokładnie mięśnie się rozbudowywują a komórki zmniejszają tłuszczowe swoją objętość)
radze patrzeć na ciało i cm a nie kg
ja odkąd ćwicze to niestety ale przybywa mi kg
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:59   #13
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: codzienne ćwiczenia

nie no ja nie ćwiczę tyle żeby mieć jakieś mięśnie spore.. A póki co spadek wagi szedł harmonijnie z utratą centymentrów To jaki w koncu powinien być stosunek ćwiczeń siłowych do aerobów przy redukcji?
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:58   #14
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: codzienne ćwiczenia

generalnie od msc do trzech na siłowni chudniesz spalasz tkanke a potem rozwijasz mięśnie więc waga zaczyna stać albo więc przbywa mimo zmainy w sylwetce pozytywnej
nie marwt się
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.