cera z niedoskonałościami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 13:00   #1
nataliaw84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4

cera z niedoskonałościami


Witam!
Zgóry przepraszam jeśli ponawiam watek - przeglądałam forum w poszukiwaniu informacji mnie interesujących, ale nic nie znalazlam. To moj pierwszy wpis.
Mam cere mieszana - jest okropna. pełno zaskornikow, wypryskow, przebarwien.. ngdy nie mialam jako takiego problemu z tradzikiem, ale co jakis czas zdarza sie jakis potworny wyprysk ktory zazwyczaj zakaza sie, ropieje i ciezko goi. mam tez sklonnosc do pekajacych naczynek (kolo nosa, pod kolanami) - moja mama ma cere naczynkowa i kilka razy leczony tradzik rozowaty - kto wie moze i ja to odziedziczylam..uzywalam roznych krekow - z reguly nie dawaly dobrych efektow a jedynie podraznialy jeszcze bardziej i wysuszaly straszliwie. najbardziej zadawalajacy efekt zobserwowalam po uzyciu nive visage - na noc i garnier zielonym na dzien ale nie poprawilo to mojej cery ale tez jej nie pogorszylo.

Pare tygodni temu postanowil ze w koncu sie wezme za swoja cere i doprowadze ja do porzadku!
zakupilam effaclar K - uzywam go na noc razem z zelem do mycia twarzy. a na dzien mam vichy normaderm krem na niedoskonalosci i zel do mycia i tonik.
Efekty byly niesamowite! ale trwalo to tylko gora trzy tygodnie. teraz jest zle, mzoe gorzej niz bylo - zaskornikow znow pelno, wciaz nowe pryszcze , wysuszona skora i wszystko strasznie swedzi!!!
nie wiem juz czy to vichy czy la roche posay - probowalam odstwic i jeden i drugi i nic sie nie zmienilo. albo to cos innego, albo skora jest juz w tak fatalnym tanie ze samo odstawienie kosmetyku nic nie pomaga i potrzebne inne leczenie!
pomocy!!
myslalam ze to dobre kosmetyki...
dodam tez ze mam PCO(zespol policystycznych jajnikow ) przez co moja cera jeszcze sie pogarsza - obecnie przyjmuje leki wiec mam nadzieje ze juz niedlugo przestanie to wplywac na stan mojej skory na twarzy. zauwazylam tez czerwone plamy na szyi i dekolcie - juz sama nie wiem co to za uczulenie..czy jakies zapalenie skory czy te kosmetyki, ktorych odrobinka zawsze gdzies na szyje czy dekolt sie przedostanie...
bede wdzieczna za pomoc i rade!!

Edytowane przez nataliaw84
Czas edycji: 2009-08-24 o 13:01
nataliaw84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:16   #2
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: cera z niedoskonałościami

radzę wizytę u dermatologa
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:32   #3
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: cera z niedoskonałościami

jesli wykwity zdarzaja ci sie tylko od czasu do czasu, a glownym problemem sa zaskorniki, to moze warto odwiedzic kosmetyczke i zrobic sobie oczyszczanie?
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:36   #4
nataliaw84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: cera z niedoskonałościami

wizyta u dermatologa odpada. po pierwsze - bylam z tym juz pare razy - znaczy z cera z problemami i jedyna co uslyszalam ze to wszytsko jest normalne! zaskorniki, niedoskonalosci, wypryski - taki moj urok i moze z czasem przejdzie (mialam 23 lata!) a na ropne wypryski dostalam zel do smarowania miejscowo. po drugie jestem w uk a tu sluzba zdrowia jest nie zaciekawa. jest tylko lekarz pierwszego kontaktu, do dermatologa trzeba skierowanie. na uczulenie kazano mi pic wapno a z cera udac sie do kosmetyczki.. kosmetyczka sporo kosztuje i liczylam ze tu otrzymam jakas porade, ze moze ktos mial podobne doswiadczenia i problemy z vichy czy posay

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

chyba jednak wybiore sie do kosmetyczki na oczyszczenie...raz juz bylam - oczyszczanie, mikrodermabrazja..efekt byl krotkotrwaly i powiedziano mi ze do tego trzeba uzywac odpowiednich kosmetykow..no i stad moje pytanie
nataliaw84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:54   #5
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: cera z niedoskonałościami

Cytat:
Zgóry przepraszam jeśli ponawiam watek - przeglądałam forum w poszukiwaniu informacji mnie interesujących, ale nic nie znalazlam. To moj pierwszy wpis.
Przyznam sie, ze troszke sie wkurzylam po przeczytaniu tego i mialam nic nie odpisywac
No ale kto pyta nie bladzi(podobno).
Na forum jest mnostwo rozbudowanych tematow o "cerze z niedoskonalosciami".
Polece Ci forum "biochemia kosmetyczna", ktora jest dla mnie kopalnia wiedzy.
Tu linki do tematow, ktore powinny Cie zainteresowac:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956 tradzik- kuracje
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165634 redukcja blizn
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599 cera mieszana, problematyczna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047 cera naczynkowa
Wiem, ze moze byc tego duzo, ale naprawde warto poczytac
Gdy juz na podstawie informacji ulozysz plan pielegnacyjny, mozesz wrzucic go tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412 na pewno znajdzie sie ktos, kto go zweryfikuje.
Walka z cera problematyczna to proces dlugotrwaly, nie mozna nastawiac sie na natychmiastowe efekty. A preparaty drogeryjno- antytradzikowe na pewno tu nie pomoga, nie ma co wierzyc w reklamy. Ona wysuszaja cere, przez co gruczoly produkuja jeszcze wiecej loju i nastepuje bledne kolo. Pamietaj, ze zawsze najwazniejsze jest odpowiednie nawilzanie!
Sama walcze z niedoskonalosciami, widze juz efekty, jest zdecydowanie lepiej niz kilka miesiecy temu.
Wytrwalosci zycze

EDIT: Na poczatek polecilabym Ci kuracje kwasami, zbliza sie jesien, wiec czas jak najbardziej odpowiedni W linkach, ktore Ci podalam, na pewno znajdziesz informacje na ten temat.
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-08-24 o 13:58
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:05   #6
nataliaw84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: cera z niedoskonałościami

dzieki, jeszcze raz przeszukam forum. sory za watek - wiedzialam ze ktos sie wkurzy.. watek byl tresciwy, ale moje glowne pytanie dotyczylo rekacji na effaclar k i vichy normaderm - czy ktos przez to przechodzil i czym je zastapic - chodzi mi o codzienna pielegnacje poki co a w dalszej kolejnosci walke z niedoskonalosciami. poczytam jeszcze..
dzieki za odpowiedzi
nataliaw84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:09   #7
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: cera z niedoskonałościami

Ale przeciez dziewczyny w watka pisza wlasnie o codziennej pielegnacji.
A effaclar k to kwas salicylowy, po ktorym moze wystapic wysyp. Na biochemii kosmetycznej znajdziesz cale watki o nim. Aha, przy effaclar k powinnas uzywac fotostabilnych filtrow na dzien! Kwas salycylowy jest fotouczulajacy.
W tych watkach sa informacje na ten temat.
A normaderm mogl Cie zapychac- stad niespodzianki. Tu masz analize jego skladu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=130
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 18:13   #8
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: cera z niedoskonałościami

ja też kupiłam sobie effaclar K i go stosowalam z nadzieją, że mi pomoże. Po ok tyg strasznie zaczęła mnie swędzić broda ( nie sądze że to spowodowane było brakiem nawilżenia, ale bardziej czymś w rodzaju uczulenia), a w jej okolicach pojawiły sie małe pryszczyki, ktorych wcześniej nie było, które też swędziały. Zostawiłam tą moją biedną brodę w świętym spokoju używając tylko toniku AA i pryszczyki zeszły wraz z tym swędzeniem. Effaclar K stosuje tylko na nos i policzki gdzie mam zaskórniki ponieważ żal mi wydanych pieniędzy na ten krem. Nie wiem czemu akurat dopadło to brodę
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 18:16   #9
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: cera z niedoskonałościami

Według mnie, najpierw było ok, skóra się wysuszyła, wszystko zeszło, ale potem się odwodniła i wysuszyła zbyt dużo i tworzyła więcej łoju i stąd ten nawrót niedoskonałości. Bo chyba nie nawilżałaś jej za bardzo? Poza tym przy Effeclarze K na dzień zamiast Vichy (btw działa krótkotrwale, jest ogólnie nie polecany, może wysuszać) to fotostabilne FILTRY.
No, ale dziewyczyny wyżej chyba Ci już wiele napisały
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 07:09   #10
nataliaw84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: cera z niedoskonałościami

MyLife, mam dokladnie to samo. chyba wstrzymam sie narazie z effaclarem i wezme sie za nawadnianie.
dziewczyny, wielkie dzieki!
Curry, tobie szczegolnie. I nie ma co sie wkurzac - watki wyslane przez ciebie w linkach widzialam juz wczesniej, ale czasem ciezka znalezc w nich to czego sie szuka jak jest okolo 200 wpisow a watek zaczyna sie od analizy maseczki cynamonowej. chyba potrzeba mi wiecej cierpliwosci.
zabieram sie do lektury.
dziekuje i pozdrawiam
nataliaw84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:11   #11
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: cera z niedoskonałościami

nataliaw84, bardzo ci współczuję, że musisz z tym problemem walczyć w uk. pracowałam tam przez jakiś czas jako kosmetyczka i mam jak najgorsze zdanie o umiejętnościach tamtejszych fachowców. na lekarzy tym brdziej nie ma co liczyc, gp sie nie znaja w ogole, a dermatologow na caly kraj jest 140! wycofuję moją radę z wizytą u kosmetyczki, chyba że znajdziesz gabinet prowadzony przez polki. mikrodermabrazja, ajk się sama przekonałaś, to nie jest rozwiązanie. polecam ci produkty pielęgnacyjne DCL, możesz je zamówić ze strony www.onlynature.co.uk (nie ma ich w sklepach, to amerykańskie produkty) polecam ci acne healing system - jest rewelacyjny. używam go od 3 lat i to jedyne co mi trwale pomoglo (mówię po 20 latach walki z trądzikiem przy pomocy zabiegów, leków i pielęgnacji)
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 14:15   #12
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: cera z niedoskonałościami

Ja juz z natury jestem impulsywna i latwo sie denerwuje
Nie ma za co, a co do tematow to fakt, trzeba cierpliwosci, zeby wszystko przeczytac, ale w rezultacie sie oplaca
Pozdrawiam i zycze powodzenia
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.