DIANE35 proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-07, 20:24   #1
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk

DIANE35 proszę o pomoc


Witajcie dziewczyny!
Biore Diane35 od 2 lat. Zażywam zgodnie z zaleceniem ginekologa od piątego dnia miesiączki.
Okres zaczyna się od wtorku dlatego biore od soboty, a teraz...krwawienie pojawiło się wcześniej czyli w poniedziałek wieczorem.
Było też tak przez pierwsze 2-3 miesiące od chwili rozpoczęcia cyklu Diany.

Moje pytanie brzmi: Od kiedy wówczas mam rozpocząć zażywanie tebletki ?
Od piątku czy tak jak zwykle od soboty ?

Może panikuję, ale wole dmuchać na zimne zeby potem nie było niespodzianek.
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 20:39   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
Biore Diane35 od 2 lat. Zażywam zgodnie z zaleceniem ginekologa od piątego dnia miesiączki.
Okres zaczyna się od wtorku dlatego biore od soboty, a teraz...krwawienie pojawiło się wcześniej czyli w poniedziałek wieczorem.
Było też tak przez pierwsze 2-3 miesiące od chwili rozpoczęcia cyklu Diany.

Moje pytanie brzmi: Od kiedy wówczas mam rozpocząć zażywanie tebletki ?
Od piątku czy tak jak zwykle od soboty ?

Może panikuję, ale wole dmuchać na zimne zeby potem nie było niespodzianek.
Ty chyba sobie jaja robisz Tabletki bierze się 8. dnia przerwy a nie w 5.dzien krwawienia. Co to w ogole za przyjmowanie?

Oczywiscie przerwe można skraac ale Ty chyba nie wiesz jak się powinno przyjmowac tabletki.


A poza tym wątek o Diane juz istnieje.

edit. A jesli krwawienie dostalabys 6.dnia przerwy + 5 ( 5 dnia krwawienia bierzesz) to Twoja przerwa trwa... 11 dni. Nie mogę w to uwierzyc.

Edytowane przez _Emi_
Czas edycji: 2009-09-07 o 20:42
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 22:03   #3
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!
Biore Diane35 od 2 lat. Zażywam zgodnie z zaleceniem ginekologa od piątego dnia miesiączki.
Okres zaczyna się od wtorku dlatego biore od soboty, a teraz...krwawienie pojawiło się wcześniej czyli w poniedziałek wieczorem.
Było też tak przez pierwsze 2-3 miesiące od chwili rozpoczęcia cyklu Diany.

Moje pytanie brzmi: Od kiedy wówczas mam rozpocząć zażywanie tebletki ?
Od piątku czy tak jak zwykle od soboty ?

Może panikuję, ale wole dmuchać na zimne zeby potem nie było niespodzianek.
Ciezko sie polapac o co Ci chodzi... Pierwsze opakowanie zaczynasz 1 dnia okresu a nastepne zgodnie z ulotka , niezaleznie od wystapienia krwawienia

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Czyli jezeli bierzesz Diane to kazde nastepne opakowanie zaczynasz po tygodniu niezaleznie ktorego dnia wystapi krwawienie. Przykladowo ostatnia tabletke bierzesz w piatek to nastepne opakowanie zaczynasz za tydzien w sobote. I krwawienie nie ma tu nic do tego
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 14:02   #4
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Ty chyba sobie jaja robisz Tabletki bierze się 8. dnia przerwy a nie w 5.dzien krwawienia. Co to w ogole za przyjmowanie?

Oczywiscie przerwe można skraac ale Ty chyba nie wiesz jak się powinno przyjmowac tabletki.


A poza tym wątek o Diane juz istnieje.

edit. A jesli krwawienie dostalabys 6.dnia przerwy + 5 ( 5 dnia krwawienia bierzesz) to Twoja przerwa trwa... 11 dni. Nie mogę w to uwierzyc.
Jeśli mialas zamiar mnie obraźić to trzeba bylo nie odpowiadać. Stosuje się do zalecen ginekologa, ktory kazal zazywaj 5go dnia krwawienia tak też jest napisane na ulotce od 2 do 5
A to, ze temat istnieje wiem.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

A jeśli chodzi o ścislosc to jest to u mnie 9ty dzien przerwy, ale widać tutaj to nawet zapytać nie można, bo zaraz Cię zdeptają.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Jeszcze mogę dodać od siebie, ze powinnaś najwyrażniej wybrać się na kurs czytania ze zrozumienie, bo gdybyś potrafiła zauważyłabyś, ze okres dostaje 4go dnia więc wychodzi 9 nie 11

Mimo wszystko dziękuję za milą odpowiedz.

Dziewczyny...Ginekolog kazał rozpocząc pierwsze opakowanie od piątego dnia miesiączki czyli jesli dostaje we wtorek to mam rozpocząć w sobote i tak robie od 2 lat.
Przerwa pomiedzy kolejnymi opakowaniami Diane wynosi u mnie 9 dni, bo 4go dostaje okres i tak do soboty. A teraz dostałam ku mojemu zdziwieniu w poniedzialek nie we wtorek wiec chciałam jedynie zapytać czy mam przesunać wzięcie tabletki na piątek czy pozostać przy sobocie. Ot tyle.

Edytowane przez cykcyk
Czas edycji: 2009-09-08 o 14:08
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 16:09   #5
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Witam a kiedy wziełaś ostatnią tabletkę?
Moja rada to żebyś wzieła tabletkę po 7 dniach przerwy od ost. tabl. czyli jeśli np. wziełaś ostatnią tabl. we wtorek zeszłego tygodnia to wśrodę jutro czyli9 powinnaś zacząć nowe opakowanie.Tak też jest napisane na każdej ulotce do diane i innych tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli nie chcesz brać tabletek tak jak radzimy polecam zapytać lekarza lub farmaceute. A co do tego że lekarz ci zalecił takie branie to ciężko jest nam w to uwierzyć dlatego takie zdziwienie. Jeśli robisz takie długie przerwy to powinnaś w pierwszym tyg. brania tabl stosować inną metode anty bo jesteś nie zabezpieczona i możesz zajść w ciąże.
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 18:06   #6
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez KATJA87 Pokaż wiadomość
Witam a kiedy wziełaś ostatnią tabletkę?
Moja rada to żebyś wzieła tabletkę po 7 dniach przerwy od ost. tabl. czyli jeśli np. wziełaś ostatnią tabl. we wtorek zeszłego tygodnia to wśrodę jutro czyli9 powinnaś zacząć nowe opakowanie.Tak też jest napisane na każdej ulotce do diane i innych tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli nie chcesz brać tabletek tak jak radzimy polecam zapytać lekarza lub farmaceute. A co do tego że lekarz ci zalecił takie branie to ciężko jest nam w to uwierzyć dlatego takie zdziwienie. Jeśli robisz takie długie przerwy to powinnaś w pierwszym tyg. brania tabl stosować inną metode anty bo jesteś nie zabezpieczona i możesz zajść w ciąże.
Witaj!
Tak wiem właśnie i stosuje. Kogokolwiek pytam to nikt nie luka tak jak ja...
Zaczęlam je stosować dla wywolania miesiaczki, bo mialam z tym problemy po odchudzaniu i wlasnie kazala mi zaczac lykac od piatego dnia od rozpoczęcia okresu.
Pózniej kiedy juz skoncze blister muszę czekać aż cztery dni na miesiączkę wówczas gdy napisane jest, ze wystepuje po 2-3 i znowu rozpoczynam od piątego.
Okres mi się przesunal o jedna noc wczesniej z wtorku rano na poniedzialek wieczor dlatego pytalam jak to rozwiązać. Na opakowaniu napisane jest, ze od 2 do 5 dnia więc chyba jak wezme znowu w sobote nic się nie stanie ? Czy wziąć w piątek ?
Ostatnia tabletke biore w piątek, we wtorek mam okres i zaczynam od soboty brac od dwoch lat.

Edytowane przez cykcyk
Czas edycji: 2009-09-08 o 18:27
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 20:08   #7
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Jeśli mialas zamiar mnie obraźić to trzeba bylo nie odpowiadać. Stosuje się do zalecen ginekologa, ktory kazal zazywaj 5go dnia krwawienia tak też jest napisane na ulotce od 2 do 5
A to, ze temat istnieje wiem.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

A jeśli chodzi o ścislosc to jest to u mnie 9ty dzien przerwy, ale widać tutaj to nawet zapytać nie można, bo zaraz Cię zdeptają.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Jeszcze mogę dodać od siebie, ze powinnaś najwyrażniej wybrać się na kurs czytania ze zrozumienie, bo gdybyś potrafiła zauważyłabyś, ze okres dostaje 4go dnia więc wychodzi 9 nie 11

Mimo wszystko dziękuję za milą odpowiedz.

Dziewczyny...Ginekolog kazał rozpocząc pierwsze opakowanie od piątego dnia miesiączki czyli jesli dostaje we wtorek to mam rozpocząć w sobote i tak robie od 2 lat.
Przerwa pomiedzy kolejnymi opakowaniami Diane wynosi u mnie 9 dni, bo 4go dostaje okres i tak do soboty. A teraz dostałam ku mojemu zdziwieniu w poniedzialek nie we wtorek wiec chciałam jedynie zapytać czy mam przesunać wzięcie tabletki na piątek czy pozostać przy sobocie. Ot tyle.

A może jest napisane, żeby tak zaczynać ogólnie brać tabletki. Po raz pierwszy.


Skoro wiesz, że istnieje, to dlaczego tam nie napisałaś?
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 20:24   #8
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Bierz lepiej tak jak wszyscy po 7 dniach przerwy. Nie wiec o co chodzi ginekologowi ale ja bym sie bala na Twoim miejscu sluchac jego rad wbrew ulotce
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 20:57   #9
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Jeśli mialas zamiar mnie obraźić to trzeba bylo nie odpowiadać. Stosuje się do zalecen ginekologa, ktory kazal zazywaj 5go dnia krwawienia tak też jest napisane na ulotce od 2 do 5
A to, ze temat istnieje wiem.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

A jeśli chodzi o ścislosc to jest to u mnie 9ty dzien przerwy, ale widać tutaj to nawet zapytać nie można, bo zaraz Cię zdeptają.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Jeszcze mogę dodać od siebie, ze powinnaś najwyrażniej wybrać się na kurs czytania ze zrozumienie, bo gdybyś potrafiła zauważyłabyś, ze okres dostaje 4go dnia więc wychodzi 9 nie 11

Mimo wszystko dziękuję za milą odpowiedz.

Dziewczyny...Ginekolog kazał rozpocząc pierwsze opakowanie od piątego dnia miesiączki czyli jesli dostaje we wtorek to mam rozpocząć w sobote i tak robie od 2 lat.
Przerwa pomiedzy kolejnymi opakowaniami Diane wynosi u mnie 9 dni, bo 4go dostaje okres i tak do soboty. A teraz dostałam ku mojemu zdziwieniu w poniedzialek nie we wtorek wiec chciałam jedynie zapytać czy mam przesunać wzięcie tabletki na piątek czy pozostać przy sobocie. Ot tyle.
Coś mi się wydaje,że on kazał pierwsze opakowanie wziąc 5. dnia miesiączkia dalej według ulotki.
A na czytac ze zrozumienien to Ty nie potrafisz ale ulotki. Gdbyś ją przeczytała to byś wiedziala,że nie bierze się tak tabletek ( o ile ma to miec działanie antykoncepcyjne).
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:00   #10
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
A może jest napisane, żeby tak zaczynać ogólnie brać tabletki. Po raz pierwszy.


Skoro wiesz, że istnieje, to dlaczego tam nie napisałaś?
Założyłam, bo nie chciało mi się wyszukiwać.
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:03   #11
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Założyłam, bo nie chciało mi się wyszukiwać.
A to peszek. Więc jak sądzisz, czemu mam byc dla Ciebie miła jesli Tobie się nawet nie chce wyszukac tematu ( o stosowaniu się do ulotki nie wspomnę i przekonaniu,że wszystko robisz dobrze).
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 21:04   #12
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaje,że on kazał pierwsze opakowanie wziąc 5. dnia miesiączkia dalej według ulotki.
A na czytac ze zrozumienien to Ty nie potrafisz ale ulotki. Gdbyś ją przeczytała to byś wiedziala,że nie bierze się tak tabletek ( o ile ma to miec działanie antykoncepcyjne).
Ulotke czytałam wielokrotnir i pytałam lekarza, ktory twierdzi, że skoro oststnią tabletke biore w piątek, a okres dostaje we wtorek to kolejne opakowanie mam zaczac od soboty.
W sumie od piątku do piątkku jest 7 dni, a 8go biore tabletke w sobote.

Chyba za bardzo się zakreciłam
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:06   #13
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Ulotke czytałam wielokrotnir i pytałam lekarza, ktory twierdzi, że skoro oststnią tabletke biore w piątek, a okres dostaje we wtorek to kolejne opakowanie mam zaczac od soboty.
W sumie od piątku do piątkku jest 7 dni, a 8go biore tabletke w sobote.

Chyba za bardzo się zakreciłam
Więc powiedz, co ma do ego Twoje krwawienie? Ja ci powiem-nic. Tabletke ZAWSZE bierzesz 8.dnia.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:10   #14
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Więc powiedz, co ma do ego Twoje krwawienie? Ja ci powiem-nic. Tabletke ZAWSZE bierzesz 8.dnia.
Ta moja Pani Ginekolog robi mi straszny mętlik w głowie.
Ona sama twierdziła, że moja przerwa w braniu tabletek wynosi 9 dni i dlatego przez pierwsze siedem mam stosowac antykoncepcje mechaniczna.

Chodze do Niej co dwa miesiące i ciągle jestesmy na etapie 9 dni przerwy.
Coz bede musiala poszukac innego ginekologa.
Dzękuję dziewczyny za odpowiedzi.
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:12   #15
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Zdecydowanie idz do innego ginekologa
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:13   #16
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Ta moja Pani Ginekolog robi mi straszny mętlik w głowie.
Ona sama twierdziła, że moja przerwa w braniu tabletek wynosi 9 dni i dlatego przez pierwsze siedem mam stosowac antykoncepcje mechaniczna.

Chodze do Niej co dwa miesiące i ciągle jestesmy na etapie 9 dni przerwy.
Coz bede musiala poszukac innego ginekologa.
Dzękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Nie czaje. Poprostu bierz tabletke 8.dnia i po problemie.

edit. no a ginekologa to zmien bo skoro od 2 lat jestescie na 9 dniach przerwy to cos nie tak.

Edytowane przez _Emi_
Czas edycji: 2009-09-08 o 21:14
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:16   #17
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

A za pierwszym razem wzielam ot tak bez miesiączki, bo jej nie mialam- tabletkami sztucznie dopiero wywolalam.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Nie czaje. Poprostu bierz tabletke 8.dnia i po problemie.

edit. no a ginekologa to zmien bo skoro od 2 lat jestescie na 9 dniach przerwy to cos nie tak.
Reasumując: Skoro dostałam poznym wieczorem w poniedzialek, a nie we wtorek bardzo wczesnie rano to wziąc ją w sobote jak zwykle czy w piątek lepiej ?
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:19   #18
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
A za pierwszym razem wzielam ot tak bez miesiączki, bo jej nie mialam- tabletkami sztucznie dopiero wywolalam.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------


Reasumując: Skoro dostałam poznym wieczorem w poniedzialek, a nie we wtorek bardzo wczesnie rano to wziąc ją w sobote jak zwykle czy w piątek lepiej ?
Wybacz ale Ty chyba nie potrafisz czytac. W jaki dzien skonczylas opakowanie tabletek?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 07:20   #19
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

No tak, ja wiem, ale dzwonilam do ginekologa i powiedziala, zebym najlepiej zaczela od poniedzialku
Zaczne tak jak zwykle wg ulotki i zmienie lekarza ;/
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 08:44   #20
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
No tak, ja wiem, ale dzwonilam do ginekologa i powiedziala, zebym najlepiej zaczela od poniedzialku
Zaczne tak jak zwykle wg ulotki i zmienie lekarza ;/
Zacznij tak, by przerwa wniosła 7 dni. Inaczej w końcu możesz zajśc w ciąze.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 09:27   #21
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Tabletkę weź normalnie 8 dnia po 7dniowej przerwie, bo przez ten 9 dzień psuje Ci się cały cykl! Lekarza zmień bo to bezsensu jak przez 2 lata się musisz zabezpieczać zawsze w 1 tyg. mechanicznie a potem tabletki szkoda twojej kasy nawet! Pozdrawiam i powodzenia!
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 23:55   #22
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Ja nie wiem jaki normalny lekarz przepisuje Dianę . W Niemczech na przykład te pigułki już wycofali ze sprzedaży. Moja koleżanka brała Dianę na trądzik i czuła się po nich koszmarnie... Chyba, że Ty z tego samego powodu bierzesz te tabletki.

Swoją drogą... Dziwny ten ginekolog. A może miałaś jakąś dziwną przypadłość albo dziwny cykl, że w ten sposób musisz zażywać te tabletki? Chociaż pierwsze co to ja podobnie pomyślałam... Że to właśnie pierwsze opakowanie powinno się rozpoczynać w ten sposób.
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 00:16   #23
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

e... a Ty wogole bierzesz te tabletki dla antykoncepcji, czy moze z jakis innych powodów? bo jak dla antykoncepcji to ja tu sensu nie widzę... skonsultuj się z innym ginekologiem.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:07   #24
cykcyk
Raczkowanie
 
Avatar cykcyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 103
GG do cykcyk
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
e... a Ty wogole bierzesz te tabletki dla antykoncepcji, czy moze z jakis innych powodów? bo jak dla antykoncepcji to ja tu sensu nie widzę... skonsultuj się z innym ginekologiem.
Ja biore dla wywolania okresu i dla antykoncepcji. Na ulotce są zupelnie inne informacje od tych, których udziela mi Pani ginekolog. Powiem Wam jeszcze, że chodzę do Niej dwa lata i w ciągu tylu miesięcy skierowała mnie tylko na jedno badanie ( podczas pierwszej wizyty) mianowicie usg
W fotolu ginekologicznym jeszcze nie mialam przyjemniosci

Teraz mnie tylko instruuje, kiedy powinnam wziąć tabletke i przypomina, ze w pierwszym tygodniu musze stosować inne metody antykoncepcyjne.

Edytowane przez cykcyk
Czas edycji: 2009-09-10 o 08:10
cykcyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:16   #25
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Dobre, tylko nie pisz że chodzisz do niej prywatnie i ona bierze za to pieniądze!
Zmień ją i to szybko. Pamiętaj że teraz nie ma rejonizacji i możesz skorzystać z każdego lekarza na nfz w twoim mieście. Także przejrzyj sobie ich oferte na innych wątkach, lub na stronie gdzie znajdziesz opinie o lekarzach i wybierz się do kogoś innego!
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:17   #26
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Przez dwa lata i nie badala Cie? :O zmien lekarza koniecznie!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:21   #27
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: DIANE35 proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez cykcyk Pokaż wiadomość
Ja biore dla wywolania okresu i dla antykoncepcji. Na ulotce są zupelnie inne informacje od tych, których udziela mi Pani ginekolog. Powiem Wam jeszcze, że chodzę do Niej dwa lata i w ciągu tylu miesięcy skierowała mnie tylko na jedno badanie ( podczas pierwszej wizyty) mianowicie usg
W fotolu ginekologicznym jeszcze nie mialam przyjemniosci

Teraz mnie tylko instruuje, kiedy powinnam wziąć tabletke i przypomina, ze w pierwszym tygodniu musze stosować inne metody antykoncepcyjne.
Nie wiem, cieszysz się z tego,że nie byłas na fotelu? Zmien lekazra.

A ona niech Cie nie instruuje bo chyba ulotkę czytac umiesz...
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.