Nadżerka u nieródki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 17:15   #1
agnessa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1

Nadżerka u nieródki


Witam chciałam zapytać czy usuwa (zamraża, wypala) się nadżerkę u kobiety która jeszcze nie rodziła?

Pozdrawiam
agnessa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 17:42   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Nadżerka u nieródki

mega wątek zbiorczy na ten temat https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=nad%BFerka
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 00:42   #3
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Nadżerka u nieródki

Są dwie szkoły :
- jedna mówi, że absolutnie nie - po urodzeniu dziecka nadżerka sama się zagoi,
-druga mówi, że nie ma co zwlekać i czekać aż z tego nie daj Bóg raczysko się przyplącze ;/
Ogólnie od wypalanek się już odchodzi na rzecz wspomnianego już zamrażania [krioterapii], z uwagi na to, że po zamrażaniu ścianki są w dalszym ciągu elastyczne.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 07:50   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Nadżerka u nieródki

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Są dwie szkoły :
- jedna mówi, że absolutnie nie - po urodzeniu dziecka nadżerka sama się zagoi,
nie prawda, ci którzy odradzają nieródkom wypalanie nadżerek robią tak dlatego, że potem możesz mieć problemy w trakcie porodu, a nie dlatego, że 'sama się zagoi'
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:46   #5
ruciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Nadżerka u nieródki

Mam 21 lat, jeszcze nie rodziłam i jakieś pół roku temu stwierdzono u mnie nadżerkę. Miałam zrobioną w szpitalu krioterapię, jednak okazało się, że nie wymroziło się wszystko i dodatkowo lekarz dwukrotnie przepisał mi Abholyt (czy jakoś tak).
ruciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:54   #6
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nadżerka u nieródki

Cytat:
Napisane przez agnessa90 Pokaż wiadomość
Witam chciałam zapytać czy usuwa (zamraża, wypala) się nadżerkę u kobiety która jeszcze nie rodziła?

Pozdrawiam
Przede wszystkim należy wykonać cytologię i kolposkopię, potem wyleczyć stan zapalny (jeżeli jest), dać trochę czasu, żeby spróbowała sama nadżerka się zagoić, a w sporadycznych przypadkach jak sama nie zagoi się to można dopiero myśleć o usuwaniu.

Ruciaa miałaś oczywiście przed wymrożeniem kolposkopię.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 07:33   #7
ruciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Nadżerka u nieródki

A na czym polega to badanie? Cytologię miałam i jeszcze wymaz oraz wycinek do analizy.
ruciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 18:29   #8
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nadżerka u nieródki

Cytat:
Napisane przez ruciaa Pokaż wiadomość
A na czym polega to badanie? Cytologię miałam i jeszcze wymaz oraz wycinek do analizy.
Lekarz pobrał Ci wycinek, bez zrobionej kolposkopii? Mi ręce opadają, jak czytam takie rzeczy.

Kolposkopia polega na oglądaniu szyjki w dużym powiększeniu i wybarwianiu zmiany kwasem octowym i płynem Lugola. Wtedy dokładnie widać, jakiego rodzaj jest zmiana, czy jest prawidłowa (metaplazja), czy nieprawidłowa (dysplazja).

A jaka Ci cyto wyszła?
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 21:37   #9
m_magda94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kołobrzeg
Wiadomości: 186
Dot.: Nadżerka u nieródki

mi jeden lekarz tez na wjesciu zrobie pani wymrazanie w moim prywatnym gabinecie za 350zl...

a drugi u ktorego bylam zrobil cytologie i wyslala do ginekologa specjalizujacego sie wtych sprawach abym miala jak najlepsza "opieke" i kazal wyleczyc przedewszystkim stan zapalny, powiedzial ze zazwyczaj nie robi sie wymrazania u tak mlodych osob poniewaz moge miec problemy w przyszlosci i nadzera moze odnowic sie
m_magda94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 23:00   #10
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nadżerka u nieródki

Cytat:
Napisane przez m_magda94 Pokaż wiadomość
mi jeden lekarz tez na wjesciu zrobie pani wymrazanie w moim prywatnym gabinecie za 350zl...

a drugi u ktorego bylam zrobil cytologie i wyslala do ginekologa specjalizujacego sie wtych sprawach abym miala jak najlepsza "opieke" i kazal wyleczyc przedewszystkim stan zapalny, powiedzial ze zazwyczaj nie robi sie wymrazania u tak mlodych osob poniewaz moge miec problemy w przyszlosci i nadzera moze odnowic sie
No fajny lekarz... a właściwie biznesmen

I to jak najbardziej prawda, że należy wyleczyć stan zapalny. Co do problemów w przyszłości to nie wiem, co lekarz miał na myśli. Prawdą jest, że później może być tak, że w rozmazie cytologicznym mogą nawet zmiany dysplastyczne nie wyjść pomimo, że są, ponieważ cała wymiana komórkowa, która odbywa się na szyjce przesuwa się dalej, w jej głąb.

Niestety w sporadycznych przypadkach należy wymrozić i to jest wtedy, kiedy zmiana jest naprawdę duża i nie zalecza się sama, pomimo wyleczonego stanu zapalnego. W moim przypadku nawet wymrożenie nie pomogło, musiałam mieć jeszcze smarowaną szyjkę.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:26   #11
ruciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Nadżerka u nieródki

Ja też byłam na początku u prywatnego lekarza i krzyknął mi od 350 do 500 złotych. Dlatego poszłam do lekarza państwowo, bo coś mi trochę nie pasowało. Cytologia wyszła mi grupa II, reszta była w porządku.
ruciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 12:44   #12
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: Nadżerka u nieródki

Miałam wymrażaną nadżerkę też jestem nieródką, na NFZ. Od tamtej pory skończyly mi się wszelakiego rodzaju stany zapalne.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:18   #13
kasiabombasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Nadżerka u nieródki

hej, mam podobny problem.

nie wiem, czy zdecydować się na zamrażanie - słyszałam, prócz metód inwazyjnych, jak wymrażanie czy zamrażanie ostatnio pojawiły się leki, które aplikuje się kilka razy i po sprawie, no i podobno nie ma takich ograniczeń jak po zabiegach.

czy ktoś próbował takich metod i mógłby mi coś doradzić?
kasiabombasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:36   #14
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: Nadżerka u nieródki

Nie ostatnio tylko taka metoda była alternatywą zawsze. Zmiany smaruje się Solcogynem, kwasem który je wypala. To sprawdza się przy małych i płytkich zmianach.

ps. Zamrażanie i wymrażanie to ta sama metoda
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 14:04   #15
katerina_23
Raczkowanie
 
Avatar katerina_23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś jest lecz niewiadomo gdzie moja kraina
Wiadomości: 307
Dot.: Nadżerka u nieródki

Czyli smarowanie Solcogynem to zamrażanie?! odpiszcie

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

wiem już że nie
katerina_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 14:05   #16
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nadżerka u nieródki

Nie - solcogyn to kwas który wypala nadżerke więc jak to może być to samo co zamrażanie.
Miałam zabieg solcogynem, nie było to przyjemne, ale skuteczne i rok później udało mi się mieć I grupe cytologii nawet
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 08:48   #17
katerina_23
Raczkowanie
 
Avatar katerina_23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś jest lecz niewiadomo gdzie moja kraina
Wiadomości: 307
Dot.: Nadżerka u nieródki

Tak, ja też miałam 2 razy ten solcogyn nie pomógł, nawet jeszcze gorzej się zrobiło i kolejni lekare mówili zze tylko zaszkodziło i że jak się rozrośnie to mogę miec problemy z zajściem w ciąze nio ale nic nie zrobili nie wiem co robić
katerina_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:33   #18
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Nadżerka u nieródki

Ja mialam nadżerke wypalaną.
Po zabiegu skończyły sie moje problemy ginekologiczne.
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 17:58   #19
neffrete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 33
Dot.: Nadżerka u nieródki

Ja miałam wymrażaną, tak naprawdę po kilku miesiącach się odnowiła ale nie daje już mi takich silnych stanów zapalnych. Za tydzień idę na USG, powtarzam cytologię i po tym wszystkim kolposkopię. Sama nie wiem co robić,nie chce jej wypalać, bo nie zaleca się kobietom które nie rodziły. Zmagam się z tym już ponad rok. Ale dopiero teraz wysłano mnie na USG i inne badania. Zobaczymy, lekarz wspominał i ponownym zamrożeniu ale nie wiem bo to nic nie pomogło a nie jest to tanie

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez agnessa90 Pokaż wiadomość
Witam chciałam zapytać czy usuwa (zamraża, wypala) się nadżerkę u kobiety która jeszcze nie rodziła?

Pozdrawiam
Zamrażanie się wykonuje jak i wypalanie ale większość lekarzy nie poleca wypalania ponieważ może pozostać blizna, która daje się we znaki przy porodzie. Ale wypalanie jest dużo skuteczniejsze

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiabombasia Pokaż wiadomość
hej, mam podobny problem.

nie wiem, czy zdecydować się na zamrażanie - słyszałam, prócz metód inwazyjnych, jak wymrażanie czy zamrażanie ostatnio pojawiły się leki, które aplikuje się kilka razy i po sprawie, no i podobno nie ma takich ograniczeń jak po zabiegach.

czy ktoś próbował takich metod i mógłby mi coś doradzić?
Jeśli chodzi o zamrażanie to nie ma wielu ograniczeń po zabiegu. Kilka dni nie można dźwigać ciężkich rzeczy, mogą wystąpić wodniste upławy kilka dni i miesiąc nie można współżyć. Podejrzewam,że przy aplikacji tych leków też jest jakiś celibat ;p

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez katerina_23 Pokaż wiadomość
Tak, ja też miałam 2 razy ten solcogyn nie pomógł, nawet jeszcze gorzej się zrobiło i kolejni lekare mówili zze tylko zaszkodziło i że jak się rozrośnie to mogę miec problemy z zajściem w ciąze nio ale nic nie zrobili nie wiem co robić
Wydaję mi się że nadżerka nie powoduję problemów z zajściem w ciąże, czasem w czasie ciąży goi się sama, ale może to zależy od zmiany. Najlepiej zrobić dokładne badania ( USG, kolposkopię - sama się właśnie wybieram bo długo zmagam się z nadżerką). Są leki które ją "zaleczają" ale trzeba ją obserwować.
neffrete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 19:13   #20
katerina_23
Raczkowanie
 
Avatar katerina_23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś jest lecz niewiadomo gdzie moja kraina
Wiadomości: 307
Dot.: Nadżerka u nieródki

Wydaję mi się że nadżerka nie powoduję problemów z zajściem w ciąże, czasem w czasie ciąży goi się sama, ale może to zależy od zmiany. Najlepiej zrobić dokładne badania ( USG, kolposkopię - sama się właśnie wybieram bo długo zmagam się z nadżerką). Są leki które ją "zaleczają" ale trzeba ją obserwować.[/QUOTE]



Dzięki ale obawiam się tej kolposkopii to chyba nie przyjemne

Edytowane przez katerina_23
Czas edycji: 2011-11-02 o 19:15
katerina_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 13:20   #21
neffrete
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 33
Dot.: Nadżerka u nieródki

nie ma co się obawiać. Badanie jest podobne do badania ginekologicznego tylko za pomocą kolposkopu i nie jest bolesne
neffrete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.