Książka jako prezent. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-20, 22:15   #1
Filomena92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8

Ksiązką na butelkę - Kraków


Ma ktos moze informacje na temat miejsca w Krakowie gdzie mogę zakupić taką książkę?

Edytowane przez Filomena92
Czas edycji: 2009-11-21 o 10:26 Powód: brak odpowiedzi
Filomena92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:31   #2
Viperkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Viperkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 41
Książka dla mamy

A więc chciałabym kupić mamie na gwiazdkę książkę, gdyż mama po prostu kocha czytać. Ma przeczytaną już całkiem pokaźną kolekcję książek, dlatego chciałabym jej kupić coś z nowości - abym miała pewność że tego nie czytała I tu pytanie do Was: co mogłybyście polecić? Osobiście jestem średnio zorientowana w takich sprawach, więc mam z tym lekki problem
Podpowiem tylko, że mama lubi wszelakie historie romantyczne oraz takie z wątkiem historycznym w tle. Ostatnio zaczytuje się Kalicińską
Z góry dziękuję za pomoc!
__________________
Piękno się nie rodzi... Piękno się robi...
Viperkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 08:56   #3
firstdayofherlife
6 lat z wizażem:)
 
Avatar firstdayofherlife
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ukochane miasto Warszawa <3
Wiadomości: 808
Dot.: Książka dla mamy

M. Kalicińska ma nową książkę - Zwyczajny facet
a z nowości.. hm oj jest mnóstwo nowości może Julia Child - moje życie we francji? naprawdę, w s p a n i a ł a

Edytowane przez firstdayofherlife
Czas edycji: 2010-12-04 o 15:01
firstdayofherlife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 10:58   #4
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Książka dla mamy

Mama mojego TŻ zaczytuje się w książkach Moniki Szwaji, mówiła mi, że są super pochłaniające
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 15:49   #5
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Książka dla mamy

Osobiscie zaczytuje sie innymi typami ksiązek wiec nie pomogę, ale może tutaj cos znajdziesz: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=467430
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=448276
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=361826
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360333
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 04:41   #6
wizazer
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 76
Dot.: Książka dla mamy

Według mnie świetna byłaby "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Ja swoje dam oba tomy
wizazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 11:31   #7
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Książka dla mamy

Kiedyś miałam podobny ''problem'', mojej mamie również podobały się książki Kalicińskiej, więc kupiłam jej coś w podobnego - Tysiąc dni w Wenecji - Marlena de Blasi ( parę części tego jest).. Z tego co pamiętam, co książka w miarę jej się spodobała, ale przede wszystkim była zachwycona przepisami - są naprawdę bardzo ciekawe, szczególnie polędwiczki w porach
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 13:37   #8
anuluj
Raczkowanie
 
Avatar anuluj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 213
Dot.: Książka dla mamy

ja polecam "jeźdzca miedzianego" Paulliny Simons, generalnie jestem miłośniczka fantastyki, ale ta historia - miłośc, wojna, Rosja po prostu wciągneły mnie bez reszty. książka ma 3 tomy, razem ponad 2 tyś stron
anuluj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:43   #9
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Książki. albumy o historycznaj Warszawie lub Polsce

Hej
Znacie może jakieś ciekawe książki bądź albumy opisujące historyczną Warszawe np co w dawnych czasach znajdowało się w jakim miejscu itp.?
Szukam takiej rzeczy na prezent dla chłopaka. Mnie takie rzeczy za bardzo nie interesują więc byłabym wdzięczna o polecenie czegoś wartego uwagi
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:01   #10
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Książki. albumy o historycznaj Warszawie lub Polsce

nikt mi nie pomoze z takim prezentem?
Wiem wiem pojde szukac w empiku ale pewnie dam rade w przyszly czwartek albo piatek dopiero bo mam straszny czas od tygodnia na uczelni a urodziny sa w niedziele. Wiec dlatego chcialam jakiejs porady zasiegnac
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:44   #11
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Książki. albumy o historycznaj Warszawie lub Polsce

Polecam "PRL na widelcu" , klik

Bardzo ciekawa książka, dużo warszawskich zdjęć, bary mleczne na Nowym Świecie etc
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 20:51   #12
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Książka dla mamy

Czy ktoś jeszcze zagląda na ten wątek?
Zaczęłam powoli kompletować prezenty świąteczne dla najbliższych (nie lubię tego zostawiać na ostatnią chwilę) - i planuję kupić jakąś ciekawą książkę mamie Uwielbia Kapuścińskiego, ale już chyba wszystkie jego książki łącznie z jego biografią odemnie otrzymała z różnych okazji Więc zastanawiam się nad czymś innym, ale mam właśnie z tym problem... Zauważyłam, że lubi oglądać serial "Dom nad rozlewiskiem", teraz chyba leci jego kontynuacja... Myślałam, żeby kupić wersję książkową, ale stwierdziłam, że chyba bezsensu skoro już wie co się wydarzy dalej - w końcu będzie po oglądaniu serialu
Macie jakiś pomysł, co do książki? Może coś podobnego do tego "Domu nad rozlewiskiem"?
Bardzo proszę o jakieś namiary na tego typu książkę Ewentualnie na coś podobnego do prozy Kapuścińskiego
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:01   #13
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Książka dla mamy

Może Złota Czara? http://merlin.pl/Zlota-czara_Henry-J.../1,893859.html
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 13:27   #14
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Książka dla mamy

Cytat:
Napisane przez ta_iwona Pokaż wiadomość
a czytałaś tę książkę? Jakoś mało przychylne ma opinie

Może ktoś jeszcze coś polecić?
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 15:11   #15
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Książka dla mamy

Miałam ten sam problem z tym, że z babcią - ona jest fanką "Rozlewiska". Polecono mi cykl "Cukiernia pod Amorem" i "Siedlisko". "Cukiernia" babci się nie spodobała "Siedliska" nie próbowałam. Za to rok temu dałam "Traktat o łuskaniu fasoli" i baaardzo się babci spodobał poczytaj opinie

A może mama lubi kryminało-komedie? Wtedy dobre by były stare Chmielewskie (mogę jakieś polecić), Agatha Christie lub Eduardo Mendoza np "Przygoda fryzjera damskiego"
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 15:15   #16
jimka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 63
Dot.: Książka dla mamy

Szeroki rozrzut. Kapuściński a Rozlewisko to dwie zupełnie różne rzeczy.

W stylu Rozlewiskowym - 'Cukiernia pod amorem', 'Pensjonat sosnówka' Ulatowskiej, Monika Szwaja (co najmniej kilka książek już wydała), Katarzyna Michalak

W stylu Kapuścińskiego - hmm, może Jacek Hugo-Bader? np. http://merlin.pl/Biala-goraczka_Jace...393&qrtc_pos=2

Mariusz Szczygieł - Gottland, to o Czechach akurat - http://merlin.pl/Gottland_Mariusz-Sz.../1,756392.html

Bill Bryson (to bardziej z humorem) - Zapiski z małej wyspy, Zapiski z wielkiego kraju.
jimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 16:11   #17
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Książka dla mamy

Cytat:
Napisane przez jimka Pokaż wiadomość
Szeroki rozrzut. Kapuściński a Rozlewisko to dwie zupełnie różne rzeczy.

W stylu Rozlewiskowym - 'Cukiernia pod amorem', 'Pensjonat sosnówka' Ulatowskiej, Monika Szwaja (co najmniej kilka książek już wydała), Katarzyna Michalak

W stylu Kapuścińskiego - hmm, może Jacek Hugo-Bader? np. http://merlin.pl/Biala-goraczka_Jace...393&qrtc_pos=2

Mariusz Szczygieł - Gottland, to o Czechach akurat - http://merlin.pl/Gottland_Mariusz-Sz.../1,756392.html

Bill Bryson (to bardziej z humorem) - Zapiski z małej wyspy, Zapiski z wielkiego kraju.
Wiem, że duży rozrzut Dlatego podkreśliłam, że rozlewisko mama ogląda jedynie w tv Myślałam nad książką, ale myślę że to jednak nie to samo co serial

Dzięki kochane za namiary Zabieram się za googlowanie i szukanie recencji
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 20:08   #18
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Książka dla mamy

ja teraz czytam nowa ksiazke Hołowni i Prokopa, polecam, jesli kogos interesuje.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 21:12   #19
Blurp69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 10
Dot.: Książka dla mamy

Jestem jak najbardziej za Katarzyną Michalak, cykl o "Poczekajce" (Poczekajka, Zachcianek i Zmyślona - trochę magiczne i weterynaryjne zrozumie ten co przeczytał) albo inne (Lato w Jagódce, Rok w Poziomce, Powrót do Poziomki - dla stęsknionych odrobiny romantyzmu ) czy np. Sklepik z niespodzianką - dla wszystkich... chciałabym taki sklepik...
Ile ma lat osoba, dla której ma być ta książka?
Blurp69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 21:20   #20
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Książka dla mamy

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
a czytałaś tę książkę? Jakoś mało przychylne ma opinie

Może ktoś jeszcze coś polecić?
Właśnie nie czytałam jeszcze, ale mam ochotę Siostra mówiła, że całkiem fajna. Trochę mnie liczba stron przeraża



O, a jeśli mama lubi panią Marię Czubaszek, to polecam http://www.empik.com/kazdy-szczyt-ma...FUGFDgodEWM6rg Czytałam i jest świetna

Edytowane przez ta_iwona
Czas edycji: 2011-11-24 o 21:22
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 08:40   #21
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Książka dla mamy

Cytat:
Napisane przez Blurp69 Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej za Katarzyną Michalak, cykl o "Poczekajce" (Poczekajka, Zachcianek i Zmyślona - trochę magiczne i weterynaryjne zrozumie ten co przeczytał) albo inne (Lato w Jagódce, Rok w Poziomce, Powrót do Poziomki - dla stęsknionych odrobiny romantyzmu ) czy np. Sklepik z niespodzianką - dla wszystkich... chciałabym taki sklepik...
Ile ma lat osoba, dla której ma być ta książka?
54 lata
Dzięki dziewczyny za taki odzew teraz nie wiem, którą z podanych przez was książek mam wybrać hehe
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:31   #22
Blurp69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 10
Dot.: Książka dla mamy

Nie wiem jak mają inne przedziały wiekowe, ale moje książki Michalak pożyczam w rozrzucie wiekowym od 40 do 70 i wszystkie baby są zachwycone.
Blurp69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 09:08   #23
nasturacja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Zawsze lubiłam podarować komuś coś ładnego, budującego atmosferę, niezobowiązującego - jakąś świeczkę, herbatę etc. W tym roku zauważyłam, że wielu moich znajomych zaczęło kupować poradniki dot. rozwoju osobistego (może połowa lat 20-tych skłania do radykalnych kroków prozawodowych? . W każdym razie znalazłam kilka książek, które wydają mi się bardzo atrakcyjne, na pierwszy rzut oka są wartościowe - jednej już jestem pewna ("Jak szybko opanować język obcy?" Anny Szyszkowskiej-Butryn), ale zastanawiam się nad "Pewnością siebie" Artura Króla (dla kolegi, który właśnie szuka pracy) i "Asertywnością na co dzień" Agnieszki Wróbel (dla koleżanki, która narzeka ostatnio na problem z wyrażaniem własnej opinii i dopinaniem swego w rozmowach). Miałyście może w rękach te tytuły i możecie zaopiniować? Nie ukrywam, że kusi mnie cena i promocja świąteczna w sklepie internetowym wydawnictwa Albo polecić inne podobne publikacje, których jesteście pewne, a które są w rozsądnej cenie? Z góry dzięki
I co myślicie w ogóle o takich prezentach? Jestem niemal przekonana, że są świetne - uniwersalne i na pewno praktyczne, ale hmmm... Są?
nasturacja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 16:37   #24
jola148
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Pamiętaj, żeby kogoś nie obrazić tematem poradnika: np. kupując co na temat pewności siebie możesz mu zasugerować, że mu jej brakuje;] Ale generalnie pomysł fajny, jeżeli opatrzony odpowiednim komentarzem, na zasadzie,że jest to taki pouczający żart;p
jola148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:02   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Dla mnie najgorsza książka świata. Tym bardziej, że ogrom poradników zawiera wierutne bzdury.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:30   #26
sibelin
Raczkowanie
 
Avatar sibelin
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: .
Wiadomości: 43
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Zgadzam się z przedmówczynią, za nic nie chciałabym dostać poradnika, zwłaszcza że to sugeruje, że ofiarodawca sądzi, że mam jakiś problem Książki uwielbiam, ale z poradników to bym przyjęła tylko jakieś hobbystyczne w stylu "Jak rysować" czy coś podobnego.
sibelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:59   #27
jimka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 63
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Dla mnie generalnie poradniki są ok, poza psychologicznymi, bo to najczęściej jeden wielki bełkot. Jakbym dostała książkę o asertywności, to bym nią asertywnie ofiarodawcę w łeb walnęła.
jimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:06   #28
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Również nie uważam, ze to dobry prezent, te osoby mogą poczuć się urażone, tym, ze uważasz, że maja z czymś problrm.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 22:12   #29
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Wiesz - są poradniki i "poradniki".
Dobry poradnik to jak dla mnie "Zrób to sam" (majsterkowanie), czy Jak pielęgnować ogród. Spotkałam się też z dobrym poradnikiem w stylu Idealne CV.
Problem polega na tym, że nie każdy może się z takiego prezentu ucieszyć. Kupisz komuś poradnik o asertywności, czy samoakceptacji, a ta osoba poczuje się dotknięta.
No chyba, że dana osoba jasno daje do zrozumienia, że lubi tego typu książki, itp.
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:14   #30
PieceOfMeWantToBeNasty
Raczkowanie
 
Avatar PieceOfMeWantToBeNasty
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 204
Dot.: Książki - poradniki - dobre czy złe prezenty?

Cytat:
Napisane przez nasturacja87 Pokaż wiadomość
Zawsze lubiłam podarować komuś coś ładnego, budującego atmosferę, niezobowiązującego - jakąś świeczkę, herbatę etc. W tym roku zauważyłam, że wielu moich znajomych zaczęło kupować poradniki dot. rozwoju osobistego (może połowa lat 20-tych skłania do radykalnych kroków prozawodowych? . W każdym razie znalazłam kilka książek, które wydają mi się bardzo atrakcyjne, na pierwszy rzut oka są wartościowe - jednej już jestem pewna ("Jak szybko opanować język obcy?" Anny Szyszkowskiej-Butryn), ale zastanawiam się nad "Pewnością siebie" Artura Króla (dla kolegi, który właśnie szuka pracy) i "Asertywnością na co dzień" Agnieszki Wróbel (dla koleżanki, która narzeka ostatnio na problem z wyrażaniem własnej opinii i dopinaniem swego w rozmowach). Miałyście może w rękach te tytuły i możecie zaopiniować? Nie ukrywam, że kusi mnie cena i promocja świąteczna w sklepie internetowym wydawnictwa Albo polecić inne podobne publikacje, których jesteście pewne, a które są w rozsądnej cenie? Z góry dzięki
I co myślicie w ogóle o takich prezentach? Jestem niemal przekonana, że są świetne - uniwersalne i na pewno praktyczne, ale hmmm... Są?
Ja muszę podpiąć się pod poprzednie opinie. Osobiście byłoby mi przykro gdybym dostała poradnik o asertwności i/lub pewności siebie. Natomiast co do poradnika dotyczącego nauki języka obcego - pomysł już ciekawszy, jednak mam wątpliwości czy rzeczywiście taki poradnik jakoś komuś pomoże. W końcu najlepszym sposobem na opanowanie języka jest nauka+konwersacja.
__________________
Haters make me famous.
PieceOfMeWantToBeNasty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-02 15:50:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.